PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منظور از دروس اختیاری چیه؟

hamid_diablo
07-31-2010, 04:19 PM
سلام

من ترم تابستون درس تفسیر موضوعی نهج البلاغه رو برداشتم

بعد فهمیدم این درس اختیاریه

یهنی این درس رو نمیخواد پاس کنم؟

زهره محبی
07-31-2010, 06:03 PM
سلام

من ترم تابستون درس تفسیر موضوعی نهج البلاغه رو برداشتم

بعد فهمیدم این درس اختیاریه

یهنی این درس رو نمیخواد پاس کنم؟

یا باید تفسیر موضوعی نهج البلاغه رو بگذرونید یا تفسیر موضوعی قرآن ، دروس اختیاری یعنی ازبین اونا بایدیه تعداد مشخص واحد بگذرونید ولی انتخاب درسش با خود شماست و
اگه تفسیر موضوعی قرآن گذروندید لازم نیست تفسیر موضوعی نهج البلاغه رو هم بگذرونید.

NIMA.N
07-31-2010, 07:44 PM
برای آگاهی بیشتر از این موضوع فایل زیر را دریافت کنید توضیح کامل داده شده.

jutsu1370
08-13-2012, 03:38 PM
پس میشه بگین این دروس اختیاری چجورین؟
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg (http://www.myup.ir/)

saeidking
08-13-2012, 04:35 PM
دوستان عزیز,لطفا قبل از طرح موضوع کمی توی باشگاه جست و جو کنین

مثلا بعضی رشته های یه لیست دروسی دارن که که از این لیست باید یه سقف معینی دورس انتخاب کنن,بعد به اختیار هر دروسی رو خواستن با توجه به سقف میگیرن

http://www.pnu-club.com/pnu.thread54802.html

sani22
08-16-2012, 06:44 PM
سلام من دانشجوی حقوقم .برای ترم تابستون درسای اختیاری رو ور داشتم که تازه فهمیدم جزو لیست دروس عمومی من نیست مثل دفاع مقدس.رویه قضایی.آشنایی با حقوق بشر در اسلام .میخوام بدونم اصلا این درسا تاثیری در ترم من داره؟اصلا واجبه که پاسشون کنم .چون جزو لیست نیست؟در ضمن ترم تابستون حذف اضطراری نداره اگه نرم سر جلسه چه اتفاقی میوفته آیا مشروط میشم درس مورد نظرو؟

Borna66
08-16-2012, 09:56 PM
سلام من دانشجوی حقوقم .برای ترم تابستون درسای اختیاری رو ور داشتم که تازه فهمیدم جزو لیست دروس عمومی من نیست مثل دفاع مقدس.رویه قضایی.آشنایی با حقوق بشر در اسلام .میخوام بدونم اصلا این درسا تاثیری در ترم من داره؟اصلا واجبه که پاسشون کنم .چون جزو لیست نیست؟در ضمن ترم تابستون حذف اضطراری نداره اگه نرم سر جلسه چه اتفاقی میوفته آیا مشروط میشم درس مورد نظرو؟

با سلام
دروس اختیاری مجموعه واحد دروسی هست که از میان 20-30 واحد ارایه شده به تعداد مشخصی برای هر رشته مثلا 9 الی 15 واحد باید انتخاب و پاس شود و معمولا در ترم های اخر این مجموعه دروس ارایه می شود برای هر دانشجو و قطعا این دروس هم در معدل ترم تاثیر دارد و جز دروس الزامی هست که باید پاس شود به تعداد واحد مشخص شده برای هر رشته.

ترم تابستان حذف اضطراری ندارد و اگر سره جلسه حاضر نشوید درس خود به خود حذف بدون بازگشت شهریه می شود و تاثیری در معدل ترم قبلی ندارد که مشروط بشوید ضمنا.ملاک معدل برای انتخاب واجد ترم جدید معدل ترم تحصیلی قبل می باشد نه ترم تابستان

موفق باشید

روزگار خوش

نيكو
02-27-2013, 02:20 PM
باسلام وتشكر فراوان ازشما دلسوزان.ميشه بفرماييددر رشته روان شناسي چند واحد درس اختياري بايد پاس كنيم.ودراين رشته براي كارشناسي چند واحد كلابايد پاس كرد.اگه جواب داده شود يك دنيا ممنون ميشوم

saeidking
02-27-2013, 02:41 PM
باسلام وتشكر فراوان ازشما دلسوزان.ميشه بفرماييددر رشته روان شناسي چند واحد درس اختياري بايد پاس كنيم.ودراين رشته براي كارشناسي چند واحد كلابايد پاس كرد.اگه جواب داده شود يك دنيا ممنون ميشوم

برنامه 9 ترمه و دروس عمومی تون رو دریافت کنید,اونجا نوشته

zeus_forex
03-04-2013, 08:03 PM
با سلام
دانشجویان رشته کامپیوتر لطفا نظر بدهید. از بین دروس اختیاری رشته کامپیوتر (نرم افزار) کدام یک راحت تر پاس میشود: " محاسبات عددی" یا " نظریه گرافها " ؟ تشکر فراوان از راهنمایی دوستان گرامی

Borna66
03-04-2013, 10:50 PM
با سلام
دانشجویان رشته کامپیوتر لطفا نظر بدهید. از بین دروس اختیاری رشته کامپیوتر (نرم افزار) کدام یک راحت تر پاس میشود: " محاسبات عددی" یا " نظریه گرافها " ؟ تشکر فراوان از راهنمایی دوستان گرامی

با سلام
نظریه گراف ساده تر می باشد و در واقع ادامه درس ساختمان گسسته می باشد و در صورتی که محاسبات عددی درسی تقریبا شبیه امار می باشد و مباحث و حجم موضوعات بیشتر می باشد نسبت به ان درس

موفق باشید
روزگار خوش