PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي منا بع پيشنهادي اقتصاد خرد

donya88
07-31-2010, 02:31 PM
با سلام خدمت كاربران عزيز.
بعد از باز كردن اين انجمن ( حدود 5 ماه پيش ) امروز فرصتي پيدا كردم تا اولين مطلب را بگذارم . نيتم اموزش خرد دوره ي ارشد نمي باشد . بلكه بيشتر معرفي سر فصل دروس و مختصري توضيح در مورد انها .
بطور كل درس خرد دوره ي ارشد شامل 6 يا در بعضي دانشگا هها 8 وا حد مي باشد كه اقتصاد خرد از دروس اجباري و توليد از دروس اختياري است . تعدادي از دانشگا هها تمام مباحث را بصورت فشرده در همان اقتصاد خرد تدريس مي كنند و تعدادي نظريه مصرف كننده و ريسك را در اقتصاد خرد و توليد و رفاه را در درس توليد تدريس مي كنند.
در ابتدا منابعي را بصورت پيشنهادي كه منا بع جامع و كاملي باشد معرفي مي كنم .

1-a mathematical approachTheorymicroeconomic
j.m.henderson: r.e.quant

translated by M.GHARABAGHIAN: j.pajouan

-
2- P.R.G.layard/A.A.waltersTheorymicroeconomic ترجمه ي عباس شاكري

3-adramced microeconomicTheory , yehle G.A and reny p.y Addison Wesley

, mas …coller , Winston , and green4 .Theorymicroeconomic

5- intermediate microeconomic :A modern approach , varianhal ترجمه ي سيد جواد پور مقيم . توضيح اينكه اين كتاب تكيه بر مفهو مات با زبان ساده و گويا دارد و منبع خوبي براي دانشجويان دوره ي كارشناسي نيز مي باشد

6- اناليز اقتصاد خرد هال واريان اخرين منبع پيشنهادي است كه اين كتاب به زبان اصلي خريداري شود بهتر است .

امیر بزرگزاد
11-14-2012, 10:23 PM
با سلام خدمت كاربران عزيز.
بعد از باز كردن اين انجمن ( حدود 5 ماه پيش ) امروز فرصتي پيدا كردم تا اولين مطلب را بگذارم . نيتم اموزش خرد دوره ي ارشد نمي باشد . بلكه بيشتر معرفي سر فصل دروس و مختصري توضيح در مورد انها .
بطور كل درس خرد دوره ي ارشد شامل 6 يا در بعضي دانشگا هها 8 وا حد مي باشد كه اقتصاد خرد از دروس اجباري و توليد از دروس اختياري است . تعدادي از دانشگا هها تمام مباحث را بصورت فشرده در همان اقتصاد خرد تدريس مي كنند و تعدادي نظريه مصرف كننده و ريسك را در اقتصاد خرد و توليد و رفاه را در درس توليد تدريس مي كنند.
در ابتدا منابعي را بصورت پيشنهادي كه منا بع جامع و كاملي باشد معرفي مي كنم .

1-a mathematical approachTheorymicroeconomic
j.m.henderson: r.e.quant

translated by M.GHARABAGHIAN: j.pajouan

-
2- P.R.G.layard/A.A.waltersTheorymicroeconomic ترجمه ي عباس شاكري

3-adramced microeconomicTheory , yehle G.A and reny p.y Addison Wesley

, mas …coller , Winston , and green4 .Theorymicroeconomic

5- intermediate microeconomic :A modern approach , varianhal ترجمه ي سيد جواد پور مقيم . توضيح اينكه اين كتاب تكيه بر مفهو مات با زبان ساده و گويا دارد و منبع خوبي براي دانشجويان دوره ي كارشناسي نيز مي باشد

6- اناليز اقتصاد خرد هال واريان اخرين منبع پيشنهادي است كه اين كتاب به زبان اصلي خريداري شود بهتر است .

سلام و عرض ادب
ممنون از اینکه مثل همیشه خوب راهنمایی میکنید . خدا خیرتون بده

برای آزمون دکترا اولین منبع هندرسون کوانت هست . درسته ؟؟
این کتاب بیشتر مباحث رو خوب به صورت ریاضی گفته . برای درک بیشترش مباحث تیوری رو باید مسلط بود
چه کتاب یا جزوه ای رو قبل از خواندن هندرسون کوانت پیشنهاد میدید ؟؟

2. من دنبال یک کتابی هستم که متون انگلیسی داشته باشه و ترجمه هم ضمنش داشته باشه چه بهتر در سطح متوسط
آیا کتاب زبان تخصصی دانشگاه پیام نور مفید هست ؟

ممنون

donya88
11-19-2012, 08:19 PM
سلام و عرض ادب ممنون از اینکه مثل همیشه خوب راهنمایی میکنید . خدا خیرتون بده برای آزمون دکترا اولین منبع هندرسون کوانت هست . درسته ؟؟ این کتاب بیشتر مباحث رو خوب به صورت ریاضی گفته . برای درک بیشترش مباحث تیوری رو باید مسلط بود چه کتاب یا جزوه ای رو قبل از خواندن هندرسون کوانت پیشنهاد میدید ؟؟ 2. من دنبال یک کتابی هستم که متون انگلیسی داشته باشه و ترجمه هم ضمنش داشته باشه چه بهتر در سطح متوسط آیا کتاب زبان تخصصی دانشگاه پیام نور مفید هست ؟ ممنون سلام و خواهش می کنم. منظورتون را متوجه نمیشم. من زبان تخصصی پیام نور را تا حالا ندیدم. اما کوانت همون مطالب خرد کارشناسی هستش البته با دید کاملا ریاضی. فکر کنم آخرین منبع برای هدف شما خوب باشه . هالواریان هم اصلش هست هم ترجمش و کتاب خوبیه. کوانت خوب ترجمه نشده . هالواریان هم همینطور. اما بهتر از کوانت هست.