PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفند هاي كاربردي موبايل!

Dr.Mobile
03-30-2009, 03:54 PM
با اجازه در اين تاپيك ؛ ترفندهاي كاربردي موبايل را براتون توضيح بدم

احتمالاً به دلايل مختلف در تاپيك هاي مختلف ؛ شما ترفند هاي مختلفي را مشاهده كرده ايد
حالا من قصد دارم كه همه اينهارو در يك تاپيك جمع و جور كنم و بصورت جداگونه توضيح بدم...

البته ديدم كه جاي اين تاپيك در سايت خالي هست

البته تا دلتون بخواد هم توي دست و بالم ترفند دارم .....

خيلي خوشحال ميشم نظرتون را بدونم ، چون ميتونه چراغ اون ، راهي باشه ، كه قراره همراه هم باشيم

و همچنين ممنون ميشم اگه شما هم ترفندي بلد باشيد اينجا بزاريد

فقط يك نكته رو دقت كنيد :

اينجا محل در خواست نرم افزار يا محل بررسي نرم افزار نيست

و اين ترفندها فقط با امكانات خود گوشي موبايل ، امكان پذير هستش

پس منتظر اشتياقتون ميمونم تا به من انرژي بده

Dr.Mobile
سلام مجدد

در اينجا ميخواهم يك ترفند جالب را براتون بگم كه خيلي دوست دارم اگه قبلاً اينو ديدين به من هم بگين
حتماً تا حالا به اين موضوع پي بردين كه دوتا از پروفايل هاي پر مصرف در موبايل
General و Silent هستش
براي انتخاب اين پروفايل ها راه هاي مختلفي ما داريم كه شامل

*اول- رفتن به منوي موبايل بعدش tools و بعدش profile و سپس انتخاب و فعال كردن پروفايل مورد نظر هستش ...خوب همونطور كه ميبينين اين روش يك مقدار وقت گير هستش

*دوم - زدن كليد خاموش روشن ( power ) موبايل و بعد با استفاده از كليد جوي استيك بالا پائين كردن پروفايل ها و سپس انتخاب پروفايل مورد نظر هستش...البته اين روش نسبت به روش قبلي سريعتر هستش ولي باز نتونسته به هدف من ؛كه سريعتر عوض كردن پروفايل هستش برسه

*سوم - در اين روش با يك بار زدن همون كليد power وارد منوي انتخاب پروفايل ميشين ؛ حالا با زدن متوالي كليد power ميتونين در منوي انتخاب پروفايل گردش كنيد و وقتي به پروفايل مورد نظرتون رسيدين با زدن و نگه داشتن كليد power براي حدوداً يك ثانيه پروفايل مورد نظرتون را انتخاب كنيد...... ديدين؟چه ترفند جالبيه؟ ولي باز هم من باهاش حال نميكنم.چرا؟ با اينكه از روشهاي قبلي سريعتر بود ...ولي هنوز براي من ايده ال نيست

اما............اما ...

ترفند مورد نظر من كه فكر كنم حسابي شما رو شنگولتون كنه

*روش چهارم - گفتم در اول اين مطلب كه پر مصرف ترين پروفايل هاي مورد استفاده در موبايل General و Silent هستش ..خوب در روش مورد نظر من كه خيلي باهاش حال ميكنم اينه كه ؛ فقط كافيه كليد مربع يا # فشار داده و نگه داريد....حالا به راحتي ميتونيد بين اين دو پروفايل بگردين و انتخابشون كنيد
اميد وارم از اين ترفند ساده خوشتون اومده باشه و ما رو از نظرات قشنگتون بي نصيب نزارين

Dr.Mobile
ترفند بعدي من مربوط ميشه به نوشتن sms همونطور كه ميدونين در زمان نوشتن يك
new message زماني كه ميخواهين به سر خط برين لازمه كه ابتدا كليد ستاره رو فشار بدين و از طريق همون علامت سرخط كه يك پيكان شكسته هستش به سرخط متن نوشته شدتون برين
اما......................

( بين خودمون بمونه..اين اما ها ديگه داره مهم ميشه هاااااااااااااا )

ترفند كوچولوي مورد نظر من اينه كه :

در زمان نوشتن يك متن فقط كافيه كليد شماره صفر را 3 بار پشت سر هم بزنيد تا به سر خط برويد
همونطور كه متوجه شدين اين ترفند هدفش سريعتر كردن سرعت نوشتنتونه كه شايد بتونيد در مسابقات سريعترين نويسنده message براي مملكتمون افتخاري كسب كنيد

Dr.Mobile
03-30-2009, 03:55 PM
سلام

ترفند بعدي من مربوط ميشه به اينكه ؛ خيلي سريع ببينيد مثلاً , صدمين شماره تلفني كه در دفترچه تلفن يا Phonebook موبايلتون ثبت كردين چيه؟

براي اينكار كافيه شماره رديف مورد نظرتون را اول وارد كنيد بعدش كليد مربع يا "#" را بزنيد

مثلاً در مورد بالائي : #+ 100

ميبينيد كه بلافاصله صدمين شماره اي كه در دفترچه تلفونتون ثبت كردين روي صفحه نمايش موبايلتون ظاهر ميشه

باز هم اميدوارم از اين ترفند كوچولو خوشتون اومده باشه

Dr.Mobile
با سلام

حتماً براي شما هم پيش اومده كه در داخل موبايلتون فايلي را گم كرده باشين ؛ ميدونيد كه روشها و برنامه هاي مختلفي براي جستجوي اين فايل وجود داره ؛ ولي در اينجا من ميخواهم يك ترفند يا بهتره بگم روشي ساده براي پيدا كردن اين فايلها آن هم بدون استفاده از نرم افزاري خاص به شما آموزش بدم

براي اينكار بايد به File Manager برويد كه از طريق Meno و بعد Tools امكان پذير است

بعد از دستيابي به File Manager آن را كليك كنيد و با انتخاب Options و بعد Find ميتوانيد معلوم كنيد كه ميخواهيد جستجو در phone memory باشه يا مموري كارتتون
حالا كادري مي آيد كه بايد اسم فايل مورد نظرتون را آنجا وارد كنيد و سپس با كليك كردن Find ميتوانيد به دنبال فايل گمشده تون بپردازين

Dr.Mobile
بازهم سلام
حتماً خبر داريد كه در بعضي از نقاط جهان يكسري مسابقات هست در رابطه با سرعت ارسال sms
مثلاً مسابقه ميزارن در يك تايم مشخص فرد چند حرف ميتونه تايپ و ارسال بكنه يا اينكه تعداد حروف sms را بصورت يك متن تصادفي انتخاب ميكنند و بعد مسابقه ميزارن كه ؛ جه كسي در زمان كوتاه تري ميتونه ركورد بزنه براي ارسال آن sms

مثلاً يكي از اين مسابقات در نيويورك برگزار شد و در اين سري از مسابقات كه 250 نفر در ان شركت داشتند افراد بايد در كوتاه ترين زمان ممكن جملات يا اصطلاحاتي را براي داوران ارسال مي كردند.
از اين ميان مورگان پزگار 13 ساله از پنسيلوانيا و الي تيروش 21 ساله موفق شدند همه رقبا را شكست داده و به مرحله نهايي اين مسابقات راه پيدا كنند.
در اين مرحله عنوان شد كه هركس بتوانه در سريعترين زمان و بدون غلط عبارت معروف "********كليف راجيليستيك اكسپياليدوشس"(Supercalifragilisticexpi alidoucious) را كه عبارتي معروف در فيلم موزيكال ماري پاپينز است با موبايل خود ارسال كند برنده جايزه دوازده هزار و پانصد پوندي اين مسابقه خواهد بود.
در اين مرحله اگرچه الي تيروش زودتر از مورگان پزگار موبايل خود را به زمين گذاشت اما داوران پزگار را برنده مسابقه اعلام كردند، چرا كه رقيب او مرتكب يك غلط بسيار كوچك شده بود.

پزگار مي گويد با پرداخت پنج پوند در ماه مشترك ارسال پيام كوتاه به صورت نامحدود شده است و براي پيروز در اين مسابقه به طور ميانگين روزانه 261 پيام كوتاه براي دوستانش ارسال كرده است. بر اين اساس اين دختر 13 ساله تقريبا در يك شبانه روز به طور ميانگين هر پنج دقيقه يك پيام كوتاه ارسال كرده است
يا مثلاً اين خبر را داشته باشين :

يك دانشجوي سنگاپوري يكشنبه 12 نوامبر (21 آبان 85) ركورد جهاني گينس براي كوتاه‌ترين زمان ارسال يك پيام ‌160 كاراكتري SMS را شكست
او اين كار را در يك مسابقه در كمتر از 42 ثانيه انجام داد.

به گزارش خبرگزاري رويترز سازمان مخابرات سنگاپور،سازمان‌دهنده اين مسابقات، آنگ چوانگ يانگ شانزده ساله اين پيام متني يا SMS را در 41.52 ثانيه انجام داد و ركورد قبلي 42.22 ثانيه را كه بن كوك آمريكايي در ماه جولاي (مرداد) به جا گذاشته بود جابجا كرد.

آنگ، قهرمان سنگاپوري گفت: "سال آينده زمان 39 ثانيه را امتحان خواهم كرد." و افزود كه شگرد فرستادن سريع پيام متني استفاده از موبايلي است كه كليدهاي صفحه شماره‌گيري آن بزرگتر باشد.

مسابقات فرستادن SMS در سراسر جهان با استفاده از يك متن مشابه كه سازمان گينس تعيين كرده است، انجام مي‌شود كه در زير مي‌آيد:

The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human.

احتمالاً با توجه به استقبال ايراني ها از sms ؛ تا چند وقت ديگه در كشور خودمون هم اينگونه مسابقات راه ميوفته

قبلاً من ترفندي در باره افزايش سرعت نوشتن sms در همين تاپيك نوشتم ؛ ولي در اينجا مي خواهم يك ترفند كوچولوي ديگه براي افزايش سرعت ارسال sms براتون بگم
شايد اين ترفند براي شما خنده دار باشه ؛ ولي هنوزم كه هنوزه من در بعضي از دوستانم ميبينم كه بعد از نوشتن متن sms مي آيند و options را ميزنند و بعد sms نوشته شدشون را send ميكنند
درحالي كه ؛ خيلي راحت بعد از نوشتن sms شما ميتونيد با زدن دگمه سبز يا call بياين و sms خودتون را ارسال كنيد
اولشم گفتم كه ممكنه خندتون بگيره از اين ترفند كوچولو ولي بدونين كه ركورد اون مسابقات كه به شما گفتم رو صدم ثانيه ميچرخه
با اين حال اينو گفتم تا دور هم باشيم و خنده رو لباتون بشينه

و در ضمن شما رو ترغيب كنم تا برين تو اردوي مسابقات سرعت ارسال sms

Dr.Mobile
سلام
اجازه بدين يك گريزي بزنم به يك عكس
صحبت از sms شد ياد اين عكس افتادم

نظرتون چيه؟ در باره اين عكس؟

http://www.pnu-club.com/imported/mising.jpg

من كه ميگم :
اين حال و روز امروزمونه كه زير بمباران sms گرفتار شديم
بطوري كه حتي روي صحبت كردنمون هم تاثير گزاشته و ديگه داريم sms ي و كوتاه با هم صحبت ميكنيم

همين