PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آزادی بیان

عاشق پیشه
07-07-2010, 02:11 AM
آزادی بیان و رابطه آن با عزت نفس انسانی

آبجی
07-08-2010, 02:29 AM
تعاریف کامل نیست متاسفانه

hedie_foryou
08-24-2010, 01:12 PM
سلام. وقتي مي خوايم درمورد موضوعي نظر بديم حتما بايد اون رو تعريف كنيم .
به نظر من عزت نفس آدمي ارزش وجودي اوست كه اون رو همينطوري تباه نمي كنه
واسه چيز هايي كه ارزش نداره خودش رو كوچيك نمي كنه بخصوص ماديات .
آزادي بيان هم يه چيز كلي هست در مورد تمام موضوعات پيرامون كه ما انسانها به صورت تكي يا دست جمعي در موردشون صحبت مي كنيم
الان بيشتر آزادي بيان يه بحث سياسيه تا اجتماعي . (بخصوص در سالهاي گذشته )
مثلا" در جامعه اي نمي شه هر برداشتي كه آدم از هر موضوعي ميكنه اون رو مطرح كنه شايد اون حرفي كه مي زنه نادرست باشه و اثر سوء داشته باشه. و بعد ها خط مش و بدعت بشه و بعضي ها رو اون مانور بدن ( منفي) ( بعضي مواقع در جمع هاي دوستانه هم پيش مياد )

انسان قبل از سخن گفتن بايد انديشه كنه و اول از همه خودش بهش معتقد باشه و با ارزش هاي جامعه اش همخواني داشته باشه و به خاطر منفعت شخص يا گروهي ارزش هاي اصلي كه آفرينش انسان بر پايه اونهاست تباه نشه .
آزادي بيان در چهارچوب قانون اساسي و ارزش هاي اسلامي بايد باشه تا عزت نفس بشر هميشه پايدار باشه .

اين نظر كاملا" شخصي منه . ممنون

tania
08-24-2010, 01:45 PM
نمیشه گفت آزادی بیان و عزت نفس باهم پیوستگی دارند. چون هردو دارای دو مبحث جداگانه هستند.
آزادی بیان بیشتر ازجنبه سیاسی مورد بحثه و عزت نفس هم در مقوله روانشناسی قرار می گیره.

چون ممکنه کسی آزادی بیان داره اما عزت نفس نداره.
کسی هم عزت نفس داره اما آزادی بیان نداره.

من فکر نمی کنم این دو ارتباطی با هم داشته باشند.
ضمن عذرخواهی سوال چندان صحیح بنظر نمیاد.

nahid-sh
09-26-2010, 12:19 PM
آزادی بیان اگر دور از بدبینی و سوئ برداشتهای منتقد و شخص نقدشده و از محیط خونه شروع بشه و نحوه درست اون از ابتدا توسط والدین و بچه ها مراعات بشه حتما در سنین بالاتر به افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس کمک خواهد کرد به شرط اینکه در جامعه هم برخورد منطقی و درخوری دریافت کنه.