PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : IT Solution چیست؟

Y@SiN
06-04-2010, 02:40 PM
بارها و بارها به این عبارت برخوردیم.IT Solutions که گاهی سایت های ایرانی به "راه حل" هم ترجمه اش کردند که زیاد مناسب به نظر نمیرسه.
من خودم دقیقا نمیتونم به صورت کامل و جامع بگم که چیه(نمیدونم).وقتی که دنبالش رو میگیری معمولا به سایت هایی که خدمات هاستینگ و مشابه اش رو ارایه میکنن ختم میشه.

Y@SiN
06-04-2010, 02:40 PM
دقیقا به معنی راه حل یا راه رسیدن به اهداف می باشد که در اینجا ( IT solutions ) معنی راه حل ها و امکاناتی است که IT می تواند در اختیار کسب و کار ها (BUSINESS) قرار دهد تا آنها به اهدافشان برسند .

طبق تعریف و اصولا IT در خدمت Business می باشد و به تنهایی و اصطلاحا در خلاء IT وجود خارجی ندارد و با وجود کسب وکار ها است که IT معنی پیدا میکند ، در اینجا کلمه Business
به معنای عام خود مورد استفاده قرار میگیرد و نه به معنای تجارت و به معنی هر کاری می باشد که در لحظه حال یا آینده شما در حال انجام آن می باشید و این کار میتواند حتی تفریح شما در اوقات فراقت تان باشد.

Y@SiN
06-04-2010, 02:41 PM
میشه اسمش رو شرکت گذاشت یا تیم به هر حال باید شامل تخصص های زیادی بشه وقتی گفتم IT منظورم همه زمینه ها از جمله شبکه هم بود . وقتی میگم IT به تنهایی و جود خارجی نداره منظورم اینه که مثلا مثل صنعت پتروشیمی محصولی نداره که بشه به تنهایی و منحصر به فرد از اون استفاده کرد بلکه محصولات IT در واقع یه خدمتی رو به کسب و کار بشر ارائه میکنه و در مورد اینکه فقط راه حل ارئه بشه یا اجرا هم با اون تیم یا شرکت باشه بسته به سفارش مشتری و توانایی های اون تیم یا شرکت داره که میتونه فقط مشاوره بده یا اجرای پروژه رو هم بر عهده بگیره که این بستگی به تخصص و سابقه افراد هم داره ولی یه کسی که IT خونده نمیتونه همه رو به تنهایی انجام بده چون اگر که همه تخصص ها رو هم بلد باشه وقت کافی برای اجرای هم زمان کار ها رو نداره تا پروژه با موفقیت به اتمام برسه البته کسی اگر مهندس نرم افزار سخت افزار یا متخصص شبکه هم که باشه نمیتونه یه پروژه عظیم و پیچیده رو به تنهایی اجرا کنه چون شاخه شبکه هم خیلی پیچیده هست من چنتا از سر فصل های مورد استفاده در شبکه رو نام می برم شما یک نفر رو به من معرفی کنید که توی همه اینا تخصص داشته باشه:

windows server 2000 Up to 2008
Microsoft Exchange
ISA
Linux and Unix server
SUN and Solaris OS
Cisco base Server
DATA Center Implementing
Configuring Hardware Fire wall
Configuring wireless networks
And etc.
و بسیاری از زمینه های دیگه توی علم شبکه که من سوادم دیگه قد نمیداد براتون نام ببرم.

Y@SiN
06-04-2010, 02:41 PM
توضیح: در این متن موسسه مربوط به شرکتی است که IT solution ارائه میکنند و شرکت برای گیرندگان خدمات استفاده میشود.

پس یک موسسه IT Solution کار پیشنهاد-مشاوره-طراحی-پیاده سازی یک بستر یا خدمت فناوری اطلاعات رو برای شرکت های دیگه انجام میده.
حالا بیایم ببینیم ضریب نفوذ این موسسه ها چقدره؟ چند درصد شرکت ها به این موسسات مراجعه میکنند؟(در ایران و دنیا)
یا مثلا ببینیم نحوه کار این موسسات به چه صورت است:الزاما باید یک شرکت درخواست خدمات بدهد یا خود موسسه پیشنهادی به شرکت میتواند تقدیم کند.