PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما که از ایناش نیستین؟!

m.rosoukhi
05-09-2010, 12:01 PM
سلام دوستای عزیز.این مطلب رو اونایی که دوست دختر و دوست پسر دارن با دقت بخونن!روز چهارشنبه تو کلاس کلام استاد یه سوالی کرد که همه مات موندیم.البته بعدش خودشون جواب دادن.میدونید سوال چی بود؟عجله نکنید الان میگم.
استاد پرسید آیا در قرآن آیه ای در مورد دوست پسر و دوست دختر اومده یا نه؟به نظر شما اومده؟راستش من تا حالا نمیدونستم ولی به گفته استاد معظم بله اومده اونم نه یکبار بلکه دو بار اونم تو دو تا سوره.اگه میخواید بدونید کدوم سوره ها و آیه ها متن پایین رو با دقت بخونین!
قرآن در دو جا ما را از داشتن روابط دوستانه با جنس مخالف برحذر داشته و آن را مورد مذمت قرار داده است.

سوره نساء آیه 25:"فانکحوهن باذن اهلهن و اتوهن اجورهن بالمعروف محصنات غیر مسافحات و لا متخذی اخدان..."یعنی آنان را با اجازه خانواده هایشان به همسری خود درآورید و مهرشان را بطور پسندیده به آنان بدهید به شرط آنکه پاکدامن باشند و زناکار و دوست گیران پنهانی نباشند.

سوره مائده آیه 5: "...والمحصنات من الذین اوتوالکتاب من قبلکم اذا اتیتموهن اجورهن محصنین غیر مسافحین ولا متخذی اخدان..." یعنی:و زنان پارسای اهل کتاب در صورتی که شما اجرت و مهر آنان را بدهید و پاکدامن باشید و نه زناکار و رفیق باز.

اخدان:جمع خدن در اصل به معنای دوست و رفیق است ولی معمولا به افرادی گفته میشود که با جنس مخالف خود ارتباط پنهانی و نامشروع برقرار میسازند و خدن در قرآن کریم هم بر مرد و هم بر زن اطلاق شده است.
این تاکید قرآن باید ما را به این نکته حساس کند که افراد مذکور در آیه چه خصوصیاتی دارند که برای زندگی مناسب نیستند؟و سوال دیگر اینکه راه درمان چیست؟به هر حال این گروه نیز قشری از جامعه هستند و یقینا طرد کردنشان صحیح نیست.پس حتما راه بازگشت و اصلاح برایشان وجود دارد.
واقعا قرآن معجزه است ولی حیف که ما ازش غافلیم و اونطور که باید درکش نکردیم.
حالا به نظر شما چیکار باید بکنیم؟خوشحال میشم اگه نظرتونو در این مورد بدونم.منتظر پاسخهای شما عزیزان هستم.