PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصورکنید پدر،یا مادرید...

tania
04-27-2010, 05:15 PM
تصورکنید که هرکدام پدر یا مادرید ...
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

آیا حاضرید فرزندانتان را برای ادامه تحصیل یا زندگی، به خارج از کشور بفرستید؟
آیا بچه هایتان را به روش پدر و مادر خود تربیت می کنید یا به روش خودتان؟

اگر فرزندتان مرتکب خطایی شد او را تنبه بدنی می کنید یا مورد سرزنش و تحقیر قرار می دهید یا فقط نصیحت می کنید؟

اگر متوجه شدیدفرزند جوانتان با دوستان نابابی رفت و آمد می کند ولی حاضر نیست به توصیه شما گوش دهد، چه می کنید؟

اگر متوجه شدید که فرزندتان با اتوموبیلش ناخواسته به شخصی صدمه زده و فرار کرده چه می کنید؟ آیا او را با دستان خود به پلیس تسلیم می کنید؟ یا ابتدا مدتی سروصدا کرده و بعد سعی در مخفی کردن او دارید تا آب از آسیاب بیفتند؟

آیا اجازه می دهید فرزند جوانتان با کسی که مایل است ازدواج کند یا اینکه فردی را که شما صلاح می دانید را برایش انتخاب می کنید؟

اگر بدانید دخترتان در دانشگاه رشته مناسبی قبول شده و همزمان خواستگار شایسته ای هم برایش آمده تحت شرایطی که یکی از این دو گزینه را می تواند انتخاب کند، کدام را برایش درنظر می گیرید؟

آیا فرزندتان را آزاد می گذارید که براحتی از اینترنت استفاده کندیا مدام چک می کنید که با چه کسی چت می کند یا وارد چه سایتهایی می شود؟

اگر درکیف یا لای کتاب دخترتان یک نامه عاشقانه یافتید چه عکس العملی نشان می دهید؟ به او پرخاش می کنیدو از او میخواهید طرف را معرفی کند تا حقش را کف دستش بگذارید یا ...؟

اگر درجیب پسرتان سیگار دید چه ؟

اصلاً پسر دوست دارید یا دختر؟:39:

yashar
04-27-2010, 06:31 PM
بستگی به بچه ام داره . خودم الان دلم می خوام برم ولی بعدا نمی دونم می تونم اجازه بدم بره یا نه . ولی فک کنم آدم های روشنفکر اجازه می دن بره .اگه دختر باشه نمی ارم اگه پسر باشه آره

saeed.d
04-27-2010, 06:44 PM
مطمئنن سعی میکنم بهترین شرایط رو برای تحصیل و پیشرفتش ( ممکنه بشه پیشرفتشون ! فقط خدا خبر داره ! ) فراهم کنم ! البته همیشه بهترین شرایط خارج رفتن نیست ! کما اینکه اگه الان شرایط خودم فراهم بود حتما میرفتم !

tania
04-27-2010, 09:05 PM
بستگی به بچه ام داره . خودم الان دلم می خوام برم ولی بعدا نمی دونم می تونم اجازه بدم بره یا نه . ولی فک کنم آدم های روشنفکر اجازه می دن بره .اگه دختر باشه نمی ارم اگه پسر باشه آره
جالبه!خودت وپسرت حق دارید خارج برید اما دخترت نه!:179:اگه خوبه اون چرا نباید بره اما اگه بده ، خوب شما چرا باید برید؟

yashar
04-27-2010, 09:10 PM
جالبه!خودت وپسرت حق دارید خارج برید اما دخترت نه!:179:اگه خوبه اون چرا نباید بره اما اگه بده ، خوب شما چرا باید برید؟
خوب اونجا فرهنگش با اینجا فرق داره . اونم یه پسر به خوبی میتونه مراقب خودش باشه اما دختر نه .

tania
04-27-2010, 09:10 PM
مطمئنن سعی میکنم بهترین شرایط رو برای تحصیل و پیشرفتش ( ممکنه بشه پیشرفتشون ! فقط خدا خبر داره ! ) فراهم کنم ! البته همیشه بهترین شرایط خارج رفتن نیست ! کما اینکه اگه الان شرایط خودم فراهم بود حتما میرفتم !
ببخشید این شرایط با اون شرایط چه فرقی میکنه؟:73:

saeed.d
04-27-2010, 09:41 PM
ببخشید این شرایط با اون شرایط چه فرقی میکنه؟:73:

ببین یکیش این داره یکیش اون !!!!!! :110:

اما از شوخی گذشته , شرایط به عوامل متعددی بستگی داره ! مثلا نظر خودش ! یا پیش بینی حدودی که اگه بره موفق میشه یا ... ! و خیلی عوامل دیگه !

moo2010
04-28-2010, 12:24 AM
معمولا جواب بله هست ولی من دوست دارم سرزمین و وطن خودم رو آباد کنم تا شرایط زندگی مثل اونجا خوب بشه و نیازی به مهاجرت نباشه .
من فقط برای تحصیل و کار (در صورتی که نفعی به مردم سرزمینش برسونه ) اجازه می دم اونم با شرط متاهل بودن ، چه پسر یا دختر اگر مجرد بودن اجازه نمی دم .

tania
04-29-2010, 05:59 PM
بقیه چطور؟!حاضرنیستند بچه هاشونو برای پیشرفت درتحصیل یا زندگی با امکانات بیشتر به خارج از کشور بفرستند؟!بقیه هم لطفاً نظرشونو بگن.

MAHBOOBEH
12-28-2010, 06:33 PM
معمولا جواب بله هست ولی من دوست دارم سرزمین و وطن خودم رو آباد کنم تا شرایط زندگی مثل اونجا خوب بشه و نیازی به مهاجرت نباشه .
من فقط برای تحصیل و کار (در صورتی که نفعی به مردم سرزمینش برسونه ) اجازه می دم اونم با شرط متاهل بودن ، چه پسر یا دختر اگر مجرد بودن اجازه نمی دم .
متآهل باشه که اجازه شما رو نمیخواد:57:

MAHBOOBEH
12-28-2010, 06:46 PM
حتما این کارو میکنم.اینو جزء وظایفم میدونم که به پیشرفت بچه هام به هر طریقی کمک کنم.
روش خودم و در کنار اون از تجربیات اونها هم استفاده میکنم:301:

اگر فرزندتان مرتکب خطایی شد او را تنبه بدنی می کنید یا مورد سرزنش و تحقیر قرار می دهید یا فقط نصیحت می کنید؟

هر خطایی مستلزم نوعی تنبیهه.ولی اینو میدونم درد چوب من کمتر از درد چوب جامعه هست.:167:

اگر متوجه شدیدفرزند جوانتان با دوستان نابابی رفت و آمد می کند ولی حاضر نیست به توصیه شما گوش دهد، چه می کنید؟

گاهی آدما تا چیزی رو خودشون تجربه نکنن،قبول نمیکنن.دورادور کنترلش میکنم و میذارم تجربه کنه.:59:

اگر متوجه شدید که فرزندتان با اتوموبیلش ناخواسته به شخصی صدمه زده و فرار کرده چه می کنید؟ آیا او را با دستان خود به پلیس تسلیم می کنید؟ یا ابتدا مدتی سروصدا کرده و بعد سعی در مخفی کردن او دارید تا آب از آسیاب بیفتند؟

احتمالا حس مادریم اجازه نمیده بدمش دست پلیس.یه کاریش میکنم....:77:

آیا اجازه می دهید فرزند جوانتان با کسی که مایل است ازدواج کند یا اینکه فردی را که شما صلاح می دانید را برایش انتخاب می کنید؟

اون میخواد زندگی کنه...من یه بار انتخابمو کردم.ولی تا حد ممکن کنارش میمونم و راهنماییش میکنم.:301:

اگر بدانید دخترتان در دانشگاه رشته مناسبی قبول شده و همزمان خواستگار شایسته ای هم برایش آمده تحت شرایطی که یکی از این دو گزینه را می تواند انتخاب کند، کدام را برایش درنظر می گیرید؟

ترجیح میدم درس بخونه...:240:

آیا فرزندتان را آزاد می گذارید که براحتی از اینترنت استفاده کندیا مدام چک می کنید که با چه کسی چت می کند یا وارد چه سایتهایی می شود؟

آزاده هر چیزی رو تا حد متعادل تجربه کنه:45:

اگر درکیف یا لای کتاب دخترتان یک نامه عاشقانه یافتید چه عکس العملی نشان می دهید؟ به او پرخاش می کنیدو از او میخواهید طرف را معرفی کند تا حقش را کف دستش بگذارید یا ...؟

ترجیح میدم دوست باشم تا مادرش.قبل از اینکه عکسی ببینم خودش تعریف میکنه واسم.:170:

شاید واسه دوستشه

جفتش...اونم به تعداد زیاد.چون معتقدم هیچ کسی توی این دنیا مثل خانواده واسه آدم نیست و نمیذارم بچه هام بی کس بمونن.:39:

pnugirl
12-28-2010, 07:41 PM
1. برای جدا شدن فرزند از خانوادش و رفتنش به محیط فرهنگی جدید یه پیش شرایطی لازمه. یک اینکه واقعا این کار به نفع خودش و پیشرفتش باشه. دو اینکه بتونه شرایط جدید رو درک کنه و قدرت مدیریت اون رو داشته باشه. سه اینکه از عهده خرج و مخارجش بربیام. اگر اینها فراهم باشه حتما این کارو می کنم
2. روش خودم که قطعا نکات مثبت روش پدر و مادرم رو شامل میشه
3.با تنبیه بدنی اکیدا مخالفم. از سرزنش هم بیش از تنبیه بدنی متنفرم. به نظرم بچه هرچقدر هم کوچیک باشه میشه با زبان عقل و منطق باهاش صحبت کرد.
4. دوست ناباب بدترین چیزیه که ممکنه یه جوون داشته باشه. قطعا هرطوری شده سعی می کنم اون دوستا رو از فرزندم جدا کنم و فرزندم رو هم از دلیلش مطلع کنم.
5. به پلیس اطلاع می دم و تلاشم رو برای رضایت گرفتن از طرف می کنم. فرزند من باید یاد بگیره چوب کارهایی رو که می کنه می خوره.
6. ازدواج باید با میل خودش باشه. من هرچقدر بتونم کمک می کنم که فرد شایسته و لایقی رو انتخاب کنه اما انتخاب با اونه و تصمیم نهایی رو باید خودش بگیره.
7. درس بخونه. اول باید خودش پیشرفت کنه بعد وارد زندگی بشه. موقعیت برای ازدواج همیشه هست. ولی ادم اگر از پیشرفت خودش وا بمونه بعدها حسرتش رو میخوره
8. سعی می کنم دورادور به نحوی که متوجه نشه حواسم بهش باشه. دنیای نت دنیای خیلی کثیفیه که هرروز هزارتا دام جلوی راه مردم قرار میده. من دوست ندارم فرزندم قربانی این دام ها بشه. ترجیح میدم دورا دور مراقب ردپاهاش توی اینترنت باشم. ضمن اینکه سعی می کنم بهش یاد بدم که چگونه از اسرارش مراقبت کنه. همیشه که قرار نیست من کنارش باشم. شاید من خیلی زود مردم. اون باید بتونه تنها هم زندگیشو بچرخونه
9.نه. داشتن رابطه عاشقانه حق دخترم هست. البته کلا دختر داشتن توی این دنیا خیلی سخته. من سعی می کنم با دخترم خیلی دوست باشم اینقدری که اگر پسری بهش چشمک زد بیاد و به من بگه. اینجوری از هرکاری که می کنه خیالم راحته. من میگم داشتن یه رابطه تحت مراقبت و با اطلاع والدین هیچ ایرادی نداره.
10. ازش می پرسم این سیگار مال کیه و توی جیبش چی کار می کنه. شاید جواب قانع کننده ای داشته باشه.
11. با اینکه خودم دخترم اما دوست دارم پسر داشته باشم. دختر خیلی موجود خوبیه اما بزرگ کردنش سخته و مسئولیت زیادی گردن پدر و مادرش میذاره که من از این مسئولیت می ترسم

mohammad71
12-29-2010, 01:02 AM
خیر، مگه اینکه متاهل باشه وبعد میتونه بره

روش پدر مادرمون بستگی به بچه هاشون داره! گه بچم اخلاقو خلقیاتش به خودم رفته باشه با روش پدرمادرم باهاش برخورد میکنم اما اگه نرفته باشه خودم باید یه روشی واسش پیدا کنم

به نظرم نصیحت کردن خودش هم سرزنشه هم تنبیه ،تنبیه بدنی کردن فرزند فقط عقده گشایی بحساب میاد که کاریم باهاش درس نمیشه فقط بچه تو ذهنش از والدش تصویر مخوفی پیدا میکنه .

سوالاتون آدمو قبض روح میکنه اما واسه اینکه جوابتونو داده باشم میگم دوستای ناباب دورو وره هرکسی هست اگه بچه از بچگیش درست بار بیاد با این آدماجوش نمیخوره

یه کاریش میکنم دیگه ...این کارا بستگی به شرایطی داره که تو جامعه داری اگه مایه دار باشیم و پارتی داشته باشیم همه چی حله اگرم نه باید یه فکره دیگه ای بکنیم

من به شخصه معتقدم بچه باید توانتخاب همسرش آزاد باشه وبتونه با تربیتی که کردمش یه فرد ایده آل ودر حدخودش وخانوادش پیدا کنه

بهتره دخترم بره ازدواج کنه البته اینم بگم اگر میخواد مثل بعضی از این دخترای امروزی درس بخونه باید قید شوهرو تا آخر عمر بزنه چون با توقع های بیجای یه دختره (به اصطلاح) تحصیل کرده! پدره صاحاب شوهرره(البته تو پرانتز بگم این شوهر ما یک شوهره مجازیه که بود و نبودش با خداس) در میاد!!!پس بهتره بره ازدواجشو بکنه و درسو بیخیال شه

با تربیتی که میکنمش بهش اطمینان پیدا میکنم وبواسطه ی همین اطمینانی که بهش دارم آزادش میزارم تا خودش تصمیم بگیره اما بعضی موقع ها هم کنترل کردنش ضروریه که بماند....

آخی ....!نامه ی عاشقونه کجا بود بابا !!!! حتما منظورت اس ام اس عاشقونه بوداز طرف یک پسره غریبه! اگه اینطوری باشه گوشیه موبایلشو 1ماه ازش میگیرم.واگرم آدم نشد (دیگه باید به مامانش بگید)!!

ازش میگیرم وعکس رو سیگارو میدم واسش بزرگ چاپش کنن اون وقت میچسبونم تو اتاق خوابش تاشبا کابوس ببینه!!!:39:اونوقته که میاد سیگارشو میده به بابایی وبابایی بجاش میکشه تا بجای پسرش بمیره!!!!:39:به این میگن فداکاری!اما جدای ازشوخی باباهه باید کاره فرهنگی بکنه تا پسرش آدم شه!! البته بچه هامون تا وقتی که بخوان بزرگ شن توی اون!! دوره زمونه ی جدید باید بجای سیگار، شیشه و.... اینا رو تو جیباشون پیداکنی که اون وقت ما باباها باید بریم خودکشی کنیم!

پسر ، چون رگ خوابش دستمه و میتونم مثل آدم تربیتش کنم تا پس فردا عصای دستم باشه.خدا دختر نصیبتون نکنه :39:

MAHBOOBEH
12-29-2010, 11:46 AM
من معتقدم دردناکترین عشق دنیا عشق پدر و به خصوص مادر به فرزندشه.
تمام سرمایه های زندگیت و جوونیت و همه چیتو به پای کسی میذاری که به راحتی عاشق میشه و میره دنبال عشقش و زندگیش...