PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ناهنجاری پای پرانتزی و پاي ضربدری (والگوم زانو)

Borna66
03-05-2010, 07:27 PM
تعريف:تغيير وضعيت زانوها را از حالت طبيعي به سمت داخل زانو،زانوي چسبيده يا برون گرا مي گويند(نزديك شدن زانو ها به يكديگر) اين ناهنجاري برعكس پاي كماني(واروس)است و در بررسي استخوان بندي،هنگامي كه فرد مي ايستد،زانوها با يكديگر تماس دارند و قوزك پاها با هم فاصله دارند به نحوي كه نزديك كردن و تماس قوزك داخلي پا با يكديگر و يا تماس سطح داخلي ساقها امكان پذير نيست.
علايم و روش اندازه گيري:يكي از علايم اين عارضه آن است كه فاصله عرضي پاها از يكديگر در هنگام راه رفتن و ايستادن بيشتر مي شود.فرد مبتلا به تدريج روي لبه داخلي پا فشار بيشتري وارد مي كند و چنانچه كفش اين افراد مورد بررسي قرار گيرد ساييدگي بيشتر در بخش داخلي كفه كفش است.علاوه بر اين ناهنجاري پاي چسبيده فرد را متمايل به نشستن قورباغه اي مي كند.
براي اندازه گيري اين ناهنجاري شخص بايد سرپا بايستد و زانوها را به هم بچسباند.در اين حالت پا به سمت جلو و بدون چرخش است.چنانچه بين دو قوزك فاصله باشد آن را با كوليس اندازه گيري مي كنند.ميزان اين ناهنجاري را به چهار درجه به شرح زير تقسيم كرده اند:
درجه 1:فاصله ي بين دو قوزك از 5/2سانتيمتر كمتر است.
درجه 2:فاصله ي بين دو قوزك 5-5/2 سانتيمتر است.
درجه 3:فاصله ي بين دو قوزك7-5 سانتيمتر است.
درجه 4:فاصله ي بين دو قوزك از 7 سانتيمتر بيشتر است.
علل:كشيدگي عضلات و تاندونهاي داخلي ران و مفصل زانو و همچنين كشيدگي عضلات جانب داخلي ساق و عناصر ليگامنتي و كپسول مفصلي از علل اوليه ي اين عارضه است.طبعاً افرادي كه علاوه بر مشكلات فوق،اضافه وزن هم داشته باشند آسيب پذيرترند.پاي به هم نزديك با پاي پرونيت يا والگوس شديد همراه است،خصوصاً در سنيني كه بچه ها شروع به راه رفتن مي كنند.اين ناهنجاري در سنين 6-2 سالگي شايعتر است.
عوارض:در نتيجه ي اين ناهنجاري فشاري كه در راه رفتن و دويدن يا ايستادن بر پا مي آيد بيشتر روي لبه ي داخلي پا اعمال مي شود.اين عمل در افت قوس طولي پا مؤثر است همچنين بر اثر فشار وارد بر بخش داخلي مچ پا،ليگامنت دلتوئيد دچار كشيدگي و تحمل فشار اضافي مي شود.
ليگامنتهاي جانب داخلي زانو(ليگامنت طرفي درشت نئي - راني)در معرض كشيدگي ليگامنت طرفي مقابل(نازك نئي - راني)در معرض فشردگي و كوتاه شدگي قرار مي گيرد.مينيسكهاي خارجي پا به دليل كاهش فضاي مفصلي در ناحيه ي خارجي زانو در معرض آسيب پذيري و فشردگي قرار مي گيرد.
توصيه هاي بهداشتي و حركات اصلاحي
براي اصلاح اين ناهنجاري،ضمن اجراي تمرينهاي و حركات اصلاحي بايد توصيه هاي زير مد نظر قرار گيرد:
1. در صورت وجود اضافه وزن بكوشيد آن را كاهش دهيد.
2. سعي كنيد هنگام راه رفتن،دويدن و ايستادن،لبه ي خارجي پا فعالتر باشد(روي لبه خارجي پا فشار بياوريد)به نظر مي رسد استفاده از كفيهايي كه لبه داخلي ضخيمتري دارند در بهبود ناهنجاري مؤثر باشد.
3. چنانچه فرد عادت به نشستن به صورت قورباغه اي دارد،از نشستن به اين صورت پرهيز كند.و از ضربه زدن به اجسام سنگين مثل توپ مديسنبال يا ضربه شديد به توپ فوتبال با كناره داخلي پا خودداري كند.
تمرينهاي اصلاحي بايد به گونه اي طراحي شود كه ضمن ايجاد جنبش پذيري و تحرك در مفصل زانو،موجب تقويت عضلات جانب داخلي پا و عضلات درون گرداننده ي ساق پا شود،مثل عضلات نيمه غشايي،نيمه وتري،خياطه و پهن داخلي.همچنين تمرينهاي ديگري بايد انجام داد كه باعث كشش و انعطاف عضلات جانب خارجي پا مثل عضله كشنده پهن نيام شود.

Borna66
03-05-2010, 07:27 PM
تمرين 1
هدف:تقويت عضلات ايجاد تحرك و جنبش پذيري در مفصل زانو

روش اجرا:از كمر خم شويد وكف دستها را روي زانوها قرار دهيد.زانوها را كمي خم كنيد و بچرخانيد.اين حركت را در هر دو جهت قبل از حركات تقويتي و كششي انجام دهيد.
تمرين 2
هدف: ايجاد انعطاف و كشش در عضلات بخش خارجي پا

روش اجرا:در حالت نشسته،كف پاها را به يكديگر بچسبانيد و بكوشيد پاشنه ها به بدن نزديك شود.زانوها را به تدريج باز كنيد و سعي كنيد آنها را به زمين برسانيد و مدت 10-5 ثانيه در اين وضعيت بمانيد.به حالت اوليه برگرديد و حركت را تكرار كنيد.در اجراي اين حركت هرگز ضربه نزنيد و حركت را به صورت انفجاري انجام ندهيد.

ساتراپ
11-02-2010, 01:05 PM
با سلام
فکر میکنم نام مقاله را اشتباه نوشته اید مقاله تان مربوز به پای ضربدری است و نام پای پرانتزی را برای آن نوشته اید . با سپاس از مقاله سودمندتان

راما
11-02-2010, 03:38 PM
سلام
آقا برنا دوستمون ساتراپ درست می گند این مقاله مربوط به پای ضربدری (والگوم زانو) است و پای پرانتزی(ژنوواروم) آناتومی و فیزیولوژی و آسیب شناسی متفاوتی دارد
موفق باشید

ساتراپ
11-10-2010, 07:16 PM
با تشکر از مطالب سودمند دوستان سوالاتی داشتم:
1- آیا در ایران برای درست کردن کفی طبی برای پای پرانتزی یا ضربدری جایی هست که از دستگاه کامپیوتری برای قالب گیری و نشان دادن اینکه فشار بر روی چه نقاطی بیشتر یا کمتر است استفاده شود؟
2- آیا کفی طبی و صندل مخصوص اینگونه افراد بطور آماده در داروخانه ها هست؟
3- میشه لطف کنید و ورزشهای مخصوص را بطور تصویری در سایت بگذارید؟ ممنون

راما
11-15-2010, 12:26 AM
با تشکر از مطالب سودمند دوستان سوالاتی داشتم:
1- آیا در ایران برای درست کردن کفی طبی برای پای پرانتزی یا ضربدری جایی هست که از دستگاه کامپیوتری برای قالب گیری و نشان دادن اینکه فشار بر روی چه نقاطی بیشتر یا کمتر است استفاده شود؟
2- آیا کفی طبی و صندل مخصوص اینگونه افراد بطور آماده در داروخانه ها هست؟
3- میشه لطف کنید و ورزشهای مخصوص را بطور تصویری در سایت بگذارید؟ ممنون

دوست عزیز اول از همه امیداورم این ناهنجاریهای مربوط به اندام تحتانی واسه خود شما نباشه ولی سوالی که پرسیده بودید اینکه دستگاه کامپیوتر مخصوص باشه من از یک از اساتید خودم که دکترای آسیب هستند پرسیدم ایشون گفتند هنوز دستگاه خاصی در ایران نیست اگه هم باشه ما که فعلاً ندیدم ولی تشخیص این دو ناهنجاری با روش های معمول که هست راحت صورت می گیره (کولیس و متر نواری) که اگه دوست داشته باشید واستون می تونم توضیح بدم ولی اینکه گفتید فشار روی چه نقاطی ببنید دوست عزیز پای پرانتزی و ضربدری ناهنجاریش طوریه که مثلاً یک عضله قوی نیست مثلاً ممکن سرینی بزرگ یا همسترینگ شخص ضعیف بشه که این ناهنجاری پیش می یاد یا اینکه فرد روی لبه خارجی پاش به صورت اردکی راه بره در واقع استخوان درشت نی با پیچش داخلی همراه است یا مثلاً زانوی ضربدری می تونه در اثر ضعف عضلات نیمه غشایی یا نیمه وتری صورت می گیره ببین اینا رو واست می گم که بدونی اینا در اثر یک سری اختلال عضله واستخوان که تعریف شده است حال اینکه شما می گه فشار بر یک نقطه مشخص منظورتون متوجه نشدم بیشتر همون ضعف عضله است که با معاینه یک فیزیوتراپ یا یک متخصص بیومکانیک ورزشی این ناهنجاری کاملاً مشخص می شه و با یک سری حرکات اصلاحی رفع می شه من یکی از دوستای خودم پای پرانتزی داشت با یک دوره حرکات اصلاحی الان دیگه اصلاً مشکلی نداره پاهاش حالات طبیعی و عادی داره حتی ناهنجاریهایی بدتر از اینا که مربوط به ضعف عضلانی هست رفع می شه خیالتون راحت باشه ولی من یک توصیه که دارم برای درمان حتماً پیش یک متخصص ورزشی که گرایش دکتراش بیومکانیک هست حتماً برید چون یکی از استادیا خود ما که این تخصص رو گرفته بهترین دستگاه رو برای شناسایی این نقص ها و حرکات اصلاحی دارند و خیلی از این موردها رو به خوبی معالجه کردن کارشون عالیه
سوال دومتون که در مورد کفی طبی و کفش مخصوص بود : نه دوست عزیز برای رفع ناهنجاری کفش طبی نیست فقط برای جلو گیری از کمر درد این افراد این کفشا هست نه برای رفعش
سوال سومتون اگه بگید کدام مشکل رو دارید (پای پرانتزی یا ضربدری ) و مقدار درجشو رو بگید که چه مقدار انحراف داره من می تونم یک سری تمرین ها اصلاحی بهتون بگم که این مشکل شما حل بشه عضله تقویت می شه و به مرور که تمرین ها رو انجام بدید بهبودی حاصل می شه فقط نوعش رو بگید؟

ساتراپ
11-16-2010, 02:10 PM
با سلام و تشکر از رامای عزیز
1- خواهر زاده من در کانادا زندگی میکنه و آنجا برای درست کردن کفی مخصوص پای پرانتزی، از دستگاه کامپیوتری براش استفاده شده و خدارو شکر الان مشکل پاهاش رفع شد.
2- اما سوالم راجع به پای پرانتزی بود
3- خوشحال میشم اگه تمرینهای اصلاحی رو برام توضیح بدید ممکنه لطفا ایمیل شما رو داشته باشم تا سوالهام رو اونجا مطرح کنم

راما
11-21-2010, 01:23 AM
با سلام و تشکر از رامای عزیز
1- خواهر زاده من در کانادا زندگی میکنه و آنجا برای درست کردن کفی مخصوص پای پرانتزی، از دستگاه کامپیوتری براش استفاده شده و خدارو شکر الان مشکل پاهاش رفع شد.
2- اما سوالم راجع به پای پرانتزی بود
3- خوشحال میشم اگه تمرینهای اصلاحی رو برام توضیح بدید ممکنه لطفا ایمیل شما رو داشته باشم تا سوالهام رو اونجا مطرح کنم

سلام دوست عزیز
خوب خدا رو شکر مشکل پای خواهرزادتون حل شده (مطمینن سن کمی داشتن ) ولی همون طور که خودتون گفتید چون اونجا بهترین تجهیزات فیزیوتراپی رو دارند این دستگاه نیز اونجا هست واسه تشخیص ودرمان بهتر البته مطمنن خودتونم می دونید که کانادا بهترین اساتید رو در این زمینه دارند اصلاً دانشگاه علوم ورزش توی کاندا از بهترین دانشگاههای دنیا هست و فارق التحصیلانی فوق العاده ای داره الان در این زمینه ناهنجاری که گرایشش بیومکانیک ورزشی هست و بهترین تمرین های اصلاحی رو این اساتید می دن فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند که تا الان 3 تا دکترای بیومکانیک توی ایران هستند که فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند 2 از اساتیدشون دانشگاه بوعلی همدانن یکیشون دانشگاه ایران تدریس دارند که یکی از این اساتید تدریس واسه ما دارند دانششون در این زمینه ها فوق العاده است و به خاطر همین من به شما گفتم واسه اصلاح برید پیش یک متخصص بیومکانیک ورزشی از فیزیوتراپ ها کارشون بهتره خوب بگذریم سوال شما راجه به پای پرانتزی بود :

ببنید شما که پای پرانتزی (ژنوواروم)، دارید در واقع دارید روی لبه خارجی پاهاتون راه می رید یعنی ضعف عضلانی در ناحیه خارجی دارید و کوتاهی عضلات ناحیه داخلی پا پس کشیدگی رباط ها و کپسول خارجی زانو و مچ پا و کوتاهی رباط و کپسول جانب داخلی زانو خوب حالا که فهمیدین ضعف عضله توی کدوم قسمته باید حرکات تقویتی رو برای عضلات جانبی خارجی ساق و ران و حرکات کششی برای عضلات جانبی داخلی ساق و ران رو انجام بدید که راه رفتنتون طوری بشه که پنجه مستقیم و در مسیر خط پیشرفت قرار بگیره نه در قسمت داخلی و خارجی :
ما واسه این ناهنجاری دو نوع تمرینهای کششی و تقویتی رو برای شما توصیه می کنیم
تمرین های کششی
1 - روی شکم بخوابید ، مچ پا رو به خارج چرخانده و زانو رو راست کنید تا عضلات نیمه غشایی و نیمه وتری تحت کشش قرار بگیرند
2- حرکت بالارو در وضعیت خوابیده هم انجام بدید
3- کنار چوب موازنه یا یک میزی از پهلو بایستید و به ترتیب یک پا رو به طور مستقیم بالای آن بگذارید ،سپس پای اتکا را دورتر نگه دارید و با تنه به طرف پایی که روی میز قرار دارد خم شوید
4-در حالت ایستاده قرار بگیرید در حالی که پاهاتون از هم فاصله دارند از ناحیه جانب دااخلی مچ به زمین فشار بیارید
5 -در وضعیت نشسته با گرفتن مچ پا آن را به حالت چرخش به خارج ببرید
6- در وضعیت نشسته به حالت قورباغه به کمک دستاتون تنه رو از زمین جدا کنید (از نشستن به صورت چهار زانو به شدت پرهیز کنید و سعی کنید حالت قورباغه ای بشینید)
تمرین های تقویتی
1- در وضعیت ایستاده قرار بگیر و پاهاتو به ترتیب از یکدیگر دور کن (اگر با ژیمناستیک آشنایی داشته باشی مثل حرکت جک باز انجام می شه ولی یکی یکی پاتو بیار بالا)
2- در وضعیت ایستاده کنار دیوار با جانب خارجی ساق به دیوار فشار بیار و پاتو از هم دور کن
3-در وضعیت ایستاده ، با یک توپ طبی یا وزنه متناسب را با کنار خارجی پا پرتاپ کن (مثل وقتی که فوتبال بازی می کنید و توپ رو از بغل پا شوت می کنید )
4-سعی کنید هفته ای یک بار به استخر برید و توی آب راه برید و پای رو 180 درجه توی آب بازکنید اگر انعطاف بدنی کمتری دارید تا 120 یا 140 هم خوبه

خوب این یک سری از تمرینها واسه پای شما این حرکاتو رو اگه وقتش رو دارید روزی 2 بار هر بار 15 یا 20 بار اگر هم نه که حتماً روزی یک بار 30 یا 40 بار هر حرکتی رو انجام بدید تا رو به بهبودی برید البته انتظار هم نباید داشته باشید که خیلی سریع نتیجه می گیرد در دراز مدت اگه به طور مداوم انجام بدید حتماً بهبودی کامل رو پیدا می کنید
فقط باز یک نکته دیگه اگر درجه انحراف زیاده حتماً به یک متخصص طب ورزشی مراجعه کنید چون بالاخره ما دانشجویم و کم تجربه!!!!
اگر توی هر کدوم از حرکاتم مشکل داشتید بگید تا بیشتر توضیح بدم واستون حرکت اشتباه به هیچ وجه انجام ندید (باز من اگه حرکات اصلاحی بهتری پیدا کردم بهتون حتماً می گم ولی دوست خود من با این حرکات نتیجه خیلی خوبی گرفته)
به امید بهبودی کامل پای شما

ساتراپ
11-21-2010, 04:32 PM
خیلی خیلی تشکر حتما استفاده خواهم کرد فقط لطف کنید یک متخصص بیومکانیک ورزشی را در تهران معرفی کنید :72:

راما
11-21-2010, 11:22 PM
خیلی خیلی تشکر حتما استفاده خواهم کرد فقط لطف کنید یک متخصص بیومکانیک ورزشی را در تهران معرفی کنید :72:

خواهش می کنم کار خاصی نکردم واستون والا من توی تهران نمی دونم کی هست بهتونم گفتم 3 نفر توی ایران این تخصص رو دارند که دو تاشون توی همدان (دانشگاه بوعلی) هستند اون یکی هم دانشگاه تهران تا اونجایی که من خبر دارم، اگه از دوستاتون توی دانشگاه تهران درس می خونن می تونی بپرسید ازشون یا بیاید همدان از دانش اساتید همدان استفاده کنید!! ولی خیلی مشکل خاصی نیستا با همین تمرین ها هم جواب می ده .........
بازهم سوالی داشتید در این زمینه در خدمت هستیم

tirip
01-16-2011, 06:05 PM
خواهش می کنم کار خاصی نکردم واستون والا من توی تهران نمی دونم کی هست بهتونم گفتم 3 نفر توی ایران این تخصص رو دارند که دو تاشون توی همدان (دانشگاه بوعلی) هستند اون یکی هم دانشگاه تهران تا اونجایی که من خبر دارم، اگه از دوستاتون توی دانشگاه تهران درس می خونن می تونی بپرسید ازشون یا بیاید همدان از دانش اساتید همدان استفاده کنید!! ولی خیلی مشکل خاصی نیستا با همین تمرین ها هم جواب می ده .........
بازهم سوالی داشتید در این زمینه در خدمت هستیم
با تشکر از مطالب سودمند . سوالاتی داشتم:
آِیا در سن 21 سالگی میتوان امیدی به بهبود پرانتزی پا طبق روشهای تمرینی شما داشت؟
آیا سن در بهبود پرانتزی پا تاثیر دارد؟
تقریبا چقدر طول میکشد تا پرانتز پا بهبود یابد؟

tirip
01-20-2011, 07:18 PM
آِیا در سن 21 سالگی میتوان امیدی به بهبود پرانتزی پا طبق روشهای تمرینی شما داشت؟

مهدی پلانر
01-27-2011, 03:23 AM
سیلام من پام عینجوریه
خوب بود مقاله تون مرسی

Borna66
01-28-2011, 11:15 AM

با سلام

بله اين امكان وجود دارد وليدوست عزيز چون شما در اواسط دوران رشد طبيعي تان هستيد ممكن اين مقدار خيلي زياد قابل محسوس نباشد. ولي در عين حال شما سعي و تلاش خودتان رو بكنيد

موفق باشيد

روزگار خوش

azadsarv
06-23-2011, 05:28 PM
سلام دوست عزیز
خوب خدا رو شکر مشکل پای خواهرزادتون حل شده (مطمینن سن کمی داشتن ) ولی همون طور که خودتون گفتید چون اونجا بهترین تجهیزات فیزیوتراپی رو دارند این دستگاه نیز اونجا هست واسه تشخیص ودرمان بهتر البته مطمنن خودتونم می دونید که کانادا بهترین اساتید رو در این زمینه دارند اصلاً دانشگاه علوم ورزش توی کاندا از بهترین دانشگاههای دنیا هست و فارق التحصیلانی فوق العاده ای داره الان در این زمینه ناهنجاری که گرایشش بیومکانیک ورزشی هست و بهترین تمرین های اصلاحی رو این اساتید می دن فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند که تا الان 3 تا دکترای بیومکانیک توی ایران هستند که فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند 2 از اساتیدشون دانشگاه بوعلی همدانن یکیشون دانشگاه ایران تدریس دارند که یکی از این اساتید تدریس واسه ما دارند دانششون در این زمینه ها فوق العاده است و به خاطر همین من به شما گفتم واسه اصلاح برید پیش یک متخصص بیومکانیک ورزشی از فیزیوتراپ ها کارشون بهتره خوب بگذریم سوال شما راجه به پای پرانتزی بود :

ببنید شما که پای پرانتزی (ژنوواروم)، دارید در واقع دارید روی لبه خارجی پاهاتون راه می رید یعنی ضعف عضلانی در ناحیه خارجی دارید و کوتاهی عضلات ناحیه داخلی پا پس کشیدگی رباط ها و کپسول خارجی زانو و مچ پا و کوتاهی رباط و کپسول جانب داخلی زانو خوب حالا که فهمیدین ضعف عضله توی کدوم قسمته باید حرکات تقویتی رو برای عضلات جانبی خارجی ساق و ران و حرکات کششی برای عضلات جانبی داخلی ساق و ران رو انجام بدید که راه رفتنتون طوری بشه که پنجه مستقیم و در مسیر خط پیشرفت قرار بگیره نه در قسمت داخلی و خارجی :
ما واسه این ناهنجاری دو نوع تمرینهای کششی و تقویتی رو برای شما توصیه می کنیم
تمرین های کششی
1 - روی شکم بخوابید ، مچ پا رو به خارج چرخانده و زانو رو راست کنید تا عضلات نیمه غشایی و نیمه وتری تحت کشش قرار بگیرند
2- حرکت بالارو در وضعیت خوابیده هم انجام بدید
3- کنار چوب موازنه یا یک میزی از پهلو بایستید و به ترتیب یک پا رو به طور مستقیم بالای آن بگذارید ،سپس پای اتکا را دورتر نگه دارید و با تنه به طرف پایی که روی میز قرار دارد خم شوید
4-در حالت ایستاده قرار بگیرید در حالی که پاهاتون از هم فاصله دارند از ناحیه جانب دااخلی مچ به زمین فشار بیارید
5 -در وضعیت نشسته با گرفتن مچ پا آن را به حالت چرخش به خارج ببرید
6- در وضعیت نشسته به حالت قورباغه به کمک دستاتون تنه رو از زمین جدا کنید (از نشستن به صورت چهار زانو به شدت پرهیز کنید و سعی کنید حالت قورباغه ای بشینید)
تمرین های تقویتی
1- در وضعیت ایستاده قرار بگیر و پاهاتو به ترتیب از یکدیگر دور کن (اگر با ژیمناستیک آشنایی داشته باشی مثل حرکت جک باز انجام می شه ولی یکی یکی پاتو بیار بالا)
2- در وضعیت ایستاده کنار دیوار با جانب خارجی ساق به دیوار فشار بیار و پاتو از هم دور کن
3-در وضعیت ایستاده ، با یک توپ طبی یا وزنه متناسب را با کنار خارجی پا پرتاپ کن (مثل وقتی که فوتبال بازی می کنید و توپ رو از بغل پا شوت می کنید )
4-سعی کنید هفته ای یک بار به استخر برید و توی آب راه برید و پای رو 180 درجه توی آب بازکنید اگر انعطاف بدنی کمتری دارید تا 120 یا 140 هم خوبه

خوب این یک سری از تمرینها واسه پای شما این حرکاتو رو اگه وقتش رو دارید روزی 2 بار هر بار 15 یا 20 بار اگر هم نه که حتماً روزی یک بار 30 یا 40 بار هر حرکتی رو انجام بدید تا رو به بهبودی برید البته انتظار هم نباید داشته باشید که خیلی سریع نتیجه می گیرد در دراز مدت اگه به طور مداوم انجام بدید حتماً بهبودی کامل رو پیدا می کنید
فقط باز یک نکته دیگه اگر درجه انحراف زیاده حتماً به یک متخصص طب ورزشی مراجعه کنید چون بالاخره ما دانشجویم و کم تجربه!!!!
اگر توی هر کدوم از حرکاتم مشکل داشتید بگید تا بیشتر توضیح بدم واستون حرکت اشتباه به هیچ وجه انجام ندید (باز من اگه حرکات اصلاحی بهتری پیدا کردم بهتون حتماً می گم ولی دوست خود من با این حرکات نتیجه خیلی خوبی گرفته)
به امید بهبودی کامل پای شما

سلام رامای عزیز، با تشکر از مطلب مفیدتون چند تا سوال دارم:
دوست شما در چند سالگی اقدام به شروع این حرکات اصلاحی کرد؟ من 24 سالمه، درجه پرانتزی کمی دارم. می خواستم بدونم با این حرکات قابل اصلاحه؟ و در چه مدت؟
من مورد 4،5و 6 حرکات کششی و 1 حرکات تقویتی رو درست متوجه نشدم میشه تصویر یا توضیح بیشتری بدید، صرفا برای اطمینان از درک درست حرکت. سپاسگزارم.

se12se
11-14-2011, 03:18 AM
میشه اسم استادتونو بگین؟ایشون مطب دارن؟مطبشون کجاست؟میشه ایمیل خودتونو بدین؟من این مشکلو دارم و میخوام برم پیش یه آدم حرفه ای ممنون

mpe
11-17-2011, 09:57 PM
با سلام
من دختری 24 ساله هستم که پاهایم ضربدری است.درجه پای راستم 4 درجه وپای چپم 10 درجه است.آیا با این حرکات اصلاحی که اشاره کرده اید با توجه به سنم این حرکات ممکن است درجه پاهای من را کم کند یا هیچ تاثیری ندارد و حتما باید عمل شوم؟البته من به دکتر جراح برای عمل رفته ام ولی ایشان گفتند که عمل خطرناک است وممکن است عفونت کند.به نظر شما من چه کار کنم؟یعنی اگر عفونت کند چه اتفاقاقی می افتد ؟اگر عفونت باشد یعنی هیچ وقت پاها یم درست نمی شود یا کمی بیشتر طول می کشد وبالاخره درست می شود؟آیا با مراجعه کردن به متخصص بیومکانیک یا فیزیوتراپیست پاهای من اصلاح می شود یا نه باید جراحی کنم؟آیا می توانید هم فیزیو تراپیست هم متخصص بیو مکانیک وهم جرح معتبر که کارشان عالی است،معرفی کنید.با تشکر فراوان

esmaiel2
03-22-2012, 05:45 PM
با سلام خدمت همه ي دوستان عزيز ميخواستم بگم من 17سالمه پسرم هستم من موقع راه رفتن فشار بيشتري به قسمت خارجي پاي راستم ميارم پاي چپم هم تقريبا مشكلي نداره /الانم ميترسم برم پيش دكتر ك بگه بايد عمل كني.ميخواستم از نويسنده ي مطلبو همه ي دوستان كمك بگيرم كه ايا حتما بايد پيش دكتر برم يا با ورزش حل ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

یه بنده خدا
01-08-2013, 11:49 PM
سلام من 21 سالمه و مشکل والگوم زانو(ضربدری ) دارم..خیلی نزدیک به هم راه میرم و این موضوع داره اذیتم میکنه...میشه برای اصلاح این موضوع راهنمایی کنید.مرسی