PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سالروز وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن(ع) تسلیت باد

Borna66
02-13-2010, 12:57 PM
http://pnu-club.com/imported/2010/02/802.jpg (http://www.planetaislam.com/media/tapety/madinah.jpg)

در 24 صفر بيماري پيامبر(ص) شدت يافت. پيامبر(ص) هنگام بيماري فرمودند: حبيبم را نزد من حاضر كنيد. عايشه و حفصه پدران خود را نزد آن حضرت نمودند. پيامبر(ص) روي مبارك خويش را از آنان برگردانيد و فرمود: حبيبم را نزد من حاضر كنيد. سپس دنبال علي بن أبي طالب(ع) فرستادند. چون نظر مبارك به آن حضرت افتاد او را نزد خود خواند و كلماتي به حضرت فرمود. هنگامي كه علي بن أبي طالب(ع) از نزد آن حضرت خارج شد، عمر و أبوبكر به او گفتند: خليلت به تو چه گفت؟ فرمود: هزار باب علم به من حديث كرد كه از هر باب هزار باب ديگر باز مي شود.

وصاياي پيامبر(ص)

پيامبر(ص) در لحظات آخر عمر خود وصيت‌هايي به أميرالمؤمنين(ع) فرمودند و جبرئيل و ميكائيل و ملائكه مقربين را بر آن وصيت شاهد گرفتند. از جمله آن كلمات كه جبرئيل به پيامبر(ص) مي فرمود و أميرالمؤمنين(ع) مي شنيد اين بود "خمست را غصب مي كنند و پرده احترامت (حرمتت) را مي درند و محاسنت به خون سرت رنگين مي شود".

أمير المؤمنين(ع) مي فرمايند: هنگامي كه آن كلام را فهميدم، فرياد زدم و بر روي زمين افتادم. بعد فرمايشاتي به حضرت زهرا(س) و حسنين(ع) فرمودند. سپس آن وصيت با چند مهر از طلا كه آتش به آن نرسيده بود (و ساخته دست بشر نبود) مهر شد و به أميرالمؤمنين(ع) تحويل داده شد.

غسل و نماز بر بدن پيامبر(ص)

أميرالمؤمنين(ع) پس از غسل دادن آن حضرت به تنهايي برايشان نماز خواندند. مردم به جز اصحاب سقيفه در مسجد جمع شده بودند و در فكر نماز بر پيامبر(ص) و دفن حضرت بودند. أميرالمؤمنين(ع) آمدند و فرمودند: "رسول خدا(ص) امام ما است در زمان حيات و پس از وفاتش"، كنايه از اينكه براي نماز بر بدن آن بزرگوار نماز به صورت جماعت نمي خوانيم. در اين هنگام مردم دسته دسته داخل مي شدند و بدون امام آيه "إن الله و ملائكته يصلون علي النبي، يا أيها الذين آمنوا صلوا عليه و سلموا تسليما" را سه بار مي گفتند و بيرون مي آمدند.

دفن بدن مبارك پيامبر(ص)

بعد حضرت مولي الموحدين(ع) فرمودند: خداوند در هر مكاني كه روح پيامبرش را قبض مي كند راضي است كه در همان مكان دفن شود و من آن حضرت را در حجره اي كه از دنيا رفته دفن مي كنم.

أمير المؤمنين(ع) با كمك ديگران قبري حفر كردند و بدن حضرت را داخل قبر قرار دادند. سپس آن حضرت داخل قبر رفت و صورت پيامبر(ص) را باز كرد و گونه راست را بر زمين گذاشته در لحد را بستند و خاك روي آن ريختند.

در چنين روزي اولين روز امامت حضرت أميرالمؤمنين علي بن أبي طالب(ع) است و زيارت آن حضرت در اين روز مستحب است.

در چنين روزي همچنين اولين روز غصب ظالمانه خلافت و خانه نشين كردن أميرالمؤمنين (ع) و شكستن بيعت روز غدير توسط اهل سقيفه بني ساعده است.