PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانلود کد الگوریتم پرندگان گسسته Binary PSO

Y@SiN
02-11-2010, 07:24 PM
دانلود کد الگوریتم پرندگان گسسته Binary PSO

الگوریتم بهینه سازی انبوه ذرات (PSO) در سال 1995 معرفی شد. توانایی اصلی این الگوریتم در حل مسائل پیوسته بود. اما دیری نگذشت که به علت استقبال بیش از انتظار از این روش بهینه سازی، نسخه های گسسته (Binary) آن نیز طراحی و معرفی شدند. در این بخش، متخصصین گروه بهینه سازی متلب سایت با تهیه برنامه مربوط به این روش، آن را به صورت رایگان در اختیار بازدید کنندگان محترم قرار داده اند. بررسی و مطالعه این کد را به همه مراجعین که در حوزه بهینه سازی تکاملی فعالیت می کنند، توصیه می کنیم. به همراه کدها مقاله ای که مبنای پیاده سازی بوده است نیز قرار داده شده است.
pass: matlabsite.com
لینک دانلود کد رایگان الگوریتم پرندگان گسسته (427.93 KB)

فاطمه محبوبی
05-08-2010, 11:28 PM
الگوریتم پیدا کردن کوتاهترین راه

Borna66
05-13-2010, 11:04 PM
الگوریتم پیدا کردن کوتاهترین راه
اگر درست فهمیده باشم منظورتون را باید به الگوریتم دایجکسترا نگاه کنید
این الگوریتم جهت پیدا کردن کوتاهترین مسیر از گره فرضی a تا گره فرضی b را بهتون میده
این الگوریتم در بدترین حالت مرتبه زمانی n^2 داره که n تعداد گره های گراف است
این الگوریتم برای هر دو گراف جها دار وساده (غیر جهت دار کار می کنه)... تنها برای گراف هایی با که دارای یال هایی با وزن منفی هستند درست کار نمیکنه...پس طبیعتا برای گراف هایی با دور منفی نیز همینطوره
در ضمن حتی با نوشتن یک الگوریتم ناکارامد، (مقایسه تمام راه ها)مرتبه زمانی از نوع فاکتوریل خواهد بود نه بینهایت..

Borna66
05-13-2010, 11:28 PM
ضمنا براي راهنمايي بيشتر در مورد اين الگوريتم و مشاهده كد ان به ادرس زير مراجعه كنيد
Dijkstra's algorithm - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Dijkstra's_algorithm)

ahmad111221
05-17-2013, 11:50 PM
سلام
من چند داده دارم می خواهم معادله تجربی برای آن تعیین کنم شکل معادله را تخمین زده ام و می خواهم مقدار بهینه برای ضریب مجهول معادله را با روش اجتماع پرندگان حساب کنم کسی می تونه کنکم کنه ممنون