PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ما که هیچ مزایایی ندیدیم!

hestia
02-03-2010, 10:46 PM
خداییش همه ی این حرفا و حدیثا گول زدن خودمونه!:80:
اگه پیام نور یه مزیت داشت خداشاهده من خودم بیان میکردمش!

هیچ کس به مشکلات دانشجوها رسیدگی نمیکنه!:164:

الان من یک پست زدم در شرح واحدمون.حالا اینا فقط ذره ای از مشکلات مونه

فقط بخونید و به ریش ما بخندید که چقدردارن در حقمون کوتاهی میکنن و انگارنه انگار

http://pnu-club.com/pnu.thread21369.html#post87252

و اسه خودم متاسفم که در پیام نور تحصیل میکنم:251:

اینا فقط.یه درددل دانشجوی پیام نور بود:80:

TAHA
02-03-2010, 10:57 PM
خداییش همه ی این حرفا و حدیثا گول زدن خودمونه!:80:
اگه پیام نور یه مزیت داشت خداشاهده من خودم بیان میکردمش!

هیچ کس به مشکلات دانشجوها رسیدگی نمیکنه!:164:

الان من یک پست زدم در شرح واحدمون.حالا اینا فقط ذره ای از مشکلات مونه

فقط بخونید و به ریش ما بخندید که چقدردارن در حقمون کوتاهی میکنن و انگارنه انگار

http://pnu-club.com/pnu.thread21369.html#post87252

و اسه خودم متاسفم که در پیام نور تحصیل میکنم:251:

اینا فقط.یه درددل دانشجوی پیام نور بود:80:

سلام دوست عزيز
توي همه واحدها اين طور نيست كه. شما كل پيام نور رو زير سوال مي بري.
بعدش هم اگر واقعا مي بيني هيچي نداره امكانات نداره انصراف بده برو يك جاي ديگر تحصيل كن.به زور اجبارت نكردند كه در پيام نور تحصيل كني !!
من طرفدار پيام نور نيستم ولي هرجاي مزايا و مهاسن و در كنار ان عيب هايي داره ولي دليلي نميشه يك مجموعه رو بصورت كل تخريب كني /
ضمنا يادت باشه اين جا ايران هست نه .............
با اين حال ممنون كه نظرتون گفتم.تا حدي من قبول دارم نظرات شما رو و اين بدون ادمي توي شرايط سخت واقعا كاركشته و متبحر مي شه.

روزگار خوش

noori133
02-19-2010, 06:49 PM
سلام..
دانشجوي علوم تربيتي ام..
دوست دارم بيشتر توي كلوپ دوست داشته باشم وفعال باشم..
ولي نميدونم چطوري..منو راهنمايي كنيد..

Mr_Pm
03-04-2010, 06:28 PM
دانشگاه پیام نور نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت های بیشتری دارد
برای اثبات این ادعا به دانشنامه ویکی پدیا سری بزنید و کلمه ی دانشگاه پیام نور را سرچ کنید
یک مسئله ی خیلی مهم پیشرفت روز افزون این داشگاه نسبت به سایر دانشگاها است چنانچه اگر به تاریخچه ی این دانشگاه نظری بیاندازیم خواهیم دید که سیر تکامل آن نسبت به دیگر دانشگاهای ایران بسیار بیشتر و وضعیت بهتری دارد اما نباید معایب زیاد این دانشگاه را هم در نظر نگرفت
من دانشجوی دانشگاه پیام نور همدان هستم اگر دانشجویان در جریان باشند در اینجا یک ساختمان جدید به متراژ تقریبا 6750 متر (سه طبقه) به ساختمان قدیمی پیام نور همدان اضافه شده است پس نباید نا امید بود و اینرا هم فراموش نکنیم که دانشجو خود باید بدنبال علم باشد . . .

یکی از دلایلی که اثبات می کند دانشجویان دانشگاه پیام نور باهوش تر از دیگر دانشجویان دانشگاهای دیگر هستند آمار قبولی در کارشناسی ارشد است که دانشگاه پیام نور تا به الان رکورد دار این آزمون می باشد
دانشگاه پیام نور بزرگترین بانک کتاب را بعد از کتابهای آموزش و پرورش دارد که البته این کتابها استادارد میباشند چرا که باید چندین مرحله را طی کنند تا به کتاب دانشگاهی تبدیل شوند
یکی از بهترین حسن های این دانشگاه دانشجو محور بودن و البته ارج دادن به کلاسهای عملی و آزمایشگاهی می باشد که ساعات کلاسهای عملی با دیگر دانشگاها برابری می کند
این دانشگاه دانشجو را وادار به مطالعه و اندیشیدن می کند و از آنجایی که بیشتر سوالات کشوری است اساتید محترم نمی توانند سلیقه ای عمل کنند
از پیشرفتهای دیگر ارج دان به کیفیت این دانشگاه است که اخیرا در پی جمع کردن هیئت علمی می باشد و دیگر ساخت و ساز ساختمانهای جدید (مثال:دانشگاه پیام نور همدان)
و مطلب دیگر اینکه امید است دانشجویان، این دانشگاه را به بهترین جایگاه خود برسانند

skandani
03-30-2010, 12:48 PM
آره كتابها جامع و بي محتوا!....
كتاب توابع مختلط رشته رياضي رو ديديد. نصف اثباتش اين صفحه نصفه بقيه اش 10 صفحه ديگه اومده.
نه كتابهاش خوبه نه امكاناتش . فكر كنم خودت هم اينو ميدوني.
يا كتاب تحقيق در عمليات 2جهانشاهلو رو ديدي . كاملا از حمدي طحي كپي كرده حتي فعل هاش رو هم عوض نكرده.
من براي آنهايي كه 4سال عمرشون رو تو پيام نور تلف ميكنند متاسفم.
راستي ششمين دانشگاه بزرگ جهانه!......

Borna66
03-30-2010, 01:23 PM
با سلام
حرفه همه ي دوستان متين و پيام نور نواقض زيادي داره و مشكلاتش هم زياده.
ولي همه ي اينها به خود دانشجو هم برمي گرده كه اندكي تنبل بار امده.
شما اگر مي خواهي يك درس رو بخوني و از اون چيزي بفهمي و نهايتا پاس كني بايد يك منبع اصلي رو كامل بخوني تا به نتيجه ي دلخوات برسي.در صورتي كه در پيام اين طور نيست و بيشتريا دوست دارن همينطوري بدون سعي و تلاش نمره بگيرند.اندكي با انصاف باشيد و بكمب هم بخودمون بياييم هرچند قبول دارم پيام نور هم به دانشجويانش بها نمده.ولي ما بايد اونقدر سعي و تلاش كنيم تا اونا رو وادار كنيم به ماها به بدهد.به اميد ان روز.
روزگار خوش

yashar
03-30-2010, 02:03 PM
دانشگاه پیام نور نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت های بیشتری دارد
برای اثبات این ادعا به دانشنامه ویکی پدیا سری بزنید و کلمه ی دانشگاه پیام نور را سرچ کنید
یک مسئله ی خیلی مهم پیشرفت روز افزون این داشگاه نسبت به سایر دانشگاها است چنانچه اگر به تاریخچه ی این دانشگاه نظری بیاندازیم خواهیم دید که سیر تکامل آن نسبت به دیگر دانشگاهای ایران بسیار بیشتر و وضعیت بهتری دارد اما نباید معایب زیاد این دانشگاه را هم در نظر نگرفت
من دانشجوی دانشگاه پیام نور همدان هستم اگر دانشجویان در جریان باشند در اینجا یک ساختمان جدید به متراژ تقریبا 6750 متر (سه طبقه) به ساختمان قدیمی پیام نور همدان اضافه شده است پس نباید نا امید بود و اینرا هم فراموش نکنیم که دانشجو خود باید بدنبال علم باشد . . .

یکی از دلایلی که اثبات می کند دانشجویان دانشگاه پیام نور باهوش تر از دیگر دانشجویان دانشگاهای دیگر هستند آمار قبولی در کارشناسی ارشد است که دانشگاه پیام نور تا به الان رکورد دار این آزمون می باشد
دانشگاه پیام نور بزرگترین بانک کتاب را بعد از کتابهای آموزش و پرورش دارد که البته این کتابها استادارد میباشند چرا که باید چندین مرحله را طی کنند تا به کتاب دانشگاهی تبدیل شوند
یکی از بهترین حسن های این دانشگاه دانشجو محور بودن و البته ارج دادن به کلاسهای عملی و آزمایشگاهی می باشد که ساعات کلاسهای عملی با دیگر دانشگاها برابری می کند
این دانشگاه دانشجو را وادار به مطالعه و اندیشیدن می کند و از آنجایی که بیشتر سوالات کشوری است اساتید محترم نمی توانند سلیقه ای عمل کنند
از پیشرفتهای دیگر ارج دان به کیفیت این دانشگاه است که اخیرا در پی جمع کردن هیئت علمی می باشد و دیگر ساخت و ساز ساختمانهای جدید (مثال:دانشگاه پیام نور همدان)
و مطلب دیگر اینکه امید است دانشجویان، این دانشگاه را به بهترین جایگاه خود برسانند

با سلام
حرفه همه ي دوستان متين و پيام نور نواقض زيادي داره و مشكلاتش هم زياده.
ولي همه ي اينها به خود دانشجو هم برمي گرده كه اندكي تنبل بار امده.
شما اگر مي خواهي يك درس رو بخوني و از اون چيزي بفهمي و نهايتا پاس كني بايد يك منبع اصلي رو كامل بخوني تا به نتيجه ي دلخوات برسي.در صورتي كه در پيام اين طور نيست و بيشتريا دوست دارن همينطوري بدون سعي و تلاش نمره بگيرند.اندكي با انصاف باشيد و بكمب هم بخودمون بياييم هرچند قبول دارم پيام نور هم به دانشجويانش بها نمده.ولي ما بايد اونقدر سعي و تلاش كنيم تا اونا رو وادار كنيم به ماها به بدهد.به اميد ان روز.
روزگار خوش

سلام دوست عزيز
توي همه واحدها اين طور نيست كه. شما كل پيام نور رو زير سوال مي بري.
بعدش هم اگر واقعا مي بيني هيچي نداره امكانات نداره انصراف بده برو يك جاي ديگر تحصيل كن.به زور اجبارت نكردند كه در پيام نور تحصيل كني !!
من طرفدار پيام نور نيستم ولي هرجاي مزايا و مهاسن و در كنار ان عيب هايي داره ولي دليلي نميشه يك مجموعه رو بصورت كل تخريب كني /
ضمنا يادت باشه اين جا ايران هست نه .............
با اين حال ممنون كه نظرتون گفتم.تا حدي من قبول دارم نظرات شما رو و اين بدون ادمي توي شرايط سخت واقعا كاركشته و متبحر مي شه.

روزگار خوش

این حرفا چیه میزنین . دانشگاه پیام نور خودش یه مشکله . تو همه واحد های دانشگاهی پیام نور رشته مهندسی فناوری اطلاعات هست و لی تو کدوم یکیشون یه آزمایشگاه کامپیوتر یا شبکه درست حسابی وجود داره . دروسی که ما می خونیم باید عملی انجام بشن نه تئوری. وقتی 6 واحد شبکه می خونی و هاب رو یه بار تو دستت نگرفتی فایدش چیه.
وقتی اساتید بی تجربه هستند چطوری میشه ازشون چیزی یاد گرفت؟
دوست عزیز دانشنامه ویکی پدیا کیلویی چنده ؟ ما که تو قلب دانشگاهیم درس می خونیم باید نظر بدیم.
من خودم قبول دارم دانشگاه تو این چند ساله خیلی خیلی پیشرفت داشته . واسه دانشگاه من یه ساختمون جدید اضافه شده . نمره منفی رو برداشتن. قوانین مسخره پیام نور عوض شدن. ولی سوال اینجاست چرا نمرات دانشجویان پیام نور پایین ترین نمره بین همه دانشگاههاست؟ چرا دانشگاههای کشور های دیگه ( مثل ترکیه) مدرک ما رو برای ادامه تحصیل قبول نمی کنن؟ چرا استاد 6 فصل رو درس میده و من باید 9 فصل رو امتحان بدم؟
چرا بعضی از اساتید معلمای مدرسه هستن و قبل از دانشگاه تو مدرسه کلاس دارن؟
چند درصد از دانشجوها یه پروژه علمی یا فنی رو تو دانشگاه اجرا کرده، دانشگاه چقدر از این پروژه ها حمایت می کنه؟چند درصد دانشجو ها پس از اتمام درسشون کار مناسب با شغلشون رو پیدات می کنن؟ دانشگاه برای آینده این همه دانشجو که قبول می کنه چه فکری کرده؟دانشجو ها تو دانشگاه بعد تموم کردن درسشون چقدر اطلاعات حرفه ای و تخصصی دارن و چه کارهایی می تونن بعد اتمام درسشون انجام بدن؟
دلیل اینهم که آمار دانشگاه پیام نور در ارشد بالاتره چون سخت می گیرن و امتحانات دست استاد نیست و مثل کنکور تستی . در ضمن وقتی یه واحد به دانشگاه اضافه میشه 1000 تا دانشجوی جدید می گیرن.
دوستانی که از پیام نور خوششون اومده حتما معنی واقعی دانشگاه رو نمیدونن . اینجا با مدرسه هیچ فرقی ندره فقط بی نظم تره .

مژگان
03-30-2010, 06:28 PM
کلی دلم از این معایبی که گفتی گرفت

moo2010
03-30-2010, 08:31 PM
شما هنوز جونید نمی دونید پیام نور با این همه کمی و کاستی هاش یه بهشت تو ایرانه ...
بعدا خواهید فهمید
حوصله تایپ کردن رو ندارم:255::33::256::287::287::287:

yamahdi
03-31-2010, 02:57 PM
فقط دانشگاه پیام نورمعایب نداره خیلی ازدانشگاههای دیگه هم معایب داره بالاخره هرچیزی یه معایب ومحاسنی داره من قبلا ازاسم پیام نورم خوشم نم اومدولی وقتی قبول شدم چندبارخداروشکرکردم که دردانشگاه دیگه ای نیستم.

smigel
04-24-2010, 01:09 PM
اره دانشگاه پیام نور خیلی پیشرفت داشته! مثلا بدون وجود ساختمون اموزشی هی واحد های دانشگاهی رو زیاد می کنه و دانشجو میگیره!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که واحد کارورزی رشته ی حسابدار رو حذف می کنن!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که من از 19 واحد فقط 3 واحدش رو کلاس دارم. بقیه اش با اینکه تخصصیه کلاس نداره!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که کلاس تربیت بدنی ما بدون وسایل ورزشی اونم تو شیش جلسه برگذار میشه!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که تا سه سال به واحد های دانشگاهی جدید بودجه ی بخور نمیر داده میشه!
واقعا هیچ چیز تو دنیا اینقدر پیشرفت نداشته! پیام نور جزو استثنائاته!

m o
08-12-2010, 09:57 PM
فقط دانشگاه پیام نورمعایب نداره خیلی ازدانشگاههای دیگه هم معایب داره بالاخره هرچیزی یه معایب ومحاسنی داره من قبلا ازاسم پیام نورم خوشم نم اومدولی وقتی قبول شدم چندبارخداروشکرکردم که دردانشگاه دیگه ای نیستم.

شرمندتونم
میشه بگید بابت چیی این دانشگاه خدا رو شکر کردید:79:

yashar
08-12-2010, 10:31 PM
یه چیز در مورد تفاوت پیام نور و دیگر دانشگا هها فهمیدم
تو همه ی دانشگاهها برای استاد شدن طرف اول استادیار میشه بعد اگه خوب بود دانشیار میشه و چند تا مرحله دیگه رو میگذرونه تا استاد بشه ولی توی پیام نور طرف 2 روز قبل فارغ التحصیل شده امروز میاد استاد میشه

ripek
08-12-2010, 11:23 PM
اول استادیار میشن یا دانشیار؟
من فکر می کردم اول دانشیار میشن بعد استادیار بعد استاد!

myth of love
09-14-2010, 10:01 PM
خداوندا تمام کارمندان پیام نور تمام اساتید پیام نور و تمام کسانی که از پیام نور حمایت میکنن و تمام کسانی که ادعا میکنن پیام نور خوبه را نابود بگردان
آمین یا رب العالمین

yamin
09-25-2010, 11:50 AM
خداوندا تمام کارمندان پیام نور تمام اساتید پیام نور و تمام کسانی که از پیام نور حمایت میکنن و تمام کسانی که ادعا میکنن پیام نور خوبه را نابود بگردان
آمین یا رب العالمین

دوست عزیز شما چقدر بی انصافید شما بخاطر مشکل می خواهید همه نابود شوند؟
برای شما با این طرز فکرتون متاسفم
مطمئن هستید دانشجو و مثلا تحصیل کرده هستید؟

KIAN~~~~
10-03-2010, 01:45 AM
پیام نور خیلی عالیه،شما که نرفتید دانشگاه های دیگه ببینید چه خبره ما ایرانیها از همه چی ناراضی هستیم!
هی میگید پیام نور جون بده،یه سری به دانشگاه شریف بزنید ببینید چه جهنمیه؛همه دانشجوها ناراضین؛کلاسا برگذار نمیشه،استاد نداره،استاداش مربی مهد کودکن!کلاساش میز و صندلی نداره، تخته نداره،دانشجوها حرفای استاد و تو ذهنشون تجسم میکنن،کتاباش غلط غلوطه، مدرکش واسه هیچ ارگان دولتی معتبر نیست،هیجا آدم حسابت نمیکنن،استادا بت بی احترامی میکنن؛سلف سرویس نداره،به جای دیوار توری فلزی زدن،و هزارتا معایب دیگه!!!!!!!!من شریف بودم از این وضع بد انصراف دادم اومدم پیام نور!

pnu-club
10-03-2010, 02:11 PM
اره دانشگاه پیام نور خیلی پیشرفت داشته! مثلا بدون وجود ساختمون اموزشی هی واحد های دانشگاهی رو زیاد می کنه و دانشجو میگیره!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که واحد کارورزی رشته ی حسابدار رو حذف می کنن!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که من از 19 واحد فقط 3 واحدش رو کلاس دارم. بقیه اش با اینکه تخصصیه کلاس نداره!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که کلاس تربیت بدنی ما بدون وسایل ورزشی اونم تو شیش جلسه برگذار میشه!
این واقعا پیشرفت بزرگیه که تا سه سال به واحد های دانشگاهی جدید بودجه ی بخور نمیر داده میشه!
واقعا هیچ چیز تو دنیا اینقدر پیشرفت نداشته! پیام نور جزو استثنائاته!

آمین یا رب العالمین

پیام نور مسخره ترین دانشگاه نه تنها تو ایران بلکه تو کل دنیاست.یه کلام شیرتوشیره
حقوقی که کارمندان ومسیولان پیام نور میگیرن الهی حرامشون باشه الهی خرج دوا و درمانشان کنن خداوندبه زمین سیاه بزندشان - استادها خودشان احتیاج به آموزش دارن سر یه ماژیک عین سگ وگربه به هم میپرن

البته پیام نور مشکلات زیادی داره که علت اصلی اون هم توسعه سریع دانشگاه بدون در نظر گرفتن پیش نیاز هاست. فشار اصلی روی دانشجوست و اگر دانشجو خیلی درسخوان نباشد با معدل بسیار پایین فارغ التحصیل می شود.
اصولا پیام نور برای دانشجوهای بسیار درسخوان مناسبه
جو غیر آکادمیک و فضای گرفته فکری و فرهنگی هم وجود داره:77:
گفته میشه شاغلها میتونن در این دانشگاه تحصیل کنن! فکرنکنم با توجه به حجم کتابها و سختی امتحانات چنین چیزی امکان پذیر باشه

ولی در کنار این مشکلات مزایایی هم داره:
- اجباری نبودن حضور در کلاس برای بعضی ها یک مزیت محسوب میشه
- کسانی که به هر دلیل نتوانسته اند به دانشگاههای روزانه وارد بشن میتونن با شرایط ساده تر به رشته دلخواه خود وارد بشن(فراگیر)
- بر خلاف تصور عده ای که فکر می کنند مدرک اون در خارج کشور اعتبار نداره باید بگم که آلمان و فرانسه و .. مدارک پیام نور رو قبول دارن. البته این بستگی به دانشگاهی داره که مدارک رو بررسی میکنه و البته به سوابق تحصیلی و معدل دانشجو هم میتونه مرتبط باشه
ولی در مقابل گفته میشه که همین ترکیه بغل خودمون مدارک پیام نور رو قبول نداره!:105:

با توجه به شهریه های بالایی که دانشگاه از دانشجو ها میگیره امیدواریم به افزایش کیفیت تدریس و امکانات و استانداردهای آموزشی هم توجه بشه. به امید آن روز!

pnu-club
10-03-2010, 03:57 PM
اصولا دانشگاههای ایران چند ویژگی بارز دارند:

ویژگی اول:
دانشگاهها در ایران تفاوت چندانی با دبیرستان ندارند!
می شود گفت: دانشگاههای ایران نوعی دبیرستان نیمه مختلط با لحاظ یکسری خط قرمزهاست!

ویژگی دوم:
اصولا دانشگاههای ایران توسط افراد نخبه و متفکر اداره نمی شود.

اینها واقعیاتیه که مصداقهای زیادی داره و اگر لازم باشه میشه براحتی به آنها اشاره کرد
دانشگاه پیام نور هم جزو همین داستان است.. :164:

saeed_cool68
12-11-2010, 02:52 AM
راستش منم از سیتم پیام نور خوشم میاد.مثل سربازی میمونه که آدم رو مرد بار میاره.فقط یه مشکلی هست که شاغلین براشون واقعا سخته.من الان دارم نرم افزار میخونم ترم اول که سرکار نمیرفتم و تو همه کلاسها حضور داشتم معدلم 17 شد.ترم دوم که رفتم سرکار 17 تا برداشتم که در نهایت فقط یه واحد تونستم پاس کنم اونم تربیت بدنی بود بقیه رو حذف کردم.
یکی از مهمترین مشکلات اینه که کلاسهای پیام نور قرار بود پنجشنبه و جمعه برگزار بشه که تو مرکز ما این خبرا نیست عشقیه! اول هفته یا وسط هفته یا .......برای این امر مسولین چاره ای بیندیشن.انتقالی هم که نمیدن.بعد میگن شاغلین هم میتونن درس بخونن.چه جوری آخه؟!:42:

Borna66
01-09-2011, 12:23 AM
راستش منم از سیتم پیام نور خوشم میاد.مثل سربازی میمونه که آدم رو مرد بار میاره.فقط یه مشکلی هست که شاغلین براشون واقعا سخته.من الان دارم نرم افزار میخونم ترم اول که سرکار نمیرفتم و تو همه کلاسها حضور داشتم معدلم 17 شد.ترم دوم که رفتم سرکار 17 تا برداشتم که در نهایت فقط یه واحد تونستم پاس کنم اونم تربیت بدنی بود بقیه رو حذف کردم.
یکی از مهمترین مشکلات اینه که کلاسهای پیام نور قرار بود پنجشنبه و جمعه برگزار بشه که تو مرکز ما این خبرا نیست عشقیه! اول هفته یا وسط هفته یا .......برای این امر مسولین چاره ای بیندیشن.انتقالی هم که نمیدن.بعد میگن شاغلین هم میتونن درس بخونن.چه جوری آخه؟!:42:

با سلام
كاملا با نظرت موافق هستم و دوست عزيز و حق بهت ميدم:105:
روزگار خوش

eglantine90
03-11-2011, 01:14 AM
آمین یا رب العالمین
الهي آمين:79::104:
savadam nam keshide nemitonam farsi betypam.sorry
ama ki mige payam noor khobe.? khobe eyne bache madreseia ketab moshakhas darim????hala joda az inke b daneshjo ahamiyat nemidan be shakhsiyate ostadam tohin mishe, bande khoda nemitone entekhab kone che ketabiro tadris kone. mashala hezar mashala hame ketabam k ghalat emlaii daran
man khodam k dg tashrihi emtean dadan yadam rafte,asan dars khondan yadam rafte,balad nistam dg...
kelas k nadarim hichi, hamon kelasaiam k mirim ostada hey menat mizaran ke vazifeye ma FAGHAT RAFEE ESHKALE na DARS DADAN. khob mane badbakht che gonahi kardam k etelaii az sisteme payamnoor nadashtamo vared shodam faghat bekhatere inke namonam poste konkoro hoiseleye pole azad dadanam nadashtam va rahe dooram nemitonestam beram
??????????
rotbam hamchinam daghon nabood, 12000 mantaghe 3 bood to sale 87
vaghean harbar be ayandam fek mikonam ke hichi to daneshga yad nagereftam geryam migire. age nazari pishnahadi darin bem beggin khoshhal misham............:168:

llxiranxll
01-16-2012, 07:35 PM
میدونم خیلی وقته از ایجاد این پست گذشته ولی درد به دلم اومد که باید به دوستان بگم...
کاملا با کسی که این تاپیک رو باز کرده موافقم و اون دوستی هم که گفته بود شریف بد بوده و اومده پیام نور واقعا روح منو 15 دقیقست شاد کرده... :)

پیام نور اصلش واسه شاغلین ایجاد شد تا بتونن در کنار کارشون تحصیل کنن ولی الان فقط ما شاغلین هستیم که بیشتر ضرر ها رو کردیم!!
این ترم من خواستم سر یکی از کلاس های تخصصی it شرکت کنم که شانس من از این ترم ساعت درسیه این درس از 30 ساعت به 24 ساعت کاهش پیدا کرده بود. شما فکر کنین یه کتاب 500 صفحه ای رو باید توی 24 ساعت درس بدن. 24 ساعت میشه 12 جلسه که بینش تعطیلی داره و استاد نمیاد و کلاس های دو ساعتی رو یک ساعت و ربع برگزار میکنن و ... فقط استادامون میتونم چند تا فصل اول رو درس بدن بقیش هم مهم نیست، ترم بعد درس میدن :)
توی دانشگاه های دیگه نهایتا 100 صفحه درس میده استاد که بعد نصفشو حذف میکنه، نصف نصفشو میان ترم میگره و بقیه رو پایان ترم.. وقتی بدون کلاس رفتن تونستی یه کتاب 500 صفحه ای رو تستی تشریحی توی 2 روز خوندن امتحان بدی بعد میفهمی که توی چه جهنمی داری درس میخونی!!
استاداش هم که نگو، تازه فارغ التحصیلایی هستن که بار اولشونه درس میدن و ترم بعد هم عوض میشن:))

آره ما مجبور نبودیم بریم پیام نور، ولی وقتی کنسل کردی باید بریم سربازی بعد میفهمی که مجبوری همینجا ادامه بدی تا بالاخره بعد از 5-6 سال درست تموم بشه

mina_aramesh
01-16-2012, 11:36 PM
خب من در مورد بد بودن کیفیت کتابها موافقم. من قبل از این که بخوام ادامه تحصیل بدم ویراستار ادبی و تخصصی چند تا کتاب بوده ام. فکر کنید الان چه زجری می کشم که مجبورم کتابهایی به این افتضاحی رو بخونم.
در مورد حجم درس ها هم قبول دارم که خیلی زیاده و برای من که شاغلم درس خوندن تو پیام نور خیلی سخته. اما من دانشگاهم رو دوست دارم. نمی دونم چرا..... شاید چون دوستمون مشکلات شریف رو گفت اینقده به اینجا علاقه مند شده ام ;)
واقعا میشه ترمی زیر 6 واحد پاس کرد؟
چرا جواب امتحانا نمیاد راستی؟!!! من از این قضیه شکایت دارم.
اما با همه معضلاتی که شماها گفتین من باز هم فکر میکنم چون کلاس نمی رم پیام نور دانشگاه خوبیه

llxiranxll
01-18-2012, 09:49 PM
خب من در مورد بد بودن کیفیت کتابها موافقم. من قبل از این که بخوام ادامه تحصیل بدم ویراستار ادبی و تخصصی چند تا کتاب بوده ام. فکر کنید الان چه زجری می کشم که مجبورم کتابهایی به این افتضاحی رو بخونم.
در مورد حجم درس ها هم قبول دارم که خیلی زیاده و برای من که شاغلم درس خوندن تو پیام نور خیلی سخته. اما من دانشگاهم رو دوست دارم. نمی دونم چرا..... شاید چون دوستمون مشکلات شریف رو گفت اینقده به اینجا علاقه مند شده ام ;)
واقعا میشه ترمی زیر 6 واحد پاس کرد؟
چرا جواب امتحانا نمیاد راستی؟!!! من از این قضیه شکایت دارم.
اما با همه معضلاتی که شماها گفتین من باز هم فکر میکنم چون کلاس نمی رم پیام نور دانشگاه خوبیه

امیدوارم که در آینده هم بازم دوست داشته باشین دانشگاه رو، چون منم شاغل بودم و واسه همین اینجا رو انتخاب کردم، حالا فهمیدم بیشتر از اونکه کلاس رفتن وقتم رو بگیره، باید درس بخونم تا متوجه بشم که درسامون داره چی میگه!!!!

من کمتر هم پاس کردم تا الان که مشکلی نبوده :دی امیدوارم که در آینده هم مشکلی نباشه;)

teyram
02-01-2012, 06:34 PM
به پیام نور توهین نکنید که من شخصا مریدشم:81: انصافا پیام نور بین بقیه دانشگاهها منصفانه و عادلانست اوضاش من خودم 1ساله که به این حقیقت رسیدم

Nimak2012
09-13-2012, 07:03 PM
من فعلا در دانشگاه سراسري تحصيل مي كنم...راستش مي خندم به اين معايبي كه بچه ها مي گويند!به اين مي خندم كه همگان اينجا فكر مي كنند دانشگاههاي سراسري چه چيز باحالي هستند!لابد استادها همه توپ....كتابها همه عالي...در و ديوار اصلا ساخته شده براي علم و تحصيل و خبري هم از دلقك بازي مسئولين و كاركنان دانشگاه نيست!!!بچه ها...داداشاي من!!خواهرهاي من!!من در حال تحصيل در يك دانشگاه سراسري در تهران هستم...مشهور است به دانشگاه شهيد عباسپور و برق مي خوانم!تعجب مي كنم كه بچه ها مي آيند و يكسره از تحصيل در پيام نور غر مي زنند و سراسري و آزاد را ستايش مي كنند!!!نه خير...چنين نيست!!شما براي هر درسي يك منبع داريد.!راستي متقاضي شركت در فراگير پيام نور هستم و كتابهاي ترم يك رشته ي مورد علاقم يعني ادبيات انگليسي را هم گرفته ام!فارسي عمومي پيام نور از لحاظ سطح مطالب به قدري بالا و جامع و عاليست كه نظيرش را در هيچ كتاب ادبي ديگري نديدم!چه كسي گفته "كتابهاي بي محتوا؟!"شما چگونه در پيام نور تحصيل مي كنيد و نمي دانيد كه هيچ كتابي از هيچ انتشاراتي اينقدر پرمحتوا نيست؟!شايد بايد يك استاد مي داشتيد كه "حال"مي كند و نمره مي دهد...آن وقت مي ديديد كه چگونه نتمره ي 16 شما تبديل به 6 مي شود!شايد بايد براي هر درسي 4 كتاب غول مي خوانديد تا پي به يك كتاب جامع ببريد!(دانشگاهي كه استاد زبانشناسي اش نيلي پور باشد و دكتر سيف،كتابهاي روانشناسي تربيتي اش را بنويسد و مادر فارغ التحصيل روانشناسي بنده كه مدركش را از دانشگاه علامه گرفته آن را خوانده باشد،سطحش هرگز پايين نيست!)اصلا شما فكر مي كند چه فرقي مابين سراسري و آزاد و غيرانتفاعي و پيام نور است؟!من به طور قطع مي گويم : هيچ !!!!

ببينيد ما در ايران كلا دو جور دانشگاه داريم!يكي دانشگاه تهران و شريف و ديگري مابقي دانشگاهها!!!وقتي كه بخواهيد اپلاي كنيد كسي نمي گويد پيام نور بوده اي يا آزاد يا پاره وقت مدل پودماني تپه هاي تهران شمال!3 چيز را نگاه مي كنند...1:معدل 2 :مقاله و. 3 :نمره زبان!حالا اينجا البته دانشجوي تنبل تهران و شريف هم جايي ندارند!!

من در دانشگاه سراسري تحصيل مي كنم...ايده آل خيلي هاست..مخصوصا شماها پيام نوريهاي گل كه شكايت از استاد بي خاصيت داريد!لابد گمان كرده ايد كه در دانشگاههاي سراسري همه ي استادان خوراكشان مساله حل كردن هست و همه چيز عاليست!تند تند برايتان كلاس حل مساله مي گذارند و از بودن در كلاسهايشان لذت مي بريد!!خير!!چنين نيست!!من تمام درسهاي رشته ي خودم را خودم خواندم!بدون جزوه استاد!بچه هاي سراسري همه مي دانند كه چقدر وضعيت آموزش در كلاسها خراب است و استادان بي خاصيت!آنقدر كه تقريبا همين مدل بي كلاس پيام نور است سيستم ما...

انقدر بالا پايين نكنيد...اگر پيام نور سخت است سراسري هاي تهران سخت ترند!اگر قرار باشد بچه هاي سراسري سفره دلشان را باز كنند شما به پيام نورتان افتخار مي كنيد...هرچه باشد اين اجازه را داده است كه هركس در رشته ي مورد علاقه خودش تحصيل كند...اين چيز كمي نيست...شايد اگر مي آمديد دانشگاه سراسري و درس تنظيم خانواده و انديشه 1 و 2 و تمام عمومي ها را تشريحي مطلق با 10 سوال 2 نمره اي امتحان مي داديد بيشتر به دلتان مي نشست!!!

فقط و فقط به "آدم"است...چه در پيام نور باشد چه در سراسري و چه در هر مدل دلقك بازي ديگر اين كشور!تلاش و علاقه!تمام شد و رفت.و..مكان ها و آدمهاي ديگر را بيندازيد دور!

saharnaz_71
09-13-2012, 10:26 PM
من فعلا در دانشگاه سراسري تحصيل مي كنم...راستش مي خندم به اين معايبي كه بچه ها مي گويند!به اين مي خندم كه همگان اينجا فكر مي كنند دانشگاههاي سراسري چه چيز باحالي هستند!لابد استادها همه توپ....كتابها همه عالي...در و ديوار اصلا ساخته شده براي علم و تحصيل و خبري هم از دلقك بازي مسئولين و كاركنان دانشگاه نيست!!!بچه ها...داداشاي من!!خواهرهاي من!!من در حال تحصيل در يك دانشگاه سراسري در تهران هستم...مشهور است به دانشگاه شهيد عباسپور و برق مي خوانم!تعجب مي كنم كه بچه ها مي آيند و يكسره از تحصيل در پيام نور غر مي زنند و سراسري و آزاد را ستايش مي كنند!!!نه خير...چنين نيست!!شما براي هر درسي يك منبع داريد.!راستي متقاضي شركت در فراگير پيام نور هستم و كتابهاي ترم يك رشته ي مورد علاقم يعني ادبيات انگليسي را هم گرفته ام!فارسي عمومي پيام نور از لحاظ سطح مطالب به قدري بالا و جامع و عاليست كه نظيرش را در هيچ كتاب ادبي ديگري نديدم!چه كسي گفته "كتابهاي بي محتوا؟!"شما چگونه در پيام نور تحصيل مي كنيد و نمي دانيد كه هيچ كتابي از هيچ انتشاراتي اينقدر پرمحتوا نيست؟!شايد بايد يك استاد مي داشتيد كه "حال"مي كند و نمره مي دهد...آن وقت مي ديديد كه چگونه نتمره ي 16 شما تبديل به 6 مي شود!شايد بايد براي هر درسي 4 كتاب غول مي خوانديد تا پي به يك كتاب جامع ببريد!(دانشگاهي كه استاد زبانشناسي اش نيلي پور باشد و دكتر سيف،كتابهاي روانشناسي تربيتي اش را بنويسد و مادر فارغ التحصيل روانشناسي بنده كه مدركش را از دانشگاه علامه گرفته آن را خوانده باشد،سطحش هرگز پايين نيست!)اصلا شما فكر مي كند چه فرقي مابين سراسري و آزاد و غيرانتفاعي و پيام نور است؟!من به طور قطع مي گويم : هيچ !!!!

ببينيد ما در ايران كلا دو جور دانشگاه داريم!يكي دانشگاه تهران و شريف و ديگري مابقي دانشگاهها!!!وقتي كه بخواهيد اپلاي كنيد كسي نمي گويد پيام نور بوده اي يا آزاد يا پاره وقت مدل پودماني تپه هاي تهران شمال!3 چيز را نگاه مي كنند...1:معدل 2 :مقاله و. 3 :نمره زبان!حالا اينجا البته دانشجوي تنبل تهران و شريف هم جايي ندارند!!

من در دانشگاه سراسري تحصيل مي كنم...ايده آل خيلي هاست..مخصوصا شماها پيام نوريهاي گل كه شكايت از استاد بي خاصيت داريد!لابد گمان كرده ايد كه در دانشگاههاي سراسري همه ي استادان خوراكشان مساله حل كردن هست و همه چيز عاليست!تند تند برايتان كلاس حل مساله مي گذارند و از بودن در كلاسهايشان لذت مي بريد!!خير!!چنين نيست!!من تمام درسهاي رشته ي خودم را خودم خواندم!بدون جزوه استاد!بچه هاي سراسري همه مي دانند كه چقدر وضعيت آموزش در كلاسها خراب است و استادان بي خاصيت!آنقدر كه تقريبا همين مدل بي كلاس پيام نور است سيستم ما...

انقدر بالا پايين نكنيد...اگر پيام نور سخت است سراسري هاي تهران سخت ترند!اگر قرار باشد بچه هاي سراسري سفره دلشان را باز كنند شما به پيام نورتان افتخار مي كنيد...هرچه باشد اين اجازه را داده است كه هركس در رشته ي مورد علاقه خودش تحصيل كند...اين چيز كمي نيست...شايد اگر مي آمديد دانشگاه سراسري و درس تنظيم خانواده و انديشه 1 و 2 و تمام عمومي ها را تشريحي مطلق با 10 سوال 2 نمره اي امتحان مي داديد بيشتر به دلتان مي نشست!!!

فقط و فقط به "آدم"است...چه در پيام نور باشد چه در سراسري و چه در هر مدل دلقك بازي ديگر اين كشور!تلاش و علاقه!تمام شد و رفت.و..مكان ها و آدمهاي ديگر را بيندازيد دور!

حرفتونو کاملا قبول دارم

ولی مشکلتم زیاده

من خودم ترمه 3 هستم و این ترم سومین باره که داریم تغییر مکان میدیم و الان داریم با چند تادانشگای دیگه ادغام میشیم و بیشتر درس ها خودخوان...درسی مثله حسابداری نمیشه خودخوان پاسش کرد. :164:

با ارزوی موفقیت برای همه دانشجویان ایران زمین:72:

s-top
09-14-2012, 01:11 PM
منم بعد چند ترم به این نتیجه رسیدم که کجا خوندن مهم نیست- چه جور خوندن مهمه

Nimak2012
09-14-2012, 01:40 PM
منم بعد چند ترم به این نتیجه رسیدم که کجا خوندن مهم نیست- چه جور خوندن مهمه

درود گرامي!شما دانشگاه ديگري بوديد و آمديد پيام نور؟يا برعكس؟يا هيچ كدام؟!

bahman2000
12-01-2012, 11:01 PM
به نظر من اون کسانی که دانشگاه پیام نور رو در سطوح پایین تری می بینند و دم از فلان مشکل و فلان عیب و ایراد در دانشگاه های پیام نور می زنند جز چند دسته ای که در زیر معرفی می کنم می باشند: 1) گروهی که در دوران متوسطه و دبیرستان و پیش دانشگاهی یا در اواخر این دوران(به هر دلیلی) تنها به فکر نمره گرفتن و پاس کردن دروس مربوطه بوده اند و طبیعی است که این گروه بعد از گذراندن این دوران و شرکت در کنکور نتیجه ی مطلوبی کسب نکرده و با رتبه ای که به دست اورده اند نتونستن در دانشگاه سراسری و..... پذیرفته شوند. لذا(به هر دلایلی) دانشگاه پیام نور را انتخاب کرده و در این دانشگاه قبول شده اند . حال این گروه از انجایی که در دوران قبل از کنکور چندان به مفاهیم درسی روی نیاورده اند و از طرف دیگر چون شیوه ی اموزشی دانشگاه پیام نور کتاب محور بوده و دانشجو بایستی خود اقدام به اموزش مفاهیم درسی از طریق کتاب درسی اکتفا نماید اینجا ست که خود این گروه به دو گروه دیگر تقسیم می شوند: الف) گروهی که خود را با این شیوه ی اموزشی وفق داده و اقدام به اموزش مفاهیم از طریق خود منبع معرفی شده توسط دانشگاه پیام نور نموده و در جایی که لازم است(در صورت ضعف در مفاهیم مقدماتی و پایه) اقدام به مراجعه به کتاب های دوره ی قبل از کنکور(دوره ی متوسطه و ...) کرده و مفاهیم را از پایه یاد می گیرند. در واقع مسیر این گروه عوض شده و به سراغ یادگیری واقعی علم می روند. ب) گروهی که نمی توانند خود را با این شیوه ی اموزشی وفق داده و از گذاشتن کتاب جلوی خودشان و از تلاش برای یادگیری مفاهیم از طریق خود کتاب بیزار ند. و چون از طرفی در دانشگاه پیام نور نمی توان تنها به استاد اکتفا نمود چرا که همانند دوران قبل از کنکور نباید از استاد انتظار داشت(به دلیل تنگی وقت و....) که مفاهیم کتاب را خط به خط تشریح کرده و دانشجو توانسته باشد یک جزوه ی کامل را از مفاهیم کتاب از طریق گفته های استاد جمع اوری کرده باشدو اینجاست که این گروه به شدت از شیوه ی اموزشی دانشگاه پیام نور نفرت پیدا کرده و اقدام به بد گویی و بد جلوه دادن سیستم اموزشی این دانشگاه میکنند. 2) گروهی که در دوران قبل از کنکور با نمره ی بالاتر ی دروس مربوطه را گذرانده ولی متکی به کلاس رفتن و گفته های معلم در کلاس و تهیه جزوه توسط گفته های معلم بوده اند ولی این گروه در کنکور (به دلایلی) نتوانسته رتبه ی مورد نیاز برای پذیرفته شدن در دانشگاه سراسری و .... رو کسب کرده و لذا به دلایلی وارد دانشگاه پیام نور می شوند.خود این گروه نیز به دو گروه تقسیم می شوند: الف) گروهی که با سیستم اموزشی دانشگاه پیام نور خود را وفق داده و اقدام به ادامه ی تحصیلات در این دانشگاه می کنند.ب) گروهی که خود را با این سیستم به دلایلی که در* 1)ب* گفته شد نتوانسته وفق داده و نسبت به این سیستم اموزشی نفرت پیدا کرده و اقدام به بد گویی در مورد این دانشگاه می کنند. خلاصه آنکه به نظر من پیام نوری سیستم اموزش دانشگاه پیام نور کتاب محور بوده و باید اتکا به خود داشت.

bahman2000
12-01-2012, 11:06 PM
به نظر من اون کسانی که دانشگاه پیام نور رو در سطوح پایین تری می بینند و دم از فلان مشکل و فلان عیب و ایراد در دانشگاه های پیام نور می زنند جز چند دسته ای که در زیر معرفی می کنم می باشند: 1) گروهی که در دوران متوسطه و دبیرستان و پیش دانشگاهی یا در اواخر این دوران(به هر دلیلی) تنها به فکر نمره گرفتن و پاس کردن دروس مربوطه بوده اند و طبیعی است که این گروه بعد از گذراندن این دوران و شرکت در کنکور نتیجه ی مطلوبی کسب نکرده و با رتبه ای که به دست اورده اند نتونستن در دانشگاه سراسری و..... پذیرفته شوند. لذا(به هر دلایلی) دانشگاه پیام نور را انتخاب کرده و در این دانشگاه قبول شده اند . حال این گروه از انجایی که در دوران قبل از کنکور چندان به مفاهیم درسی روی نیاورده اند و از طرف دیگر چون شیوه ی اموزشی دانشگاه پیام نور کتاب محور بوده و دانشجو بایستی خود اقدام به اموزش مفاهیم درسی از طریق کتاب درسی اکتفا نماید اینجا ست که خود این گروه به دو گروه دیگر تقسیم می شوند: الف) گروهی که خود را با این شیوه ی اموزشی وفق داده و اقدام به اموزش مفاهیم از طریق خود منبع معرفی شده توسط دانشگاه پیام نور نموده و در جایی که لازم است(در صورت ضعف در مفاهیم مقدماتی و پایه) اقدام به مراجعه به کتاب های دوره ی قبل از کنکور(دوره ی متوسطه و ...) کرده و مفاهیم را از پایه یاد می گیرند. در واقع مسیر این گروه عوض شده و به سراغ یادگیری واقعی علم می روند. ب) گروهی که نمی توانند خود را با این شیوه ی اموزشی وفق داده و از گذاشتن کتاب جلوی خودشان و از تلاش برای یادگیری مفاهیم از طریق خود کتاب بیزار ند. و چون از طرفی در دانشگاه پیام نور نمی توان تنها به استاد اکتفا نمود چرا که همانند دوران قبل از کنکور نباید از استاد انتظار داشت(به دلیل تنگی وقت و....) که مفاهیم کتاب را خط به خط تشریح کرده و دانشجو توانسته باشد یک جزوه ی کامل را از مفاهیم کتاب از طریق گفته های استاد جمع اوری کرده باشدو اینجاست که این گروه به شدت از شیوه ی اموزشی دانشگاه پیام نور نفرت پیدا کرده و اقدام به بد گویی و بد جلوه دادن سیستم اموزشی این دانشگاه میکنند. 2) گروهی که در دوران قبل از کنکور با نمره ی بالاتر ی دروس مربوطه را گذرانده ولی متکی به کلاس رفتن و گفته های معلم در کلاس و تهیه جزوه توسط گفته های معلم بوده اند ولی این گروه در کنکور (به دلایلی) نتوانسته رتبه ی مورد نیاز برای پذیرفته شدن در دانشگاه سراسری و .... رو کسب کرده و لذا به دلایلی وارد دانشگاه پیام نور می شوند.خود این گروه نیز به دو گروه تقسیم می شوند: الف) گروهی که با سیستم اموزشی دانشگاه پیام نور خود را وفق داده و اقدام به ادامه ی تحصیلات در این دانشگاه می کنند.ب) گروهی که خود را با این سیستم به دلایلی که در* 1)ب* گفته شد نتوانسته وفق داده و نسبت به این سیستم اموزشی نفرت پیدا کرده و اقدام به بد گویی در مورد این دانشگاه می کنند. خلاصه آنکه به نظر من پیام نوری سیستم اموزش دانشگاه پیام نور کتاب محور بوده و باید اتکا به خود داشت.