PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صلوات

yamahdi
02-03-2010, 09:33 AM
حضرت محمد (ص) : بر من بسيار صلوات بفرستيد كه صلوات بر من نوري در قبر ، نوري در پل صراط و نوري در بهشت خواهد بود .حضرت محمد (ص) : صلوات فرستادن ، فقر را برطرف مي نمايد .

حضرت محمد (ص) : هر كس روز جمعه هزار بار بر من صلوات بفرستد ، فرشتگان همواره براي او آمرزش مي طلبند .

حضرت محمد (ص) : آواي خود را به هنگام صلوات بر من بلند كنيد كه نفاق را از بين مي برد .

حضرت محمد (ص) : هر كس در نوشته اي بر من درود بفرستد فرشتگان همواره براي او آمرزش مي طلبند .

حضرت محمد (ص) : هر كس پايان سخنش صلوات بر من و علي (ع) باشد به بهشت وارد مي شود .

حضرت محمد (ص) : صلوات بر من و خاندانم ، نفاق و دورويي را از بين مي برد .

حضرت محمد (ص) : هر كس بر من صلوات بفرستد ، در قيامت او را شفاعت مي كنم .

امام علي عليه السلام : صلوات فرستادن بر پيامبر (ص) ، گناهان را بسان ريختن آب بر آتش از بين مي برد .

امام باقر عليه السلام : صلوات از جانب خداوند رحمت است و از سوي فرشتگان تزكيه و پاك كردن و از طرف مردم دعا است .

امام صادق عليه السلام : صلوات بر پيامبر (ص) و آل او ، سنگين ترين عملي است كه در روز قيامت در ترازوي اعمال گذاشته مي شود .

yamahdi
04-30-2010, 07:21 AM
حضرت امام مهدی – ارواحنا فداه - فرمودند:برای فرج من زیاد دعا کنید ، چرا که این (زیاد دعا کردن) خود، فرج و گشایش (در کارهای) شماست .
سزاوار است که منتظرین واقعی حضرت مهدی (علیه السلام) بسیار به یاد آن حضرت باشند و جمله « وعجل فرجهم » را بعد از هر صلوات فراموش نکنند؛ زیرا پس از هر صلوات دعای مستجابی ضمانت شده است.

yamahdi
04-30-2010, 07:25 AM
ابو حمزه می گوید : از پدرو شنیدم که گفت : امام صادق (علیه السلام) درباره ی این کلام الهی « ان الله و ملائکته یصلون.....» پرسیدم؛ آن حضرت در پاسخ فرمود: صلوات از ناحیه خدا به معنی رحمت است و از ناحیه فرشتگان به معنی تزکیه و تطهیر است و از ناحیه ی انسانها به معنای دعا و طلب و رحمت است. ( بحار ج94، ص55)

yamahdi
04-30-2010, 07:27 AM
در حدیث دیگر آمده که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: هر کسی که صدبار بگوید: « یا رب صلی علی محمد و آل محمد ؛ پروردگارا رحمت فرست بر محمد و آل محمد ». صد حاجت او بر آورده می شود که سی حاجت او در دنیا و بقیه در آخرت خواهد بود.

yamahdi
07-17-2010, 02:13 AM
برکات مادی و معنوی صلوات

http://pnu-club.com/imported/2010/07/250.jpg
استاد علی مجاهدی، شاگرد عرفانی شیخ جعفر مجتهدی، از عرفای و الامقام عصر حاضر، در کتاب در محضر لاهوتیان چنین آورده است:
آقای محمد آزادگان از شعرای با اخلاص این زمانه است و محضر بسیاری از بزرگان را نیز درك كرده است .ایشان می گفت به هر كاری كه دست می‌زنم و به هر شغلی كه روی می‌آورم، ادامه پیدا نمی‌كند و زندگی‌ام سامان نمی‌گیرد. شنیده‌ام كه به زودی عازم مشهدالرضا هستید، التماس دعای مخصوص دارم. ضمناً در این سفر آقای مجتهدی را هم اگر دیدید از ایشان بپرسید: گیر كار من كجاست؟! و چه كنم كه از این وضع نابسامان رهایی پیدا كنم؟
در آن سفر، توفیق دو ماه اقامت در مشهد نصیبم شد و با عنایت حضرت ثامن الائمه روزی نبود كه به محضر آقای مجتهدی شرفیاب نشوم و از زیارت ایشان حظ معنوی نبرم.
روز آخر به هنگام خداحافظی، آقای مجتهدی فرمودند: فراموش كردید كه پیام دوست شاعرتان را به من بگویید!
عرض كردم: در محضر شما اغلب اوقات، خودم را هم فراموش می‌كنم! و بعد پیام آقای آزادگان را با ایشان در میان گذاشتم.
فرمودند: آقاجان! ایشان آدم با صفایی هستند و در هر كتابی كه ذكری پیدا می‌كنند به آن مشغول می‌شوند، مدتی است هم به گفتن ذكر «لا اله إله الله» سرگرم ‌شده‌اند! این ذكر خاص كملین است واثرش این است كه همه تعلق‌ها و دلبستگی‌ها را از انسان می‌گیرد! چند صباحی است كه شغل او را هدف قرارداده‌اند و اگر به این ذكر ادامه دهند تمام چیزهایی را كه تعلق خاطر دارند از ایشان خواهند گرفت.
از قول من به ایشان بگویید: فوراً ذكر «لا اله إله الله» را قطع كند و به ذكر صلوات بپردازد. در ذكر صلوات بركت‌های مادی و معنوی زیادی است. هم كار دنیای آدمی را سامان می دهد هم سیر اخروی او را.
هنگامی كه به قم بازگشتم، آقای آزادگان به دیدارم آمد. آن چه را كه از آقای مجتهدی شنیده بودم برای او نقل گردم، گفت:درست فرموده‌اند، مدتی است كه به گفتن «لا اله إله الله» مشغولم! و نمی‌دانستم كه این ذكر چنین آثاری هم دارد. از این پس به ذكر صلوات می‌پردازم تا ببینم چه می‌شود؟!
پس از گذشت چند روزی، آقای آزادگان به عنوان حسابدار یكی از فروشگاه‌های عمده نساجی در قم مشغول به كار شد و سالها در همان سمت انجام وظیفه كرد تا باز نشسته شد.

شکوری - گروه دین و اندیشه تبیان

ماخذ: کتاب در محضر لاهوتیان، کتاب لاله ای از ملکوت