PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله در باره تفاوت اينترنت ماهواره ای و Adsl ؟

Borna66
03-21-2009, 03:17 PM
در سرويس های ADSL مزيت عمده آنلاين بودن می باشد ، يعنی شما يک ارتباط دائمی بدون اشغالی تلفن خواهيد داشت ، ليکن حجم ترافيک مشخصی در ماه داريد ( 2GB ، 1GB يا بيشتر ) و برای حجم های بیشتر مستلزم پرداخت هزینه های بالا می باشید . ضمن اینکه اداره مخابرات محل شما بايستی قادر به ارائه ADSL بوده و فاصله شما از مرکز تلفن نمی تواند مسافت طولانی باشد . در صورتی که در سرويس های اينترنت ماهواره ای چون محدوديت حجمی ندارند با پرداخت هزينه ای ناچيز می توانيد از يک ارتباط پرسرعت ، نامحدود و بدون پروکسی استفاده کنيد ، در واقع سرويس های ماهواره ای برای دانلود و مصرف های بالا بسيار مناسب هستند .

ایا می توان اينترنت ماهواره ای را بر روی چند کامپِيوتر در شبکه استفاده کرد ؟
بله ، به علت سرعت بسیار عالی ( 400Kbps - 2Mbps ) شما می توانيد بر روی شبکه و برای کافی نت نيز از اين سرويس ها استفاده کنيد .

من از ADSL استفاده مي کنم ، آيا می توانم بصورت همزمان اینترنت ماهواره ای داشته باشم ؟ و اینکه به چه صورت این کار انجام می شود ؟
بله ، شما میتوانيد ارسال ( Send ) خود را از طريق ADSL و دريافت ( Recieve ) را از طريق ماهواره انجام دهيد . در اینصورت يک ارتباط دائمی بدون محدوديت خواهيد داشت . نحوه تنظيمات موقع خريد برای شما ارسال می گردد .

آيا سرويس های شما محدوديت دانلود ثابتی دارند ؟
خير ، محدوديت ثابت ندارند و اين بستگی به نوع سرويس انتخابی شما دارد .

Opensky کدام پروتکل ها را پشتيبانی می کند ؟
HTTP ( برای مرورگر اينترنت ) ، FTP ( برای مبادله انواع فايل ها روی شبکه ) ، SSL ( برای ارتباط های امنيتی ) ، SOCKS ( برای نرم افزارها ، ارتباط نقطه به نقطه ، FTP Client ، Mail )

کدام PID ها را بايد در سيستم تعريف کنم ؟
Basic : 3010 , 3011 , 3021 , Club : 3010 , 3022 , 3012 ,

آیا برای اینترنت ماهواره ای يک طرفه ( 1Way ) خط تلفن لازم است ؟
بله ، برای استفاده از سروِيس های اينترنت يک طرفه به يک ارتباط اينترنتی برای ارسال ( Send ) احتیاج دارید ، که می تواند خط تلفن ، Wireless ، ADSL و... باشد .

آیا برای اینترنت ماهواره ای دو طرفه ( 2Way ) خط تلفن لازم است ؟
خير ، سرويس های اينترنت دو طرفه بصورت مستقيم بوده ، Send و Recieve همزمان انجام می شود و کاملا مستقيم به اينترنت متصل خواهيد شد .

آیا من می توانم مک آدرس کارتم را در ويندوز عوض کنم ؟
در حالت عادی این کار غير ممکن است ولی با استفاده از روش های خاص مانند تغيير در رجيستری و نرم افزار مخصوص ، اين کار ممکن ميشود .

آیا در شهرستان ها هم می توان از اینترنت ماهواره ای استفاده کرد ؟
بله ، در کلیه مناطقی که تحت پوشش ماهواره مشخص شده قرار دارد ، قادر خواهيد بود از سرويس های اينترنت ماهواره ای استفاده کنيد . با توجه به بسته شدن پورت 8080 از سوی مخابرت ، سرویس های ***** Base چگونه کار می کنند ؟
بسته بودن پورت 8080 بصورت دائمی نبوده و این کار بصورت مقطعی انجام میشود ، در حال حاضر پورت 8080 باز است، همچنین میتوانید از طريق VPN متصل شوید که راهنمای ایجاد VPN برای شما ارسال می گردد .

:104::282::238::109::72:
گردآونده:طه-Borna66