PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راجع به پيام نور

pnu_va_man
10-02-2008, 07:28 PM
نظرتون درباره ي پيام نور چيه؟
و از اينكه در پيام نور تحصيل ميكنين راضي هستين يا نه؟

sunyboy
10-02-2008, 10:36 PM
به نظر من باید روشهای تحصیل این داشنگاه تغییر کنه!! مثلا شیوه تدریس دروسش!!

ولی ماها چاره ای نداریم و باید بسازیم

فریبا
10-03-2008, 09:07 PM
من روش کلی دانشگاه رو دوست دارم .دانشجو محوری !!!
اما شیوه ی درستی برقرار نیست .در واقع درست عمل نمیشه
هیچ کس هیچ علمی از دانشگاه بدست نمیاره

sunyboy
10-04-2008, 12:10 AM
من روش کلی دانشگاه رو دوست دارم .دانشجو محوری !!!
اما شیوه ی درستی برقرار نیست .در واقع درست عمل نمیشه
هیچ کس هیچ علمی از دانشگاه بدست نمیاره
خب برای اینه که همه برای نمره درس می خونن:113:

فریبا
10-04-2008, 02:09 AM
خب برای اینه که همه برای نمره درس می خونن:113:
با این روش امتحانای پیام نور فکر میکنی واسه موندن در مسیر دانشجویی چاره دیگه هم داره؟؟؟؟

sunyboy
10-04-2008, 02:18 AM
با این روش امتحانای پیام نور فکر میکنی واسه موندن در مسیر دانشجویی چاره دیگه هم داره؟؟؟؟

نه اما وقتی دانشگاه تموم میشه دانشجو مدرک داره ولی مهارت نداره!!:108:

فریبا
10-04-2008, 02:52 AM
منم که اول همینو گفتم .
اینکه دانشجو محوری باشه خوبه به شرطی که شرایط طوری باشه که دانشجو بتونه بره دنبال تحقیق و یادگیری تا اخر سر خودش یه چیزی یاد گرفته باشه نه اینکه اخر ترم بیاد بشینه سوال 4 گزینه ای درس اختصاصی جواب بده ...

sunyboy
10-04-2008, 11:08 AM
منم که اول همینو گفتم .
اینکه دانشجو محوری باشه خوبه به شرطی که شرایط طوری باشه که دانشجو بتونه بره دنبال تحقیق و یادگیری تا اخر سر خودش یه چیزی یاد گرفته باشه نه اینکه اخر ترم بیاد بشینه سوال 4 گزینه ای درس اختصاصی جواب بده ...

اگه اینطوری بود که عالی میشد ولی حیف...

pnugirl
10-04-2008, 11:58 AM
بجز مسائلی که گفتین اونچه که بیش از همه دانشجوها رو توی این دانشگاه آزار می ده بی سرو سامانیشه. اینقدر دانشگاه بی نظمه که...

sunyboy
10-04-2008, 12:00 PM
اینم درسته

pdfstore.ir
10-19-2008, 02:39 PM
وای از دست پیام نور :283: شبها کابوس می ببینم :219:

saghi_pd
12-03-2008, 11:35 PM
سلام. یه سوالی در مورد فراگیر دارم. تو رادیو ماشین شنیدم(امشب) از این به بعد نام فراگیر در مدارک درج نحواهد شد. درسته؟

sunyboy
12-04-2008, 12:19 PM
سلام دوست عزیز خوش اومدید!! بله یک سال پیش مدرک فراگیر و مدرک وردی کنکور پیام نور یکی شدن!!

موفق باشید

آرماندیس
01-16-2009, 12:30 AM
بچه ها چرا اینقدر نا امیدانه نگاه می کنین . وضعیت تو همه دانشگاهای ما همینه نه فقط پیام نور . تو کدوم دانگاه دانشجو هاش چیزی یاد می گیرن ؟؟؟
تازه اونا که جزوه می خونن و به چند تا سوال استاد کفایت می کنن و استاده از سر و ته درس می زنه . ماها حداقل فشار رومونه ولی یه چیزی بیشتر از اونا یاد می گیریم . من که خدایی از دانشگامون راضیم . تازه داره روز به روز پیشرفت می کنه . دانشگاه پیام نور تو مشهد که یکی از بزرگترین دانشگاههاس .

sunyboy
01-16-2009, 01:58 AM
خب راس میگین ولی طول میکشه...:59:

pdfstore.ir
01-20-2009, 01:27 AM
توی پیام نور کسی موفق می شه که تمام وقت درس بخونه و شروع خواندش را خیلی زود شروع کنه .... یکی از بچه های هم گروه من کلی جلو افتاده چون فقط از صبح تا شب توی کتابخانه درس می خونه و تعداد واحد های که می گیره کمتر از 20 واحد نیست :18:
این که می گن پیام نور برای شاغلین هستش فکر نکنم درست باشه :265:

واقعیت اینکه روی هم رفته تحصیل توی پیام نور انصافا مشکله هم از دانشگاه روزانه و هم از ازاد . و اصلا نباید اتکایی به تدریس استاد داشته باشی . و این باعث میشه که سطح سواد دانشجوی پیام نور از آزاد و روزانه بیشتر باشه.

5mmmmm
05-16-2009, 12:28 PM
تو این مملکت همه چی داره پیشرفت می کنه.
بدبختیش واسه ماست فقط
می گن قراره دوره های مجازی هم بگذاره.درسته؟

hiddenboy
05-16-2009, 12:47 PM
پیام نور مشکلش جا هست، ما پیام نور واحد کرج داره یک ساختمان میسازه مساحت زمینی که بهش دادن 50 هکتاره و یک ساختمان 3 طبقه بزرگ بخ مساحت زیربنایی 12000 متر، اونجا رو ک بسازن مشکل کرج حله تا امسال آماده میکننو وگرنه اکثر استادای ما عالین

mohsen.srn
08-16-2009, 12:57 AM
سلام... با آرماندیس جان موافق هستم. هر چند که واقعا مسئولان پیام نور دارند مثل تمام مسئولان ایران (اعم از آموزشی، فرهنگی و ...) الحق و والانصاف کم کاری می کنند:194: اما خود سیستم پیام نور بالقوه و البته بعضا بالفعل از لحاض تکمیل بودن سرفصل دروس نسبت به بسیاری از دانشگاههای ایران کاملتر هستش (http://pnu-club.com/members/%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3.h tml). (http://pnu-club.com/members/%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3.h tml)
دانشگاه های آزاد که هیچ، خود من به شخصه شاهدم. گاها 1/4 کتاب رو هم درس نمی دند که اون هم بعضی دانشجو ها کتاب نمی گیرند و فقط متکی به جزوه اند.(دانشگاه آزاد نجف آباد بزرگترین دانشگاه آزاد خاورمیانه) (http://pnu-club.com/members/%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3.h tml)
دانشگاه های دولتی هم همینه! برای نمونه رشته کامپیوتر یه درس داره به اسم "نظریه ی زبانها و ماشینها"، که حدودا فکر می کنم 14 یا 15 فصل داره، استاد ما می گفت این درس داخل دانشگاههای دولتی فقط تا فصل 7 یا حداکثر 8 تدریس می شه در حالی که قسمت سخت کتاب همون 7 فصل آخر هستش(درس سنگینی و فکر نمی کنم که تو هیچ دانشگاه پیام نوری تونسته باشند که تا آخر تو کلاس مرورش کنند) (http://pnu-club.com/members/%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3.h tml)
شما هم یه تحقیقی بکنید، حتما متوجه سبکتر بودن دروس و البته کم بودن سر فصلشون خواهید شد. نه که بگم از قصد اینجوری هستش یا در واقع قانونه که فصل هاشون کم باشه ها،فکر می کنم این اتفاق به 2 دلیل می افته:
1. به دلیل اینکه استادهاشون رو بعضی فصلها بیشتر تاکید می کنند وقت کم میارند.
2. استاد خودش تشخیص میده لازم نیست بعضی فصول تدریس بشه.
--------------
من به شخصه فکر می کنم که اگه واقعا یه دانشجوی پیام نور پشتکار به خرج بده و از وقت آزادش استفاده کنه می تونه از یه دانشجوی دانشگاه معتبر دولتی از لحاظ علمی جلو بیفته.
ما باید یاد بگیریم خودمون استاد خودمون باشیم، خودمون به خودمون انگیزه بدیم و البته خودمون دنبال منابع باشیم برای ارتقاء سطح علمی خودمون.

فرناز
08-16-2009, 10:33 AM
هیچ چیز به طور مطلق خوب یا بد نیست طرز نگاه ما به مسائل خوب و بد رو می سازه تو پیام نور پرند واقعا بعضی از اساتید در حد دانشگاه تهرانن ولی وقت کم دارن!
مهارت هم تنها وقتی به دست میاد که ما خودمون رو تو محیط کار قرار بدیم!
کار و تحصیل در کنار هم کامل میشه و این خود ما هستیم که باید تلاش کنیم وگرنه تو دانشگاه تهران هم دووم نمیاریم!:258:
هر چند من خودمم با خیلی چیز ها تو پیام نور مشکل دارم ولی نکات مثبتی هم داره!:226:

yalda
08-16-2009, 10:58 AM
سلام. منم با سیستم پیام نور موافقم.مشکل از دانشگاه نیست مشکا از ماست که مرتب خودمون میزنیم تو سر دانشگامون.یا درسمون رو در حد ده میخونیم میگیم سیستم پیام نور همینه خیلی وقتا واسه اینکه کارمون و نمرمون رو توجیه کنیم میگیم بابا ده گرفتن تو پیام نور یعنی 20 گرفتن تو دانشگاه..... من خودم این حرفو بارها شنیدم. یه بار سر کلاس بحث درباره سیستم پیام نور و نمره بود یکی از بچه ها پیش استاد همین حرفو گفت.استادمون حرف جالبی زد گفت 90 درصد خودتون و تلاشتون 10 درصد دانشگاه و اساتید. میگفت نگین مشکل از دانشگاه ماست وقتی تونستین به قول خودتون با همین شرایط سخت تو پیام نور واحد پاس کنین.پس اگه یه خورده تلاش کنین و دنبال مطلب برین میتونید بهترین باشین حتی اگه مدرکتون پیام نور باشه.پس نگیم دانشگاه پیام نور مشکل داره سعی کنیم مشکل خودمون رو برطرف کنیم.

mohamadmacow
10-19-2009, 01:33 PM
سلام

به نظر بنده دانشگاه پیام نور از هر لحظ از بر دانشگاهای دیگه برتری داره دلیل اصلیشم اینه که اول دانشجو

را به یک خود باوری میروسونه و دانشجو را از مرز شک و دو دلی رد میکنه و بهش میگه اصلا حاضره برای

درس خوندن تلاش کنه یا نه. که شاید در دانشگاههای دیگه اینطور نباشه و لقمه آماده در دهان دانشجو

میگذارند و قصدم توهین به دانشگاه های دیگه نیست ولی به نظر بنده پیام نور بهترین سبک آموزش

را داراست و در واقع مطعلق به دانشجو های خود ساخته است که میدونند کجا اومدند.

با تشکر

behzad77
01-03-2010, 03:53 AM
پيام نور= افتضاح :121:

leily
01-07-2010, 12:10 AM
salam man daneshjooy reshey M.R danshgah pezeshkye kashnam dost daram b onvan reshtey dovom zist selolye faragyr sherkat konam mishe to entkhabam v ashnaee ba daneshgah v har chi k bayad bedonam rahnemaim konid.:279:

missparisa13
01-18-2010, 10:01 PM
har roz sob ke sar dare payam noro mibinam ashk to chesham jam mishe afsordegie mozmen migiram
moghe emtehana hezaro ye jor dardo maraz miad soragham:164:

Borna66
01-18-2010, 11:23 PM
salam man daneshjooy reshey m.r danshgah pezeshkye kashnam dost daram b onvan reshtey dovom zist selolye faragyr sherkat konam mishe to entkhabam v ashnaee ba daneshgah v har chi k bayad bedonam rahnemaim konid.:279:

har roz sob ke sar dare payam noro mibinam ashk to chesham jam mishe afsordegie mozmen migiram
moghe emtehana hezaro ye jor dardo maraz miad soragham:164:

با سلام
براي چندمين بار عرض مي كنم .طبق قوانين باشگاه خواهشنا فارسي تاپيك كنيد/ورگنه پست ها پاك مي شوند.:112:

روزگار خوش

kamandar
01-19-2010, 11:53 AM
salam bacheha,man ke migam aslan daneshgahhaye ma bi saro tahe,payame nooro gheire oon nadare

مژگان
01-19-2010, 12:09 PM
توی پیام نور کسی موفق می شه که تمام وقت درس بخونه و شروع خواندش را خیلی زود شروع کنه .... یکی از بچه های هم گروه من کلی جلو افتاده چون فقط از صبح تا شب توی کتابخانه درس می خونه و تعداد واحد های که می گیره کمتر از 20 واحد نیست :18:
این که می گن پیام نور برای شاغلین هستش فکر نکنم درست باشه :265:

واقعیت اینکه روی هم رفته تحصیل توی پیام نور انصافا مشکله هم از دانشگاه روزانه و هم از ازاد . و اصلا نباید اتکایی به تدریس استاد داشته باشی . و این باعث میشه که سطح سواد دانشجوی پیام نور از آزاد و روزانه بیشتر باشه.

سلام... با آرماندیس جان موافق هستم. هر چند که واقعا مسئولان پیام نور دارند مثل تمام مسئولان ایران (اعم از آموزشی، فرهنگی و ...) الحق و والانصاف کم کاری می کنند:194: اما خود سیستم پیام نور بالقوه و البته بعضا بالفعل از لحاض تکمیل بودن سرفصل دروس نسبت به بسیاری از دانشگاههای ایران کاملتر هستش (http://pnu-club.com/members/%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b3.h tml)[/url][url="http://pnu-club.com/members/%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b3.h tml"]. (http://pnu-club.com/members/%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b3.h tml)
دانشگاه های آزاد که هیچ، خود من به شخصه شاهدم. گاها 1/4 کتاب رو هم درس نمی دند که اون هم بعضی دانشجو ها کتاب نمی گیرند و فقط متکی به جزوه اند.(دانشگاه آزاد نجف آباد بزرگترین دانشگاه آزاد خاورمیانه) (http://pnu-club.com/members/%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b3.h tml)
دانشگاه های دولتی هم همینه! برای نمونه رشته کامپیوتر یه درس داره به اسم "نظریه ی زبانها و ماشینها"، که حدودا فکر می کنم 14 یا 15 فصل داره، استاد ما می گفت این درس داخل دانشگاههای دولتی فقط تا فصل 7 یا حداکثر 8 تدریس می شه در حالی که قسمت سخت کتاب همون 7 فصل آخر هستش(درس سنگینی و فکر نمی کنم که تو هیچ دانشگاه پیام نوری تونسته باشند که تا آخر تو کلاس مرورش کنند) (http://pnu-club.com/members/%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b3.h tml)
شما هم یه تحقیقی بکنید، حتما متوجه سبکتر بودن دروس و البته کم بودن سر فصلشون خواهید شد. نه که بگم از قصد اینجوری هستش یا در واقع قانونه که فصل هاشون کم باشه ها،فکر می کنم این اتفاق به 2 دلیل می افته:
1. به دلیل اینکه استادهاشون رو بعضی فصلها بیشتر تاکید می کنند وقت کم میارند.
2. استاد خودش تشخیص میده لازم نیست بعضی فصول تدریس بشه.
--------------
من به شخصه فکر می کنم که اگه واقعا یه دانشجوی پیام نور پشتکار به خرج بده و از وقت آزادش استفاده کنه می تونه از یه دانشجوی دانشگاه معتبر دولتی از لحاظ علمی جلو بیفته.
ما باید یاد بگیریم خودمون استاد خودمون باشیم، خودمون به خودمون انگیزه بدیم و البته خودمون دنبال منابع باشیم برای ارتقاء سطح علمی خودمون.

هیچ چیز به طور مطلق خوب یا بد نیست طرز نگاه ما به مسائل خوب و بد رو می سازه تو پیام نور پرند واقعا بعضی از اساتید در حد دانشگاه تهرانن ولی وقت کم دارن!
مهارت هم تنها وقتی به دست میاد که ما خودمون رو تو محیط کار قرار بدیم!
کار و تحصیل در کنار هم کامل میشه و این خود ما هستیم که باید تلاش کنیم وگرنه تو دانشگاه تهران هم دووم نمیاریم!:258:
هر چند من خودمم با خیلی چیز ها تو پیام نور مشکل دارم ولی نکات مثبتی هم داره!:226:

سلام. منم با سیستم پیام نور موافقم.مشکل از دانشگاه نیست مشکا از ماست که مرتب خودمون میزنیم تو سر دانشگامون.یا درسمون رو در حد ده میخونیم میگیم سیستم پیام نور همینه خیلی وقتا واسه اینکه کارمون و نمرمون رو توجیه کنیم میگیم بابا ده گرفتن تو پیام نور یعنی 20 گرفتن تو دانشگاه..... من خودم این حرفو بارها شنیدم. یه بار سر کلاس بحث درباره سیستم پیام نور و نمره بود یکی از بچه ها پیش استاد همین حرفو گفت.استادمون حرف جالبی زد گفت 90 درصد خودتون و تلاشتون 10 درصد دانشگاه و اساتید. میگفت نگین مشکل از دانشگاه ماست وقتی تونستین به قول خودتون با همین شرایط سخت تو پیام نور واحد پاس کنین.پس اگه یه خورده تلاش کنین و دنبال مطلب برین میتونید بهترین باشین حتی اگه مدرکتون پیام نور باشه.پس نگیم دانشگاه پیام نور مشکل داره سعی کنیم مشکل خودمون رو برطرف کنیم.

سلام

به نظر بنده دانشگاه پیام نور از هر لحظ از بر دانشگاهای دیگه برتری داره دلیل اصلیشم اینه که اول دانشجو

را به یک خود باوری میروسونه و دانشجو را از مرز شک و دو دلی رد میکنه و بهش میگه اصلا حاضره برای

درس خوندن تلاش کنه یا نه. که شاید در دانشگاههای دیگه اینطور نباشه و لقمه آماده در دهان دانشجو

میگذارند و قصدم توهین به دانشگاه های دیگه نیست ولی به نظر بنده پیام نور بهترین سبک آموزش

را داراست و در واقع مطعلق به دانشجو های خود ساخته است که میدونند کجا اومدند.

با تشکر

فقط کیفیت خود دانشگاه پایینه .....منظورم از نظر کلاسا ومرتب بودن محیط .تو دانشگاه فردوسی مشهد دوتا نظافت چی پشت در واستادن همین که درس تموم می شه میان تو کلاس وصندلی ها رو مرتب می کنن اگه تخت گچی باشه گچ های ریخته شده اون پایین رو تمیز می کنن و....ولی پیام نور تا میای حرف بزنی خودشون می زنن تو سرش که خب اینجا هم پیام نوره نه دانشگاه دولتی ....ولی از نظر درس وکتاب وامتحانات واستادهاش حرف نداره .خود من به شخصه بهترین استادها رو داشتم .:269::269:

NIMA.N
01-19-2010, 12:53 PM
salam bacheha,man ke migam aslan daneshgahhaye ma bi saro tahe,payame nooro gheire oon nadareخواهشا" رعايت كنيد و فارسي تايپ كنيد. از اين به بعد برخورد شديد خواهد شد.

zgreenstar
01-20-2010, 12:11 PM
ای بابا مهم اینه که ادم خودش درسخون باشه
ولی من میگم دانشگاه تا دانشگاه داریم
پیام نور هم برا رشته های فنی مهندسی اصلا خوب نیست
من معدل الف بودم:288:اما از بس دلم از این دانشگاه خون شد و نا امید شدم مشروط هم شدم:223:ولی دوباره تصمیم گرفتم خودمو جم کنم.به امید خدا.ولی در کل اصلا راضی نیستم.خیلی زجر کشیدم تو این دانشگاه خیلی:113: از دست مسولانش بیشتر.....امیدوارم خدا کمکم کنه......ولی به عنوان کلام اخر عجب غلطی کردم اومدم پیام نور که نه پیام زور.....اما بی خیال دنیا ارزش غصه خوردن نداره...

dayana
01-28-2010, 09:28 PM
من در دانشگاه دولتی هم تحصیل کردم و مدرک کاردانی دارم

چیزی که می تونم بگم اینه که در دانشگاه هایی غیر از پیام نور استاد هر قدر که دلش بخواد جزوه میگه شاید از یه مبحث مهم بیست صفحه یا سی صفحه جزوه بگه و قاعدتا از همون چند صفحه سوال در میاره

پس ممکنه یه دانشجو بهره ی لازم رو از یه درس مهم نبره

ضمن این که نحوه تصحیح اوراق هم سلیقه ایه... استاد از یه دانشجو خوشش بیاد ساده تر تصحیح می کنه یا بالعکس

ولی پیام نور اینجوری نیست

بلا
02-12-2010, 10:51 PM
من خیلی دانشگاهمونو دوست دارم ولی.....:168:تعداد کلاساش خیلی کمه در قبال شهریه ای که میگیرن

بلا
02-12-2010, 10:59 PM
سلام من میخواستم تنها از کم بودن تعداد کلاساش شکایت کنم ولی به کی باید شکایت کنم:252: دیگه سخت بودنش که بماند:163:

smigel
02-19-2010, 02:30 AM
برای من از هفت تا درس پنج تاش رو که تخصصی هم هستند رو خودخوان زدند با اینکه پول کلاساشو گرفتن

smigel
02-19-2010, 02:31 AM
ادم

smigel
02-19-2010, 02:31 AM
ادم دیگه چی بگه؟ واقعا که. اه اه اه نفرت دارم از این پیام نور

noori133
02-19-2010, 06:51 PM
سلام..
دانشجوي علوم تربيتي ام..
دوست دارم بيشتر توي كلوپ دوست داشته باشم وفعال باشم..
ولي نميدونم چطوري..
منو راهنمايي كنيد..

Mr_Pm
03-04-2010, 06:14 PM
دانشگاه پیام نور نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت های بیشتری دارد
برای اثبات این ادعا به دانشنامه ویکی پدیا سری بزنید و کلمه ی دانشگاه پیام نور را سرچ کنید
یک مسئله ی خیلی مهم پیشرفت روز افزون این داشگاه نسبت به سایر دانشگاها است چنانچه اگر به تاریخچه ی این دانشگاه نظری بیاندازیم خواهیم دید که سیر تکامل آن نسبت به دیگر دانشگاهای ایران بسیار بیشتر و وضعیت بهتری دارد اما نباید معایب زیاد این دانشگاه را هم در نظر نگرفت
من دانشجوی دانشگاه پیام نور همدان هستم اگر دانشجویان در جریان باشند در اینجا یک ساختمان جدید به متراژ تقریبا 6750 متر (سه طبقه) به ساختمان قدیمی پیام نور همدان اضافه شده است پس نباید نا امید بود و اینرا هم فراموش نکنیم که دانشجو خود باید بدنبال علم باشد . . .

Mr_Pm
03-04-2010, 06:26 PM
یکی از دلایلی که اثبات می کند دانشجویان دانشگاه پیام نور باهوش تر از دیگر دانشجویان دانشگاهای دیگر هستند آمار قبولی در کارشناسی ارشد است که دانشگاه پیام نور تا به الان رکورد دار این آزمون می باشد
دانشگاه پیام نور بزرگترین بانک کتاب را بعد از کتابهای آموزش و پرورش دارد که البته این کتابها استادارد میباشند چرا که باید چندین مرحله را طی کنند تا به کتاب دانشگاهی تبدیل شوند
یکی از بهترین حسن های این دانشگاه دانشجو محور بودن و البته ارج دادن به کلاسهای عملی و آزمایشگاهی می باشد که ساعات کلاسهای عملی با دیگر دانشگاها برابری می کند
این دانشگاه دانشجو را وادار به مطالعه و اندیشیدن می کند و از آنجایی که بیشتر سوالات کشوری است اساتید محترم نمی توانند سلیقه ای عمل کنند
از پیشرفتهای دیگر ارج دان به کیفیت این دانشگاه است که اخیرا در پی جمع کردن هیئت علمی می باشد و دیگر ساخت و ساز ساختمانهای جدید (مثال:دانشگاه پیام نور همدان)
و مطلب دیگر اینکه امید است دانشجویان، این دانشگاه را به بهترین جایگاه خود برسانند

Mr_Pm
03-08-2010, 02:14 PM
به نظر من در کنار فعالیت های کمی که مسئولان برای بهبودی دانشگاه انجام می دهند خود دانشجویان هم باید در این کار فعال باشند
مثلا اگر دانشجویان این دانشگاه بتوانند نمره های خوبی کسب کنند و اگر مقاله ها ، اختراعات و هرچیزی که بتونه این دانشگاه را مطرح کنه را رسما معرفی کنند و یا به جشنواره هایی مانند خوارزمی بفرستند باعث می شود تت دیگران هم بهتر به این دانشگاه برسند پس یکی از بهترین روشهایی که می تونه سطح این دانشگاه را بالاتر ببره فعالیتهای علمی ، فرهنگی ، سیاسی و ... می باشد
متاسفانه همینطور که شاهد هستیم بیشتر دانشجویان این دانشگاه از مسئولان انتقاد نمی کنند همین که جمعی از دانشجویان به مشکلی که دارند اعتراض کنند مسئولان بیشتر به فکر خواهند بود
و کارهایی از این قبیل
امیدواریم که دانشجویان دانشگاه پیام نور روزی به عنوان دانشجویان نمونه معرفی شوند ...

مژگان
03-08-2010, 04:09 PM
نوشته هات به ادم امید میده:8:

Black_Box
05-06-2010, 01:44 PM
سلام به همه
ولي نمي دونين اينجا تو تهران چي به سر دانشجوها ميارن !!!!:219:
اوقدر هركي به هركيه كه نگو نپرس !!!:251:
بنظر من مثل جاهي ديگه مديريت دانشگاه ضعيفه مثلا نمره كارگاه 1 هنوز بعد از 1 سال درج نشده جالبه نه !
تازه درسايي كه قبلا تو دانشگاه هاي ديگه خونديم رو دوباره بايد بگذرونيم:230:
از همه مهمتر كسايي ميان تو اين دانشگاه كه اكثرا كارمند هستند و نمي تونن سر كلاس حاضر شن ولي اگه يك ماه به دانشگاه سر نزني بلايي به سرت مياد كه ....يعني كلا از دنيا پرت ميشي:272:
اميدوارم يكي اين commentها رو بخونه :72:

ffereshtehh
05-20-2010, 07:40 PM
من که راضیم به خاطر این که لزومی نداره تو کلاس باشیم و چون شاغلم برام خیلی خوبه فقط خیلی بی نظمه دانشگاه معلوم نیست کی به کیه

mina70
08-12-2010, 06:18 PM
به نظر من فقط مشکل دانشگاهمون استاداش هستش :164:

hamid6
08-20-2010, 07:48 PM
بزرگترين چيزي كه از پيام نور ياد گرفتم بي نظميه,هي بي نظمي ,سراسر بي نظمي ....

pnu-club
09-23-2010, 06:15 PM
سیستم پیام نور در واقع همون سیستمیه که در کشورهای پیشرفته در حال اجراست.
یعنی وارد شدن دانشجو تقریبا به هر رشته ای که بخواد آسان هست ولی مدرک گرفتنش با کرام الکاتبین هست و به تلاش و جدیت بالا نیاز داره. از حل المسائل و ارفاقها و آسانگیریهای استاد و نمره الکی دادنها خبری نیست! بخاطر0.25 براحتی مشروط میشید. پیام نور به این سیستم نزدیکه. برعکس بعضی دانشگاههای دیگه توی ایران که اینجا نمی خوام اسم بیارم چون طرفدارانشون ممکنه ناراحت بشن!:240:

مشکلات پیام نور که بیشتر ازش صحبت میشه:
1- برخی خطاهای سیستم گلستان مثل محاسبه اشتباه شهریه یا معدل ترم یا پیش نیاز دروس

2- بعضی پیغام های خطایی که سیستم گلستان میده کاربر رو گیج میکنه و بلاتکلیف میمونه انگار فرض رو براین گرفتن که دانشجو علم غیب داره که مفهوم هر پیغام خطایی رو می دونه! :219:

3- جواب ندادن سرورهای اینترنتی سیستم گلستان در مواقع شلوغی مثل انتخاب واحد یا پرینت کارت امتحان :306:

4- تاخیر در اجرای تقویم دانشگاهی! مثلا دیر شروع شدن کلاسها یا تاخیر در اعلام نمرات و .. :156:

5- عدم اطلاع رسانی یا اطلاع رسانی ناقص:42:

و اما مشکلات خود دانشجویان با پیام نور:
چند راه حل ساده برای رهایی از مشکلات در دانشگاه پیام نور:

1- اولا که خوب درس بخونید تا مشروط نشید و به گرفتاریهای بعدی هم گرفتار نشوید
2- انتخاب واحدتون رو دقیقا در همون روز و ساعت و دقیقه ای که سیستم گلستان تعیین میکنه انجام بدید تا ظرفیت دروس پر نشه و هزار تا مشکل دیگه پیش نیاد.
3- انتخاب واحدتون رو طبق برنامه 9 ترمه انجام بدید. چون تداخل نداره و به برنامه امتحانی هم نیاز ندارید.
4- سعی کنید قبل از انتخاب واحد حجم کتابها و سختی و آسونی آنها رو بررسی کنید تا بعدا مجبور به حذف و اضافه نشید. بیشتر علافیها و بدبختیهای بچه ها بخاطر حذف و اضافه های تکراری هست
5- اگر در گلستان پیغام خطایی داره که معنیش رو نمی فهمید فورا همون رو توی گوگل سرچ کنین تا یه کسی یه جایی راه حلشو گفته باشه

بنظر من اگر همین 5 تا مورد رو رعایت کنین 95% گرفتاریهاتون در دانشگاه پیام نور حل میشه :109::18:

مریم جهانگرد
09-24-2010, 12:37 PM
این مطلب رو که خوندم رفتم شهریهمو حساب کردم 50 ، 60 هزار تومن کمتر از اونی میشه که سیستم گلستان محاسبه کرده و من شهریه رو پرداخت کردم
حالا چی کار کنم ؟ آیا میشه پولی رو که اضافه پرداخت کردم البته نه به اشتباه بلکه با اعتماد به سیستم گلستان یه جوری پس گرفت ؟

Borna66
09-24-2010, 12:47 PM
این مطلب رو که خوندم رفتم شهریهمو حساب کردم 50 ، 60 هزار تومن کمتر از اونی میشه که سیستم گلستان محاسبه کرده و من شهریه رو پرداخت کردم
حالا چی کار کنم ؟ آیا میشه پولی رو که اضافه پرداخت کردم البته نه به اشتباه بلکه با اعتماد به سیستم گلستان یه جوری پس گرفت ؟
با سلام
خوب اگر بيش از اون به سيستم گلستان پرداخت كرده باشيم. سيستم گلستان شما رو طلبكار مي كند و در انتخاب واحد بعدي اين طلبكاري را از شهريه اون ترمتون حساب و كسر مي كند

موفق باشيد

روزگار خوش

مریم جهانگرد
09-24-2010, 07:16 PM
خیلی ممنون :72: :109:

yamin
11-30-2010, 05:38 PM
بچه ها خواهشن یکی به من جواب بده که قضیه پیش دانشگاهی ورودیهای 86 چیه؟ گفتن یا 24 واحد دروس ارزشی مهارتی پاس کنید یا پیش بیارید.
دروس ارزشی و مهارتی کدوما هستن ؟
تکلیف ما که دروس مقدماتی رو پاس کردیم چیه؟
من رشتم روانشناسیه(هنرستانی هم بودم)

O M I D
12-02-2010, 07:31 PM
منم یک سوال داشتم من دانشجوی جدید حقوقم ولی میخوام تغییر رشته بدم و به این خاطر 4 واحد معارف که خودخوانه و4 واحد تخصصی برداشتم سیستم شهریه این 8 واحدو 126000 تومن زد منم واریز کردم و بردم دانشگاه تایید کردم و شهریه ام 0 شد ولی چند مدتیه دوباره 78000 تومن بدهی زده قضیه چیه؟:112: