PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیکشنری تخصصی فناوری اطلاعات

pdfstore.ir
01-26-2010, 01:34 AM
دوستان گلم
این تاپیک را ایجاد کردم برای اینکه با همدیگر شروع کنیم به جمع آوری اصطلاحات مربوط به مهندسی فناوری اطلاعات..:238:

متاسفانه یک دیکشنری که مخصوص اصطلاحات مربوط به رشته مان باشد اصلا توی بازار نیست:113:

لطفا شما هم من را یاری کنید و از این طریق بتوانیم روزانه با اصطلاحات جدید آشنا شویم:70:

با تشکر
پری

pdfstore.ir
01-26-2010, 01:58 AM
فن افزار : technoware
فناوری مطرح در اشیاء مورد استفاده برای تولید کالاها یا خدمات (ابزارآلات، تجهیزات، تاسیسات و تسهیلات فیزیکی یا سخت افزاری)

انسان افزار : humanware
شامل تجربیات ، مهارتها ، دانش ، خرد و خلاقیت انسان

اطلاعات افزار: infoware
شامل شرح ، توصیف فرآیندها و سایر مستندات و نرم افزارها

سازمان افزار: orgaware
روش مدیریتی و نظام های سازمانی ، قدرت رهبری و ایجاد انگیزش بهینه سازی تصمیم گیری و تامین اهداف سازمانی

pdfstore.ir
01-26-2010, 01:58 AM
فناوری جدید :New Technology
فناوری هایی که جدیدا عرضه یا پیاده سازی شده اند اطلاق می گردد.

فناوری نوظهور:Emerging Technology
به فناوری اطلاق می شود که تاکنون بطور کامل تجاری نشده است اما پیش بینی می شود که که در آینده تجاری شود .

فناوری پیشرفته:High Technology
به فناوری اطلاق می شود که در بسیاری از صنایع استفاده می شود. (فناوری اطلاعات از جمله این فناوری می باشد)

فناوری سنتی: Low Technology
فناوری هایی اطلاق می گردد که در سطح گسترده در جامعه مور استفاده قرار گرفته و برای بهره گیری از آن به آموزشهای نسبتا پایین نیازمندیم

فناوری متوسط:Medium Technology
به فناوری هایی اطلاق می شود که بین فناوری پیشرفته و سنتی قرار دارند. معمولا این فناوری ها مرحله بلوغ را پشت سر گذاشته اند.

فناوری مناسب :Appropriate Technology
فناوریی است که سازگاری لازم برای استفاده بهینه از آن وجود دارد.

فناوری مستند شده:Codified Technology
به فناوریی اطلاق می شود که در قالب نشانه ها و علائم استانداردی مستند شده باشد.

فناوری پنهان:Tacit
دانش غیرقابل لمسی و ثبت نشده ای است که امکان عرضه و ارائه آن به سایرین وجود ندارد.

IT...
03-12-2011, 10:56 PM
معنی cash lineتوی دیکشنری میشه خط نقد.
ولی نمیدونم این اصطلاح توی آی تی معنیش چیه.
اگه معنیشو لطف کنین من ممنونتون میشم.

م.م_ب
03-15-2011, 03:55 PM
معنی cash lineتوی دیکشنری میشه خط نقد.
ولی نمیدونم این اصطلاح توی آی تی معنیش چیه.
اگه معنیشو لطف کنین من ممنونتون میشم.

باید دید که کجا بکار رفته. فکر میکنم منظور پل ارتباطی حافظه کش بوده.