PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولين جشنوارهً تآتر دفاع مقدس

MIN@MAN
01-22-2010, 03:27 PM
اولين جشنوارهً تآتر دفاع مقدس
از تاريخ 28 ارديبهشتماه 1373 به مدت هفت روز به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و به همت واحد فرهنگي هنري بنياد حفظ آثار و ارزشهاي دفاع مقدس در تهران برگزار گرديد. در اولينجشنواره تآتر دفاع مقدس 211 نمايشنامه از 66 شهرستانکشور دريافت شد که پس از تصويب و سپس بازبيني 10 کار نمايشي ( گل شيپوري از قم، با من مثل دريا از تهران، فتحالفتوح از کرمانشاه، دارچنار از تهران، بوي خوش جنگ ازاهواز، اهل اقاقيا از مشهد، ترانه خاکستر از تبريز، بازماندهاز کرمان، کوسه از شيراز، و مسافر از تهران ) جهت شرکتدر بخش مسابقه انتخاب شد و گروههاي منتخب به مدت پنج روز به رقابت پرداختند. در پايان هياًت داوران مرکب از دکترعزيزي، کشن فلاح و جمالپور، آراي خود را اعلام نمودندکه نفرات برگزيدهً اول به شرح ذيل بود : 1- برگزيده متن: ديپلمافتخار و ده سکه بهار آزادي براي متن برگزيدهً اول به نمايشنامهً با من مثل دريا نوشته محمد جواد کاسه ساز از تهران. 2- برگزيدهً کارگرداني : ديپلم افتخار و ده سکه بهارآزادي مشترکاً به کارگردانان برگزيدهً اول : آقايان محمد جوادکاسه ساز کارگردان نمايش با من مثل دريا از تهران و عليرضالطف خدايي کارگردان نمايش ترانه خاکستر از تبريز. 3- برگزيدهبازيگري مرد : ديپلم افتخار و ده سکه بهار آزادي مشترکاً به بازيگران برگزيدهً اول آقايان محمد جواد کاسه ساز بازيگر نقش امير در نمايش با من مثل دريا از تهران و نصرت الله سيافيبازيگر نقش " خالو رحمان " در نمايش فتح الفتوح از کرمانشاه. 4- برگزيده بازيگري زن : ديپلم افتخار و ده سکهبهار آزادي به بازيگر برگزيده اول خانوم پرستو کرمي بازيگرنقش " بي بي خزاله " در نمايش فتح الفتوح از کرمانشاه. 5-ربرگزيدهً طراحي صحنه : لوح تقدير و پنج سکه بهار آزادي به آقاي پيام فروتن، طراح صحنهً نمايش ترانه خاکستر از تبريز و 6 - برگزيده موسيقي : لوح تقدير و پنج سکه بهار آزادي به موسيقي نمايش بوي خوش جنگ آقايان علي اميدي، مصطفينيک پي و بهزاد بروجرديان از اهواز.