PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت های Vbulletin و smf چیست؟

Borna66
01-21-2010, 06:57 PM
smf رایگانه ولی وی بی ....
پشتیبانی smf بهتره ولی وی بی ....
پشتیبانی smf سریعتره ولی وی بی ...
smf قابلیت تغییر بیشتری نسبت به وی بی داره .. چون کاملا اپن سورس هست و دائما در حال پیشرفت
smf از قالب های متونع تری استفاده می کنه .. چون به دلیل رایگان بودنش بیشتر زیر سلطه افراد هست

ولی ...
وی بی امکاناتی داره که فعلا smf نداره .... امکاناتش خیلی وسیعه و دلچسب
فقط بهتون یه پیشنهاد می کنم .. اگه براتون پول اصلا مهم نیست همون وی بی بهترین انتخابه ... این فقط یه نظر شخصی بود .... بستگی به معیار هاتون داره ...
فرض کنید شما مهمترین چیز براتون یه قالب اختصاصی و زیباست که بهتره پولتون رو پای وی بی خرج نکنید ... بلکه به یکی سفارش بدید تا براتون یه قالب خاص smf طراحی کنه و همچنین تا مدتی پشتیبانی کنه

در مورد هزینه های وی بی :
می دونید باید 160 دلار (بستگی به لایسنس داره) برای خود وی بی پرداخت کنید؟
می دونید قیمت بسته وی بی سئو بیشتر از قیمت خود وی بی هست؟
می دونید باید برای خیلی از بسته های وی بی که smf اونها رو رایگان در اختیار قرار داده پول های کلانی پرداخت کنید؟

اول از همه بهتون یه پیشنهاد می کنم
به این صفحه نگاه کنید: ForumMatrix - Compare Them All (http://www.forummatrix.org/compare.php?prods%5B%5D=21&prods%5B%5D=23&x=51&y=17)
توی این صفحه یه مقایسه از وی بی و smf صورت گرفته .. این مقایسه به صورت پیش فرضه و امکانات اصلی رو در نظر می گیره ... اگه توجه کنید همه چیز برای وی بی و smf یکسانه .. فقط ویرایشگر پیشرفته در smf نیست که به نظر من اشتباه درج شده .. هممون می دونیم که بسته ویرایشگر پیشرفته برای smf وجود داره ... حالا با این مقایسه کدوم رو انتخاب می کنید؟

امکانات وی بی تو این مقوله جا نمیگیره ولی فقط چند تا امکانات که برای نسخه 3.7 بهش اضافه شده اینهاست .. فقط به این نکته هم خیلی توجه کنید اینها امکانات آپدیت شده است .. در حالی که امکاناتی از نسخه های پایین تر در همه وی بی ها وجود داره که خیلی هم پیشرفته است ... امکانات جدید اینهاست

* اضافه شدن امکانات آلبوم عکس شخصی در تنظیمات کاربری هر فردی
* اضافه شدن امکانات گروه وابسته برای مشاهده آلبوم های عکس دیگر
* جدا شدن لیست سیاه و لیست دوستان و جداگانه عمل کردن
* امکانات پسورد دادن هنگام حذف یک تاپیک یا موضوع
* اضافه شدن برچسب های تاپیک
* اضافه شدن آگهی های مخصوص
* اضافه شدن پنل بسیار پیشرفته در مشخصات شخصی
* اضافه شدن پیشوند موضوعات
* اضافه شدن bookmark برای ثبت لینک های سایت شما در سایت های گوناگون
* جدا شدن تصویر تائید کننده از تنظیمات سیستم
* اضافه شدن مدیریت اسپم و حذف پستای اسپم دار
* اضافه شدن بازدید پیام ها (با نامه های خصوصی فرق دارد)
* مطلع کردن پنل جدا هنگام ارسال دعوات نامه دوستان یا نامه های خصوصی جدید
* نشان دادن آمار کلی در صفحه مشخصات شخصی
* نشان دادن افرادی که از صفحه مشخصات شما دیدن کردند

smf روز به روز داره مدهایی به خودش اضافه می کنه که به وی بی نزدیک بشه .. مثلا تو همین لیست بالا از امکانات وی بی چند تا مد برای smf هم هست .که باید اونها رو نصب کنید

من خودم به شخصه smf رو می پسندم ... چون برام امکانات در درجه پایین تری قرار داره
در کل یه سری به سایت های خارجی بزنید ... اکثرشون اینو میگن: وی بی با smf قابل مقایسه نیست

سربلند باشید