PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه نصب نرم افزار بر روي كامپيوتر اشتراكي را محدود كنيم؟

Borna66
03-21-2009, 01:08 AM
چگونه نصب نرم افزار بر روي كامپيوتر اشتراكي را محدود كنيم؟

ساير اعضاي خانواده نرم‌افزارهايي را بر روي كامپيوتر مشترك ما نصب مي‌كنند , كه برخي از آنها مطلوب نيستند , چگونه مي‌توانم از اين امر جلوگيري نمايم؟
به جز غير فعال ساختن درايو سي‌دي و اتصال اينترنت , هيچ روش تضمين شده‌اي براي مسدود ساختن نصب نرم‌افزار وجود ندارد. اما موارد پيشنهاد شده زير با هر نسخه از ويندوز كه مورد آزمايش شده و کار میکنند .
در ويندوز 2000 و xp شما مي‌توانيد نصب نرم‌افزار بر روي كامپيوتر شخصي را فقط براي حساب كاربري مدير سيستم مجاز بشماريد , البته در صورتي كه حساب كاربري مدير سيستم داراي رمز عبور باشد. در ويندوز xp گزينه User Accounts  Control Panel  Start را برگزينيد.
Your account  Create Change an account a Password را كليك نماييد (اگر شما گزينه Change my password را مشاهده مي‌كنيد , اين بدان معني است كه حساب كاربري شما در حال حاضر داراي يك رمز عبور است).
دستورالعمل‌هاي نمايش داده شده را براي ايجاد يك رمز عبور طي نماييد. پنجره User Accounts محلي است كه شما حساب‌هاي كاربري محدود شده را براي ساير افرادي كه از سيستم به صورت اشتراكي استفاده مي‌نمايند , ايجاد مي‌كنيد.
در ويندوز 2000 ابتدا كليدهاي --- را فشار دهيد , Change Password را كليك كنيد , و فرم را تكميل نماييد , فيلد Old Password را اگر پيش از اين داراي يك رمز عبور نبوده‌ايد خالي رها كنيد. هنگامي‌كه كارتان تمام شد , OK و سپس Cansel را كليك نماييد. براي ايجاد حساب‌هاي كاربري ديگر در ويندوز 2000, گزينه Control and passwords start  settings  panel  Users must enter a user name and password to use this computer را تيك بزنيد. Add را براي اجراي ويزارد Add New User كليك كنيد. هنگامي كه از شما سئوال شد چه سطحي از دسترسي را به اين كار نسبت مي‌دهيد؟ What level of access do you want to grant this user? كاربر محدود شده Restricted user را انتخاب نماييد. در ويندوز 98 و در ويندوز Me , شما براي ممانعت از نصب نرم‌افزار از سوي ساير كاربران بايستي از يك برنامه كمكي استفاده نمايند. من برنامه WinGuard Pro را كه قيمتي معادل 25 دلار دارد , توصيه مي‌كنم . پس از آنكه اين برنامه را نصب كرديد , بخش Lock Programs را برگزينيد. و سپس Registry Editor و System Configuration Utility را تيك بزنيد.
انتخاب مجدد گزينه Always ask
من در هنگام دريافت نمودن يك فايل Zip , به صورت اتفاقي گزينه Always ask موجود در پنجره File Download را از حالت انتخاب خارج ساخته‌ام. حالا ديگر از من در مورد باز كردن يك فايل Zip , دريافت شده سوالي پرسيده نمي‌شود.
چگونه مي‌توانم اين گزينه را به حالت اول بازگردانم؟ در Windose Explorer ,گزينه Toolse  Folder options را برگزينيد. (در ويندوز 98 بايستي View  Folder options را انتخاب نماييد). به بخش File Typs برويد. در ليست Registered file typs نوع فايل مورد نظر خود را انتخاب كنيد (در اين مورد نوع Zip) دكمه Advanced را كليك نماييد (در ويندوز 98 Edit را كليك كنيد). حالا گزينهConfirm open after download را تيك بزنيد , و در نهايت دكمه ok را كليك كنيد.
ماهيت فايل‌هاي  چيست ؟
اغلب اوقات من فايل‌هايي را مشاهده مي‌كنم كه تنها با يك  نامگذاري شده‌اند. ماهيت اين فايل‌ها چيست , و آيا من مي‌توانم آنها را حذف مي‌كنم؟
يك نام فايل با يك  و يك عدد قبل از نقطه , مثلا thisis1.doc بدان معني است كه نام طولاني آن در ويندوز حذف شده و تنها يك بخش كوتاه از نام آن در داس باقي مانده است. اين فايل‌ها در هر جاي ديگر در يك نام فايل ظاهر شوند نشان‌دهنده فايل پشتيبان مي‌باشند. اگر نام فايل تنها شامل يك  باشد , احتمالا آن فايل يك فايل پشتيبان , Outlook Express Address Book است , كه آخرين وضعيت دفتر آدرس شما را تا پيش از آخرين تغييرات حفظ مي‌كند. به صورت پيش‌فرض پسوند اين فايل wa. است و در همان فولدر دفتر آدرس شما جاي گرفته است. اما اگر شما اينترنت اكسپلورر 5/5 يا 6 داريد و ويندوز خود را به روزرساني كرده‌ايد , پشتيبان شما نام  را به خود گرفته و در محل‌هاي غير قابل پيش‌بيني ذخيره مي‌گردد. اگر اين‌گونه فايل‌ها را حذف نماييد ,‌شما پشتيبان‌هاي دفتر آدرس خود را از دست مي‌دهيد؛‌ اما در صورتي كه مرتبا كار پشتيبان‌گيري را انجام مي‌دهيد , مشكلي به وجود نمي‌آيد
:104::282::238::109::72:
گردآونده:طه-Borna66