PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دربی و اخبار آن

pnugirl
10-01-2008, 12:21 PM
البته این که دیگه کل کل نداره. معلومه پرسولیس می بره

pnugirl
10-01-2008, 12:30 PM
هفته‌ي نهم ليگ برتر فوتبال
داربي تهران در پرده‌ي شصت وپنجم
تب داربي در استاديوم‌هاي آزادي، حافظيه و تختي
خبرگزاری دانشجویان ایران
جمعه 12 مهر
* پرسپوليس –استقلال؛ ورزشگاه آزادي تهران - ساعت 15؛ داوران: سعد كميل، اسماعيل صفيري و حسين نجاتي.
داربي بزرگ تهران به پرده‌ي شصت و پنجم خود رسيده است. اين بار حساسيت‌هاي داربي تهران بسيار بيشتر است چرا كه اين بازي حتي مي‌تواند حكم فينال سوپرجام باشگاه‌هاي كشور را داشته باشد در جايي كه قهرمان ليگ برتر هفتم به مصاف قهرمان جام حذفي مي‌رود. اين اولين داربي است كه افشين قطبي و امير قلعه‌نويي رو در روي يكديگر قرار مي‌گيرند، دو مربي كه ادعاي تكيه زدن بر نيمكت تيم ملي ايران را دارند اكنون پرسپوليس 14 امتيازي در رده‌ي سوم جدول قرار دارد و استقلال 10 امتيازي در جايگاه‌ي ششم قرار گرفته است هرچند كه تغييرات مديريتي سبب شده است تا هر چقدر تمرينات پرسپوليس با آرامش پيش مي‌رود تمرينات استقلال با حاشيه‌هاي جانبي همراه باشد اما، قلعه‌نويي تاكنون به خوبي اين حاشيه‌ها را مديريت كرده است.
سه امتياز داربي حكم مرگ و زندگي براي دو تيم دارد آن هم در مقابل صد هزار هوادار كه پس از موفقيت‌هاي فصل گذشته دو تيم مي‌خواهند برتري خود را به رخ يكديگر بكشند. در پرسپوليس كه اكنون علي كريمي را نيز در تيم خود مي‌بيند كسب اين سه امتياز خود به اندازه‌ي يك قهرماني در ليگ برتر ارزش دارد و در مقابل براي استقلال اين سه امتياز معناهاي بسياري دارد. پايان حاشيه، تحكيم و ثبات قلعه‌نويي و همچنين مطرح شدن به عنوان مدعي جدي قهرماني ليگ برتر. در ساعت 15 روز جمعه آرامش پايان مي‌يابد و طوفاني از انگيزه، تلاش، تكنيك و تاكتيك در ورزشگاه آزادي آغاز مي‌شود و در نهايت اين رويين‌تنان سرخابي هستند كه امپراتور و يا ژنرال ايراني را سربلند مي‌كنند.

pnugirl
10-01-2008, 12:31 PM
/داربي ‌٦٥/
واعظي آشتياني:
استقلال توانايي شكست پرسپوليس را دارد
هواداران با مسائل غيرفوتبالي به استقلال ضربه نزنند
خبرگزاری دانشجویان ایران
مدير عامل باشگاه استقلال تهران گفت: هواداران استقلال بهتر است پيش از بازي داربي به مسايل غير فوتبالي نپردازند، چرا كه ممكن است در آستانه اين ديدار به تيم استقلال ضربه وارد شود.

اميررضا واعظي آشتياني در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در آستانه بازي داربي بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس تهران اظهار كرد: از هواداران فهيم استقلال تهران مي خواهم كه در آستانه اين بازي حساس و مهم به مسايل حاشيه اي و غير فوتبالي نپردازند، چرا كه ممكن است به تيم استقلال ضربه وارد شود. هم چنين از آنها مي خواهم كه در زمان حضور در ورزشگاه آزادي ضمن احترام به تيم پرسپوليس و هوادارانش فقط به تشويق استقلال بپردازند.

وي هم چنين درباره تاثير حضورش در روند بازي استقلال مقابل پرسپوليس گفت: من از زماني كه وارد باشگاه استقلال شدم، سعي كردم كارهاي نيمه تمام را به اتمام برسانم و برخي مسايل انجام نشده را بررسي كنم. هنوز مشغول ارزيابي اوضاع باشگاه و تيم استقلال هستيم اما، مطمئنا روند رو به رشدي را براي اين تيم ارزيابي مي كنم.

واعظي آشتياني گفت: در ديداري كه با بازيكنان و مربيان استقلال پيش از بازي داربي داشتم ازآنها خواستم كه با تمام وجود مقابل حريف ديرينه خود يعني پرسپوليس بجنگند چرا كه كسب سه امتياز و پيروزي در اين بازي براي ما از اهميت زيادي برخوردار است و فكر مي كنم تساوي هم به نوعي يك شكست خفيف محسوب مي شود. البته كادر فني ما به اين شناخت از تيم رسيده است كه ما مي توانيم پيروز داربي باشيم و توانايي شكست تيم پرسپوليس را در شرايط فعلي داريم.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد كه با تلاش هيات مديره و مديريت باشگاه تيم استقلال اوضاع بهتري پيدا كند و در اين رابطه تاكيد كرد: با برنامه هايي كه داريم و هم چنين شناخت كافي كه از مجموعه استقلال پيدا كردم آينده بسيار خوبي براي اين باشگاه پيش بيني مي كنم لذا از تمامي هواداران محترم استقلال مي خواهم كه ما رادر رسيدن به اهداف عالي براي تيم استقلال ياري دهند.

sunyboy
10-04-2008, 12:14 AM
بلاخره این داربی هم با مساوی تموم شد:113:

pnugirl
10-04-2008, 10:49 AM
بلاخره این داربی هم با مساوی تموم شد:113:درسته که مساوی تموم شد ولی واقعا یکی از زیباترین شهرآوردهای پایتخت بود.

sunyboy
10-04-2008, 11:01 AM
درسته که مساوی تموم شد ولی واقعا یکی از زیباترین شهرآوردهای پایتخت بود.

ولی ما دوتا به تیر دروازه زدیم در کل تیم قرمز بهتر بود:177:

pnugirl
10-04-2008, 11:56 AM
پرسپولیس خیلی بهتر بازی کرد. گلی هم که استقلال زد فقط شانس بود

sunyboy
10-04-2008, 11:59 AM
بله همین طوره

pnugirl
10-04-2008, 12:45 PM
ایران اسپرت
- عليرضا نيكبخت هافبك تيم فوتبال پرسپوليس گفت: ديگر استقلال را دوست ندارم و از پيراهن اين تيم متنفرم. وى در پاسخ به اين سوال كه دليل ناراحتى او پس از تعويض توسط افشين قطبى چه بود، اظهار داشت: من فقط از اينكه تيمم عقب بود ناراحت بودم و نمى توانستم بعد از تعويض لبخند بزنم. وى ادامه داد: به من حق بدهيد كه وقتى تيمم عقب است در هنگام بيرون آمدن از زمين بغضى كه در گلويم هست خالى كنم. نيكبخت اظهار داشت: در آن لحظه نمى توانستم سكوت هواداران را ببينم و لبخند زنان زمين را ترك كنم. فكر كردم اگر درون زمين باشم، مى توانم كمك بيشترى به تيم كنم. وى خاطرنشان كرد: نمى دانم چرا بين اين همه بازيكن آقايان روى من مانور مى كنند و حتى وقتى روى نيمكت رفتم اين مسائل را رها نكردند. اين بازيكن عنوان كرد: شرايط ما خيلى بهتر از استقلال بود، بايد با گل بيشترى آنها را مى برديم. فكر مى كنم در هر ۲ نيمه پرسپوليس تيم برتر ميدان بود. نيكبخت در واكنش به توهين هواداران استقلال به وى و خانواده اش گفت: از دقيقه يك تا ۹۰ به من و خانواده ام فحاشى كردند آنها كه دم از منشور اخلاقى مى زنند كجايند كه به داد من برسند؟ آيا هواداران پرسپوليس يكى از بازيكنان استقلال را اينگونه مورد بى احترامى قرار دادند؟ اين بازيكن در پايان خاطرنشان كرد: واقعاً شرمنده خودم هستم كه ۷ سال از عمرم را براى استقلال بازى كردم ديگر اين تيم را دوست ندارم و از پيراهن آبى متنفرم. اين را از صميم قلب مى گويم تا آنهايى كه به من بى احترامى كردند، بشنوند

pnugirl
10-04-2008, 12:47 PM
ایران اسپرت
- سياوش اكبرپور مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: ما در اين بازى در بعضى دقايق تمركز خود را از دست داديم. وى همچنين اظهار داشت: بازى خوبى بود. از اينكه براى هواداران ۲ تيم مشكلى پيش نيامد خوشحال هستم. قسمت اين بود كه بازى با نتيجه تساوى به پايان برسد. اين بازيكن درباره بازى دفاعى استقلال پس از به ثمر رساندن گل، عنوان كرد: وقتى تيمى گل مى زند حريف براى جبران آن حمله مى كند و اين طبيعى بود كه استقلال عقب نشينى كند. البته ما كمى تمركز خود را از دست داديم و پرسپوليس هم خوب بازى كرد. اكبرپور ادامه داد: نبايد غافل شويم كه پرسپوليس يكى از بهترين تيم هاى ايران است و تيم ضعيفى نيست. ما مقابل يك تيم پرقدرت به اين نتيجه رسيديم.

pnugirl
10-04-2008, 12:48 PM
ایران اسپرت
- آرش برهانى مهاجم تيم استقلال بعد از تساوى تيمش در دربى ۶۵ گفت: آقاى داور نه تنها خطا را پنالتى نگرفت بلكه با اخطار به من جو را به نفع خود برگرداند و خواست اشتباهش را توجيه كند.وى همچنين اظهار داشت: بازى خوبى بود اما متاسفانه ما فقط از يك شانس خود استفاده كرديم و تا دقيقه ۸۸ هم برنده بوديم. پرسپوليس از موقعيت خود به خوبى استفاده كرد به آنها هم تبريك مى گويم؛ تيم خوبى دارند. زننده گل استقلال درباره صحنه اى كه برخى كارشناسان اعتقاد به انجام خطاى پنالتى روى اين بازيكن دارند، عنوان كرد: سعد كميل نه تنها اين صحنه را پنالتى نگرفت بلكه در حالى كه واعظى دو دستى مرا هل داد به من كارت زرد نشان داد تا اشتباه خود را توجيه كند. برهانى درباره اينكه در نيمه اول چندين بار در موقعيت آفسايد قرار گرفت، گفت: در محاسباتم اشتباه كردم و به همين دليل چندبار در اين تله گير افتادم. فكر مى كنم كمك داور در يكى دو صحنه هم اشتباه كرد. اين مهاجم درباره درگيرى خود با عليرضا محمد در جريان اين بازى اظهار داشت: مسأله خاصى نبود به هر حال دربى شرايط خاص خودش را دارد و اين قضيه در جريان بازى حل شد

pnugirl
10-04-2008, 12:48 PM
ایران اسپرت
على كريمى هافبك تيم پرسپوليس گفت: در هيچ شرايطى طاقت نداشتم كه شكست مقابل استقلال را تجربه كنم. وى پس از تساوى تيمش در دربى ۶۵ اظهار داشت: با انجام اين مسابقه همه آسيايى ها فهميدند كه هنوز فوتبال ايران در قاره آسيا، بهترين است. يك مسابقه بسيار زيبا برگزار شد و اين دربى از بهترين ديدارهاى تيم هاى استقلال و پرسپوليس به شمار مى رفت. وى ادامه داد: هنوز به شرايط آرمانى نرسيده ام اما خيلى خوشحالم كه در دربى ۶۵ براى پرسپوليس گلزنى كردم. زمانى كه از استقلال گل خورديم با ديدن غم هواداران بغض گلويم را فشرد و اصلاً دوست نداشتم مقابل استقلال شكست بخوريم و تحمل آن برايم دشوار بود. كريمى خاطرنشان كرد: خوشحالم كه من گل مساوى را به ثمر رساندم و اطمينان دارم كه هواداران حاضر در ورزشگاه و حتى آنهايى كه از تلويزيون بازى را تماشا كردند از ديدن دربى لذت بردند. بازيكن اسبق باير مونيخ گفت: مطمئن باشيد كه در بازى هاى بعدى عملكرد خيلى بهترى خواهم داشت چون اهداف بزرگى دارم. وى درباره انتقادش به خط دفاعى در جريان مسابقه با استقلال عنوان كرد: اعتراضى به آنها نداشتم بلكه از مدافعان تيم محبوبم خواستم كه با هماهنگى و انسجام بيشترى بازى كنند. چون علاقه زيادى به پرسپوليس دارم و دوست ندارم با اين تيم شكستى را تجربه كنم. كريمى اظهار داشت: از نتيجه راضى نيستم چون در نيمه دوم فقط ما حمله مى كرديم

pnugirl
10-04-2008, 12:49 PM
ایران اسپرت
داريوش مصطفوى مديرعامل باشگاه پرسپوليس پس از پايان ديدار حساس دربى از مربيان تيم فوتبال اين باشگاه خواست تا هر چه زودتر نسبت به پوشش مشكل اصلى تيم اقدام كنند. وى با بيان اين مطلب تصريح كرد: بازيكنان پرسپوليس نتوانستند از ۷ ، ۸ موقعيت مسلم گلزنى خود استفاده كنند و به همين دليل به نتيجه تساوى رضايت دادند. وى افزود: برترى سرخپوشان نسبت به استقلال محسوس بود. خصوصا درنيمه دوم كه ۷۸ درصد جريان بازى را دراختيار داشتيم اما متاسفانه از همان ناحيه اى كه مشكل داريم ضربه خورديم و نتوانستيم به حق خود براى پيروزى دست يابيم. مديرعامل باشگاه پرسپوليس تاكيد كرد: از عملكرد كادر فنى ناراضى نيستم اما از آنها مى خواهم مشكل تيم را در جناح چپ برطرف كنند تا در بازى هاى آينده مسير هموارترى براى رسيدن به حقمان داشته باشيم. مصطفوى در خاتمه اظهارداشت: شوت هاى بازيكنان پرسپوليس در ۲ صحنه به تيرك دروازه برخورد كرد. ضمن اينكه ما با يك صحنه مشكوك به پنالتى هم مواجه شديم. فكر كنم اگر حداقل يكى از اين موقعيت ها وارد دروازه مى شد مى توانستيم برنده ميدان لقب بگيريم.

pnugirl
10-04-2008, 01:15 PM
عنایت در گفتگو با مهر: گل استقلال شاهکار داوری بود/ به سعد کمیل نمره نمی دهم
رئیس کمیته داوران فداسیون فوتبال ضمن تمجید از عملکرد تیم داوری دیدار استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: قضاوت داوران در جو سنگین ورزشگاه آزادی عالی و کم اشتباه بود. به گزارش خبرنگارمهر، مسعود عنایت رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب افزود : به اعتقاد من در ورزشگاهی که نزدیک به یکصد هزار تماشاگر در آن حضور دارند و با شور و حرارت زیادی لحظه لحظه این مسابقه را دنبال می کنند ، باید به تیم داوری نمره قبولی داد که با کمترین ضریب اشتباه این مسابقه بزرگ را قضاوت کرد.
عنایت با ابراز رضایت از کمک داوران ایرانی این دیدار تصریح کرد : عملکرد هر دو کمک سعد کمیل در این دیدار قابل توجه بود. در سال های قبل که برای قضاوت دربی از کمک داوران خارجی استفاده می شد ، آنها در اعلام خطاها یا آفسایدها اشتباهات فاحشی داشتند ولی امروز کمک داوران ایرانی یک بازی سنگین و پرفشار را به خوبی و با قاطعیت قضاوت کردند و به نظر من کار کمک داوران این مسابقه سخت تر از داور بازی بود.

وی تصریح کرد : به اعتقاد من اگر کمک داوران این مسابقه بهتر از داوران خارجی عمل نکرده باشند کمتر از آنها نیز نبودند و این نشان می دهد داوران ما شایستگی قضاوت دیدارهای بزرگ را دارند.
رئیس کمیته داوران یادآور شد : صفیری و نجاتی پیش از این بارها دیدارهای استقلال و پرسپولیس را مقابل سایر تیم های لیگ برتری قضاوت کرده بودند ولی این مسابقه کاملا با بازی های قبلی تفاوت داشت و سنگینی و فشار این بازی قابل مقایسه با دیدارهای قبلی نیست.
وی در خصوص صحنه هایی که از سوی کمک داوران آفساید اعلام شد گفت : نمی توانم بطور دقیق درباره این صحنه ها اظهار نظر کنم چرا که به عنوان ناظر داوری در کنار زمین حضور داشتم و تسلط لازم را روی خط آفساید نداشتم ولی باید اذعان کنم که اگر حسین نجاتی در سالم اعلام کردن گل استقلال درست تصمیم گرفته باشد واقعا کار او یک شاهکار داوری بوده است .
عنایت درپاسخ به این سوال که به قضاوت سعد کمیل چه نمره ای می دهید ، تصریح کرد : به اعتقاد من سعد کمیل بزرگ تر از آن است که من بخواهم به داوری او نمره بدهم . او یک داور خارجی است که نمره دادن من تاثیری در کار حرفه ای اش ندارد. مهم این است که او یک مسابقه سطح بالا و پر استرس را در جهنم ورزشگاه آزادی به خوبی و با تسلط کافی قضاوت کرد و مسابقه مشکلی از نظر داوری نداشت .
رئیس کمیته داوران در خصوص صحنه هایی که برخی اعتقاد دارند باید ضربات پنالتی اعلام می شد اظهار داشت : ترجیح می دهم در باره این صحنه ها اظهار نظر نکنم چرا که روی این صحنه ها مسلط نبودم .

pnugirl
10-04-2008, 01:17 PM
هورا اسپرت
تماشاگران پرسپوليس و استقلال غمگين و ناراضي از نتيجه اين مسابقه ولي آرام و سر بزير به خانه هايشان برگشتند.

اين نيز در نوع خود جالب بود كه طرفداران دو تيم را از نتيجه مسابقه ناراضي ميديديم، به هر حال استاديوم آزادي در دقايقي كه جو استادوم متشنج شد و چند صندلي شكسته و به زمين پرتاب شد نگراني درگيري و تشنج در همه ايجاد شد كه خوشبختانه جو استاديوم آرام شد تا بالاخره علي كريمي احساس امنيت بيشتري براي استاديوم بخصوص در لحظه خروج ايجاد كرد با اين حال اين شور و حال مردم ورزش دوست مي بايست مورد توجه مسئولين ورزش كشور قرار بگيرد استاديوم آزادي تهران براي ما كوچك است پايتخت استاديوم بزرگ 200 هزار نفري را مي طلبد تازه اين كمبود جا شرايط با عدم حضور بانوان در استاديوم آزادي برآورده شده و مطمئناً بعد از حضور بانوان اين موضوع مي بايست در دستور جدي مسئولين ورزش كشور قرار بگيرد

pnugirl
10-04-2008, 01:45 PM
آفتاب
● تحلیلی از بازی پرسپولیس و استقلال
اگر استادیوم ماراکانا در کیلومتر ۵ جاده کرج بود دیروز شاهد تجمع ۲۰۰ هزار تماشاگر می بودیم. قبل از بازی های پرسپولیس و استقلال حرف و حدیث همیشه زیاد است. برای فوتبال دولتی بهترین نتیجه مساوی است. همه راضی و خشنود به منزل می روند و هیچ ترکشی هم به مسوولان اصابت نمی کند. چون فوتبال اصولاً محافظه کار است و با محافظه کاری همه دولت ها جور درمی آید.
بازی مساوی شد. یک - یک و می توانست۵ - ۵ هم تمام شود اما من که تخصصی در شناخت بازی های دستکاری شده دارم، می توانم قسم بخورم نتیجه این بازی صددرصد حقیقی بود. هیچ محافظه کاری هم در بازی هر دو تیم از همان دقیقه اول به چشم نخورد.
اگر استقلال بعد از گل عقب نشست، دلیلش فشار بی امان پرسپولیسی ها بود. پرسپولیس، استقلال خوب و قشنگ بازی کردند و یکی از هیجان انگیزترین مسابقات را در سطح بین الملل به نمایش گذاشتند. این بازی تبلیغی بود برای فوتبال ایران. برای این بازی بد نیست که از همه تشکر کنیم، اگر که اتوبوسی از کار نیفتاده باشد.بازی با پرس استقلال شروع شد و پرسپولیس در زمین خودش تحت فشار قرار گرفت. اولین شوت را کاظمی از ۲۵ متری روانه دروازه واعظی کرد.
اولین خطای تاکتیکی هم روی کریمی انجام شد و وقتی سه بازیکن استقلال، کریمی را در کنار خط پرس کردند، همه متوجه شدند شوخی در کار نیست.بعد از چهار دقیقه و ۳۰ ثانیه، اولین جرقه توسط کریم باقری زده شد؛ توپ روی دیرک افقی نشست با شوتی سرکش از فاصله ۳۰ متری. یک دقیقه و نیم بعد آرش برهانی خطرساز شد. توپ او هم از کنار دروازه پرسپولیس به خارج رفت. به نظر من آرش برهانی در دقیقه ۱۱ در آفساید نبود و چهار دفاع پرسپولیس هم روی یک خط سازمان نداشتند. در آن طرف هم سه مدافع استقلال توره را نگرفته بودند. او رد شد، با دروازه بان تک به تک شد ولی بد هدف گیری کرد.
استقلالی ها کم کم از دقیقه ۱۲ به بعد پاس دادن و مالکیت توپ را فراموش کردند. بازیکن های این تیم صبر و حوصله لازم را از دست دادند و رو به پاس های آخر آوردند. وقتی جان واریو بالاخره توپ را در دقیقه ۱۷ خواباند و پاس داد شانس بعدی استقلال در مقابل دروازه پرسپولیس هدر رفت و یک دقیقه بعد باز این آرش بود که از شانس دیگری استفاده بهینه نکرد.
بعد از ۲۰ دقیقه می شد اولین نظر را داد؛ بازی بسیار قشنگی است با صحنه های زیادی در محوطه های جریمه هر دو تیم.در دقیقه ۲۴ کریمی یک توپ در مرکز زمین لو می دهد و یک دقیقه بعد باقری مرتکب همین اشتباه می شود. این نشان دهنده آن است که بازی بدون توپ در تیم پرسپولیس جریان ندارد. داور یک پنالتی صددرصد را نمی گیرد و در عوض به برهانی اخطار می دهد. برهانی باید قبول کند داور هم اجازه دارد مثل خود او اشتباه کند. در دقیقه ۳۲ کریمی هنر دریبل زدنش را نشان می دهد ولی او هم نشان می دهد در هنر گل زدن ضعیف است.آرش برهانی باز هم در دقیقه ۳۷ نشان داد برای گلزن بودن باید سرعت عمل بیشتری داشت.
یک دقیقه بعد شانس برای کریم باقری؛ توپ از جلوی دروازه خالی رد می شود و کسی آنجا نیست. تا دقیقه ۳۸ این بازی چهار شانس برای پرسپولیس و چهار تا هم برای استقلال. نه، هر دو تیم خوب و منطقی دفاع نمی کنند، اگر دروازه بان ها را کنار بگذاریم ۲۰ بازیکن دنبال حمله کردن به دروازه حریفند.نیمه دوم شروع شد و دفاع پرسپولیس نشان داد اگر در مقابل یک مهاجم قرار گیرد وظیفه ها کاملاً مشخص نیستند. چه کسی یار می گیرد و چه کسی پوشش می دهد؟
برهانی از سرگردانی سه مدافع سود برد و گلش را زد. در دقیقه ۵۰ شیری فرستاد؛ابراهیم توره از دو متری دروازه،سر زد. تا اینجای بازی یعنی تا دقیقه ۵۰ می شود گفت هر دو تیم برای بردن خوب بازی کردند و شاید هم بسیار عالی بازی کردند ولی برای نباختن تا این دقیقه، هر دو تیم بسیار بد بازی کردند چون مهاجمان ۱۰ شانس مسلم را تا این لحظه از دست داده بودند.ضربه ایستگاهی نیکبخت روی دیرک افقی دروازه استقلال از روی سانتیمتر و اندازه همان جایی نشست که در نیمه اول شوت سرکش باقری نشسته بود. به این شکل می شود از بدشانسی پرسپولیس هم در اینجا سخن راند.
از دقیقه ۶۰ به بعد فشار پرسپولیس سرسام آور است. قلعه نویی تعویض می کند، کارش هم درست است. اگر قرار است یک نوک حمله دفاع کند به جای او بهتر است یک مدافع که کارش را بهتر بلد است این کار را انجام دهد. تا دقیقه ۷۶ پرسپولیس جلوی دروازه استقلال را بی جهت شلوغ می کند و استقلالی ها هم از این شلوغی کمال استفاده را می برندتا اینکه کریم باقری از فاصله دور شوت می زند، شاید این راه برای باز کردن دروازه استقلال بهتر باشد اما یک دقیقه بعد آرش برهانی باز هم از پس استرس برنمی آید و در ضدحمله یک شانس خوب را دود می کند تا به هوا برود.
در برگشت ضربه سر پتروویچ می رفت که وارد دروازه شود. این صحنه آدم را یاد بازی تنیس می اندازد. در دقیقه ۸۲ وقتی کریم باقری ضربه سر خطرناکی روانه دروازه استقلال می کند به این نتیجه می رسیم که جای یک نوک حمله سرزن در این تیم خالی است.در دقیقه ۸۷ گل با ضربه سر کریمی نشان می دهدکه برای شکستن تجمع دفاعی حریف، شوت از راه دور و ارسال از جناحین لازم است. در حمله،تیم پرسپولیس خیلی دیر به این نتیجه رسید.

pnugirl
02-13-2009, 03:15 AM
فردا بازی حساس استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. بشنوید از اخبار و حواشی آن

pnugirl
02-13-2009, 03:28 AM
«محسن تركى» به عنوان داور ديدار تيم هاى فوتبال استقلال و پرسپوليس انتخاب شد. ديدار ۲ تيم پرسپوليس و استقلال در حالى جمعه ۲۵ بهمن برگزار مى شود كه كميته داوران اسامى داروان قضاوت كننده را اعلام كرد. داور وسط:محسن تركى، كمك داور اول:رضا سخندان، كمك داور دوم:حسن كامرانى فر، داورچهارم:خداداد افشاريان، كمك داور ذخيره:عليرضا يزدانى و ناظر داورى:مسعود عنايت.
گفته مى شد قضاوت بازى دربى را سعيد مظفرى زاده بر عهده خواهد داشت اما روز گذشته كميته داوران نام محسن تركى را به عنوان داور دربى اعلام كرد. محسن تركى در اين باره گفت: قضاوت بازى دربى تهران با ديگر بازى هاى ليگ هيچ تفاوتى برايم ندارد. اميدوارم بازى خوبى از آب درآيد و بدون هيچ حاشيه يا جنجالى به پايان برسد. تركى ادامه داد: هيچگاه قبل و بعد از بازى هايى كه در آن قضاوت مى كنم، مصاحبه نمى كنم و در مورد اين بازى هم هيچ صحبتى ندارم
مسعود عنايت رئيس كميته داوران در خصوص علل انتخاب محسن تركى به عنوان داور دربى ۶۶ گفت: پس از بررسى هاى مكرر در كميته داوران از ميان ۳ گزينه داورى، سعيد مظفرى زاده، محسن تركى و خداداد افشاريان، تصميم گرفتيم محسن تركى را به عنوان داور دربى انتخاب كنيم. تركى از آغاز ليگ داورى كرده و قضاوت مسابقات مهم و حساس را در داخل و خارج از كشور بر عهده داشته است. از طرفى تجربه قضاوت در مسابقات داخلى او نسبت به ساير گزينه ها بيشتر بود. همه جامعه محسن تركى را به عنوان داورى قاطع، بى طرف و با شهامت مى شناسد. رئيس كميته داوران ادامه داد: با توجه به اينكه كمك داوران اين ديدار هر ۲ مشهدى هستند ما براى اينكه كار تيمى مشترك و بهترى را از تيم داورى شاهد باشيم، محسن تركى را نيز از مشهد انتخاب كرديم. در صورتى كه داوران ايرانى در اين ديدار موفق باشند فدراسيون اين رويه را ادامه خواهد داد.
شوراى تأمين استان تهران به فدراسيون اعلام كرده است كه تبعات استفاده از داور ايرانى در دربى برعهده خود آنهاست. كلام الله خلخالى عضو شوراى تأمين در اين باره گفت:انتخاب داور در چهارچوب وظايف ما نيست. اگر فدراسيون فوتبال احساس كند كه استفاده از داور ايرانى تبعاتى دارد بايد از شوراى تأمين شهر كسب تكليف كند.تا اين لحظه فدراسيون فوتبال بحثى درباره تبعات داور ايرانى به ما نداده است. اين بدان معناست كه اگر هم مشكلى باشد خود فدراسيون اين تبعات را پذيرفته و اگر مشكلى پيش آيد ما از آنها خواهيم پرسيد كه چرا اين موضوع را با ما در جريان نگذاشته اند.
iransport.net

pnugirl
02-13-2009, 03:30 AM
خیلی‌ها اعتقاد دارند پیروز داربی 66 مطمئنا استقلال خواهد بود اما دلایل فراوانی وجود دارد که می‌توان خط بطلان بر این نظریه کشید:

1- مردان تاثیرگذار: این بازی اصلا معمولی نیست، این یک حقیقت انکار ناشدنی است که خیلی از مربیان دو تیم در این سال‌ها به آن اعتقاد پیدا کرده‌اند. داربی این دو تیم همیشه فشرده بوده و فضا و زمان بسیار کمی به حریف داده می‌شود چراکه فشار آنقدر زیاد است که حتی اجازه فکر کردن هم پیدا نمی‌کنید. خوشبختانه پرسپولیس در این بازی از بازیکنانی برخوردار است که به‌خوبی با چنین شرایطی آشنا هستند و هم روی زمین و هم روی هوا از پس حریف بر می‌آیند. کریم، کریمی و حتی نیکبخت با آن ابعاد بدنی بسیار راحت می‌توانند توانایی‌هایشان را به حریف دیکته کنند، مخصوصا اینکه در اوج آمادگی باشند.

2- بازیکن – مدیرهای بزرگ: اگر در تیم پرسپولیس، مربیانش هر ضعفی با هر اندازه «عدم توانایی» داشته باشند اما پرسپولیس این فصل از بازیکنانی برخوردار است که می‌توانند در میدان «مدیریت» کنند. قرمزپوشان از بازیکنان مدیری برخوردار است که خودشان در حد مربی هستند و مثل مربیان می‌توانند اوضاع را به نفع خودشان جمع کنند. نگاهی به اسامی باقری، پتروویچ، کریمی، زادع، نوری، نیکبخت و رحمان رضایی به‌خوبی نشان می‌دهد که این اسم‌های «گنده»، توان تاثیرگذاری فراوانی بر حریف دارند که در صورت مهیا بودن شرایط ناگهان جرقه‌ای را به آتش تبدیل می‌کنند و مهمتر آنکه برتری‌های عددی را تا پایان حفظ خواهند کرد. موضوعی که دستکم گرفته می‌شود.

3- مدیران بحران شده‌اند: اگرچه امیر قلعه‌نویی نشان داده که مدیریت مسابقه را به‌درستی می‌شناسد اما تیم پرسپولیس از لحاظ «مدیریت بازی» یک‌قدم جلوتر است. مهمترین نکته اینست که آنها حتی بلدند تا «بحران» را مدیریت کنند چرا که در این فصل آنقدر بحران و تنش را با چشم دیده‌اند و با استخوان‌هایشان لمس کرده‌اند که وقتی در داربی اگر 1گل هم عقب بیفتند اما توانایی بازگشت به بازی را دارند اما استقلال همان تیمی است که هفته‌ها رنگ شکست و عقب‌افتادگی را ندیده و مطمئنا راه خروج از بحران را به‌درستی نمی‌دانند

4- وینگادا نمی‌بازد: وینگادا به‌خوبی از شرایط داربی آگاه است و حاضر نیست به همین راحتی‌ها این بازی را وا بدهد. او می‌داند که بازی خوب و کسب نتیجه لازم تا چه حد می‌تواند او را محبوب کند و جو را به‌نفع او تغییر دهد. سرمربی پرتغالی در اولین حضور، تیم را به دو دسته تقسیم کرد و بازی دستگرمی میانشان برگزار کرد تا بهتر بتواند بازیکنان و سیستم موردنظرش را بشناسد. او خبر دارد که افشین به هیات‌مدیره گفته مسئولیت شکست احتمالی را نمی‌پذیرد و برای همین می‌خواهد مسئولیت بازی و نتیجه را قبول کند و البته بازنده این میدان نباشد. از طرف دیگر حضور وینگادا موجب تحول در مسائل روحی و روانی بازیکنان خواهد شد و سیستم جدیدی را وارد جریان فکری بازیکنان خواهد کرد که مطمئنا اثرات مثبتی دارد.

5- فضای پشت نمی‌دهند: خیلی‌ها اعتقاد دارند که بازی پرسپولیس و استقلال هیچگاه فنی نیست اما این موضوع کاملا نادرست است چرا که کوچک‌ترین نکات فنی هم در آن تاثیر دارد. مگر همین بازی قبل نبود که قلعه‌نویی با تیزهوشی، آرش برهانی را در فضای خالی مدفعان قرار داد و حسابی حریف را آزار داد؟ قطبی کلا به فوتبال روز اعتقاد داشت و برای همین همیشه دست چپش از پشت به سمت بالا می‌رفت تا اینگونه تیمش را تشویق به بالا آمدن کند اما مربیان ایرانی به این موضوع اعتقاد ندارند چراکه نباید فضای پشت دفاع را به حریف بدهند. پیروانی این موضوع را از ابتدای حضورش در تمرین‌ها پی گرفت تا فضای پشت دفاع را به‌راحتی به حریف ندهد و البته موفق هم بود. مطمئن باشید این موضوع به وینگادا انتقال پیدا کرده است و او هم به ماجرا اعتقاد دارد و با این حربه عملا می‌توان به کور شدن فضای حرکتی آرش برهانی و البته قطع پاس‌های عمقی جان‌واریو و جباری امیدوار بود تا فضایی برای آنها وجود نداشته باشد.

6- قلعه‌نویی حریف را نمی‌شناسد: نکته قابل‌توجهی که در مورد استقلال می‌توان ادعا کرد اینست که این تیم «فرم» ندارد و حداقل «فرم روز» ندارد و فوتبال سنتی و استفاده از تجربه‌های شخصی را می‌توان در آن مشاهده کرد مثل تعویض کوشکی برای مهار علی کریمی که سی‌سال پیش هم انجام می‌شد و امروزه در فوتبال روز جهان، «یاد مستقیم» چندان معنی ندارد. قلعه‌نویی دوست ندارد با کت‌و‌شلوار گوشه‌ای بنشیند و تیمش بازی را ببرد، او علاقه فراوانی دارد که حتما دست‌و‌پایش، لباسش و سروصورتش گل‌آلود شود و تیمش هم ببرد. امیر دارای خصیصه ویژه‌ای هم است و اینکه باید حریفش را کامل بشناسد تا اعتمادبنفس لازم برای بوجود بیاید اما او هیچ شناختی از تفکرات وینگادا ندارد و برای همین نگران این بازی است. نمونه می‌خواهید؟ به‌نظرتان بدترین داربی قلعه‌نویی کدام بازی بود؟ همان بازی‌ای که مقابل آری هان برگزار کرد و درحالیکه همه می‌گفتند استقلال این بازی را می‌برد اما این پرسپولیس بود که تیم برتر میدان لقب گرفت. شک نکنید که امیر همچنان ذهنش به این موضوع مشغول است و نمی‌تواند تناسب درستی میان این موضوعات پیدا کند تا خاطرش جمع باشد. البته از یاد نبرید که اگر استقلال این بازی را ببازد، آنها باید چهار روز بعد در شیراز به میدان بروند که اصلا بازی آسانی پیش‌رویشان نیست و مطمئنا با پیروزی‌های احتمالی ذوب‌آهن، خطر سقوط از صدر هم وجود دارد.
پارس فوتبال

pnugirl
02-13-2009, 03:35 AM
عناوین روزنامه های ورزشی 5شنبه 24بهمن

توپ ورزشی
- شاهكار سرمربي تعويض شجاعي
حريف همه شديم جز دايي !
-دربي تهران براي فراموشي تساوي ايران
-تركي برنده دربي !
-شلاق و زندان در انتظار خطاكاران دربي
-نقشه راه گم شد
حيف از اين 80 هزار نفر
-خبر خوب براي تيم ملي
2 مهره كليدي عربستان محروم شدند
-ايران – كره جنوبي : 6 شبكه براي تمام دنيا
-پاداش ويژه براي داوران ايران دربي
-علي آبادي : مطمئنم به جام جهاني صعود مي كنيم
-ايران با دو پله صعود سوم آسيا و 44 دنيا شد
-با عرض معذرت با علي آبادي ، كفاشيان و دايي مخالفيم
نقد اين تيم ملي ، بهترين حمايت است

خبر ورزشی - دايي : بايد قبول داشته باشيم اشتباه كرديم
- جنگ شيرهاي زخمي با شكارچيان بي رحم
دربي ، جنگ اعصاب با طعم پرتغالي
- مساوي ، عاقبت احتياط دايي
در حسرت پيروزي خيس شديم
-پارك جي سونگ ، بليت آفريقا را از نكونام پس گرفت

هيجان دربي اينطوري كشته مي شود
دعوا نكنيد ، تكل نزنيد ، گل هم نزنيد

بازگشت خداداد به فوتبال در تايلند

هافبك برزيلي مي خواهد باشد
فيزيوتراپي جان واريو در كلينيك باشگاه

واعظي آشتياني : پرسپوليسي ها مي خواهند استقلال را منحرف كنند

pnugirl
02-13-2009, 03:39 AM
عناوین روزنامه های ورزشی پنج شنبه 24بهمن
استقلال جوان
- استقلال اهواز 4 ، راه آهن 5 و حالا ... پشت رقيبانشو يكي يكي شكسته
- پس از عربستان و امارات
« يك – يك » سزاي تيم ترسو
- تمرين شادي گل دربي
-پرنده كوچك خوشبختي روي شانه ماركوس مرك ايراني
تركي : نگران دربي نيستم
-دايي : با كره مساوي كرديم نتيجه بدي نيست
-آقاي شريفي ! مصاحبه اش را خواندي ؟
وقتي علي كريمي استقلالي ها را تحريك مي كند
-با احتساب مبلغ قرارداد وينگادا و دستيارانش
2/2 ميليارد تومان خرج نيمكت پرسپوليس
- از وقتي آمدم ايران
ايندوي : دربي هميشه مساوي شده است
- گزارش تمرين ديروز پرسپوليس
تنبيه حقيقي و ناراحتي كريمي
- اولين ايراد وينگادا از پرسپوليس
چمن زمين تمرين مناسب نيست

نود
- قلعه نويي : آماده ايم پرسپوليس را ببريم
- وينگادا و پيرواني : برنده دربي ما هستيم
-آخرين توصيه به سرخابي ها : فكر كنيد تركي داور خارجي است
- تمام ايران حامي تيم ملي بودند جز يك نفر
- دايي 2 امتياز به ايران بدهكار شد
- بدترين خاطره ام درگيري با اميربود
محرمي : داربي را مي بريم
- دايي : با تيم كوچكي مساوي نكرديم
- هاشميان : مي توانيم به جام جهاني صعود كنيم

pnugirl
02-13-2009, 03:39 AM
عناوین روزنامه های پنج شنبه 24بهمن
فرار بزرگ كره از جهنم آزادي
دايي : قطعاً به جام جهاني صعود مي كنيم

غيرت سرخ ، غرور آبي ها را مي شكند
آبي رنگ پريده در گرد باد پرسپوليس

اين بازي مال ماست
وينگادا : در دربي هجومي بازي مي كنيم

دومين پيروزي پرگل پرسپوليس در بهمن ماه بود
استقلال 4 – يك را به خاطر دارد

داور ايراني بعد از 13 سال در دربي
تركي : كاري به رنگ ها ندارم

نكونام : گل من اصلاً تصادفي نبود

pnugirl
02-13-2009, 03:41 AM
دیدار دوتیم سرخابی های پایتخت عصر روز جمعه در شرایطی برگزار می شود كه طی روزهای اخیر حرف و حدیث های بسیاری بر سر داوری آن وجود داشت.
استقلالی ها پس از كسب آن پیروزی پرگل ۵ بر یك مقابل راه آهن در شرایطی به دیدار پرسپولیس می روند كه همه شرایط دال بر برتری آنها در بازی فردا می دهد اما امیر قلعه نویی سرمربی آبی پوشان خوب می داند كه شرایط بازی سرخابی ها با همه بازیهای لیگ فرق می كند و همیشه تیمها به ظاهر برتر برنده آن نبوده اند.استقلالی ها طی روزهای اخیر بر خلاف چند دوره قبلی، در آستانه بازی با پرسپولیس برای حریف خود بسیار رجزخوانی كردند و این در حالی بود كه سرخپوشان سیاست سكوت را در پیش گرفتند تا بر حساسیت های بازی افزوده نشود.
امیر قلعه نویی در بازی عصر جمعه همه امیدش به زوج آرش برهانی و سیاوش اكبرپور در خط حمله تیمش می باشد، زوجی كه در حال حاضر با بیشترین تعداد گل بهترین خط حمله لیگ بشمار می رود. آبی پوشان در بازی با حریف همیشگی خود با ۵ هافبك به دیدار تیمی می روند كه برای مقابله با بازیكنان این تیم نقشه های بسیاری را در سر می پروراند.
فابیو جان واریو و مجتبی جباری ۲بازیكن میانی استقلالی ها هستند كه قلعه نویی امید زیادی بر آنها بسته است، ضمن اینكه وجود وحید طالب لو هم در درون دروازه به همراه پیروز قربانی در خط دفاع می تواند قدرت این خط را دوچندان كند اما حریف استقلال یعنی پرسپولیس طی چند روز گذشته درگیر مسائل مختلف بسیاری بوده است، مسائلی كه باعث نگرانی طرفداران این تیم شده بود اما با آمدن وینگادای پرتغالی چنین به نظر می رسد كه شوك لازم به سرخپوشان داده شده است. با آمدن وینگادا پرسپولیس ظرف چند روز اخیر با آرامش بیشتری به ادامه تمرینات پرداخت. تا جایی كه طرفداران تیم سرخپوشان پایتخت حالا با امیدواری بیشتری برای تماشا بازی تیم مورد علاقه شان به ورزشگاه آزادی خواهند رفت.
پرسپولیس چنین به نظر می آید كه با وینگادا در نوع بازی خود در همین مدت كوتاه تغییراتی را بوجود آورده است، تغییراتی كه قطعاً برای طرفداران پرسپولیس می تواند جذاب وتماشایی باشد.ابراهیم توره كه بدون هیچ دلیل خاصی بازی با استقلال را از دست داد و باعث حرف و حدیث های بسیاری در این خصوص شد در بازی فردا تنها غایب سرخپوشان است كه قطعاً وینگادا برای غیبت او هم تمهیداتی را اندیشیده است. از ظواهر چنین برمی آمد كه دوتیم در بازی فردا با یك مهاجم بازی خواهند كرد كه اگر این اتفاق در جریان بازی رخ دهد نشان از ترس بی مورد كادر فنی دو تیم در دربی شصت وششم پایتخت خواهد داشت.
یادداشت روزنامه ابرار ورزشی. به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:41 AM
علی کریمی در گفت وگو با خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا) عنوان کرد: طی چند روز گذشته تمرینات خوبی انجام داده ام و برای بازی دردربی مشکل خاصی ندارم و حداقل یک نیمه می توانم برای پرسپولیس به میدان بروم.
وی ادامه داد: به پیروزی پرسپولیس دردربی خوشبین هستم و اگر کادر فنی و پزشکی تیم برای بازی کردن من مشکلی نداشته باشند، حتما دراین دیدار تمام تلاشم را برای موفقیت تیم انجام می دهم

pnugirl
02-13-2009, 03:43 AM
روز جمعه بازی حساس استقلال و پرسپولیس در دور برگشت برگزار می شود. مجتبی جباری بازیكن میانی استقلال كه قلعه نویی اعتقاد ویژه ای به او دارد، یكی از نفرات ثابت استقلال مقابل پرسپولیس خواهد بود. گفت و گویی با او داشتیم كه در ذیل می خوانید:
• شرایط استقلال چطور است؟
- خدا را شكر، شرایط خیلی خوبی داریم و تمرینات منظمی را پشت سر می گذاریم. با بردی كه مقابل راه آهن كسب كردیم، از لحاظ روحی وضعیت خوبی پیدا كرده ایم و از هر لحاظ آماده ایم تا دربی را برگزار كنیم.
• این بازی را چطور می بینی؟
- نباید پرسپولیس را دست كم بگیریم. آنها انگیزه زیادی برای این بازی خواهند داشت و من با توجه به اینكه چندین بار تجربه حضور در دربی را داشته ام، با فضای این بازی آشنایی دارم.
• پرسپولیس این روزها شرایط خوبی ندارد. فكر نمی كنی كه بازی راحتی را پیش رو دارید؟
- من هم این حرف را كه استقلال می تواند با گل های بسیار پرسپولیس را شكست دهد شنیده ام اما بی تردید بازیكنان هیچگاه در این بازی حریف را دست كم نمی گیرند.
• به هر حال وضعیت حال حاضر پرسپولیس روی بازی تأثیرگذار خواهد بود!
- در هر صورت هر ۲ تیم برای این بازی انگیزه كافی را خواهند داشت و جایگاه و موقعیت تیم ها نیز تاثیری در برنده این بازی حساس ندارد. هر تیمی كه بهتر از فرصت هایش استفاده كند، پیروز می شود.
• پس با این تفاسیر ممكن است كه پرسپولیس پیروز این میدان باشد؟
- اطمینان داشته باشید كه استقلال در این بازی برای ۳ امتیاز به میدان می رود. پرسپولیس حریف دست و پا بسته ای برای ما نیست اما دلیل نمی شود به آنها امتیاز بدهیم.
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:44 AM
افبك پرسپولیس مطابق همیشه چهره دربی است. علیرضا نیكبخت دوباره دلش هوای گلزنی به استقلال را كرده او دوست دارد با گشودن دروازه تیم سابقش باعث خوشحالی طرفداران پرسپولیس شود.
• پرسپولیس برای بازی مقابل استقلال آماده است؟
- خوشبختانه طی چند روز اخیر تمرینات سخت و فشرده ای را دنبال كرده ایم. شرایط تیم خیلی خوب است تا برای رویارویی با استقلال هیچ مشكلی نداشته باشیم. قطعاً هواداران جمعه یك بازی زیبا را از پرسپولیس شاهد خواهند بود.
• استقلال در این چند هفته خیلی خوب نتیجه گرفته است. فكر می كنی بتوانید این تیم را شكست دهید؟
- استقلال تیم خوبی است. آنها در این فصل نتایج بسیار خوبی را كسب كرده اند اما پرسپولیس هم برای شكست دادن استقلال آماده است. استقلالی ها روز بسیار دشواری را مقابل پرسپولیس در پیش دارند.
• نتیجه را چطور پیش بینی می كنی؟
- هیچ وقت نمی توان نتیجه را پیش بینی كرد اما من مطمئنم كه پرسپولیس یكی از بهترین بازی هایش را به نمایش می گذارد. به پیروزی در این بازی اطمینان دارم.
• خودت چقدر برای این بازی انگیزه داری؟
- من همیشه برای بازی مقابل استقلال انگیزه دارم. طی چند روز اخیر هم خیلی سخت تمرین كرده ام تا برای دربی آماده آماده باشم.
• می توانی باز هم دروازه استقلال را باز كنی؟
- انگیزه بالایی برای گلزنی به استقلال دارم. دوست دارم با گلزنی ام در دربی هواداران پرسپولیس یك روز شیرین را دنبال كنند.
• احتمال غیبت كریمی در دیدار جمعه وجود دارد. عدم حضور این بازیكن برای پرسپولیس سخت نمی شود؟
- هنوز غیبت علی قطعی نشده است اما امیدوارم كه كریمی خود را به بازی دربی برساند تا پرسپولیس با حضور این بازیكن با آمادگی بیشتر به مصاف استقلال برود.
• نظرت در خصوص مربیگری وینگادا در پرسپولیس چیست؟
- در این خصوص حرفی نمی زنم. امیدوارم هر كسی كه به پرسپولیس می آید این تیم را به موفقیت برساند. من تمام تلاشم را می كنم تا فرد مؤثری باشم.
• دوست داری داور دربی ایرانی باشد یا خارجی؟
- مسئولان فدراسیون در این خصوص تصمیم می گیرند و من امیدوارم تصمیمی كه گرفته می شود واقعاً به نفع فوتبال ایران باشد. از سویی داوران ایرانی باید به حقشان برسند اما اگر آنها دچار اشتباهی كوچك شوند با مشكلات حاشیه ای بعدی مواجه می گردند. از طرفی دیگر داور خارجی با اشتباهی كه در بازی می كند خیلی راحت می رود و همه چیز به فراموشی سپرده می شود. با این حال من امیدوارم این دربی بدون اشتباه و مشكلات حاشیه ای سپری شود
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:45 AM
ربی ۶۶ تهران به نظر می رسد قرار است مثل بازیهای گذشته انجام شود كه در آن هیجانی قبل از بازی وجود نداشته باشد و همگان دل به اتفاقات یا هیجانی كه تماشاگران هنگام انجام بازی به آن تزریق می كنند، ببندند. هنوز روزهای زیادی به دربی مانده كه باشگاه پرسپولیس تمامی بازیكنان خود را تا بعد از بازی با استقلال ممنوع المصاحبه كرده است.
همین مسأله باعث می شود تا نصف هیجان دربی از بین برود چون وقتی كه پرسپولیسی ها حرفی نزنند، كری خوانی استقلالی ها هم به هیچ وجه نمی تواند لطفی داشته باشد و به مذاق كسی خوش نخواهد آمد. مسأله دیگر میهمانی مشترك ۲ تیم است كه قرار شده طبق سنت سالهای گذشته برگزار شود تا در این نشست مشترك طرفین دعوا بر سر یك میز بنشینند و گل بگویند و گل بشنوند تا قبل از بازی كسی «ٍجری» نشود و ۲ تیم در نهایت صلح وصفا و در آرامش كامل به مصاف هم بروند. البته خبری شنیدیم مبنی بر اینكه این نشست برگزار نمی شود كه امیدواریم این خبر درست باشد.
اگر قرار است طرفین بازی قبل از دربی حرفی نزنند یا نشستی برگزار شود تا عوامل ۲ تیم به آرامش دعوت شوند اصلاً چه لزومی دارد كه این همه وقت و انرژی صرف شود و این همه هزینه شود تا این بازی برگزار شود؟ نفس دربی یعنی شور و هیجان و وقتی كه این هیجان در نطفه خفه می شود، دیگر لزومی ندارد كه ۲ تیم را مقابل هم به زمین بفرستیم تا شاهد یك بازی سرد و بی روح از ۲ تیم پرطرفدار پایتخت باشیم. اگر قرار است همه چیز در یك فضای گل وبلبلی باشد و طرفین دعوا مثل بچه های خوب وارد زمین شوند وكاری به كار هم نداشته باشند و در نهایت امتیازات را تقسیم كنند، دیگر چه لزومی دارد كه سالی ۲ بار این همه انرژی و سرمایه صرف شود.
همان اول فصل نتیجه این ۲ بازی را یك بر یك یا ۲ بر ۲ مساوی اعلام كنید تا خیال همه راحت باشد و دیگر كسی حرص بی خودی نخورد. ذات دربی با این كارهایی كه آقایان انجام می دهند همخوانی ندارد. البته ۲ تیم و طرفداران آنها باید رعایت ادب و احترام را كرده و در یك چهارچوب كاملاً انسانی و اجتماعی برای یكدیگر رجز بخوانند اما اینكه بخواهیم هیجان دربی را بگیریم یك عمل كاملاً غیرحرفه ای و باطل است. دوست داریم دربی ۶۶ مثل سالهای دهه ۶۰ و۷۰ یك بازی كاملاً داغ و پرهیاهو باشد و علاقه مندان به ۲ تیم مثل همیشه شور وهیجان خاصی ایجاد كنند تا شاهد یك دربی مهیج و پرهیجان باشیم. اگر هم قرار است هیجان را از این بازی بگیریم بهتر است كه اصلاً دربی را برگزار نكنیم
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:46 AM
"ادواردو مانوئل مارتینیو وینگادا "سرمربی پرتغالی جدید تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین اظهار نظرش پس از ورود به تهران ابراز امیدواری کرد هواداران پرشمار این تیم وی را به عنوان عضوی از خانواده خود بپذیرند.
به گزارش مهر، وینگادا بامداد امروز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشورمان شد. وی در نخستین اظهار نظر پس از ورود به تهران گفت: با توجه به فعالیت هایی که در قاره آسیا داشته ام شناخت نسبی از فوتبال ایران دارم و امیدوارم این شناخت به من کمک کند.
سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه دیدار این تیم برابر داماش گیلان را تماشا کرده است خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانم به کمک سایر همکارانم در کادر فنی و همت بازیکنان، پرسپولیس را به جایگاه شایسته ای برسانیم.
وی خبر حضور دو دستیار خارجی دیگر در کادر فنی پرسپولیس را تایید کرد و گفت: امیدوارم همه خانواده پرسپولیس دست در دست هم دهند تا این تیم را به موفقیت برسانیم.
وینگادا در پاسخ به این پرسش که کارش را از چه زمانی آغاز خواهد کرد و آیا حضورش در پرسپولیس قطعی شده است گفت: من از این لحظه یک پرسپولیسی هستم و از امروز هم کارم را با این تیم شروع خواهم کرد.
سرمربی جدید سرخپوشان نسبت به آینده ابراز امیدواری کرد و گفت: من به آینده خوشبین هستم و امیدوارم هواداران پرسپولیس مرا به عنوان عضوی از خانواده خود بپذیرند تا بتوانیم به کمک یکدیگر این تیم را به جایگاه شایسته ای در لیگ برسانیم.
قرار است وینگادا امروز پس از عقد قرارداد نهایی، تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس را برای دیدار روز جمعه برابر استقلال زیر نظر بگیرد
وینگادا که توافقات نهایی خود را با مسئولان باشگاه پرسپولیس انجام داده است، پیش از این سرمربی تیم ملی فوتبال اردن بود.
او را در امر هدایت تیم فوتبال پرسپولیس، علاوه بر افشین پیروانی به عنوان دستیار اول، دو مربی خارجی نیز همراهی خواهند کرد که هنوز اسامی آنها اعلام نشده است.
قرار است وینگادا امروز پس از امضا قراردادنهایی با عباس انصاریفرد، تمرینات پرسپولیس برای دیدار با استقلال را زیر نظر بگیرد.
تیم فوتبال پرسپولیس در تاریخ چهل ساله زیر نظر ۲۹ مربی هدایت شده است که" نلو وینگادا" پرتغالی یازدهمین مربی خارجی این باشگاه محسوب می شود.
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:47 AM
چه حرف درستی زد «علی پروین» وقتی كه گفت: انصاری فرد به جای مربی خارجی مربی اخراجی آورد.
بله! مثل همیشه كه از دل مذاكره با هیدینك و اسكولاری «امیر قلعه نویی» بیرون می آمد این مرتبه نیز نتیجه رایزنی بیش از ۵۰ مربی بزرگ اروپایی (!) ختم شده است به مربی ۵۵ ساله ای كه همین چند روز پیش از اردن اخراجش كرده اند! البته پرسپولیس گزینه های اخراجی دیگری چون لوكا را نیز مدنظر داشت اما احتمالاً واسطه ای كه وینگادا را معرفی كرده دلایل منطقی تری را برای مسئولان این باشگاه آورده است! با دیدن نلوی ۵۵ ساله این سؤال برایمان پیش می آید كه چرا فوتبال ما ۱۰ سال پیش كه وینگادا جوان تر بود و بیشتر از امروز انگیزه داشت او را به خدمت نگرفت؟ چرا به قول یكی از شخصیت های سینمای كیمیایی «همه عمر دیر می رسیم؟»
آن روزها عربستان وینگادا كابوس فوتبال ایران بود در حالی كه امروز اردن با این مربی در خانه با تایلند مساوی می كند و بعد هم به یكی از ضعیف ترین تیم های آسیا یعنی سنگاپور می بازد. آری امروز كه حتی در دسته دوی فوتبال كویت هم پیشنهادی برای مرد پرتغالی وجود ندارد ما سراغ او رفته ایم! چرا؟ آیا هزینه كردن ۷۰۰ ، ۸۰۰ میلیون تومان دیگر برای جذب این مربی اخراجی می ارزد؟ آیا وینگادا آنقدر به روز هست كه بتواند پرسپولیس را برای هدف آسیایی اش بسازد؟ و آیا اینكه در آستانه دربی به سراغ مرد پرتغالی رفته اند نمی تواند یك شوك منفی بسیار بزرگ برای تیمی باشد كه به خاطر حفظ سرمربیگری، پیروانی یكی از بهترین بازی هایش را در رشت انجام داد؟ مرد پرتغالی حتی اگر بهترین مربی دنیا باشد- كه نیست - هم احتیاج به چند هفته وقت دارد تا فوتبال ما را و قابلیت های شاگردانش را بشناسد.
ذهنیت او نسبت به این قضیه كال است و پرسپولیس می خواهد چنین آدمی را در آستانه سخت ترین بازی سالش روی نیمكت بنشاند! این طوری افشین هم آن انگیزه ای كه باید داشته باشد را نخواهد داشت، ضمن آنكه چون تكلیف دستیارانش هم مشخص نیست لذا آنها نیز آن گونه كه باید و بایسته و شایسته است دل به كار نخواهند داد.بله ارتش سرخ ابایی از ریسك كردن ندارد اما شكی نیست كه با وینگادای اخراجی و مسن نمی توان نتیجه لازم را از این ریسك گرفت. پیروانی با این تیم بد نتیجه نگرفته بود و بی شك همین نتایج تبدیل به نخستین سنگ محك مردم برای قضاوت پیرامون توان كیفی سرمربی تازه وارد می شود.
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:49 AM
در دیدار رفت با استقلال بنا به دلایلی حاضر نبود اما حالا چنین پیش بینی می شود كه ایوان پترویچ مهره ثابت سرخپوشان در دربی شصت وششم پایتخت باشد. بازیكنی كه طی چند دیدار گذشته بازی های خوبی را توانست برای پرسپولیس به انجام برساند.
• نظرت درباره بازی دربی جمعه چیست؟
- من در طول این مدت متوجه اهمیت این دیدار در نزد ایرانیان علاقه مند به فوتبال شده ام اما برای من دیدار مقابل استقلال با دیدار مقابل داماش هیچ فرقی ندارد و بزرگترین تفاوت آنها نام آنهاست كه آن هم چندان مهم نیست.
• میزان آمادگی تو پیش از بازی دربی چگونه است؟
- خوشبختانه در حال حاضر وضعیت خوبی دارم و با آمادگی كامل و باانگیزه بسیار تمرین می كنم.
• دلیل نیمكت نشینی تو در چند بازی قبلی چه بود؟
- متأسفانه مدتی دچار افت كمی شده بودم كه با انجام تمرینات بیشتر توانستم ضمن برطرف كردن آن نواقص در جایگاه اصلی تیم وضعیت بهتری پیدا كنم.
• تغییر كادرفنی در این برهه زمانی چه مشكلاتی را برای پرسپولیس به وجود آورد؟
- این تغییرات در همه جای دنیا هم انجام می شود و به هیچ وجه باعث آشفتگی در تیم و در نزد بازیكنان ما نشده است. ما این روزها خوب تمرین می كنیم و امیدواریم در بهترین شرایط مقابل استقلال به میدان برویم.
• پیش بینی تو از بازی دربی چیست؟
- من خوب می دانم كه در سال ۲ بار مسابقه دربی بین تیم های استقلال و پرسپولیس برگزار می شود و من به خوبی می دانم این مسابقه برای هواداران ۲ تیم و بازیكنان از اهمیت بسیاری برخوردار است اما باور كنید برای من فرقی نمی كند اما قول می دهم كه بهترین فوتبالم را در بازی مقابل استقلال انجام دهم.
• وینگادا را تا چه اندازه می شناسی؟
- شناخت چندانی از او ندارم و تازه امروز(دیروز) از بازیكنان شنیدم كه او در جام ملت های آسیا كه در سال ۱۹۹۶ با قهرمانی عربستان به پایان رسید، سرمربی آن تیم بوده است كه این بیانگر این واقعیت است كه وینگادا باید مربی خوبی باشد اما باید صبر كرد و دید كه تفكرات فنی اش درباره تیم ما چگونه خواهد بود.
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
02-13-2009, 03:49 AM
شكرانه داشتن جوانان این همه مستعد چگونه بجای آورده می شود؟ آیا حق داریم بهترین ها را با شیوه های عهد دقیانوسی و با اسلوب تاریخ گذشته سرگرم كنید تا بجای پیشرفت و بجای رشد فنی، درجا بزنند، حتی درجا هم نزده، روز به روز دریغ از دیروز را داشته باشند؟ ماجرای تیم پرسپولیس بسیار روشن است: جمعی از بهترین بازیكنان ایران، تبدیل به تیمی كه باید بشوند، نمی شوند. گروهی از مستعدترین جوانان این سرزمین قادر به استفاده حداقلی، از استعداد ناب و خدا داده خویش نیستند. آیا این كفران نعمت نیست؟
پرسپولیسی داریم كه همه چیزش «رو» و آشكار است. پرسپولیسی هم داشتیم كه هنوز فراموشش نكرده ایم. تیم امروزی را باید مقایسه كرد با تیم سال پیش و تیم پیرارسال. با دنیزلی، پرسپولیس قهرمان شد، جام نگرفت اما حتی در زمان باخت نیز «دل» هواداران خود را شاد و رضایت خاطرشان را جلب كرده بود. «بازی» پرسپولیس در زمان دنیزلی بازی مردم پسندی بود كه هفته به هفته تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه می كشاند. پس از دنیزلی، نوبت رسید به افشین قطبی. فوتبال این مربی، هیچگاه از نظر تكنیكی و تاكتیكی زیر ذره بین برده نشد. شخصیت پرستان، به شاخصه های رفتاری و گفتاری او توجه كردند و كاری به كار فوتبالی كه از پرسپولیسی ها گرفت، نداشتند. اگر ظاهربینی ها را كنار می گذاشتیم و اگر به خود میدان - نه كناره زمین- توجه می كردیم، پرسپولیس متفاوت شده ای را می توانستیم ببینیم. قطبی، در تیم قهرمان سال پیش، تفاوت هائی را به وجود آورد و بازیكنان خوبی را برای این تیم به شكل «نیمه ساخته» ساخت.
قطبی رفت و پرسپولیس دچار سردرگمی حركتی شد. در بازی این تیم، هیچ شاخصه ای به چشم نمی خورد. علی كریمی، كاری را انجام می داد كه علی كریمی می دانست. كریم باقری، دنبال حركاتی بود كه ربطی به عملكرد دیگران نداشت. زارع و نوری، زحمت می كشیدند اما «جدا - جدا» و دور از ذهنیت و اجراهای بقیه. اشكالات یكی پس از دیگری بروز می كرد و اراده ای برای جبران اشكالات وجود نداشت. آیا پرسپولیس باید به این شكل اداره می شد و پیش می رفت؟ تا امروز تیمی كه باید در آسیا نیز رقابتی سنگین را تحمل كند، با خود چنین كرده است. آیا ادامه این روند و دنبال كردن این روش جایز است؟ آیا در ناحیه پرسپولیس (كه رحمان رضایی را دارد، نوری، زارع، علی كریمی، كریم باقری، بادامكی، نیكبخت واحدی، توره، سپهر حیدری، باقریها، مجتبی شیری، علیرضا محمد و منصوری را دارد) نور امیدی به چشم می خورد؟ آیا در بازی با داماش و جلوتر از آن هنگام غلبه بر پیام مشهد، علائمی از پختگی فكری و اتكا به حركات طراحی شده پیوسته به هم وجود داشت؟ آیا داماش بهتر از پرسپولیس بازی نكرد؟
به نقل از سایت آفتاب

pnugirl
09-28-2009, 11:09 AM
این هفته دربی پایتخت برگزار میشه. راستی از دربی چه خبر؟

pnugirl
09-28-2009, 11:09 AM
رئيس سازمان ليگ برتر از فروش بليت بازي داربي از صبح روز جمعه خبر داد.عزيزمحمدي زمان آغاز بليت فروشي و باز شدن در ورزشگاه آزادي را هفت صبح اعلام کرد و درباره تعداد بليت در نظر گرفته شده براي بازي داربي هم گفت: در جلسه روز سه شنبه شوراي تأمين استان درباره تعداد فروش بليت تصميم گيري مي شود.براساس اين گزارش؛ در سالهاي گذشته پيش فروش بليت بازي داربي مشکلات زيادي را براي مسؤولان سازمان ليگ و همچنين هواداران دو تيم ايجاد مي کرد که با توجه به تصميم فدراسيون همچون فصل قبل بليت بازي در روز بازي به فروش خواهد رسيد.

pnugirl
09-28-2009, 05:08 PM
بازي دو تيم پرسپوليس و استقلال به آن اندازه كه براي مطبوعات و رسانه‌ها حساس است، براي خود دو تيم در زمين حساس نيست.

مهدي هاشمي‌نسب بازيكني كه با پيراهن هر دو تيم در دربي‌هاي بسياري شركت داشته‌ است افزود: به اعتقاد من جو ورزشگاه در بازي‌هاي دربي واقعا جذاب و تماشايي است و گرنه خود بازي چيزي نيست كه بشود به آن توجه كرد.

هاشمي‌نسب گفت: در شرايط فعلي همه مي‌گويند استقلال تيم برتر ميدان خواهد بود، در صورتي كه همين استقلال در بازي با پرسپوليس با احتياط ظاهر خواهد شد. همانطور كه پرسپوليس براي احياي دوباره خود به بازي انتحاري دست خواهد زد.

بازيكن اسبق دو تيم استقلال و پرسپوليس گفت: برگزاري دربي‌هاي پايتخت فقط براي اينكه از داوران ايراني در آن استفاده مي‌شود و مشتري رسانه‌ها بيشتر از پيش مي‌شود خوب است و الا تاثيري در فوتبال ايران ندارد.

هاشمي‌نسب گفت: بازي دربي با همه بازي‌هاي ديگر ليگ متفاوت است و شرايط خاص خودش را دارد. اصلا در اين بازي‌ها تاكتيك و تكنيك نقشي ندارند و اين بازي رواني دو تيم است كه مي‌تواند تعيين‌كننده باشد.
هاشمي‌نسب در خصوص پيش‌بيني بازي عصر جمعه ورزشگاه آزادي گفت: اميدوارم اگر بازي مساوي هم مي‌شود، مساوي با گل باشد كه براي تماشاگران همراه با جذابيت باشد.

l3_rang
09-28-2009, 07:23 PM
جا داشت براي اين دربي يه تاپيك جديد زده بشه كه انگار به دليل كم بودن كاربارن بخش ورزش اين اقدام صورت نگرفته
به هر حال اين داربي هم مساوي خاتمه پيدا خواهد كرد!

pnugirl
09-29-2009, 01:36 AM
حق باشماست دوست عزیز. اما توی این فروم برخلاف تمام فروم هایی که من تاحالاتوی عمرم شرکت کرده ام استقبال از تالار ورزش کمه.
من که به تیم مورد علاقه خودم امیدوارم

l3_rang
09-29-2009, 10:45 AM
حق باشماست دوست عزیز. اما توی این فروم برخلاف تمام فروم هایی که من تاحالاتوی عمرم شرکت کرده ام استقبال از تالار ورزش کمه.
من که به تیم مورد علاقه خودم امیدوارم
تالار ورزش كه چه عرض كنم اكثر تالارها:162:

pnugirl
09-30-2009, 11:49 AM
با این یکی دیگه موافق نیستم. فکر می کنم توی این سایت بچه ها بیشتر به تالارهای علمی رو آوردن تا تالارهای فان و تفریح و این اصلا بد نیست. اما یکمی عجیبه

pnugirl
09-30-2009, 11:57 AM
بيژن ذوالفقارنسب عنوان كرد: در اين ديدار منطق در بازي حاكم نيست و بيشتر احساسات و حاشيه‌ها بروز پيدا مي كند.
وي ادامه داد:‌ تجارب زيادي در اين سال‌هاي اخير از اين مسابقات در اختيار گرفتيم و مطمئنا جايگاه دو تيم در جدول تعيين‌كننده نتيجه دربي نخواهد بود.
سرمربي صنعت نفت آبادان يادآور شد: به اعتقاد من مسائل روحي و رواني در روز مسابقه مي‌تواند برنده بازي را تعيين كند و شايد صحبت‌هاي مسئولان و عوامل تاثيرگذار دو تيم قبل از مسابقه باعث مي‌شود بازيكنان محافظه‌كار شده و كمتر دست به ريسك بزنند.
ذوالفقارنسب تصريح كرد: در چند سال اخير همين مسئله باعث شده دربي‌ها مساوي شود. پيش‌بيني من اين است كه اين بازي هم به تساوي كشيده مي‌شود.
ديدار پرسپوليس و استقلال ساعت 14:30 جمعه برگزار مي شود.

pnugirl
09-30-2009, 11:57 AM
جواد زرينچه در خصوص ديدار روز جمعه استقلال و پرسپوليس عنوان كرد: بدون شك شرايط براي استقلال بهتر است. البته نمي‌توان گفت چون پرسپوليس شرايط حاشيه‌اي دارد از پيش بازنده است؛ چون اين ديدار فضاي خاص خودش را دارد.
وي ادامه داد: استقلال تا به امروز از لحاظ فني بهتر نشان داده و بازي به بازي پيشرفت كرده است. نفرات اين تيم 2-3 سالي است كه در كنار هم بازي مي‌كنند ولي بازيكنان پرسپوليس امسال دور هم جمع شدند و از نظر تاكتيكي زمان مي‌خواهند. مسلما پرسپوليس با اندكي فرصت به روزهاي اوج برمي‌گردد به شرط اين كه به كرانچار زمان داده شود و با وي تا آخر فصل مدارا كنند.
زرينچه در خصوص پيش‌بيني نتيجه بازي گفت: با تمام صحبت‌هايي كه انجام دادم فكر مي‌كنم استقلال بتواند با 2 گل پرسپوليس را شكست دهد.
ديدار پرسپوليس و استقلال ساعت 14:30 جمعه برگزار مي‌شود.

pnugirl
09-30-2009, 11:59 AM
مسعود مرادی داور بین المللی بالاخره به عنوان داور داربی پایتخت انتخاب شد.
از بین دونام محسن ترکی ومسعود مرادی که در لیست داوران پیشنهادی باقی مانده بود.ترکی به دلیل اینکه تازه از قضاوت در جام کنفدراسیون ها باز گشته و شنبه هم برای قضاوت بازی ژاپن وهنگ کنگ در مقدماتی جام ملت های آسیا به ژاپن می رود ،از این لیست خط خورده و مسعود مرادی قضاوت آخرین رویاروئی دو رقیب دیرین را برعهده خواهد گرفت.

pnugirl
09-30-2009, 12:02 PM
منصور پورحيدري اظهار داشت: طبيعي است كه اين مسابقه با ديگر ديدارها تفاوت دارد و حساسيت بيشتري روي جامعه خواهد داشت. همين حساسيت به بازيكنان انتقال داده مي‌شود و معمولا دو تيم نمايش هفته‌هاي قبل خود را فراموش مي‌كنند.
وي ادامه داد: در حال حاضر همه استقلال را از پيش برنده مي‌دانند اما من اعتقاد دارم تيمي در اين مسابقه برنده خواهد بود كه در وهله اول وارد مسائل حاشيه‌اي نشود، از انجام مصاحبه خودداري كند و با آرامش وارد زمين شود.
پورحيدري يادآور شد:‌ همين كه همه استقلال را برنده مي‌دانند روي اين تيم فشار مضاعفي وارد مي‌كند و اين توقعات ممكن است اين تيم را دچار مشكل كند.
مديرفني پاس همدان خاطرنشان كرد: در چند سال اخير حرف و حديث‌هاي زيادي پيرامون تساوي‌هاي از پيش تعيين شده در اين مسابقه به گوش مي‌رسد اما اصلا چنين چيزي نيست. معتقدم اگر هر دو تيم از ترس گل نخوردن و نباختن در زمين محافظه‌كار نشوند، اين بازي قطعا برنده خواهد داشت و يك تيم مي‌تواند 3 امتياز را از آن خود كند.
ديدار پرسپوليس و استقلال ساعت 14:30 جمعه برگزار مي شود.

pnugirl
09-30-2009, 12:07 PM
ورزشگاه آزادي و هواداران بازي بيمه شدند
شرکت سهامي بيمه ايران با انتشار اطلاعيه اي از زير پوشش بيمه قرار گرفتن کليه تماشاگران بازي استقلال و پرسپوليس خبر داد.
در اين اطلاعيه آمده است: در راستاي قرار داد منعقده بيمه ايران با محدوديت مجتمع بازار تهران و سازمان ليگ برتر کليه تماشاگران بازي استقلال و پرسپوليس نزد بيمه ايران حوادث و مسؤوليت خواهند بود و مضافاً بر آن کليه تأسيسات و تجهيزات ورزشگاه آزادي نيز زير پوشش بيمه مسؤوليت بوده که در صورت هرگونه خسارت احتمالي مالي، داراي پوشش بيمه اي خواهد بود.

pnugirl
09-30-2009, 12:07 PM
تيم پرسپوليس روز جمعه در حالي مقابل استقلال قرار مي گيرد که از آخرين شکستش مقابل آبيهاي پايتخت 1427 روز سپري شده است. پرسپوليس آخرين بار در 14 آبان 84 با يک گل مشکوک به آفسايد مغلوب استقلال شد و پس از آن در 7 بازي مقابل استقلال شکست نخورده است. اين تيم در 7 بازي گذشته يک برد و 6 تساوي مقابل استقلال به دست آورده است.

pnugirl
09-30-2009, 12:08 PM
عباس انصاري فرد که سومين دوره مديريت خود را در باشگاه پرسپوليس سپري مي کند، روز جمعه براي نهمين بار به عنوان مديرعامل پرسپوليس شاهد حضور تيم تحت مديريتش در داربي پايتخت خواهد بود.
انصاري فرد در فاصله سالهاي 69 تا 72 که براي اولين بار مديريت باشگاه را بر عهده داشت، در 6 داربي شاهد 3 تساوي و 3 باخت تيمش در مصاف با استقلال بود. در سال 79 نيز پرسپوليس با مديريت انصاري فرد مغلوب استقلال شد. در آخرين داربي نيز بهمن ماه گذشته نتيجه تساوي براي پرسپوليس رقم خورد.
بدين ترتيب پرسپوليس در زمان مديريت انصاري فرد بر اين باشگاه در 8 داربي حضور يافته و 4 تساوي و 4 باخت به دست آورده است. انصاري فرد روز جمعه احتمالا براي آخرين بار به عنوان مديرعامل پرسپوليس داربي را تجربه خواهد کرد.

Silence
10-02-2009, 11:59 AM
خبرگزاری مهر - در حالی که کمتر از چهار ساعت به آغاز دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس باقی مانده است، علاقممندان به دو تیم که از ساعت 6 صبح وارد ورزشگاه آزادی شده اند، ظرفیت طبقه اول را تکمیل کرده اند. به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته نهم رقابتهای لیگ برتر ساعت 14:30 دقیقه امروز(جمعه 10 مهرماه) به قضاوت محسن ترکی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.
در حالی که قرار بود درب های ورزشگاه از ساعت 8 صبح بر روی تماشاگران گشوده شود، مسئولان ورزشگاه آزادی از ساعت 6 صبح و در جهت تسهیل ورود هواداران، درب ها را باز کردند.
تا لحظه ارسال خبر بیش از 60 هزار هوادار دو تیم استقلال و پرسپولیس وارد ورزشگاه شده اند که طبقه اول مملو از تماشاگر است و بخشی از طبقه دوم نیز پر شده است.

pnugirl
10-05-2009, 10:59 AM
رئيس سازمان ليگ در خصوص شايعات مربوط به فروش غير مجاز بليت داربي 67 گفت: با تحقيقات ميداني که قبل از آغاز اين بازي انجام شد بازار سياهي براي فروش بليت به وجود نيامد.عزيز محمدي درباره تعداد بليتهاي فروخته شده در شصت و هفتمين داربي گفت: با توجه به اينکه 75 هزار بليت چاپ شده بود، طبق آمار دقيق 66 هزار بليت فروخته شد که در داخل ورزشگاه و از ساعت 6 صبح روز جمعه در اختيار تماشاگران قرار گرفت.محمدي در پايان تصريح کرد: اينکه مي گويند ما اعلام کرديم ورزشگاه آزادي پر است و ديگر هيچ هواداري به ورزشگاه نيايد، کاملاً نادرست است و ما اعلام نکرده ايم گنجايش ورزشگاه تکميل شده است، حتي زماني که بليت فروشي به پايان رسيد، هر تماشاگري به ورزشگاه آمد به صورت رايگان از طبقه دوم مي توانست شاهد بازي باشد.

pnugirl
10-05-2009, 11:01 AM
کمک داور داربي تهران گفت: اگر ترکي به طالب لو کارت مي داد، بهتر بود.
جواد تقي پور در خصوص اعتراضهاي کارشناسان داوري روي نحوه کارت دادنهاي ترکي اظهار داشت: کساني که نسبت به نحوه کارت دادن ترکي اعتراض مي کردند حتي يک بازي ليگ دسته دو را هم قضاوت نکرده اند و مي دانيم که محسن ترکي قضاوتهاي خارجي اش بيشتر از قضاوتهاي داخلي است و اگر بد باشد هرگز از او استفاده نمي کنند، چون مسؤولان فوتبال آسيا مي دانند چه کساني را به کار گيرند و اکثر فوتبال دوستان روي ترکي نظر مثبت دارند.
وي در پاسخ به اين سؤال که باز هم تمايل به قضاوت در داربي داريد، عنوان کرد: اگر بتوانم با اين قضاوت به داوري فوتبال کشورم کمک کنم با کمال ميل حاضرم، اما به نظرم بقيه هم بايد بتوانند از اين شانس استفاده کنند و هر کسي بايد اين افتخار را کسب کند و اکثر داوران ما شايستگي اين قضاوت را دارند و داوري دو داربي اخير باعث شده که اگر از داوران خارجي براي اين بازي استفاده شود، همه تعجب کنند.

pnugirl
10-05-2009, 11:09 AM
ستاد منشور اخلاقي و اجرايي سازمان ليگ ضمن ابراز تشكر از جامعه فوتبال و هواداران خيل عظيم طرفداران دو تيم استقلال و پرسپوليس جهت حضور پرشور و خونگرم در شصت و هفتمين شهرآورد بزرگ تهران و ضمن قدرداني از اعضاي محترم دو تيم (مديران، مربيان و بازيكنان) كه به همكاري همه جانبه در ارائه يك مسابقه فني و منصفانه انجاميد، با بررسي رفتار بازيكنان دو تيم و تشكر از همه عزيزان به اين وسيله آقايان وحيد طالب‌لو دروازه‌بان استقلال و شيث رضايي مدافع پرسپوليس به عنوان برترين‌‌هاي رفتاري و اخلاقي اين مسابقه معرفي مي‌شوند.
اميد است اين عزيزان با رعايت اصول جوانمردانه و منصفانه ضمن احترام به خود، ‌رقيب، تيم داوري، تماشاگران خودي، تماشاگران رقيب،‌گروه مربيان و مقامات مسابقه و گروه خبرنگاران عزيز رسانه‌ها در بسط و گسترش و ترويج ارزش‌هاي اخلاقي موفق و مؤيد باشند.

pnugirl
10-05-2009, 11:10 AM
کمیته داوران پس از بررسی گزارش ناظران داوری داربی بزرگ پایتخت و بازبینی صحنه های مور بحث بازی نکات و موارد زیر را اعلام کرد:
1- دقیقه 49 بر اثر خطای دروازه بان استقلال روی بازیکن شماره 24 پیروزی ، تصمیم داور برای گرفتن پنالتی درست بوده و اما می بایست به دروازه بان استقلال اخطار می داد!
2- دقیقه 55 بر هم خوردن تعادل بازیکن شماره 24 پیروزی با توجه به صحنه موجود در فیلم برخورد طبیعی با مدافع استقلال تلقی شده و لذا ادامه بازی بهترین تصمیم داور بود پس گل اول استقلال در شرایطی کاملا سالم به ثمر رسید.
3- اغلب تصمیمات و کارتهای داده شده در داربی 67 تهران صحیح و منطقی بوده و داور مسابقه می توانست در دو مورد به بازیکنان هر دو تیم اخطار دهد که در صحنه های مورد نظر مدیریت کرد.
4- در صحنه ای که پیروزی در حال حمله بود و داور مسابقه دلیل برخورد توپ با کبوتر بازی را قطع کرد. تصمیم کاملا درستی گرفته شد چرا که در قانون آمده است اگر عامل خارجی در جریان بازی باشد و توپ به آن برخورد کند داور باید جریان مسابقه را متوقف کند.
در پایان کمیته داوران لازم می داند تا اعلام کند در سایر مسابقات اشتباهات بزرگ و یا تاثیرگذار در نتیجه بازی دیده نشد.

pnugirl
01-31-2010, 02:21 AM
در پايان اين نشست دو ساعته پيشنهاد‌هاي زير براي برنامه فرهنگي پيش از مسابقه از سوي مسئولان به سازمان ليگ ارائه شد.
1ـ انجام بازي برگشت بين كوتوله‌هاي استقلال و پرسپوليس
2ـ با توجه به در پيش بودن اربعين حسيني و ايام پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي مقرر شد يك ذاكر مصيبت اهل بيت مداحي كند و همچنين گروه موزيك نيروهاي مسلح سرود‌هاي انقلابي را به صورت زنده اجرا كنند.
3ـ از هر باشگاه 5 پيشكسوت دعوت شوند تا از آنها تجليل به عمل آيد و آنها پيش از مسابقه در ورزشگاه دور افتخار بگذارد.
4 ـ "حب درويش " ركوردار جهاني روپايي در اين روز برنامه اجرا خواهد كرد.
5 ـ ساخت كليپي 10 دقيقه‌اي از صحنه‌هاي خاطره‌ انگيز و اخلاقي دربي‌هاي گذشته و حضور پرشور تماشاگران.
6 ـ انتخاب برترين‌هاي اخلاقي از هر دو تيم با اين عنوان كه از هر تيم يك بازيكن برتر اخلاق انتخاب و جوايزي به او اهدا شود.
ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس چهارشنبه 14 بهمن‌ماه در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود. اين شصت و هشتمين ديدار اين دو تيم است.

pnugirl
01-31-2010, 03:07 AM
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با پیشنهاد مسئولان این باشگاه جهت برپایی اردوی زود هنگام برای دیدار با استقلال مخالفت کرد.

مسئولان باشگاه پرسپولیس به علی دایی پیشنهاد دادند با توجه به برگزاری دیدار این تیم برابر استقلال در هفته بیست و ششم رقابتهای لیگ برتر، اردوی شبانه روزی این تیم از دوشنبه شب در هتل آزادی برگزار شود اما سرمربی سرخپوشان با این پیشنهاد مخالفت و تاکید کرد که از سه شنبه شب به اردو خواهند رفت.

علی دایی معتقد است برگزاری زودهنگام اردوی شبانه روزی، استرس بازیکنان برای این دیدار را بی جهت افزایش می دهد.

همچنین پس از پیروزی پرسپولیس برابر راه آهن و پیکان پاداش های بازیکنان به آنها پرداخت شد که بخشی از این پاداش ها توسط یکی از دوستداران پرسپولیس که در دبی اقامت دارد به تهران رسید. سرخپوشان برای هر پیروزی 300 هزار تومان پاداش دریافت می کنند.
تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه رقابتهای لیگ برتر روز چهارشنبه هفته جاری( 14 بهمن ) در ورزشگاه آزادی شصت و هشتمین شهرآورد تهران برابر استقلال را برگزار خواهد کرد.

pnugirl
01-31-2010, 03:08 AM
عادل کلاه کج در بازی دیروز پرسپولیس و پیکان دچار مصدومیت از ناحیه پا شده بود همین قضیه باعث شده تا حضور کلاه کج در دربی در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.
"فرید زرینه" اظهارداشت: کلاه کج در جریان بازی دیروز دچار مصدومیت شد اما ما سعی می کنیم تا او را به دربی برسانیم.
وی ادامه داد: بعید می دانم که وی به دربی نرسد و همه تلاش ما این است که کلاه کج را برای دربی آماده کنیم.
وی درمورد شایعه گازگرفتگی منزل زارعی اذعان داشت: این موضوع صحت دارد. متأسفانه زارعی دچار گازگرفتگی شده بود و حال وی کمی بد شده بود که خوشبختانه به بهبودی رسید. همچنین حال بقیه بازیکنان خوب است و ما مصدوم نداریم.

pnugirl
01-31-2010, 03:09 AM
استقلال در آستانه رويارويي با پرسپوليس از ساعت 15 امروز در ورزشگاه دستگردي به تمرين پرداخت.

* در حالي كه تمرين استقلال از ساعت 15 زير نظر مربيان آغاز شد صمد مرفاوي حدود 30 دقيقه در رختكن حضور داشت و پس از آن تمرين شاگردانش را زير نظر گرفت.

* بيژن كوشكي پس از مدت‌ها و بعد از پشت سر گذاشتن مصدوميت در تمرين اين تيم حاضر شد و به دويدن دور زمين پرداخت.

* تنها 10 نفر از هواداران استقلال از تمرين امروز اين تيم ديدن كردند.

* بازيكناني كه در ديدار ديروز مقابل ابومسلم به صورت فيكس بازي كرده بودند پس از 20 دقيقه ريكاوري، راهي استخر و سونا شدند و بقيه بازيكنان زير نظر كادر فني به تمرين تاكتيكي پرداختند.

* هاشم بيك‌زاده تنها غايب تمرين امروز بود.

* تمرين استقلال ساعت 16 و 10 دقيقه به پايان رسيد. اين تيم فردا تمريناتش را از ساعت 15 در ورزشگاه دستگردي برگزار خواهد كرد.

* استقلال روز چهارشنبه به مصاف پرسپوليس خواهد رفت.

pnugirl
01-31-2010, 03:09 AM
محسن خليلي در مورد پيروزي مقابل پيكان اظهار داشت: بازي بسيار خوبي بود و اميدوارم روند صعودي پرسپوليس با دايي همچنان ادامه داشته باشد. گلي كه در اين بازي به ثمر رساندم مديون پاس مجتبي زارع هستم.

وي ادامه داد: پيكان تيم بسيار خوبي بود و اگر گل سوم را نمي‌زديم، در آن شرايط جوي براي ما خطرناك مي‌شد. من تكميل كننده زحمات بازيكنان بودم و مي‌خواهم دوباره خود را ثابت كنم و با انجام يك بازي خوب در دربي پاسخ حمايت‌هاي هواداران را خواهم داد.

مهاجم پرسپوليس در مورد دربي 68 استقلال و پرسپوليس تاكيد كرد: مطمئناً رنگ اين دربي قرمز خواهد بود و نمي‌خواهيم ديگر در اين بازي شاهد سريال تساوي‌ها باشيم.

وي افزود: استقلال واقعاً تيم خوب و پرمهره‌اي است و پيروزي آنها مقابل ابومسلم زنگ خطري براي ما بود و در حال حاضر آنها در شرايط آرماني به سر مي‌برند.

خليلي عنوان كرد: هميشه براي گلزني فكر مي‌كنم و به دنبال كوچكترين فرصت در زمين براي گلزني هستم. اميدوارم در دربي گل بزنم چون براي هر بازيكني گلزني در اين بازي ارزش زيادي دارد.

وي خاطرنشان كرد: از همه هواداران مي‌خواهم در اين بازي پرسپوليس را حمايت كنند و هر چه قدر ورزشگاه قرمزتر باشد روحيه ما بالاتر خواهد بود. در كنار اينها تيم پرسپوليس هيچ گاه اصول جوانمردانه را ناديده نخواهد گرفت و با تكيه بر بازي جوانمردانه پيروز بازي خواهد شد.
دربي 68 استقلال و پرسپوليس روز چهارشنبه هفته جاري برگزار خواهد شد.

pnugirl
02-01-2010, 01:00 PM
مهدي پاشازاده درخصوص دربي 68 اظهار داشت: خيلي سخت است كه بخواهيم برنده بازي را از حالا تعيين كنيم اما اگر استقلال مثل دو بازي گذشته خود عمل كند صد درصد برنده خواهد بود.

وي در خصوص شرايط دو تيم گفت: هر دو تيم از لحاظ نفري وضعيت خوبي دارند. فقط اميدوارم فوتبالي ارائه كنند كه اگر بازي مساوي شد تماشاگران راضي به خانه‌هايشان بروند.
پاشازاده عنوان كرد: اين ديدار در صورتي برنده خواهد داشت كه مربيان دو تيم ترس را كنار گذاشته و جرأت به خرج دهند. اگر استقلال فعل بردن را خوب صرف كند در ديدار روز چهارشنبه به تساوي‌هاي چند سال اخير دو تيم پايان خواهد داد.

ديدار پرسپوليس و استقلال ساعت 14:30 چهارشنبه برگزار مي‌شود.

pnugirl
02-01-2010, 01:02 PM
مدیر عامل تیم فوتبال استقلال تهران علاوه بر پاداش بردی که برای بازیکنان و اعضای کادر فنی مقابل پرسپولیس در نظر گرفته، یک پاداش ویژه هم برای زننده گل برتری کنار گذاشته است.
بعد از اعلام رسمی امیر رضا واعظی آشتیانی مدیر عامل استقلال مبنی بر این که در صورت پیروزی استقلال برابر پرسپولیس در دربی شصت و هشتم نفری یک میلیون تومان به بازیکنان و اعضای کادر فنی پاداش خواهد داد .
وی یک سورپرایز جداگانه ای دیگر برای آبی پوشان در نظر گرفته تا آنها با روحیه مضاعف به مصاف رقیب دیرینه خود بروند. در این باره مطلع شدیم واعظی آشتیانی برای زننده گل سه امتیازی برابر پرسپولیس پاداش پانصد هزار تومانی را مدنظر دارد که همین امر موجب بالا رفتن انگیزه نزد بازیکنان استقلال شده است.

pnugirl
02-01-2010, 01:03 PM
مربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: اگر از فرصتهایی که در بازی با پرسپولیس نصیبمان می شود، استفاده کنیم برنده این بازی حساس استقلال خواهد بود.
"مجید نامجو مطلق" در مورد بازی با ابومسلم مشهد اظهار داشت: بازی سختی بود و ما هم حساب ویژه ای روی 3 امتیاز این دیدار باز کرده بودیم. ما به شرایط ابومسلم کاری نداشتیم و با انجام بازی خوب و منطقی به هدفمان رسیدیم.
وی ادامه داد: من به واسطه همکاری با پرویز مظلومی با تفکرات این مربی آشنا بودم و به همین خاطر اطلاعاتی که داشتم را در اختیار مرفاوی گذاشتم که خوشبختانه نتیجه داد.
مربی استقلال در مورد شرایط "آرش برهانی" و گلزنی این بازیکن پس از مدتها تصریح کرد: آرش بازیکن بزرگی است اما شرایطش از لحاظ روحی و روانی خوب نبود. او نیاز به یک ریکاوری روحی داشت تا بتواند گل بزند. به نظر من اگر او شرایطش را حفط کند در دربی هم می تواند گلزنی کند.
نامجومطلق در خصوص دیدار با پرسپولیس افزود: ما تمام تلاشمان را می کنیم تا پیروز شویم. با توجه به اینکه چند دربی گذشته با تساوی به اتمام رسیده هواداران در این دیدار از استقلال برد می خواهند. به نظر من اگر از فرصت هایی که در بازی با پرسپولیس نصیبمان می شود، استفاده کنیم برنده این بازی حساس استقلال خواهد بود.

pnugirl
02-03-2010, 02:31 AM
دربي تهران همواره از حساسيت خاصي برخوردار است. پرسپوليس و استقلال از سال 1347رودروي يكديگر قرار گرفتند. اين دو تيم ساعت 14:30 فردا(چهارشنبه) دربي 68 را برگزار مي‌كنند.

در 67 بازي گذشته استقلال 20 بار موفق به شكست حريف خود شده كه 3 بار آن با راي فدراسيون فوتبال بوده است. 31 بازي دو تيم با تساوي به پايان رسيده و 16 مرتبه هم پرسپوليس فاتح دربي بوده است.

نتايج 66 دربي گذشته به شرح زير است:

1- شانزدهم فروردين سال 1347
پرسپوليس صفر - استقلال صفر

2- بيستم دي سال 1347

3- سيزدهم مرداد سال 1348
پرسپوليس يك - استقلال 3
گل ها: احمد منشي زاده(8)، علي جباري (44) و كارو حق ورديان (88) براي استقلال – كاظم گنجاپور (72) براي پرسپوليس

4- هفدهم بهمن سال 1348
پرسپوليس صفر - استقلال 3
(اين اولين بازي ناتمام دو تيم بود كه نتيجه آن با راي فدراسيون فوتبال 3 بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

5- سوم مهر سال 1349
پرسپوليس 2 - استقلال 3
گل ها: جواد قراب (73)، كارو حق ورديان (87) وعباس مژدهي (88) براي استقلال – علي پروين (7) و حسين كلاني (23) براي پرسپوليس

6- بيست و هفتم دي سال 1349
استقلال 3 - پرسپوليس صفر
(اين دومين بازي ناتمام دو تيم كه نتيجه آن با راي فدراسيون فوتبال 3 بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

7- بيست و هشتم خرداد سال 1350
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: غلامحسين مظلومي ( 30) براي استقلال – صفر ايرانپاك (90) براي پرسپوليس

8- پانزدهم بهمن سال 1350
پرسپوليس 4 - استقلال يك
گل ها: حسين كلاني (43 و 90)، صفر ايرانپاك (56) و محمود خوردبين (75) براي پرسپوليس – علي جباري (73) براي استقلال

9- سوم فروردين سال 1351
پرسپوليس 2- استقلال صفر
گل ها: صفر ايرانپاك (50) و حسين كلاني (89) براي پرسپوليس

10- يازدهم اسفند سال 1351
استقلال 2 - پرسپوليس صفر
گل ها: علي جباري (40 و 87) براي استقلال

11- بيست و پنجم خرداد سال 1351
استقلال يك - پرسپوليس صفر
گل: رضا عادلخاني (3) براي استقلال

12- شانزدهم شهريور سال 1352
پرسپوليس 6 - استقلال صفر
گل ها: همايون بهزادي (50 و 86 و 90)، ايرج سليماني (45 و 56) و حسين كلاني (32) براي پرسپوليس

13- هجدهم آذر سال 1352
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: همايون بهزادي (46) براي پرسپوليس – علي جباري (70) براي استقلال

14- چهارم خرداد سال 1353
گل: حسن روشن (88) براي استقلال

15 - بيست و هفتم آذر سال 1353
پرسپوليس 2 - استقلال يك
گل ها: صفر ايرانپاك (50) و اسماعيل حاج رحيمي پور (70) براي پرسپوليس – غلامحسين مظلومي (60) براي استقلال

16- پانزدهم ارديبهشت سال 1354
استقلال 3 - پرسپوليس يك
گل ها: غلامحسين مظلومي (11 و 62) و مسعود مژدهي (47) براي استقلال – صفر ايرانپاك (53) براي پرسپوليس

17- بيست و پنجم مهر سال 1354
پرسپوليس 2 - استقلال صفر
گل ها: جهانگير فتاحي (22) و اسماعيل حاج رحيمي پور (38) براي پرسپوليس

18- بيست و هفتم اسفند سال 1354
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: مسعود مژدهي (20) براي استقلال – محمود خوردبين (85) براي پرسپوليس

19- دوم مهر سال 1355
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: هادي نراقي (26) براي استقلال – علي پروين (40) براي پرسپوليس

20- هجدهم ارديبهشت سال 1356
استقلال 3 - پرسپوليس صفر
گل ها: محرم عاشوري (45)، حسن روشن (83) و سعيد مراغه چيان (88) براي استقلال

21- هجدهم آذر سال 1356
پرسپوليس 2 - استقلال يك
گل ها: صفر ايرانپاك (15 و 34) براي پرسپوليس – حسن روشن (85) براي استقلال

22- بيست و پنجم آبان سال 1358
گل: غلامرضا فتح آبادي (42) براي استقلال

23- سيزدهم تير سال 1359

24 - شانزدهم مهر سال 1360

25- هفدهم دي سال 1361
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: غلامرضا فتح آبادي (10) براي پرسپوليس – بهتاش فريبا (87) براي استقلال

26- پانزدهم مهر سال 1362
گل: پرويز مظلومي (59) براي استقلال

27- بيست و پنجم خرداد سال 1365
پرسپوليس 3 - استقلال صفر
گل ها: شاهرخ بياني (12و 52) و ناصر محمدخاني ( 62) براي پرسپوليس

28- هفتم فروردين سال 1366

29- هجدهم شهريور سال 1367
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: فرشاد پيوس (46) براي پرسپوليس – جعفر مختاري فر (60) براي استقلال

30- نوزدهم اسفند سال 1367
پرسپوليس صفر(4) - استقلال صفر(2)
اين مسابقه در چارچوب رقابت هاي جام حذفي برگزار شد و پرسپوليس در ضربات پنالتي استقلال را مغلوب كرد.

31- هفدهم آذر سال 1368
پرسپوليس يك - استقلال صفر
گل: رضا عابديان (18) براي پرسپوليس

32- چهارم خرداد سال 1369
استقلال 2 - پرسپوليس يك
گل ها: عباس سرخاب (46) و عبدالصمد مرفاوي (72) براي استقلال – نادر مير احمديان (12) براي پرسپوليس

33- بيست و هشتم دي سال 1369
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: شاهرخ بياني (62) براي استقلال – فرشاد پيوس (75) براي پرسپوليس

34- چهارم بهمن سال 1370

35- پانزدهم اسفند سال 1370
استقلال 2 - پرسپوليس صفر
گل ها: عبدالصمد مرفاوي (8) و صادق ورمزيار (15) براي استقلال

36- هشتم خرداد سال 1371
گل: عبدالصمد مرفاوي (48) براي استقلال

37 - يازدهم دي سال 1371

38 - پانزدهم دي سال 1373
استقلال 3- پرسپوليس صفر
(اين سومين بازي ناتمام دو تيم بود كه نتيجه آن با راي فدراسيون فوتبال 3 بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

39- هفتم بهمن سال 1373

40- ششم مرداد سال 1374
استقلال 3 - پرسپوليس يك
گل ها: ادموند اختر (7)، صادق ورمزيار (16) و محمد تقوي (36) براي استقلال – مرتضي كرماني مقام (49) براي پرسپوليس

41- هشتم دي سال 1374

42- بيست و هفتم مهر سال 1375
گل: ادموند بزيك (87) براي پرسپوليس

43- بيستم تير سال 1376
پرسپوليس 3 - استقلال صفر
گل ها: ادموند بزيك (30)، مهدي مهدوي كيا (70) و بهنام طاهرزاده (87) براي پرسپوليس

44- بيست و دوم آبان سال 1377
گل ها: مهدي هاشمي نسب (45) براي پرسپوليس

45- دوم فروردين سال 1378
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: مهدي هاشمي نسب (3) براي پرسپوليس – فرد ملكيان (43) براي استقلال

46- بيستم تير سال 1378
پرسپوليس 2 - استقلال يك
گل ها: مهدي هاشمي نسب (12) و افشين پيرواني (85) براي پرسپوليس – سهراب بختياري زاده (50) براي استقلال

47- دوم مهر سال 1378

48- هشتم اسفند سال 1378
پرسپوليس 2 - استقلال صفر
گل ها: مهدي هاشمي نسب (8) و پايان رافت (80) براي پرسپوليس

49- نهم دي سال 1379
پرسپوليس 2 - استقلال 2
گل ها: بهروز رهبري فر(57) و علي كريمي(89) براي پرسپوليس – محمد نوازي(67) و مهدي هاشمي نسب(86) براي استقلال

50- پنجم اسفند سال 1379
گل: عليرضا اكبرپور (72) براي استقلال

51 - بيست و هشتم اسفند سال 1380
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: رضا جباري (25) براي پرسپوليس – محمد نوازي (38) براي استقلال

52- نوزدهم ارديبهشت سال 1381

53 - بيستم دي سال 1381
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: علي سامره (1) براي استقلال – علي انصاريان (70) براي پرسپوليس

54- بيست و سوم خرداد سال 1382
پرسپوليس 2 - استقلال يك
گل ها: يحيي گل محمدي (11) و بهنام ابوالقاسم پور (50) براي پرسپوليس – عليرضا اكبرپور (63) براي استقلال

55- بيست و پنجم مهر سال 1382
استقلال 2- پرسپوليس يك
گل ها: علي سامره (8) و محمود فكري (57) براي استقلال – عيسي ترائوره (70) براي پرسپوليس

56- سيزدهم بهمن سال 1382
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: داوود سيد عباسي (3) براي استقلال – حامد كاويانپور (20) براي پرسپوليس

57- اول آبان سال 1383

58- هفتم اسفند سال 1383
استقلال 3 - پرسپوليس 2
گل ها: غلامرضا عنايتي(68)، محمود فكري(83) و پيروز قرباني(90) براي استقلال – سهراب انتظاري(77) و شيث رضايي(84) براي پرسپوليس

59- چهاردهم آبان سال 1384
گل: غلامرضا عنايتي ( 56 ) براي استقلال

60- نوزدهم اسفند سال 1384

61- دوازدهم آبان سال 1385
پرسپوليس 2 - استقلال يك
گل ها: مهرزاد معدنچي (23) و مهرداد اولادي (70) براي پرسپوليس – اميرحسين صادقي (17) براي استقلال

62- دهم فروردين 1386
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: عليرضا واحدى‌ نيكبخت‌ (13) براي پرسپوليس – على‌ عليزاده‌ (42) براي استقلال

63- بيست و دوم مهر 1386
استقلال يك - پرسپوليس يك
گل ها: اميد رضا روانخواه (58) براي استقلال - محسن خليلي (83) براي پرسپوليس

64- پانزدهم فروردين ماه 1387
پرسپوليس يك - استقلال يك
گل ها: محسن خليلي (28) براي پرسپوليس - اميد رضا روانخواه (4) براي استقلال

65 - 12 مهرماه 1387
پرسپوليس يك -استقلال يك
گل ها: علي كريمي (88) براي پرسپوليس- آرش برهاني (46) براي استقلال

66- 25 بهمن 1387
استقلال يك - پرسپوليس يك
گل ها: مجتبي جباري(57) براي استقلال- مازيار زارع (2+90 پنالتي) براي پرسپوليس

67- 10 مهرماه 1388
استقلال يك - پرسپوليس يك
عادل كلاه كج( 49) براي پرسپوليس و فرهاد مجيدي ( 55 ) براي استقلال
68- 14 بهمن 1388(ساعت 14:30)
پرسپوليس؟ - استقلال؟

pnugirl
02-03-2010, 02:33 AM
"علی دایی" به بازیکنان قول داده که هر کسی بتواند مقابل استقلال موفق به گلزنی شود از وی پاداش ویژه ای دریافت خواهد کرد.
علی دایی برای شارژ روحی بازیکنان به آنها قول داده که شخصا به گلزنان دربی پاداش ویژه ای را به صورت نقدی و در رختکن پرداخت خواهد کرد و هر بازیکنی موفق به گلزنی شود از او پاداش ویژه ای از جانب وی برخوردار خواهد گردید.

pnugirl
یشکسوت و مهاجم اسبق باشگاه پرسپولیس درباره دربی شصت و هشتم گفت: این بازی برخلاف مسابقات قبلی سرخابی ها، جذاب و دیدنی از آب در خواهد آمد.
فرشاد پیوس پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان مطلب فوق درباره دیدار تیم های پرسپولیس واستقلال گفت: همیشه دربی بازیهایش متفاوت با سایر مسابقات بوده و همیشه هم حساسیت های خاص خودش را داشته است.
وی تاکید کرد: بازی شصت و هشتم پرسپولیس و استقلال برخلاف مسابقات قبلی این دو تیم زیبا و دیدنی می شود زیرا علی دایی و صمد مرفاوی هر دو در زمان بازیگری خود در پرسپولیس و استقلال مهاجم بوده اند و به همین دلیل با تفکرات هجومی وارد میدان می شوند. هر دو تیم بانتایجی که در دو هفته اخیر بدست آورده اند ، با روحیه مناسب در زمین حاضر می شوند.
پیوس در مورد شرایط پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس با حضور دایی دگرگون شده و هواداران را امیدوار کرده که سرخپوشان بتوانند، دوباره به روزهای خوب خود برگردند. پرسپولیس در هر سه خطوط بازیکنان با انگیزه ای دارد که می خواهند لیاقت و شایستگی هایشان را نشان دهند.
پیوس در مورد وضعیت استقلال نیز تصریح کرد: استقلال خط حمله زهر دار و خطرناکی دارد و مدافعان پرسپولیس باید حواسشان جمع باشد که نگذارند، مهاجمان حریف به دروازه نزدیک شوند.
پیوس عقیده دارد این دربی برخلاف دربی های قبل مساوی نمی شود و عنوان می کند: دیگر همه مردم از این تساوی های متوالی یک - یک خسته شده اند و به نظر من با شرایطی که وجود دارد پرسپولیس برنده دربی خواهد بود.
پیوس در خاتمه در مورد مهره های تاثیر گذار دو تیم خاطر نشان کرد: کریم باقری می تواند یک رهبر و لیدر برای پرسپولیس باشد محسن خلیلی هم می تواند عصای دست دایی شود، در استقلال هم فابیوجان واریو و خسرو حیدری بازیکنان تاثیر گذاری هستند که پرسپولیس ها باید مراقب حرکات آنها باشند.

pnugirl
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: وضعیت تیم و خودم بسیار مطلوب است ما بازی سختی را مقابل پیکان برگزار کردیم و پیروزی 3 بر یک مقابل پیکان نباید این ذهنیت را به وجود بیاورد که حتما باید استقلال را هم با اقتدار شکست دهیم.
"شیث رضایی" اظهارداشت: نمی توان به درستی پیش بینی کرد که برنده دربی چه تیمی اگر هم استقلالی ها برای ما کری خواندند نظرشان را گفتند و من جوابی ندارم به آنها بدهم.
وی در مورد نقاط قوت پرسپولیس گفت: علی دایی، حبیب کاشانی و هوادارانمان نقاط قوت پرسپولیس هستند این دربی بسیار حساس است و تمام مهره های هر 2 تیم سرنوشت ساز هستند و نباید بازیکنان یکدیگر را دست کم بگیرند امیدوارم که هر 2 تیم بازی جوانمردانه ای را در دستور کارشان قرار دهند.
مدافع پرسپولیس اذعان داشت: این که می گویند شانس پیروزی استقلال بیشتر از پرسپولیس است را اصلا قبول ندارم زیرا شرایط خاص خودش بیشتر استفاده کند برنده خواهد شد و 32 امتیاز خواهد رسید برای استقلال و هوادارانش احترام قائلم آنها تیم بسیار خوبی هستند و اطمینان دارم که بازی سخت و نفسگیری را مقابل یکدیگر برگزار خواهیم کرد.
وی درمورد احتمال گلزنی خلیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم هر بازیکنی شرایطش را داشته باشد بتواند برای پرسپولیس گلزنی کند و آن گل پیروزی بخش تیم ما باشد.
رضایی ادامه داد: مطمئنم دربی با نتیجه تساوی خاتمه نخواهد یافت و صد در صد یکی از این 2 تیم برنده خواهند داشت ما تمام هم و غم و تمرکزمان را برای این دیدار گذاشتیم. امیدوارم که با موفقیت همراه شود من تا به حال در 8 دربی حضور داشتم و این نهمین دربی است که می خواهم بازی کنم. امیدوارم به هر 3 امتیاز بازی دست پیدا کنیم.

pnugirl
02-03-2010, 02:34 AM
عضو هیئت مدیره استقلال، در آستانه بازی استقلال و پرسپولیس مبلغ بیست میلیون تومان به حساب آبی پوشان واریز کرد.

سعید انصاری یکی از اعضای هیئت مدیره استقلال که رابطه دوستانه ای هم با واعظی آشتیانی مدیرعامل تیم دارد امروز صبح مبلغ بیست میلیون تومان به حساب باشگاه ریخت تا بازیکنان استقلال را از نظر روحی و روانی شارژ کند. انصاری معتقد است این مبلغ واریز شده می تواند قدرت انگیزشی تیم را افزایش دهد و بازیکنان با خیالی آسوده و بدون فشار و استرس مقابل پرسپولیس به میدان روند.
گفتنی است انصاری به واعظی آشتیانی اعلام کرده حتی در صورتی که بازی به تساوی انجامید، مبلغ مورد نظر را بین اعضای کادر فنی و بازیکنان تقسیم کنند تا آنها به عنوان پاداش از آن بهره مند شوند.

pnugirl
02-03-2010, 02:34 AM
مدير تيم فوتبال استقلال تهران گفت: نبايد پرسپوليس را دست كم گرفت. آمدن دايي به پرسپوليس اعتبار بيشتري به اين تيم داده است.
غلامحسين مظلومي در جمع خبرنگاران گفت: با احترام به شخصيت كادرفني هر دو تيم انگيزه مضاعف و تجربه بالا مي‌تواند كيفيت مناسب‌تري را براي بازي داربي ايجاد كند. ما پرسپوليس را به خوبي آناليز كرده‌ايم كادر فني ما سعي كرده نقاط ضعفش را برطرف كند و بر نقاط قوت حريف هم كار كرده است. بازيكنان ما انگيزه بسيار بالايي دارند.
وي افزود: نبايد پرسپوليس را دست كم گرفت آمدن دايي به پرسپوليس اعتبار بيشتري به اين تيم داده است. مي‌خواهيم با يك بازي جوانمردانه دل هواداران را شاد كنيم. اما چيزي كه نبايد آنرا فراموش كنيم فرهنگسازي در فوتبال است. از بازيكنان مي‌خواهيم رفتاري منطقي با بازيكنان حريف داشته باشند تا باعث بالارفتن فرهنگ در فوتبال ايران شود.
وي تاكيد كرد: اميدوارم اين بازي گل داشته باشد تا ديگر كسي زير سوال نرود.

pnugirl
10-12-2010, 01:33 AM
جلسه سرمربي و سرپرست باشگاه پرسپوليس در خصوص موفقيت در ديدار شهرآورد برگزار شد. به گزارش دوشنبه شب ايرنا و به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، جلسه هفتگي كادر فني و مسوولان باشگاه پرسپوليس امروز با حضور حبيب كاشاني سرپرست باشگاه، علي دايي سرمربي، حسين عبدي مربي، محمود خوردبين سرپرست تيم و محمد رسايي قائم مقام باشگاه در حالي برگزار شد كه مسائل مربوط به شكست در برابر ملوان و پيش بيني‌هاي لازم براي بازي شهرآورد مهم‌ترين موضوعات مطرح شده در اين جلسه بودند.
محمد رسايي، در مورد اين جلسه كه دو ساعت ادامه به طول انجاميد گفت: در اين جلسه در مورد علت روي دادن اتفاقات بازي با ملوان و شكست در اين بازي صحبت شد. به علاوه در مورد علت پيش افتادن در جريان بازي و سپس تساوي و در نهايت شكست توضيحاتي ارائه شد.
وي ادامه داد: علي دايي معتقد بود كه تيم در برابر ملوان در مجموع خوب نبوده است و اين مساله كه ما در تهران و در حضور هوادارانمان شكست خورده ايم بايد در كميته انضباطي باشگاه بررسي شود.
قائم مقام باشگاه پرسپوليس گفت: كادر فني در مورد نقاط ضعف و قدرت تيم توضيح دادند و بنا شد تا روي نقاط ضعف بيشتر كار شود.
رسايي در مورد بحث‌هاي مرتبط با دربي در اين جلسه نيز گفت: در مورد برنامه تيم تا بازي دربي صحبت كرديم و تصميماتي اتخاذ شد كه به نوبت اجرا خواهد شد. يكي از اين برنامه‌ها كه مي‌توانم الان درباره آن صحبت كنم جلسه‌اي است كه با حضور بازيكنان تيم ظهر چهارشنبه در باشگاه برگزار خواهد شد و پس از آن بازيكنان به محل تمرين خواهند رفت.
مشاور اجرايي باشگاه پرسپوليس در مورد ديگر مسائل مطرح شده در اين جلسه نيز گفت: در جلسات قبلي مصوب شده بود كه شرح وظايف هريك از افرادي را كه با تيم مرتبط هستند تدوين شود كه شامل كادر فني، سرپرست، بازيكنان، پزشك، ماساژور، تداركات و ساير افراد زيرمجموعه تيم مي‌شود.
وي افزود: اين شرح وظايف دراين جلسه ارائه و تصميم گرفته شد تا به اطلاع افراد مرتبط با تيم برسد.