PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفند موذیانه برای سرقت ازعابربانك

مژگان
01-05-2010, 04:53 PM
تلاش پلیس برای یافتن مرد جوانی که با ایستادن در صف مشتریان عابربانک و به بهانه کمک به افرادی که به عناوین مختلف قادر به گرفتن پول از حساب عابربانک خود نشده بودند کارت و رمز آن را از آنها گرفته و در فرصتی مناسب آن کارت را با کارتی سوخته عوض می‌کرد ادامه دارد.

http://pnu-club.com/imported/2010/01/170.jpg

13آبان ماه امسال زنی به دادسرایی در تهران مراجعه کرده و با نگرانی گفت: عصر روز قبل در خیابان 15 خرداد می‌خواستم از حسابم و از دستگاه عابربانک پول برداشت کنم اما به علت اشکال دستگاه موفق به این کار نشدم. جوانی که پشت سر من در نوبت ایستاده بود داوطلب شد تا به من در برداشت پول کمک کند وی کارت را از من گرفت ولی تلاش او هم فایده‌ای نداشت و لحظه‌ای بعد با گرفتن کارت عابربانک خود، از آنجا به سمت عابربانک دیگری رفتم که متوجه شدم کارت عابربانک متعلق به من نیست. فکر کردم اشتباهی صورت گرفته و جوان خیرخواه که داوطلب کمک به من شده اشتباهی کارت خودش را به من داده به همین خاطر به سرعت به سمت شعبه بانک قبلی که چند صد متر بیشتر با من فاصله نداشت رفتم اما از جوان خبری نبود.

با ناراحتی و عذاب وجدان به منزل برگشتم و در تاکسی بود که چند نفر از شهروندان به من گفتند که احتمال دارد جوان مورد نظر کلاهبردار یا شیاد باشد و عمدا کارت سوخته متعلق به فرد دیگری را به من داده تا از حسابم برداشت کند. با توجه به اینکه این جوان کارت را از من گرفته بود و رمز کارت مرا چند بار در دستگاه امتحان کرده بود، من هم به او شک کردم. اما چون در آن ساعت بانک‌ها تعطیل بود صبر کردم و امروز به شعبه بانک مراجعه کردم. متاسفانه حدس مسافران تاکسی و اعضای خانواده‌ام درست بود و این جوان 200 هزار تومان مستقیم از حساب برداشت کرده و 200 هزار تومان دیگر نیز به یک عابربانک دیگر منتقل کرده بود. به همین خاطر در همان اول صبح کارت را توسط بانک غیرفعال کردم تا او نتواند دوباره پولی از حسابم خارج کند.

با پیگیری این ماجرا کارآگاهان در بررسی از شعبه بانک مورد نظر متوجه شدند این شعبه سیستم دوربین مداربسته ندارد به همین خاطر چهره‌نگاری از متهم نیز با توجه به عدم دقت شاکی در چهره متهم، نتیجه‌ای نداشت.

از این داستان چند روزی می‌گذشت تا اینکه 19 آبان ماه پیرمردی با طرح شکایتی مشابه به دادسرا مراجعه كرد و گفت: بعد از ظهر روز قبل می‌خواستم از حسابم و از دستگاه عابربانک پول برداشت کنم تا داروهایی را که پزشک برای بیماری همسرم تجویز کرده بود از داروخانه بگیرم. اما چون کار با دستگاه را نمی‌دانستم از یک جوان که پشت سر من ایستاده بود خواهش کردم تا این کار را برایم انجام دهد. کارت و رمز آن را هم که در کاغذی و در کنار کارت یادداشت شده بود به او دادم اما جوان گفت که دستگاه خراب است و کارت را به من برگرداند. به شعبه بانک دیگری رفتم و در آنجا بود که فهمیدم کارتم سوخته است. بدون اینکه داروهای همسرم را بگیرم با همسرم به منزل برگشتیم. صبح امروز برای برداشت پول به شعبه بانکی که در آنجا حساب داشتم رفتم ولی در کمال تعجب کارمند بانک گفت کارت متعلق به من نیست. فهمیدم که جوان دیروزی کارت سوخته شده فرد دیگری را به من داده و با کارتم از یک عابربانک مبلغ 200 هزار تومان و صبح امروز نیز مبلغ 200 هزار تومان دیگر برداشت کرده است.

کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی پس از شنیدن اظهارات پیرمرد شاکی سریعا خود را به شعبه بانک مورد نظر رسانده و با همکاری کارمندان شعبه بانک، از طریق دوربین‌های مداربسته شعبه‌ای که پیرمرد کارت را به این جوان داده، تصویری از چهره متهم جوان به دست آوردند اما در مراجعه به شعبه‌ای که از دستگاه عابربانک آن از حساب پیرمرد پول برداشت شده بود، به‌علت عدم نصب سیستم دوربین‌ مداربسته باز هم تصویر دیگری از جوان سارق به دست نیامد.

کارآگاهان پایگاه هفتم در روزهای بعد نیز در مقابل ادعای تعدادی از شهروندان دیگر تهرانی متوجه شدند این جوان با کمین در مقابل دستگاه‌های عابربانک در محدوده مرکزی تهران و به قصد کمک به دیگران، کارت عابربانک آنهایی را که قادر به کار با دستگاه و برداشت مبلغ از حساب خود نبوده گرفته و با امتحان کردن کارت و به خاطر سپردن رمز از طریق صاحب حساب، در یک لحظه کارت طعمه خود را با کارت مشابه دیگری عوض کرده و از محل دور شده و سریعا اقدام به برداشت وجه از کارت سرقتی کرده بود. گفتنی است با تصویر به دست آمده از متهم، وی تحت تعقیب گسترده پلیس آگاهی قرار گرفته است.