PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشجویان ، دزد گرفتند

Borna66
01-02-2010, 09:37 PM
ایسکانیوز : دو مجرم حرفه ای که به لوازم خودروهای شهروندان تهران دستبرد می زدند با تلاش مشترک چند دانشجو و پلیس آگاهی بازداشت شدند. http://pnu-club.com/imported/mising.jpg
به گزارش خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز : 21 آذر 1388 شماری از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد فنی جنوب تهران از کلاس های خود ، خارج شدند.آنان در پارکینگ بلوار «نبرد» به سراغ خودروهای خود رفته بودند که با دو دزد رو به رو شدند.
یکی از مجرمان با سرعت عمل دانشجویان دستگیر و تحویل کلانتری 132 نبرد شد.سپس از «مصطفی -ج» 33 ساله 10 دستگاه رادیو پخش خودرو ، چند قطعه کارت سوخت ، مدارک ، پول و ... به دست آمد و وی به دادسرای ناحیه 14 تهران (شهید محلاتی) معرفی شد.
بازپرس «فرخاک فر» نیز دستور جلب همدست «مصطفی» را صادر کرد و پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی مرکز فرستاده شد.این تبهکار در بازجویی ها لب به بیان حقیقت گشود و گفت از یک سال پیش به همراه «علیرضا - ر» در محدوده جنوب شرق تهران به لوازم داخل خودروهای شهروندان دستبرد می زده است.
با این اعترافها ، کارآگاهان مخفیگاه «علیرضا» را محدوده «نظام آباد» شناسایی و وی را طی عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.«علیرضا» که می دانست دستش رو شده و هیچ شانسی برای گریز از قانون ندارد به ناچار ، جرم هایش را گردن گرفت.
همچنین در بازرسی از خانه وی ، شمار زیادی لوازم داخل خودرو به همراه مدارک مالباختگان کشف و مشخص شد «علیرضا» با وجود بازداشت همدستش به دزدی ادامه می داد.
این تبهکار گفت : من و «مصطفی» با پرسه زدن در خیابان های خلوت ، ماشین هایی را که دزدگیر یا قفل فرمان و پدال نداشتند شناسایی می کردیم.پس از انتخاب سوژه «مصطفی» در ابتدای کوچه و خیابان محل دستبرد ، کشیک می داد تا اگر ماموران سر رسیدند مرا باخبر کند.من هم در این فاصله نقشه ام را اجرا می کردم و با هم فرار می کردیم.
وی ادامه داد : من و «مصطفی» بچه محل هستیم و به شدت به شیشه ، اعتیاد داریم.بنابراین اهمیتی نداشت که داخل ماشینها چه چیزی وجود دارد.پس از باز کردن در ماشینها و صندوق عقب ، هرچه بود می دزدیدیم.در همین رابطه رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ به ایسکانیوز گفت : از رانندگانی که خودروهای آنان طی چند ماه اخیر در محدوده جنوب شرق تهران (خیابان پیروزی ،
بلوار نبرد ، بلوار ابوذر ، افسریه ، خیابان خاوران ، بزرگراه آهنگ و ...) هدف دستبرد قرار گرفته دعوت می شود برای پیگیری پرونده خود مراجعه و یا با شماره تلفن 33009967 تماس بگیرند.
سرهنگ «محمد اشراقی» ادامه داد : تحقیق جامع تر برای افشای سایر جرم های احتمالی دزدان پیشینه دار ادامه دارد.
این مقام ناجا هشدار داد : رانندگان باید با تعبیه لوازم ایمنی از قبیل دزدگیر ، امکان دستبرد به خودروهای خود را به پایین ترین میزان برسانند و از پارک کردن وسیله نقلیه در محل های تاریک خودداری کنند.