PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کجای اتوبوس را برای نشستن انتخاب می‌کنید?

مژگان
12-29-2009, 08:17 PM
(http://www.niksalehi.com/goonagoon/archives/129347.php)

http://pnu-club.com/imported/2009/12/1.jpeg
روان‌شناسان حدس می‌زنند این‌که افراد کجای اتوبوس را برای نشستن انتخاب می‌کنند، نشانه ویژگی‌های شخصیتی آنان است....دکتر فاوست می‌گوید: «‌ تمام چیزی که آنها نیاز دارند، توجه به حمل و نقل عمومی است.»
کدام صندلی را انتخاب می کنید؟
روان‌شناسان حدس می‌زنند این‌که افراد کجای اتوبوس را برای نشستن انتخاب می‌کنند، نشانه ویژگی‌های شخصیتی آنان است.
کجای اتوبوس را برای نشستن انتخاب می‌کنند
دکتر فاوست می‌گوید: «‌ تمام چیزی که آنها نیاز دارند، توجه به حمل و نقل عمومی است.»شاید نتایج تحقیق او نشان بدهد، شرکت‌هایی که برای استخدام نیروی انسانی کارا به تست‌های روانشناسی متوسل می‌شوند، فقط منابع و وقتشان را هدر داده‌اند.

او که مدرس کلاس‌های استقامت روحی است؛ و در آموزش ورزشکاران برای حضور در رقابت‌های المپیک نیز همکاری داشته، اضافه می‌کند: « شاید اینکه یک فعالیت عادی روزمره مثل سوار شدن به اتوبوس و انتخاب یک صندلی برای نشستن، بتواند چهره شخصیتی افراد را به وضوح نشان بدهد، برای عامه مردم کمی عجیب به نظر برسد؛ ولی در واقع از افراد بسته به محلی که برای نشستن انتخاب می‌کنند، می‌توان الگو‌های رفتاری کاملا مشخصی را انتظار داشت.»

مسافران اتوبوس‌های دو‌ طبقه ‌شهری از دیدگاه دکتر فاوست به هفت گروه مختلف تقسیم می‌شوند.

بین کسانی که از پله‌ها بالا می‌روند، افراد آینده‌نگر - پیشرو، قسمت جلوی اتوبوس می‌نشینند؛ انتهای اتوبوس را افرادی با تیپ شخصیتی سرکش برای دور ماندن از انظار انتخاب می‌کنند؛ آزاد‌ اندیش ها با ذهن‌های مستقل هم که اغلب جوان تا میانسال هستند و بیشتر به خواندن روزنامه یا شنیدن آهنگ های مورد علاقه شان مشغولند، قسمت‌های میانی اتوبوس را برای نشستن ترجیح می‌دهند.

دکتر تام فاوست معتقد است، افراد پیشرو - آینده نگر بیشتر به نشستن روی صندلی‌های جلوی طبقه بالای اتوبوس علاقه‌مند هستند. افراد مستقل - آزاد اندیش صندلی‌های قسمت میانی را انتخاب می‌کنند و ذهن‌های سرکش به سرعت به سمت انتهای اتوبوس می‌روند.

طبقه پایین اتوبوس را در قسمت جلو افرادی با روابط اجتماعی خوب انتخاب می‌کنند، البته نه به خوبی کسانی که در قسمت میانی نشسته‌اند و از استعداد خاصی در برقراری ارتباطات اجتماعی برخوردارند؛ صندلی‌های قسمت انتهایی نیز توسط افراد ریسک‌پذیری اشغال می‌شوند که می‌خواهند با نشستن روی صندلی‌های بلندتر، احساس قدرت و اهمیت بیشتری بکنند.

گروه آخر به انتخاب اهمیتی نمی‌دهند، آنها می‌توانند با همه قسمت‌ها و صندلی‌ها خودشان را سازگار کنند و می‌شود آنها را دم‌دمی‌ مزاج نامید.

منبع: زندگی ایده‌آل

donya88
12-29-2009, 08:26 PM
ما كه اصلا جا گيرمون نمياد بشينيم . همون وسط وايميسيم له ميشيم . اما خب جايي را ترجيح ميدم كه افتاب نخورم

sunyboy
12-29-2009, 08:59 PM
من همیشه انتهای اتوبوس را انتخاب میکنم!:110:

donya88
12-29-2009, 09:04 PM
من همیشه انتهای اتوبوس را انتخاب میکنم!:110:

اون كه معلومه چون من واقع بينم:4:

sunyboy
12-29-2009, 09:17 PM
اون كه معلومه چون من واقع بينم:4:

اره بهت خیلی میاد:247:

ATHENA
12-29-2009, 10:10 PM
منم انتها :226:

kingof_pc
12-29-2009, 11:49 PM
اگه انتها صدای موتور بزاره

sunyboy
12-30-2009, 12:00 AM
خب فرق داره!! اگه درون شهری باشه انتها !اگه بیرون شهری و مسافرت باشه تقریبا وسط!:110:

donya88
12-30-2009, 12:13 AM
اره بهت خیلی میاد:247:
خودت گفتي واقع بينم:300:

Borna66
12-30-2009, 02:09 AM
من توي صندلي اخر دوست دارم بشينم.ااز اونجا به هم چيز تشرف داري .اما حيف نميشه

donya88
12-30-2009, 08:47 AM
من توي صندلي اخر دوست دارم بشينم.ااز اونجا به هم چيز تشرف داري .اما حيف نميشه
:100:دستم درد نكنه :4:
اينجا ما يك خانوادهايم كه همه بايد هواي همديگه رو داشته باشيم . بار اخرت باشه اقا جون.......:290:
راستي من كه با تو قهر بودم:300: :89:

صوفیا
01-06-2010, 10:24 AM
وای نمیدونستم که آخر نشستن یعنی چی از این به بعد یادم باشه همون ردیف اول بشینم که اگه روانشناسی اونجا سریع نفهمه که ما چققققققدر سرکشیم خودمونیما ولی مگه شما آقایان میذارین ما ردیف اول بشینیم :78:

Kamyar-m
01-08-2010, 08:42 AM
من حتي الامكان دوست دارم عقب بشينم اگر هم نشد دنبالش ميدوم

ناسلامتي ما قهرما دوميداني هستيم (جدي نگيريد .. طنز )

Dr.Mobile
01-09-2010, 09:28 PM
من دوست دارم هرجا شد بشيم مخصوصا عين مدير كل و اقا طه عقبه عقب:63:

اقاقی
02-27-2010, 12:44 PM
بابا من راضیم به رضای خدا اگه شد همون جلو می شینم تو قسمت خانوما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//// ولی بیشتر هرجا که خالی بود خلاصه از دستش نمیدیم :301:

مژگان
02-28-2010, 11:41 AM
خودم به خاطر سردردی که تو این جور محیطها می گیرم مجبورم قسمت جلویی رو انتخاب کنم با پنجره باز !:286:

elili
04-03-2010, 12:41 PM
منم انتها:76:

tania
04-03-2010, 12:43 PM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

(جناب آقای راننده)

اه نگاه شانسو ببین حالا تا ما اومدیم اون آخر بشینیم همه کیپ تا کیپ اون ته نشستن و یه جا واسه مون خالی نذاشتن. خوب بی خیال اصلاً میام می شینم رو صندلی شاگرد درست بغل دست راننده همونجا در حالیکه یه پلاستیک تخمه آفتابگردون و تخمه ژاپنی میخوریم وپوستشو تف می کنیم (حالا کارنداریم که باد پوست تخمه ها روکه تف کردیم دوباره می چسبونه به سروصورتمون)گل می گیم و گل میشنویم وخاطرات جاده ای واسه هم تعریف می کنیم_ به به_ پایین پامون هم یه فلاسک چای نیم متری استیل سیاهرنگ بغلشم توی یک کاسه پلاستیکی پر از آب چندتا استکان نعلبکی. قندون هم که تو داشبرد._به به_نوار هم که یا حمیرا یا مرضیه _به به_باحال با صفا.
حالا داشته باشید اوسا شوفرو با حال بامرام. معرکه اس به جان خودم. هیکل چیفتن_ گردن متکا _سیبیل نگو بگو شمشیر هندی نیم متر ازبناگوش دررفته ابروهای پشمالو بهم پیوسته چشای اززور بیخوابی خون گرفته یه خال سیاه گنده هم رو لپ چپش بایه عرقگیر و یه شلوار کردی و دمپایی لاستیکی قهوه ای سوخته. دستای آفتاب سوخته پشمالو وزوزیش هم همه خالکوبی که درد دل همه عاشقای دنیاس. یه طرف بازو، یه زنکه ای که شال پردار دور کله اش پیچیده زلفای فرفروش اززیر شال پیچش زده بیرون توباد وله یه پیاله هم دستش. بالا پیاله هم یه دله که یه خنجر توش فرورفته خون قطره قطره تو پیاله می ریزه (حالا ما حیرون که این پیاله خونو سگ میخوره؟!حالاهرچی)به به_ به به
اویکی بازوش یه لنگر کشتی و یه دنیا شعار بامرامی زیرش . جانم فدای مادر_بیچاره مادر_ رفیق بی کلک مادر به به _به به.
راننده هم که حالا به جای خوش آب وهوا رسیده ضبط وخاموش می کنه خودش مفتخرمون می کنه باصدای که عین نعره دایناسور شکارشده اس میخونه:
ای دووووووووووووووووووووووست به کمند سر زلفت نه من افتادم و بس
ای امان امان امان ها ها ها هاها هاهاها هاهاها
به به
به به
آهــــــــــــای شما هم که ته اتوبوس چپیدید یه به به ی بگین.
بفرما چایی داداش.
0
0
0
0
ببخشید فرمودید سوال چی بود؟

moo2010
04-03-2010, 12:47 PM
من هر کجا که گیرم بیاد

elili
04-03-2010, 12:52 PM
اخی تانیا جون ، عزیزم بیا پیش خودم بشین واست جا گرفتم:44::76: