PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حتماً بخانید درباره حجاب

vahid_s
12-07-2009, 02:06 AM
چرا حجاب؟

1-پوشش سنگین
2- حجاب وغرب
3- بدن من متعلق به من است
4- ببینیم علم درمورد حجاب چه می گوید
5 – برخی از حقایق آمریکا

پوشش سنگین و آراسته:
بسیاری از افراد غیر مسلمان، وقتی زنان مسلمان را در پوشش عفت و حیا می بینند، برایشان احساس تاسف می کنند. به عقیده آنها ،این زنان از آزادی پرسه زدن و نمایاندن خودشان محرومند. هر کس به روشی که به آن عادت کرده زندگی می کند، در مضیقه قرار میگیرد و مجبور می شود به این روش زندگی کند. قبایل خاصی در جنگل های آمازون، استرالیا، و آفریقا هستند که با طناب ساده ای دور کمرشان به پرسه زدن و رفت و آمد می پردازند.مردم غرب چه می گویند اگر این افراد، عادات غربی ها را در اجبار زنانشان به پوشش یا لباسهای اضافی، محکوم کنند و درخواست کنند تمام زنان غرب ،از پوشش طناب ساده ای دور کمرشان استفاده کنند؟ و اینکه جامعه غرب باید دست از آزار زنها بردارند و اجازه دهند زنها ،تنها با جورابی به پایشان ، رفت و آمد کنند؟ غربی ها – مسلما- می گویند کسانی که چنین ادعاهایی دارند، فاقد شرم و اخلاق هستند. فیلسوفان با طرح اینگونه سوالات، فرصتی برای فهماندن فعالیتهای لجام گسیخته دارند.
چه کسی میتواند تعیین کند که لباس آراسته و با شرم و حیا، کدام لباس است؟ چه کسی میتواند بگوید رفتار متواضع و باحیا کدام رفتار است؟ از دیدگاه مسلمانان، تنها خداوند قادر است این حقیقت را تشخیص دهد. این اساس اسلام است.” اسلام” یعنی تسلیم بودن در مقابل دستورات پروردگار. آنچه دستور داده، مسلمانان اطاعت می کنند. آنها تعیین نمی کنند خداوند چه دستوری دهد که مورد قبول آنها باشد. وقتی مسلمانان پی به این بردند که دستورات از جانب خداوند است، بی هیچ چون و چرا و تردیدی به آن دستورات پایبند هستند.

درواقع از ماجرای آدم ،می توان این درس را فراگرفت..در کتابهای اسلامی با موضوع داستان آدم ( تاحدی متفاوت از یهودیت و مسیحیت)؛ خداوند آدم و حوا راخلق کرد، تعلیم داد ،لباس پوشانید و سپس به آنها اجازه داد در بهشت ساکن شوند. خداوند به آنها گفت هر آنچه می خواهید در بهشت انجام دهید فقط از میوه های درخت نخورید. شیطان از روی حسادت، آنها را به خوردن از درخت وسوسه کرد و به آنها گفت که میوه های این درخت آنها را ابدی و جاودانه خواهد کرد.آنها از میوه آن درخت خوردند و فورا بدنهایشان بر یکدیگر آشکار شد، بنابراین آنها با برگهای درخت خود را پوشانیدند و در این زمان خداوند آنان را به زمین فرستاد. درسی که بشر از این ماجرا می گیرد این است که چون انسان حکمت دستورات خداوند را نمی داند و دیگران به او میگویند از این امر اطاعت نکن، پس اگر از دستورات سرپیچی کند، زمانی پی به علت و حقیقت دستورات خداوند می برد که دیر شده است.

2-حجاب و غرب:
از آغاز تمدن بشری، لباس و پوشش سر همواره وابسته به”عبادت” و “درک خداوند بوده است.حتی تمثال تصویری پیامبران پیشین و جماعت زنان آنها شباهت زیادی را با لباسهای زنان و مردان مسلمان نشان می دهد.در قرآن نیز به این نوع حیا اشاره شده آنجا که می فرماید:” ای فرزندان آدم،ما لباسی که ستر عورات شما کند و جامه های زیبا و نرم برایتان فرستادیم و بر شما باد به لباس تقوی که این نیکوترین جامه شماست..”

واژه حجاب از لغت عربی “حجاب ” آمده که به معنی پوشیده شدن از نگاه یا پنهان کردن بدن وزیبایی از نگاه نامحرمان است.زنانی که زینتشان را نمایان می کنند و بدنشان را به نمایش می گذارند و برای لذت بردن دیگران،آرایش می کنند ، خود را درمعرض آسیب گرگهای انسان نما قرار می دهند. خداوند زنان مسلمان را، برای محافظت از صدمات به حجاب امر کرده است.خداوند موجوداتش را می شناسد و می داند وقتی زنان با لباسهای نامناسب ، بدنهای خوشبو و صورتهای آرایش کرده خود را در معرض نمایش خیره کننده قرار می دهند،باعث افزایش ناهنجاریهای جنسی در سراسر جامعه می شوند.

بسیاری از کسانی که گمراه شده اند، ادعا می کنند حجاب ، زندانی متحرک برای افکار، زندگی و قلبمان است. هیچکدام از اینها درست نیست و برای اینکه در دام این دسیسه های گمراه کننده نیفتیم ، باید بدانیم حجاب چیست و چه اهمیتی دارد .درحالیکه زنان از آزادی بزرگتری برخوردار بودند، با شکل گیری جنبش فمنیستی ، انشعابهای چنین آزادیهایی همراه با بدبختی و بیچارگی بوده است.

علاوه بر این، جنایات جنسی حکمفرما شده و زنان آزاد(لیبرال) در جوامع باصطلاح متمدن و مدرن به طور روزافزون بیشتر در معرض تله ها و مزاحمت های جنسی قرار می گیرند.بر اساس برآوردی که دولت فدرال انجام داده، هر شش ثانیه یک تجاوز و هتک حرمت در آمریکا رخ می دهد. در تضادی شدید، در عربستان که حجاب قانون نانوشته ای برای زنان است، تجاوز عملا وجود ندارد و جامعه غرب خودش را متمدن می داند.

3- من، به خودم تعلق دارد
یک زن مسلمان کانادایی از پوشش حجاب- روسری- استفاده کرد.این موجب شد که مردم او را بعنوان یک تروریست یا نماد یک زن مظلوم ببینند، اما او آزادی را تجربه کرد.
من غالبا از این تعجب می کنم که چرا مردم مرا بعنوان یک زن مسلمان افراطی و تروریست فرض می کنند که در شلوارش سلاحی حمل می کند.شاید هم مرا بعنوان نماد مظلومیت عالم نسوان فرض کنند. نمی دانم کدامیک از اینهاست. من متوجه تمام نگاههای بیگانه، خیره و پنهان می شوم. همانطور که می دانید، من از حجاب استفاده میکنم، یک روسری که سر ،گردن و گلویم را می پوشاند. من این کار را می کنم چون یک زن مسلمانم ومعتقدم بدنم به خودم تعلق دارد. زنان جوان مسلمان، با تعریف دوباره اهداف اساسی حجاب در جهت حفظ و کنترل کامل بدنشان ، بار دیگر خواهان حجاب هستند.

قرآن به ما می آموزد که مرد و زن برابر هستند و افراد نباید بر اساس جنس، زیبایی، ثروت یا امتیاز قضاوت شوند .تنها چیزی که باعث می شود شخص بهتر از دیگران باشد، شخصیت اوست.با این وجود مردم به خوبی با من صحبت نمی کنند
آنها سوال کردند با وجود همه این موارد که جوان، متولد و پرورش یافته کانادا و فارغ التحصیل دانشگاه ام چرا باید با خودم این کار را بکنم .خارجی ها با من بلند و کند انگلیسی صحبت می کنند و اغلب بنظر می رسد باکلمات بازی می کنند.آنها مودبانه سوال می کنند چطور در کانادا زندگی می کنم و آیا سرما مرا اذیت می کند یا نه. اینکه حالم خوب است شاید بنظر عجیب برسد.

اما چرا من، با همه این مزایای تربیت آمریکای شمالی، ناگهان در بیست و یک سالگی ، خود را بپوشانم بطوری که تنها صورت و دستانم مشخص باشد؟ چون حجاب به من آزادی می دهد.
زنان از اوایل کودکی یاد می گیرند که ارزش آنها به جذابیتشان است. احساس می کنیم زیبایی های انتزاعی ، ضروری است با عدم درک این واقعیت که دنباله روی از این امور، پوچ است. وقتی زن این شکل از ظلم و تعدی را رد می کند، با مسخره و تحقیر روبرو می شود.

چه زنانی که استفاده از آرایش یا زینت دادن بدنشان را رد می کنند و چه آنهایی که بدنشان را به نمایش می گذارند، جامعه – ترکیبی از مرد و زن- با آنها به دردسر می افتد .در جهان غرب،” حجاب” به معنای نمادی از خفقان یا افراط مفرط – نزاع طلبی غیر اخلاقی و نادرست – است .درواقع، هیچکدام درست نیست. حقیقتا قضاوت درمورد جسم و بدن زن، هیچ نقشی در فعل و انفعالات جامعه ندارد.

4- علم درمورد حجاب چه نظری دارد؟
الف- زن و نمایش بدن:
رسول اکرم در توصیف زنانی که فاسد الاخلاق هستند می فرماید: آنها زنانی هستند که می پوشانند ولی عریان ،فاسد و منحرف کننده اند، موهایشان مثل کوهان برآمده شتران ماده است. این زنها نه وارد بهشت می شوند و نه حتی بهره ای از نسیم بهشت می برند.
رسول اکرم همچنین می فرماید: نماز یک زن بدرفتار قبول نمی شود مگر اینکه خود رااصلاح کند.تحقیقات مدرن علمی ثابت کرده که برهنگی ، نمایش زشت بدن و حرکت زن، مصیبتی برای اوست.
آمارهای موجود ،از گسترش روز افزون بیماری سرطان مزمن در بخشهای برهنه بدن زنان مخصوصا کسانی که لباس کوتاه ونامناسب می پوشند خبر می دهد. در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده که “تومور سرطان مزمن ، یکی از بیماریهای نادر سرطان بوده و اکنون بین زنان شیوع یافته است.علتهای این نوع سرطان روند رو به رشدی درمیان زنان جوان دارد. این بیماری در پاهایشان اثر می گذارد.انجمن پزشکی با بیان این مطلب ادامه داد : علت اصلی این بیماری، گسترش استفاده از لباسهای کوتاه است که بدن زنان را مستقیما درمقابل اشعه ها و نور خورشید قرار می دهد. بعلاوه، لباس های بدن نما و جورابهای نازک کمکی به جلوگیری از این بیماری نمی کند. مجله پزشکی از پزشکان درخواست کرد که در جمع آوری اطلاعات درمورد این نوع از سرطان شرکت کنند، چون این بیماری درحال همه گیرشدن است.

این آیه قرآن از زبان کافران لجوج و سرسخت است که می گویند: ” خدایا ، اگر این قرآن براستی بر حق و از جانب توست، پس با اینحال، یا بر سرمان سنگی از آسمان ببار یا ما را به عذابی دردناک گرفتار ساز(سوره انفال آیه 32)

اکنون این عذاب بصورت بیماری سرطان خطرناکی خود را نشان می دهد.علت اصلی بیماری، قرارگرفتن طولانی مدت بدن در مقابل اشعه های خورشید و فرابنفش است که به نسبتهای مختلف روی تمام بدن اثر می گذارد.در آغاز، آن بصورت خالهایی تیره و کوچک در نوک ساق و پاها و گاهی اوقات در چشم نمایان می شود.همچنین این بیماری روی خون اثر میگذارد و موجب تهدید و نابودی ششها می شود.شاید این خالها روی تمام ارگانهای بدن مثل استخوان،معده و شاید هم کلیه ها اثر بگذارد.اگر این بیماری به کلیه حمله کند، بیمار ادرار تیره که نتیجه نابودی کلیه هاست مشاهده می کند.حتی این بیماری از رحم مادر به طفل منتقل می شود.ولیکن شخص دچار شده به این بیماری مدت زیادی زنده نمی ماند و اعمال جراحی و اشعه درمانی که در درمان انواع دیگر سرطان انجام می شود، تاثیری روی این بیماری ندارد.

بنابراین به حکمت قوانین اسلامی پی می بریم که هدف آن نه تنها محافظت زن از نامحرم بلکه از سرطان پوست نیز است. هدف دستورات اسلامی برای زنان این است که از بدنشان بطور کامل محافظت کنند. بنابراین لباسهای اسلامی برای زن مانند سپری است که زن را درمقابل بیماری های جسمی ، آزارهای خیابانی و عذاب روز قیامت محافظت می کند.

ب-دست دادن با زن:

وقتی مردی با زن نامحرمی دست می دهد چه اتفاقی می افتد؟ علم آناتومی(تشریح بدن) می گوید : بیش از پنج میلیون سلول سطح بدن را پوشش می دهند.نقش آنها انتقال حس و تماسها به مغز است.وقتی مردی با زن دست می دهد ، احساساتشان تحریک می شود.حتی سلولهای بویایی در فعال کردن تمایلات جنسی نقش دارند.حس شنیداری نیز با نقاط حساس بدن در ارتباط است.اگر زنی واژه هایی از تمایلات مرد را بشنود، آنچه شنیده احساسات او را افزایش می دهد.

در این رابطه ،قرآن کریم می فرماید:”-ای پیامبر- به مردان مومن بگو چشمهایشان را –از ناروا- بپوشانند و اندامشان را محفوظ نگاه دارند که این بر پاکیزگی شما اصلح است و خداوند به هرچه می کنید آگاه است. و به زنان مومن بگو چشمها از ناروا بپوشانند واندامشان را محفوظ دارند و زینت و آرایش خود را آشکار نسازند…-سوره نور آیات 30 و31″

آیات مذکور نشان می دهد که به مرد و زن به یک میزان برای محافظت از احساساتشان تاکید شده اند تا احتمال گناه را در جامعه کاهش دهند.به عبارت دیگر ، علم آناتومی مدرن ، پی به نقش حواس در تحریک تمایلات بشری پرداخته ، چیزی که قرآن کریم از قرن چهاردهم مومنان را به حفاظت از آنها دستور داده است.

ج-اختلاط زن و مرد:
حضرت محمد (ص) می فرماید: مرد نباید با یک زن غریبه تنها باشد مگر اینکه محرم باشند.
اصطلاح ” محرم” یعنی اینکه شوهر یا شخصی که نمی تواند با آن زن ازدواج کند، برای مثال؛ پدر،برادر، عمو یا دایی، پسر خواهر یا پسر برادر یا برادر رضاعی زن.این حقیقت آشکاری است که لجام گسیختگی در قالب اختلاط زن و مرد ، موجب تحریک غرایز پست حیوانی در دو جنس می شود که میتواند وجود و ماهیت جامعه سالم و اخلاقی بشری را تهدید کند.
یک کارشناس آمریکایی به نام جورج رالسوشی در کتاب” انقلاب جنسی”بیان می کند که رییس جمهور سابق آمریکا، جورج کندی در سال 1962 بیان کرده بود که آینده آمریکا ، بخاطر وجود جوانان فاسد وغرق شده در شهوات حیوانی در خطر است.آنها فاقد احساس مسئولیت هستند بطوری که نمی توانند مسئولیتی را تحمل کنند. او گفت بین هر شش مرد جوانی که داوطلب سربازی هستند، شش نفرشان بدلیل فساد اخلاقی بیش از حدشان ،تعادل روحی و جسمی ندارند.
یک روزنامه لبنانی بیان کرده مدارس و دانشگاههای مختلط باعث شده دختران تنها به غرایزشان و راههای پاسخ به آن فکر کنند.این روزنامه ادامه داد:بیش از شصت درصد دختران دانشجو در امتحانات ردشدند و دلیل اصلی این شکست این است که اینها بجای تمرکز به وظایف و آینده شان، به غرایز جنسی شان فکر می کنند.
این ادعا ،گفته های دکتر آلکاس کارلیل را تأیید می کند.دکتر کارلیل می گوید: وقتی غریزه جنسی در انسان افزایش می یابد، نوعی هورمون در خون ترشح می شود که به مغز می رود و توان استفاده ازروشهای منطقی در زندگی را فلج می کند… بنابراین کسانی که مدافع اختلاط زن و مرد هستند، در حقیقت مغزشان نه از دلایل منطقی بلکه از غرایز حیوانی تبعیت می کند.آنها از فساد اخلاقی ملتهای دیگر که آزادی شخصی و روابط غیر قانونی بین زن و مرد را ترویج داده اند ،درس نمی گیرند.
برطبق گزارشی از کنگره آمریکا، جنایاتی که توسط جوانان صورت میگیرد،عمدتا از اختلاط لجام گسیخته جوانان با دو جنس ناشی می شود.تمامی این خبرها و دیگر گزارشها ، بطور آشکاری مزایای پایبند بودن به دستورات حضرت محمد (ص) را نشان می دهد.احادیث ذکر شده رسول اکرم ،به عنوان اساس ایجاد و تعریف یک رابطه درست و اخلاقی بشربطور کلی و رابطه بین بین زن و مرد بطور خاص بکار می رود.اختلاط لجام گسیخته یکی از دلایل اصلی فقدان حس گناه و شرمندگی –حسی که چون سپری از زنان درمقابل مردان گرگ صفت محافظت می کرد- است.
اختلاط لجام گسیخته بین دو جنس، راهی برای گسترش روزافزون تقلید کورکورانه تحت نام باصطلاح” تمدن” و “پیشرفت” است که مردان را شبیه زنان و بالعکس کرده است.کاملا روشن است که اختلاط لجام گسیخته منجر به رفتارها و جنایات نامتعادل در جامعه می شود.کسانی که طرفدار اینگونه اختلاط ها می باشند درمورد رسوایی رابطه میان وزیر صنایع بریتانیا - هم دوره مارگارت تاچر - که بطور نامشروع از او حامله شده بود ، چه حرفی دارند؟
روزنامه تایمز بریتانیا ،بطور عجیبی اعلام کرد مارگارت تاچر نقش مهمی در متقاعدکردن وزیر بارکتسون داشت که دست به جنایت نزند، چون گام گذاشتن در چنین مسیری ، اثر منفی درشهرت و نیکنامی او می گذارد. این نشان از قبول قطعی ضررهای اختلاط دو جنس نامحرم دارد،اما آنها نمی توانند این واقعیت را قبول کنند که در اختلاط لجام گسیخته که مرد، نقش گرگ و زن ، نقش بره را بازی می کند، متاسفانه زن قربانی این نقش غیرانسانی میشود.
بسیاری از افراد درستکار در سراسر جهان خواهان مرور پیشنهادات فعلی و سازماندهی دوباره روابط بین زن و مرد در چارچوبی که جامعه بشری را از شر آن دور کند هستند.این امر را میتوان بعنوان بازگشت درست و دوباره به دستورات رسول گرامی اسلام درنظر گرفت.

5-برخی از حقایق آمریکا:

- تقریبا از هر پنج نفر، چهار نفر توسط مهاجمانی که قربانیانشان را می شناسند یا پیدا می کنند ، مورد تجاوز قرار میگیرند( اطلاعات محلی برای قربانیان جنایت 1998)
-هفتاد و هفت درصد از هتک حرمت ها توسط افراد غریبه صورت می گیرد.

تجاوز به عنف، پر سرعت ترین جنایت در آمریکاست(مراکز کنترل و ممانعت از بیماری، 1994)-

میزان تجاوز جنسی در آمریکا ، در میان کشورهای صنعتی ، در بالاترین رده قرار دارد.-

- بطور تقریبی،هر ساله 683000 زن آمریکایی مورد تجاوز اجباری قرار می گیرند.

از هر ده تجاوز به عنف ، شش تای آنها در منزل قربانی یا در خانه دوست ،فامیل یا همسایه صورت می گیرد. -

- هر شش دقیقه، یک تجاوز به عنف صورت می گیرد.
- مطالعات جنایات کشورآمریکا نشان داده که تنها ده تا شانزده درصد از تجاوزها منجر به مجازات می شود:290: