PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فارسي سازي پايگاه داده MySQL

TAHA
11-27-2009, 12:01 AM
مدیر آزمایشگاه فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، گفت: پروژه‌ی لینوکس ملی از دو سال پیش به منظور محلی‌سازی این سیستم عامل متن‌باز برای کشور شروع شده است و هم اکنون مرحله‌ی دوم این پروژه‌ها در حال انجام است که در این مرحله، افزودن و یا رفع اشکالات قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی در برنامه‌های کاربردی لازم و ضروری است.
http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

"مهندس علیرضا منافی" در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا با بیان مطلب بالا،‌افزود: در همین راستا پروژه‌ی افزودن امکانات فارسی به پایگاه داده MySQL به مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک محول شد. همچنین پروژه‌ی صفحه کلید فارسی نیز قبلا در این مرکز با موفقیت انجام شده است.
وی، ادامه داد: پایگاه داده MySQL معروف‌ترین و امن‌ترین پایگاه داده متن باز در جهان است که به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند NASA، Yahoo، Google، Cisco و Hp از این پایگاه داده‌ها استفاده می‌کنند.
منافی با بیان اینکه این پروژه وارد فاز دوم شده است، تصریح کرد: تقریبا مراحل فنی آن به اتمام رسیده است، در فاز اول با تحقیقات و بررسی‌هایی که بر روی سورس کد این پایگاه داده انجام شد، مشکلات مربوط به زبان فارسی تشخیص داده شد.
وی، از جمله‌ی این مشکلات را ذخیره و نمایش نادرست اطلاعات فارسی و نیز مرتب سازی نادرست حروف فارسی دانست و گفت: این مشکلات در قالب افزودن یک patch نرم افزاری به سورس کد MySQL مرتفع شد و لازم به توضیح است که این patch نرم افزاری مورد تایید توسعه دهندگان اصلی MySQL قرار گرفته و در شاخه‌ی اصلی این نرم افزار Bit keeper ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه نسخه‌ی MySQL .4.1.5 و نسخه‌های بعد از آن شامل امکانات فارسی به طور کامل خواهند بود، ابراز داشت: امکانات ذخیره و نمایش اطلاعات فارسی و تابع جستجو و مرمت سازی فارسی افزوده شده است که کاملا منطبق بر استاندارد یونی کد است و هم اکنون که مرحله‌ی دوم از سری پروژه‌های لینوکس ملی روبه پایان است، لینوکس سمت سرور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چرا که بیشترین محبوبیت لینوکس به خاطر امنیت و کارایی بالای آن در سمت سرور است.
به عقیده‌ی وی، مصالح امنیت ملی اقتضا می‌کند که برای پروژه‌های ملی ارگان‌ها و وزارتخانه‌هایی که در زمان کنونی در قالب طرح تکفا هدایت می‌شوند از بستری استفاده شود که از جهت مالکیت و استفاده از آن در هر شرایط سیاسی و اقتصادی مشکلی ایجاد نشود، سیستم عامل‌های مبتنی بر UNIX به خاطر ماهیت متن باز بودن و مشکلات امنیتی کمتر برای این مهم از هر جهت مناسب به نظر می‌رسند. منافی در پایان با بیان اینکه این مساله قبلا توسط این مرکز به شورای عالی انفورماتیک اعلام شد ولی متاسفانه توجه چندانی بدان نشد، تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای دیگر که چنین طرح‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند و یا در حال اجرای طرح‌های سیستم عامل ملی هستند، ابتدا توجه خود را به سمت سرور معطوف می‌کنند و بعد از انجام این مرحله‌ محلی‌سازی را در کامپیوترهای سمت کاربرنهایی انجام می‌دهند.

n.qaderi
05-21-2010, 02:16 PM
با سلام و احترام
من از پایگاه داده mysql server 5.0 در برنامه کاربردی که با جاوا مینوسیم استفاده میکنم اما وقتی دستور درج را با قرار دادن نوع کارکتری utf8 در برنامه درج میکنم کلمات فارسی را با علامت سئوال نمایش میدهد نمیدانم این مشکل را چگونه حل کنم اگر امکان دارد راهنمایی کنید
متشکرم

n.qaderi
09-16-2010, 07:36 AM
با سلام مجدد
خدا رو شکر تونستم این مشکل رو حل کنم وبرای اونهایی که با این مشکل روبرو شدن هم راه حل آن را توضیح میدم
;" String url="jdbc:mysql://localhost:3306/saleSystem1?useUnicode=yes&characterEncoding=UTF-8
Connection con=DriverManager.getConnection(url, "root", pass);
قسمت رنگ شده را بعد از نام پایگاه داده در رشته مسیر پایگاه داده برای کانکشن ایجاد شده قرار میدیم و بعد از آن کاراکتر های فارسی هم در پایگاه داده نوشته میشه.