PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروشگاه تلفني، محمد ايزدي و چرخه تکاملي نرم افزار!

Y@SiN
11-19-2009, 07:19 PM
لازم است ابتدا سه واژه عنوان اين نوشته را تعريف کنم تا بعد بتوانم به خوبي ارتباط آنها را با هم بيان کنم!
فروشگاه تلفني: محصول نسبتا جديدي است از خانواده سيستهاي تلفن گوياي رادمان (http://radmanitd.com/ProdDetails/Gooya.htm) (تحت نام تجاري کلي سيستمهاي اطلاع رساني و پست صوتي گويا2 (http://radmanitd.com/ProdDetails/Gooya.htm)) است که در بخش خاص گويا در وب سايت رادمان (http://radmanitd.com/)در مورد آن توضيح داده شده است. اما به اختصار اين سيستم به عنوان يک فروشگاه مجازي به صورت تلفني به فروشندگان کالا و خدمات ( اعم از فروشگاه ها، رستوران ها، شرکتهاي بزرگ و کوچک واردات و صادرات، توليد کنندگان و فروشندگان عمده کالا، واسطه ها و هر کس که خدمت و يا محصولي را در اختيار خريداران قرار مي دهد) اين امکان را مي دهد که به سادگي کالا هاي خود را تعريف کنند، مشتريان و سطح اعتبار خريدشان را مشخص کنند و به سادگي فاکتور فروش صادر کنند و پذيراي خريداران باشند حتي اگر يک جاي فيزيکي براي عرضه محصولات نداشته باشند و به خريداران اين قابليت را مي دهد که به صورت خودکار و توسط خودشان و تنها با بهره گيري از يک گوشي تلفن خود کالاي مورد نظر خود را از منزل انتخاب کرده و سفارش دهند و منتظر دريافت آن باشند.
محمد ايزدي: اقاي ايزدي عزيز، مدير شرکت پيشروان عصر دانش، جواني است فعال، پيگير و خوش فکر. اول مشتري سيستم فروشگاه تلفني و حالا يکي از همکاران رادمان و نماينده شرکت در استان فارس. هر کجا هست خدايا به سلامت دارش!
چرخه تکاملي نرم افزار: چارچوبي براي کنترل پروژه توسعه و ايجاد يک نرم افزار به صورت گام به گام. در مهندسي نرم افزار مي گويند اين چرخه بينهايت است. يعني نمي توان براي يک نرم افزار يک حد نهايي قائل شد. نيازها، فنآوري ها و محيط و کاربران نرم افزار تغيير مي کنند پس نرم افزار هم تغيير مي کند، پس هر چقد که بخواهيم مي توانيم يک نرم افزار را کامل کنيم. هنر آن است که چه موقع اين چرخه متوقف شود و چه موقع مجددا فرآيند توسعه از سر گرفته شود.
اما ارتباط اين سه واژه با هم!!
اين دوست عزيز ما مدام فکر تازه و نياز تازه به ذهنش مي رسد و به ما مي گويد که سيستم فروشگاه تلفنيش را گسترش دهيم. صبر هم ندارد. ايده که مطرح مي شود بايد به سرعت انجام هم بشود. شرمنده اش هستيم که به دليل تعدد فعاليت ها و پروژه هاي همزمان گاهي (درست تر بگويم اغلب و اگر بخواهم صادق تر باشم هميشه!) نيازش را دير تر از زمان پيش بيني شده در نرم افزارش پياده کرده ايم! خدا ما را ببخشايد! خيلي دلم مي خواهد به وي بگويم که مرد مومن فعلا کافيست! همين سيستم را عملياتي کن بعد در ويرايش هاي بعدي سيستم را توسعه مي دهيم. حيف که آنقدر با انرژي و پر از انگيزه پيگير کارش است که دلم نمي آيد اين چرخه تکاملي را متوقف کنم! انصافا ايده هاي خوبي هم دارد! هر چند املايش همچين خوب نيست! (مثل خودم که هنوز نمي دانم کجا بايد از "ز" استفاده کنم کجا از "ذ"!؟)
همه اينها را گفتم که تاکيد کنم بر تکاملي بودن توليد يک نرم افزار. نبايد انتظار داشت يک سيستم کاملا کامل شود بعد از آن استفاده کرد. چون اين زمان هيچوقت فرا نخواهد رسيد. مايکروسا�?ت با آنهمه عظمتش ويندوز و ساير نرم افزارهايش را در غالبي تکاملي و به صورت نسخه هاي متعدد ارائه مي کند . (حرکت ويندوز را ببينيد از ويندوز 3.1 به 95 به 97 به 98 به 98 ويرايش دوم به 2000 به XP به NET. , ....) چه برسد به ما که رادمانيم!
همين!