PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرم ا فزار جهاني، نرم افزار ساز جهاني، طرح پرسش

Y@SiN
11-19-2009, 07:08 PM
چند وقت پيش برنامه اي بود در تلويزيون در مورد نقد فيلم، مجري از کارگرداني که دعوت کرده بود يک سوال پرسيد که به نظر من سوال مهم و جالبي است، اينکه ما آيا فيلمساز جهاني داريم (که همه جهان آن را بشناسند)، مصاحبه شونده، نام چند فيلمساز هنري ايران را آورد مانند کيارستمي يا مخملباف، پرسيد آيا بازيگر جهاني داريم؟ پاسخ دهنده، پاسخ منفي بود، پرسيد آيا فيلم جهاني داريم؟ بازهم در پاسخ ماند و فيلمهايي را نام برد که مورد توجه تماشاچي خاص سينما هستند نه عام و آنهم عده کمي هستند، فيلمهايي مانند توليدات هاليود يا باليود با آن قشر تماشاچي عظيم و گسترده در تمام دنيا را ما نداريم، پرسش کننده پرسيد چرا؟ چرا هند سينماي جهاني دارد اما ما نداريم؟ پاسخ دهنده پاسخ داد: .............
به پاسخ وي و نتيجه بحث کاري ندارم که وبلاگم يک وبلاگ سينمايي نيست، هر چند بين تهيه کنندگي سينما و مديريت پروژه نرم افزاري ارتباط زيادي مي دانم که در آينده در مطلبي به آن خواهم پرداخت.
مي خواهم امروز پرسشهايي مطرح کنم از خودم و از خوانندگان وبلاگ که:
- آيا ما محصول نرم افزار جهاني داريم؟ چو داني و پرسي سؤالت خطاست، معلوم است که نه، نرم افزاري مانند windows, Acrobat Reader, Delphi, photoshop, FIFA, warcraft و ...را اغلب مي شناسيم، نرم افزارهاي ديگر خواه سيستم عامل باشند، خواه نرم افزارکاربردي، محيط هاي برنامه سازي، ابزارهاي گرافيکي و يا بازي نيز در اين دسته وجود دارند، حضور يک محصول ايراني در اين بين خالي است، مگر نه؟
- آيا ما نرم افزار سازان جهاني داريم؟ بازهم پاسخ منفي است، شرکتهاي مانند Microsoft , Adob,SUN ,Symantec, Macromedia,EA Sport و .... محصولاتي جهاني مي سازند، اما من در بين توليد کنندگانمان نمي شناسم چنين شرکتي را، حداکثر شرکتهايي هستند که در داخل کشور معروف هستند، اما حتي نمي شناسم توليد کننده اي را که در بازار منطقه يا خاورميانه شناخته شده باشد، نظر شما چيست؟
- پرسش اصلي اينکه با علم به منفي بودن پاسخ پرسش هاي فوق، نرم افزار جهاني و نرم افزار ساز جهاني نداريم؟
راجع به آن خوب فکر کنيد، من هم سعي مي کنم همين کار را بکنم و در مطلبي از ديدگاه خودم به آن پاسخ دهم، پس تا بعد ....
همين!