PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهادات و نظرات بخش اقتصاد نظری

donya88
11-11-2009, 01:20 AM
باسلام به همه ی کاربران گرامی مخصوصا عزیزانی که رشته ی اقتصاد می باشند.
هدف از زدن این تایپیک اینست که شما عزیزان نظرات و پیشنهادات خود را برای هر چه پر محتوا شدن این تالار ارائه دهید. البته به غیر از درخواست مقاله و نمونه سوال که باید در قسمت مربوط به خودش ارسال شود .

وبا یکدیگر بیشتر اشنا شویم.
با ارزوی موفقیت برای همه ی شما دوستان عزیز
و با تشکر

majiddd
11-16-2009, 01:55 PM
ما لیسانس حسابداری هستیم0پارسال اقتصاد امتحان دادیم و امسال هم همینطور.نظرتون چیه بچه ها؟

donya88
11-16-2009, 04:07 PM
ما لیسانس حسابداری هستیم0پارسال اقتصاد امتحان دادیم و امسال هم همینطور.نظرتون چیه بچه ها؟

سلام
. خوش امدید.
. خب به نظر من اقتصاد خیلی عالی اگه ادامه تحصیل بدیم تا دکتری.درصدایی که زدید در چه حدودی .قبول شدید ؟ اگه دوست داریددرصدایی که زدید بفرستید برام تا برای بقیه بزنم.اگرم مشکلی دارید بگید تا با کمک بچه های دیگه براتون رفعش کنیم.

راهي
11-18-2009, 05:48 PM
سلام خيلي ممنون از معرفي منابع
اگر تستي از منابع 5 درس تخصصي اضافه شده ميشناسيد معرفي كنين ممنون ميشم.
و آيا دانشگاه هاي تهران كلاس كنكور براي اين 5درس گذاشتن؟ و ميشه جزوات اونجا رو تهيه كرد؟

majiddd
11-22-2009, 12:35 PM
لطف کنید بهترین منابع واسه دروس تخصصی جدید رو اعلام کنید

donya88
11-23-2009, 08:17 AM
لطف کنید بهترین منابع واسه دروس تخصصی جدید رو اعلام کنید

با تشکر ازشما
برای دروس تخصصی جدید متا سفانه اطلاعاتی ندارم . در همون حدی بود که معرفی کردم. در ضمن به دلیل اینکه رشته ی کارشناسیم اقتصاد نبوده تسلطی بر این دروس ندارم.
:162:
اما خب پیشنهادی دارم. شما در این 5 تا درس هر کتابی که از انتشارات دانشگاه علامه طبا طبا یی - تهران- شهید بهشتی- تربیت مدرس-الزهرا - باشه انتخاب کنید و بخونید.( با توجه به وقت باقیما نده ) خصوصا علامه طبا طبایی را در ارجحیت قرار بدیدنهایتا طراح سوالات بیشتر اساتید علامه خواهند بود.اگرم جزوه هاشون بدست بیارید ( دانشگاه علامه ) چه بهتر
بازم تاکید می کنم این نظر شخصی بنده می باشد بر پایه ی اطلا عاتی( شاید کامل نباشد ) که دارم.
نهایتا اینکه چه منابعی استفاده کنید برای شهرستا نیها یک ریسک می باشد
مثل کنکور امسال(88) که اکثر داوطلبان شهرستانی کتاب همیشگی کلان رحمانی را خواندندو سوالات از شاکری بود.:110:
موفق باشید.

donya88
12-12-2009, 04:50 AM
تا ريخ : 20/9/1388

سلام بر دوستان عزيز و گرامي.

اميد وارم تا اين لحظه همه ي دروس خوب خوانده با شيد چون چيزي تا امتحان ارشد نمونده.
براي 5 تا درس تخصصي جديد طبق قولي كه در بالا داده بودم چند تا منبع پيدا كردم . تمام منا بع اين دروس جديد پيشنهادي است . چون تا كنون از اين دروس سوالي نبوده .

سالواتوره :مالیه بین الملل وتجارت بین الملل( همون منا بع قبلي )به نظر مياد اين دو كتاب خوب باشه
اقتصاداسلامی:مبانی فقهی صدر
بخش عمومی:پژویان
پول وبانکداري :مجتهد-پژوهشکده ی پولی وبانکی

در نهايت شما دوستان گرامي ميتونيد هر كدوم ازين منابع را با توجه به وقت انتخاب كنيد.
موفق و پيروز باشيد.

donya88
12-16-2009, 01:22 AM
سلام خيلي ممنون از معرفي منابع
اگر تستي از منابع 5 درس تخصصي اضافه شده ميشناسيد معرفي كنين ممنون ميشم.
و آيا دانشگاه هاي تهران كلاس كنكور براي اين 5درس گذاشتن؟ و ميشه جزوات اونجا رو تهيه كرد؟

با تشكر
متا سفانه كتاب تستي در اين زمينه نمي شنا سم . اولين سال كه اين دروس اضا فه شده .
براي تهيه ي جزوات بايد مرا جعه كنيد به جهاد دانشگاهي دا نشگاه مورد نظرتون . اما خب براي دروس جديد پيشنهادم كل مطالب بالا مي باشد .
موفق باشيد

donya88
12-31-2009, 01:53 PM
دوستان عزيز لطف نمايند نظرات و پيشنهادات و انتقادات خويش را بعد ازبازديد از تالار اقتصاد نظري اعلام نمايند
واقعا من نمي دانم اين مطالبي كه براتون ميذارم بدردتون مي خوره يا نه ؟
چون نظري اعلام نمي كنيد تا بنده مطالب مورد نياز شما را فراهم نمايم . پس تا كنون بيشتر مطالب فراهم شده سليقه اي است
با تشكر

مژگان
12-31-2009, 04:11 PM
دوستان عزيز لطف نمايند نظرات و پيشنهادات و انتقادات خويش را بعد ازبازديد از تالار اقتصاد نظري اعلام نمايند
واقعا من نمي دانم اين مطالبي كه براتون ميذارم بدردتون مي خوره يا نه ؟
چون نظري اعلام نمي كنيد تا بنده مطالب مورد نياز شما را فراهم نمايم . پس تا كنون بيشتر مطالب فراهم شده سليقه اي است
با تشكر

به نظر من هر موضوع مناسبی رو باید اینجا بذاری چون موقع جستجو هم که شده به درد یکی میخوره ....در بیشتر مواقع وقتی ادم به یه موضوعی احتیاج داره در موردش سرچ می کنه....پس بهتره بنا به تشخیص خودت موضوعات رو اینجا جمع اوری کنی:15:

donya88
12-31-2009, 04:25 PM
به نظر من هر موضوع مناسبی رو باید اینجا بذاری چون موقع جستجو هم که شده به درد یکی میخوره ....در بیشتر مواقع وقتی ادم به یه موضوعی احتیاج داره در موردش سرچ می کنه....پس بهتره بنا به تشخیص خودت موضوعات رو اینجا جمع اوری کنی:15:

ممنون از نظرت:121:
اما خب متوجه نميشم بهتر واضحتر بگي مژي جون:162:
خب من تالارم تقسيم بندي كردم . موضوعاتش مرتب كردم مقاله ها سر جا خودشون . كلان هم همينطور . اموزشي هم و.....:36:
اين تايپيك هم در اكثر تايپيكهام تبليغش كردم:121:
حالا اگه غير اينه كه در بالا توضيح دادم واضحتر برام توضيح بده تا اگه ديدم پيشنهادت خوبه:121:حتما اجراش مي كنم:46:

سامان امیری
01-10-2010, 11:45 PM
خواهشا اگه توضیحات مربوط به تبعیض قیمت درجه سه رو هم قرار بدید فوق العاده میشه جزوتون.
ولی بازم خیلی ممنون

سامان امیری
01-11-2010, 01:12 PM
اگه یه قسمت هم برای معرفی وبلاگ ها یا سایت های اقتصادی که به پیام نور مربوط میشن بزاری خوب میشه . برای جمع آوریشون هم هر کسی میتونه اگه وبلاگی رو بلده بفرسته و به مرور زمان میتونیم به بیشتر وبلاگ های اقتصادی پیام نور دسترسی داشته باشیم.

donya88
01-11-2010, 05:51 PM
اگه یه قسمت هم برای معرفی وبلاگ ها یا سایت های اقتصادی که به پیام نور مربوط میشن بزاری خوب میشه . برای جمع آوریشون هم هر کسی میتونه اگه وبلاگی رو بلده بفرسته و به مرور زمان میتونیم به بیشتر وبلاگ های اقتصادی پیام نور دسترسی داشته باشیم.

سلام
ممنون از پيشنهاد بسيار خوبتون
اينكار ميذارم به عهده ي خود شما تا شما هم در اين باشگاه و در رشته ي تحصيليتان فعال باشيد
شما مي تونيد اين تايپيك در قسمت تالار اقتصاد نظري ( قسمتي كه همين تايپيك وجود دارد) بگذاريد و ادرسها را جمع اوري نماييد و اگر بنده هم توانستم ادرسي بيابم كمكتان مي كنم
موفق باشيد

sa.pezeshk
01-17-2010, 05:12 PM
سلام
اين کتاب پرويز داوودي را کجا پيدا کنم. من اصفهانم. مرسي

donya88
01-17-2010, 05:52 PM
سلام
اين کتاب پرويز داوودي را کجا پيدا کنم. من اصفهانم. مرسي

سلام
از توجهتون ممنون
در مورد كتاب اطلاعي ندارم . بهتره كه به دانشگاه پيام نور اصفهان واحد كهندژ مراجعه فرماييد.يا ميتونيد جهاد دانشگاهي دانشگاه اصفهان دروازه شيراز مراجعه كنيد.
اطلا عاتم در همين حد است.
با تشكر
سرپرست تالار علوم اقتصادي 1

ا-دادخواه
04-12-2010, 09:08 AM
سلام
مطالب در مورد کارشناسي ارشد اقتصاد بسيار محدود است . اميدوارم در آينده مطالب بيشتري از شما ببينيم.

donya88
04-13-2010, 07:15 PM
سلام
مطالب در مورد کارشناسي ارشد اقتصاد بسيار محدود است . اميدوارم در آينده مطالب بيشتري از شما ببينيم.
سلام و ممنون از توجه شما به تالار تخصصی خودتون
مدتیه که درسام سنگین شده :37:. اگه توجه بفرمایید بخشیو بنام خرد در سطح ارشد باز کردم ولی به دلیل نداشتن فرصت نتونستم مطلبی بذارم . :184:
شما هم میتونید با توجه به اینکه در مقطع ارشد اقتصاد هستید به کمک بنده بشتابید و اطلا عات خودتونو بذارید تا پر محتوا تر شه
با تشکر

farzane@
08-19-2010, 11:50 PM
salam, akharin rotbe ghaboli dar arshade eghtesad chand bode?albate dar danshgah dolati:42:.

donya88
08-20-2010, 02:41 PM
salam, akharin rotbe ghaboli dar arshade eghtesad chand bode?albate dar danshgah dolati:42:.

با سلام
من اطلاع دقيقي در ارتباط با اخرين رتبه ي قبولي ندارم . اما ميتونم يه حدس بزنم شايد اطراف 600 يا اندكي بيشتر باشه مثلا 680. معمولا تا رتبه هاي 120 - 100 در دانشگا ههاي شريف - تهران - بهشتي - علامه - مدرس قبول ميشن البته بين خود اين دانشگا هها هم رتبه بندي ميشه حال مثلا اين بين شبانه ها هم هستن مثلا براي شبانه ي شريف تا حدود 70 يا 80 و براي بقيه شايد تا حدوداي 200 و يا اندكي بيشتر قبول شن . بازم گرايش مطرحه كه بين اين رتبه ها اول محضو ميزنن بعد هم توسعه و بعد بقيه را. بازم به غير از محض و توسعه بقيه ي گرايشها بستگي به مطلو بيت فرد داره شايد يك نفر با رتبه ي 140 ترجيح بده بره محض اصفهانو بخونه تا انرژي بهشتيو.
از رتبه هاي 160 .. به بعد هم معمولا الزهراي تهران - شيراز - اصفهان- مشهد- تبريز- همدان ميرن. كه تا حدوداي 270 ادامه داره براي روزانه ي محضو توسعه شايدم 300 و از اين رتبه تا حدوداي 480 يا 500 شبانه هاي اين دانشگاهها ميرن. از حدوداي اين رتبه ها احتما لا از 470به بعدهم ميشه روزا نه هاي كرمان و اهواز و اروميه و زاهدان و شايد كرمانشاه را اورد البته تو كرمانشاه روزانشمحضشو شك دارم اما تو سعشو ميشه اورد . معمولا تا حدوداي 680 هم شبا نه هاشونو . اينا را بر اساس اطلا عاتي كه از كنكور 88 كه خودم شكت كرده بودم بدست اوردم .
درمورد رتبه هاي غير انتفاعيو پيام نور هم متاسفانه اطلاعاتي ندارم.
البته اينايي را كه گفتم بصورت تقريبيه و دقيق نيست . مثلا اينا را ميدونم كه رتبه ي 75 سال 88 محض علامه را او.رده و اخرين رتبه ي روزانه ي الزهراي تهران گرايش توسعه حدوداي 250 (البته اگه اشتباه نكنم و درست يادم مونده باشه ) اورده
موفق باشيد

محمود عباسی
12-17-2010, 05:12 PM
سلام.من همین امروز عضو این سایت شدم.رشته اقتصاد یکی از 3 رشته مهمی هست که کشور های پیشرفته صنعتی در این چند دهه توجه خودشون رومتمرکز کرده اند.(2 رشته دیگر:حقوق و مدیریت)سند این مطلب هم این که باز هم در این چند دهه امار نشان می دهد که 90٪از دانشجوبانی که در دانشگاه های کشور های صنعتی پذیرفته می شن رشته های صنعتی هستند اما 70٪ رشته هایی که خود دانشجویانه موقیم اون کشور در دانشگاه پذیرفته می شن و شروع به خوندن می کنن همون 3 رشته مهمی بود که در بالا گفتم(اقتصاد-حقوق-مدیریت).همه این رشته ها خوب هستند تنها چیزی که هست اینه که ما باید سعی و تلاش داشته باشیم تا در هر چیزی مخصوصا درس هایمان نهایت ان چیز باشیم.رشته اقتصاد هم به علت محبوبیتش در ایران و در دیگر کشور ه مسائل مربوط به خودش رو با سرعت بیشتری در حل ارزیابی و بازنگری هست.نهایت یه کاری بودن !این فرصت رو به ما می ده که در این سرعت از همه بیشتر پیشتاز باشیم.با تشکر از سایتتون.من هم به نوبه ی خودم امیدورم بتونم کاری برای این سایت و مخصوصا ارتقاء سطح این رشته به کمک شما دوستن داشته باشم.راستی می خواستم بگم که رشته اقتصاد در دانشگاه پیام نور نسبت به رشته هلی دیگر کمتر مورد توجه است به خطر همین کتاب های کمتری از پیام نور برای این رشته تالیف شده و ما دانشجویان رشته اقتصاد مجبوریم کتاب ها ی دنشگاه های دیگر را بخوانیم.مثل:علامه-بهشتی-تهران و ....خوب این هم به نوبه خودش مشکلات خودش رو داره.نبود راهنما برای این کتب.مثلا:نظریه و کاربرد اقتصاد خرد2........حرف بری گفتن زیاده.سرتون رو درد نیارم.ببخشید.بازم ممنون.mahmoud.abbasi67@yahoo.com

arbabmostafa
01-10-2012, 05:03 PM
سلام هفته گذشته خرد 1 رو امتحان دادم.خیلی سخت بود نمونه سوالات 3 سال خیر رو نگاه کردم به این سختی ندیده بودم

donya88
01-17-2012, 12:54 AM
سلام هفته گذشته خرد 1 رو امتحان دادم.خیلی سخت بود نمونه سوالات 3 سال خیر رو نگاه کردم به این سختی ندیده بودم

خسته نباشی . بالاخره باید توسعه پیدا کنه:112:

poria125
02-15-2012, 08:24 PM
سلام دوستان من خیلی جدیدم
سال 2 ترم 3 رو با هر بدبختیی که شده پشت سر گذاشتم خیلی سخت بود کلان 1 رو هم افتادم :170: ولی با معدل 13.11 مشروط نشدم
در رفتم عجیب
یه چیزه دیگه دوستان من بعده این مدتی که درس اقتصاد نظری رو خوندم هنوز نمیدونم اصلا چه جوری باید پایان نامه بدیم در چه موضوعی اصلا چه جوری خیلی واسم غریبه یعنی هیچی نمیدونم در موردش کمکم کنین :26:
ممنون و موفق باشید :)

donya88
02-16-2012, 02:21 PM
سلام دوستان من خیلی جدیدم
سال 2 ترم 3 رو با هر بدبختیی که شده پشت سر گذاشتم خیلی سخت بود کلان 1 رو هم افتادم :170: ولی با معدل 13.11 مشروط نشدم
در رفتم عجیب
یه چیزه دیگه دوستان من بعده این مدتی که درس اقتصاد نظری رو خوندم هنوز نمیدونم اصلا چه جوری باید پایان نامه بدیم در چه موضوعی اصلا چه جوری خیلی واسم غریبه یعنی هیچی نمیدونم در موردش کمکم کنین :26:
ممنون و موفق باشید :)

سلام. خوش اومدی
منظورت از پایان نامه چیه؟ مگه کارشناسی نیستی؟

reza-nima
02-18-2012, 10:59 PM
فک کنم منظورشون اون 3 واحد پروژه هست...
راستی من ورودی 87 هستم اون سال که سیلابلس رو گرفتم(همون جدولی که خودشون پیشنهادی تو 9 ترم واحد ارائه کردن) تعداد کل واحد ها رو شمردم 135 واحد بود...چند روز پیش که جدیدش رو گرفتم 131 واحد بود...دو درس دوواحدی عمومی معارف از ترم آخر برداشته شده بود!!!
الان یعنی من باید 131 واحد پاس کنم؟

donya88
02-19-2012, 11:22 AM
فک کنم منظورشون اون 3 واحد پروژه هست...
راستی من ورودی 87 هستم اون سال که سیلابلس رو گرفتم(همون جدولی که خودشون پیشنهادی تو 9 ترم واحد ارائه کردن) تعداد کل واحد ها رو شمردم 135 واحد بود...چند روز پیش که جدیدش رو گرفتم 131 واحد بود...دو درس دوواحدی عمومی معارف از ترم آخر برداشته شده بود!!!
الان یعنی من باید 131 واحد پاس کنم؟

سلام
سوالتون را اینجا بپرسید سریع جواب می گیرید

سوالات مرتبط با پيام نور(پرسش و پاسخ) (http://pnu-club.com/pnu.300.html)
موفق باشید

dark_boy
02-19-2012, 05:41 PM
سلام دوستان
من دانشجوی کارشناسی اقتصادم و این ترم ترم آخرمه.سوال داشتید خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.
ممنون از همتون...

ARP1
07-13-2012, 02:44 PM
كم كم داريم فعال مي شيم من درسته تازه اشنا شدم با سايت اما به همه قول مي دم فعاليت انقدري زياد باشه كه همه لذت ببرن

*bahman
12-31-2012, 08:50 PM
سلام اینجا چرا تار عنکبوت بسته ؟

Borna66
12-31-2012, 09:02 PM
كم كم داريم فعال مي شيم من درسته تازه اشنا شدم با سايت اما به همه قول مي دم فعاليت انقدري زياد باشه كه همه لذت ببرن

باتشکر و منتظره حضور و فعالیت بیش از پیش شما دوستان در باشگاه و این بخش خواهیم بود

سلام اینجا چرا تار عنکبوت بسته ؟

با سلام

دوست گرامی چون بیشتر کاربران مصرف کننده بیش نستند و اصلا حس کمک و یاری ندارند و از طرفی مدیر این بخش هم به مرخصی طولانی مدت رفته

ما خوشحال میشم از شما و سایر دوستان بتونیم در باشگاه بیشتر و حتی اگر مایل بودید و فرصت داشتید و فعالیتون هم خوب بود به عنوان مدیر در خدمتون باشیم

باتشکر از ارایه نظرتون در این زمینه

روزگار خوش