PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگيري قاچاقچي آدمكش با 15 كيلو كراك

TAHA
10-24-2009, 12:10 PM
جام جم آنلاين: مرد قاچاقچي كه به دنبال مشاجره خياباني، مرد 23 ساله‌اي را با ضربه چاقو به قتل رسانده و گريخته بود، پس از 5 ماه در شرق تهران شناسايي و دستگير شد.
http://pnu-club.com/imported/2009/10/1555.jpg
سرهنگ سعيد ليراوي، معاون مبارزه با جرايم جنايي آگاهي تهران درباره اين پرونده به جام‌جم گفت: ساعت 10:30 روز نهم خرداد امسال يكي از اهالي خيابان سراج در شرق پايتخت با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفت و از درگيري 2 مرد جوان با هم خبر داد.

پس از اين تماس، ماموران كلانتري 126 تهرانپارس به محل حادثه اعزام و متوجه شدند پسر 23 ساله‌اي به نام احسان با ضربه‌هاي چاقو زخمي و براي درمان به بيمارستان الغدير منتقل شده و عامل جنايت پس از حادثه فرار كرده است.
بنابراين ماموران كلانتري براي بررسي وضعيت مرد زخمي و ثبت اظهارات وي به بيمارستان رفتند كه معلوم شد دقايقي قبل جوان زخمي بر اثر شدت جراحات روي تخت بيمارستان تسليم مرگ شده است.
ماموران پس از مرگ مرد جوان، موضوع را به روشن، بازپرس كشيك قتل دادسراي جنايي تهران اطلاع دادند و با هماهنگي قضايي، جسد وي به پزشكي قانوني انتقال يافت.
با وقوع اين قتل، پرونده براي ادامه تحقيقات در اختيار كارآگاهان اداره 10 آگاهي تهران قرار گرفت.

دعواي خياباني منجر به قتل شد
سرهنگ ليراوي ادامه داد: كارآگاهان جنايي ابتدا به تحقيق از شاهدان حادثه پرداختند كه يكي از آنها در اظهاراتش به پليس گفت: در منزلم بودم كه صداي شكستن شيشه خودرو و مشاجره دو مرد را شنيدم و بسرعت به خيابان رفتم كه متوجه شدم يكي از اهالي به نام احسان در حال مشاجره با سرنشين يك دستگاه خودروي پژوي نقره‌اي رنگ است، براي ميانجيگري قصد نزديك شدن به آنها را داشتم كه ناگهان راننده خودرو با چاقو احسان را مورد حمله قرار داد و با سوار شدن به خودرو، فرار كرد.
در اين حال احسان را كه بشدت زخمي شده بود، به كمك اهالي براي درمان به بيمارستان انتقال داديم؛ ولي خيلي دير شده بود.

قاتل فراري، قاچاقچي حرفه‌اي بود
معاون مبارزه با جرايم جنايي آگاهي تهران افزود: كارآگاهان جنايي با اطلاعاتي كه از اين شاهد و شهود ديگر به دست آوردند، به چهره‌نگاري رايانه‌اي از متهم پرداختند و تحقيقات براي يافتن وي آغاز شد تا اين كه كارآگاهان متوجه شدند تصوير رايانه‌اي قاتل فراري با يك قاچاقچي حرفه‌اي به نام مهدي كه چندين بار دستگير و زنداني شده است، مطابقت دارد.
با مشخص شدن هويت قاتل فراري، پاتوق‌هاي احتمالي وي زير نظر گرفته شد تا عاقبت مخفيگاه وي در خيابان استخر در شرق پايتخت شناسايي شد و كارآگاهان اداره 10 آگاهي تهران با هماهنگي قضايي، بامداد 30 مهر امسال خانه متهم را محاصره و وي و برادرش را كه قصد فرار داشتند، با شليك تير متوقف و دستگير كردند و در بازرسي از منزل آنها،15 كيلو موادمخدر (كراك)‌، 6 ميليون تومان پول و 15 عدد گوشي تلفن همراه كشف و ضبط شد.
با انتقال متهمان به اداره 10 آگاهي تهران، يكي از آنها به نام مهدي در بازجويي به قتل احسان اعتراف كرد.

اعتراف به قتل مرد جوان
مهدي متهم به قتل- در اظهاراتش به پليس گفت: من و برادرم از قاچاقچي‌هاي حرفه‌اي هستيم كه در محدوده شرق تهران موادمخدر مي‌فروشيم. روز حادثه با خودروي يكي از دوستانم در حال عبور از خيابان سراج بودم كه يكي از اهالي به خاطر رانندگي نامناسب به من اعتراض كرد و با هم دعوا كرده و مشاجره‌مان بالا گرفت. در همين موقع مقتول با شكستن شاخه درخت، چند ضربه محكم به شيشه خودرو زده و آن را شكست كه عصباني شدم و او را با چاقو زخمي و فرار كردم و چند روز بعد از طريق يكي از دوستانم متوجه مرگ وي شدم.
برادرم در قتل نقشي نداشت؛ ولي قصد داشتيم تا چند روز ديگر محموله 15 كيلويي كراك را بفروشيم. بنابراين گزارش، برادر متهم، اظهارات وي را پذيرفت و آنها با قرار قانوني از سوي روشن، بازپرس ويژه قتل تهران، روانه بازداشتگاه پليس شدند.
تحقيقات از آنها ادامه دارد.