PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زوج سارق دستگير شدند

TAHA
10-24-2009, 12:10 PM
جام جم آنلاين: زن و شوهري كه با تباني يكديگر و به بهانه جابه‌جايي مسافران در سطح شهر تهران، با زور و تهديد چاقو، به اموال آنها دستبرد مي‌زدند، دستگير شدند و به 20 فقره سرقت اعتراف كردند.
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1388/08/01/100920759018.jpg
سرهنگ قزلباش، معاون مبارزه با جرايم سرقت و خاص پليس آگاهي تهران در اين ارتباط به «جام‌جم» گفت: چندي پيش مردي به اداره پنجم آگاهي تهران مراجعه و از زن و مردي سارق شكايت كرد.

مرد شاكي در اظهاراتش به پليس گفت: در يكي از محله‌هاي غرب تهران منتظر تاكسي بودم تا به پايانه مسافربري در شرق تهران بروم كه پرايدي كه زن مسافري در صندلي عقب آن نشسته بود، مقابلم توقف كرد و پس از گفتن مقصدم، سوار شدم. در ميانه راه، زن مسافر از پشت چاقويي زير گلويم گذاشت و مرد راننده پس از متوقف كردن خودرو در حاشيه خيابان، با چاقويي مرا تهديد كرد كه اگر پول و اموالم را به آنها ندهم، مرا به قتل مي‌رسانند، سپس بدون توجه به التماس‌‌هايم پول و مداركم را گرفتند و پس از مجروح كردنم، از خودرو بيرون انداختند و متواري شدند.
وي افزود: در تاريكي شب، خود را كشان‌كشان به خيابان رساندم كه خودرويي عبوري متوجه من شد و مرا به يكي از مراكز درماني رساند.

سرقت‌هاي متعدد در پرونده سارقان فراري
پس از شكايت اين مرد، چهره‌نگاري رايانه‌اي از زن و مرد سارق صورت گرفت و جستجو براي يافتن آنها ادامه داشت تا اين كه شكايت‌هاي مشابه ديگري در اختيار پليس قرار گرفت.
در حالي كه تحقيقات براي دستگيري آنها ادامه داشت، گزارشي از اداره آگاهي چالوس در اختيار كارآگاهان اداره پنجم آگاهي تهران قرار گرفت، مبني بر اين كه زوج سارقي را دستگير كرده‌اند كه مدارك هويتي مسروقه‌اي متعلق به ساكنان تهران، از خودروي پرايد مسروقه آنها كشف و ضبط شده است.
سرهنگ قزلباش ادامه داد: به اين ترتيب، پرونده اين زوج سارق به نام‌هاي حميد و سميه باعدم صلاحيت رسيدگي، به دادسراي تهران ارسال شد و چند هفته قبل،‌متهمان براي ادامه تحقيقات به اداره پنجم آگاهي تهران انتقال يافتند و مورد بازجويي قرار گرفتند و 2 روز قبل، به سرقت‌هاي متعدد از شهروندان تهراني اعتراف كردند.

اعتراف زوج سارق
حميد مرد سارق در اظهاراتش به پليس گفت: از اوايل سال جاري من و همسرم با خودروي پرايد كه چندي پيش در تهران سرقت كرده بوديم،‌در محله‌هاي مختلف گشت مي‌زديم و در ساعات پاياني شب، پس از شناسايي مسافراني كه قصد بازگشت به خانه‌هايشان را داشتند يا در حال رفتن به پايانه‌هاي مسافربري بودند، به عنوان مسافر سوار مي‌كرديم و طبق نقشه، همسرم با در اختيار داشتن يك قبضه چاقو در صندلي عقب خودرو و فرد مسافر هم در صندلي جلو مي‌نشست.
متهم ادامه داد: پس از سوار كردن مسافران، به سمت مقصد حركت مي‌كردم. در ميانه راه، همسرم مسافر را با چاقو تهديد مي‌كرد و بعد من با متوقف كردن خودرو و پس از بازرسي بدني مسافران، پول و مدارك هويتي و كيف آنها را به سرقت مي‌برديم و در صورت مقاومت مسافران، آنها را با چاقو زخمي مي‌كرديم و از خودروي در حال حركت بيرون مي‌انداختيم. پس از سرقت‌هاي متعدد، همراه همسرم براي تفريح و سرقت به چالوس سفر كرديم كه در اين شهرستان هم اقدام به سرقت و اخاذي كرديم كه يك روز هنگام گشتزني در خيابان‌هاي چالوس، گشت انتظامي به ما مشكوك شد و ما را تعقيب كرد كه در جريان تعقيب و گريز پليسي، به گاردريل برخورد كرديم و آنها، ما را دستگير كردند. به دنبال اعتراف زوج سارق، آنها با قرار قانوني روانه زندان شدند و تحقيقات از آنها ادامه دارد.