PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینترنت را از نو بسازیم

Borna66
03-17-2009, 09:34 PM
هر روز به تعداد گزينه‌هايي كه براي تغيير اينترنت در اختيار ما قرار مي‌گيرد افزوده مي‌شود.گاه اين تغييرات به مذاق افرادی خوش نمي‌آيد اما حقيقت اين است كه اين گزينه‌ها كاملا قانوني وجود دارند و روند رو به رشد استفاده از انها بيانگر اين است كه بايد خود را با اين پديده‌ها هماهنگ كنيم.
چند روز قبل از طريق اين مطلب متوجه شدم كه افزونه‌اي جديد براي فايرفاكس ايجاد شده به نام Remove It Permanently (RIP . شما مي‌توانيد در اينجا RIP را بيابيد.
كد - لینک:
http://rip.mozdev.org/
اين افزونه چه كاربردي دارد؟

كد - لینک:
http://www.ghacks.net/2008/08/14/remove-elements-permanently-from-a-website/
بهتر است قبلا از دو افزونه ديگر يادي بكنيم(كه من مدتهاست كاربر دائمي اين دو افزونه هستم).اول ad bluck plus براي مديريت كردن و بلوكه كردن تبليغات ناخواسته در صفحات وب و ديگري no scipts براي مديريت كردن و بلوكه كردن اسكريپت‌هاي ناخواسته. در اين چند روز من توانستم با افزونه RIP يك اقدام مفيد ديگر نيز انجام دهم: مديريت و بلوكه كردن اجزاء ناخواسته در صفحات اينترنتي. به عبارت ديگر: در گذشته من فقط تبليغات نامطلوب و اسكريپت‌هاي مضر را بلوكه مي‌كردم.اما نمي‌توانستم در متن صفحات تغييري ايجاد كنم.اما با RIP به راحتي اين كار را هم مي‌كنم. چگونه؟
پس از نصب اين افزونه، شما مي‌توانيد به قسمت تنظيمات ان برويد و ان را متناسب با نياز خود سفارشي كنيد.پس از ان نيز در هر صفحه از وب كه تمايل به حذف چيزي داشتيد به راحتي از ان استفاده كنيد. اجازه دهيد از وبلاگ خودم مثال بزنم:
ممكن است شما هيدر اين وبلاگ را نپسنديد كافي است ماوس را بر روی ان ببريد و رايت كليك كنيد. يك گزينه تحت عنوان remove this permanently خواهيد يافت. اشاره‌گر را بر روی آن ببريد مي‌بينيد كه در صفحه وب يك كادر مشخص مي‌شود.شما مي‌توانيد اين كادر را براي هميشه حذف كنيد. زين پس هربار كه به وبلاگ من وارد شويد هرگز ان كادر را نخواهيد ديد.
گزينه ديگري وجود دارد به نام RIP advanced. با اين گزينه امكانات شما بسيار گسترش مي‌يابد. مثلا فرض كنيم شما تمايل داريد در تمام وبلاگهاي روي وردپرس.كام اگر هيدر وجود دارد بلوكه شود.كافي است در قسمت advanced گزينه remove all similar pages را تيك بزنيد.پس از ان تمام هيدرهاي وبلاگهاي وردپرس.كام براي شما بلوكه مي‌شوند.
لحظه‌اي به اين امكان جادويي فكر كنيد!! چه بسيار سايتها و وبلاگهايي را مي‌شناسيم كه طراحي‌هاي بسيار بسيار ضعيفي دارند؛ از لينك‌باكسهاي حجيم و بي‌فايده استفاده مي‌كنند و بيهوده وقت و سرعت وبگردي ما را تلف مي‌كنند. تنها كافي است يكبار به افزونه RIP بگوييم تا براي هميشه ما را از دست اين اجزاء مزاحم خلاص كند.سرويسهايي مثل فليكر يا يوتيوب با اين كه امكانات بسيار فوق‌العاده‌اي دارند اما ممكن است در هر صفحه از انها اجزائي باشد كه مطلوب شما نيست. كافي است يكبار انها را بلوكه كنيد تا هميشه فليكر و يوتيوبي سبك و مفيد در اختيارتان باشد
بازهم در مورد اين افزونه صحبت خواهيم كرد.
نتيجه: 3 افزونه گفته شده در بالا- كه هرسه هم كاملا قانوني هستند و در سايت موزيلا رسما تاييد شده‌اند- چند پيام مهم براي همه ما دارد:
الف- براي كاربران وب: در وب جديد اين شما هستيد كه تصميم مي‌گيريد چه چيزي را دوست داريد ببينيد و چه چيزي را دوست نداريد. سلطان وب فقط و فقط شماييد.
ب-براي برنامه‌نويسان،طراحان و صاحبان سايتها و و وبلاگها: وب جديد اقتضائات خاص خود را دارد.بايد خود را با اينها مطابقت دهيد. سعي كنيد سايت يا سرويس خود را انقدر زيبا، ساده مفيد و جذاب طراحي كنيد كه كاربران شما علاقه‌اي به تغيير در ان نداشته باشند.اگر مي‌خواهيد از تبليغات استفاده كنيد بايد تبليغات شما جذاب و حرفه‌اي باشد. خود را با تحولات جديد وب مطابقت دهيد. مقاومت بيفايده است!

:104:
گردآونده:طه-Borna66