PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسي تالارها و زيرمجموعه هاي موجود در پاتوقو ويرايش احتمالي آنها(حتما شركت كنيد)

l3_rang
10-04-2009, 12:40 PM
سلام
كل مدت زمان فعاليتم در اين باشگاه كمتر از ده روز هست . ببخشيد كه اول كارم دارم اين صحبتها رو مطرح مي كنم ولي به نظر من اين مجموعه و تالارها تعداد و نام هريك نياز به اصلاحاتي داره.
دوست دارم همه تو اين پيشنهادات و يا انتقادات و اصلاحات شكرت كنند تا نظر جمع رو در اين باره بدونيم و اگه لازم شد به تشخيص مدير باشگاه تغييرات لازم صورت بگيره.

صحبت رو كوتاه مي كنم و يه توضيح كلي مي دم و در ادامه هم نكاتي كه به ذهنم مي رسه بيان مي كنم. قطعا مشاركت شما دوستان باعث پيشرفت در تالار خواهد شد.

تعداد تالارهاي موجود 13 و تعداد انجمنها 75 انجمن! زير انجمنها رو نشمردم ولي مطمئنا بيشتراز 500 تا هست بيشترين كاربر آنلايني كه همزمان ديدم 12 نفر.
انجمن پي سي ورد: تالارها 12 تالار. انجمنها 40 انجمن. کاربران آنلاین (http://pnu-club.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.p30world.com %2Fonline.php): 998 (213 کاربر و 785 ميهمان)

بالا بودن تعدا زير انجمنها باعث سردرگمي كاربر در انتخاب محل مورد نياز براي ثبت مبحث خواهد شد. همچنين اينكه با توجه به تعداد كم كاربران موجود واقعاااا نيازي به خيلي از انجمنها نيست
بعنوان مثال سه تالار اصلي (مولتي مديا. وب. موبايل مي تونن زير شاخه تالار كامپيوتر باشند . چرخي كه تو اين تالارها زدم هيچ مطلبي مشاهده نكردم به جز جناب برناو يا دوستان ديگر كه سرپرست بخشها هستند. كه براي خالي نبودن تالار اقدام به ايجاد موضوعي به صورت مقاله كرده اند.

انجمنهايي مثل ادبيات. اجتماعي و يا انگليسي در زير شاخه تالار "رشته هاي تحصيلي" قرار گرفته اند كه دراينصورت دست كاربر رو براي ايجاد بعضي مباحث تنگ مي كنه. در ابتداي امر اينطور به نظر مي رسه كه اين انجمنها مختص مباحث درسي در مورد رشته مورد نظر هست ول به دليل نبود انجمنهاي اصلي ادبيات و... مجبور به ايجاد موضوعات متفرقه در زمينه مثلا ادبيات در اين انجمنها مي شويم.
زايد بودن بسياري ديگر از زير انجمنها بعنوان نمونه زير انجمن"داستانهاي كوتاه و بلند" (مثالهاي زيادي مي تونم بزنم) مثلا كاربري مياد و يه داستان كوتاه بعنوان يك موضوع جديد تعريف مي كنه در ادامه چه مطلبي مي شه در اين زمينه آورد؟جز سپاس؟

ر بخش كتابخانه فقط زيرانجمنهايي براي معرفي كتاب اختصاص داده شده حال آنكه من دنبال جايي مي گشتم براي معرفي مراكز كتابخانه اي و تحقيقاتي اما پيدا نكردم. مجبور ميشم مطلب مورد نظر رو در تالارهاي متفرقه. ويا مشابه وارد كنم كه اكثرا به مباحث سرگرمي داره اختصاص پيدا كرده..

صحبت دقيقتر زيادي مي تونم انجام بدم ولي به دليل جلوگيري از طولاني شدن بحث ، در صورت استقبال در ادامه خواهم آورد.

sunyboy
10-04-2009, 07:30 PM
مبحث جالب و مفیدی را شروع کرده اید!!

در ادامه و در جواب شما دوست عزیز چند نکته رو میخوام روشن کنم!

1- سایت پی سی ورد الان نزدیک به 10 ساله در دنیای نت هست و باشگاه ما بتازگی شده یکساله!
تراکم بیشترین کاربران آنلاین هم 128 نفر بوده نه 12 نفر!!
2- در مورد تالار ادبیات هم بزودی تدبیری اندیشه خواهد شد داریم در بخش رشته های تحصیلی تحولی ایجاد میکنیم! در مورد تالار کتابخانه هم یک بخش هم جداگانه برای معرفی مراکز کتابخانه ای اضافه خواهیم کرد!
در مورد بخش های اضافه موجود هم در تیم مدیریت باشگاه مطرح و تصمیم هایی اخذ خواهد شد!
از شما هم دوست عزیز تشکر میکنم که این بحث رو شروع کردید و کمک میکنید برای بهتر شدن باشگاه!!

با تشکر و احترام مدیریت باشگاه

yashar
10-04-2009, 07:49 PM
دوست عزیز هر چیزی جای و مکان خاص خودش رو داره!سایتی رو که مثال زدید زمینه فعالیتش با این سایت از زمین تا آسمان متفاوت هست! شما چطور می تونید دو چیز رو که اصلا به هم ربطی ندارند رو با هم مقایسه کنید. شما یک سایت دانشجویی ویژه یک دانشگاه خاص رو پیدا کنید آنگاه این سایت رو با اون مقایسه کنید.
حتما بازدید یک سایت با محوریت نرم افزار و با گستره تمامی کاربران رایانه باید بیشتر از یک سایت دانشجویی مختص یک دانشگاه بیشتر باشه.آیا تمام افرادی که به اینترنت وصل میشن نیاز به نرم افزار و مبا حث مربوطه دارند یا نیاز به باشگاه دانشجویان پیام نور؟!
ایراد این مبحث نشاندهنده لطف شما به این باشگاه هست ولی فکر نمیکنم مقایسه دوسایت با موضوع متفاوت و مباحث گوناگون صحیح و درست باشد.

l3_rang
10-04-2009, 09:19 PM
سلام

لازم ديدم چند مورد ابهام رو كه فكر مي كنم در نظر دوستان خوب باشگاه پيش اومده رفع كنم!
1-قصد من آمردن نام فروم پي سي ورد مقايسه از نظر كاربران نبود! مي خواستم اين مورد رو ياد آوري كنم كه اين فروم با چنين حجم كاربر اين تعداد تالار داره اما پاتوق پيام نور چطور!

2-اگه گفته هاي من رو در باره تعداد افراد انلاين ببينيد نوشتم "بيشترين افراد آنلايني كه ديدم" تو اين مدت عضويتم ميشه گفت هر روز آنلاين بودم و تمام زمان آنلاين بودنم رو در اين فروم هم حاضر بودم (حداقل روزي 5 ساعت) و بيشتر از 12 نفر آنلاين نديدم وآماري كه از پي سي ورد آوردم مربوط به همان لحظه ثبت مطلبم بود.
ضمن اينكه بايد عرض كنم درسته اون فروم يك فروم تخصصي در زمينه كامپيوتر هست خب صحيح. پاتوق پيام نور هم فرومي تخصصي در زمينه كامپيوتر نيست . با اين وجوود تالارهاي تخصصي در زمينه موبايل، گرافيك و مالتي مديا، برنامه نويسي و طراحي وب و.. در اين پاتوق خيلي مشروحتر از اون فروم هست!و اين باعث تعجبه.

يك نكته:ما (من) قصد ادامه فعاليت در اين فروم رو دارم و فكر مي كنم بهينه شدن پاتوق باعث رشد بهتر پاتوق، لذت بردن از حضور در اين مكان، بالارفتن سطح كيفي و كمي پاتوق ميشه. و خداي نكرده قصدم از راه اندازي اين بحث و يا مطالب انتقادي بنده برهم زدن نظم باشگاه و يا تخريب چهره هاي خاص نيست.

ببخشيد با عجله نوشتم برمي گردم

Borna66
10-04-2009, 11:38 PM
با سلام
دوست عزيز saeidan ابداعا بسيار ممنون كه شما زحمت مي كشيد و بيشتر به باشگاه و تالار و بخش هايش توجه و انها رو تجزيه و تحليل مي كنيد.واقعا اين كار شما باعث دلگرمي و خوشحالي مضاعف مي شود كه فردي هست اينقدر نسبت به باشگاه نكته سنج هست .حتما اين كارتان ر ادامه بديد و عزيزم شخصا خوشحال مي شم انتقادات و نظرات و پيشنهاد بخش خاي مختلف باشگاه رو طلع بشم.

اما در مورد باشگاه خدمتتون عرض كنم بنده(طه) و مدير كل و مدير ارشد و ساير مدير عزيزان باشگاه سعي كرديم باشگاه رو تبديل به يك مكان مجازي خوب و مناسب از همه نظره درسي و علمي و آموزشي و.. براي دانشجويان پيام نور كنيم تا يك دانشجوي پيانور و يا هر بازديدكننده ي ديگر با ورود به اين سايت تمام نياز هاي رايانه و غير رايانه ي خودشو رو بطرف كنه.مطمئنا كار ها كامله نبوده و همراه با بعضي نقص ها مي باشد كه انشاا.. با كمك شما عزيزان رفع ميشه.
و در نهايتا يك سايت همچون انجمن هاي گفتگو اونم براي قشر دانشجو زماني موفق هست كه در زمينه ها مختلف علمي و آوزشي حرفي براي گفتن داشته باشد و حاوي و مطالب كاربردي و جديد باشد.
روزگار خو

l3_rang
10-05-2009, 01:48 AM
سلام مجدد
خوشحالم از توجه شما دوستان و مديران عزيز سايت
يكي از دلايل مهمي كه باعث راه اندازياين مبحث شد طولاني بودن ليست تالارهاي سايت و نتيجتا سنگين بودن پاتوق هست. مطمئنا اين كاربران هستند كه باعث رشد علمي سايت ميشن و كاربري كه محيط براش دلپسند نباشه اينجا نمي مونه. من شخصا به خاطر اسم پيام نور هست كه اينجام نه چيز ديگه اي!

و يه نكته ديگه اينكه در مورد اين گفته جناب طه:

" يك سايت همچون انجمن هاي گفتگو اونم براي قشر دانشجو زماني موفق هست كه در زمينه ها مختلف علمي و آوزشي حرفي براي گفتن داشته باشد و حاوي و مطالب كاربردي و جديد باشد."

شما مي تونيد زمينه هاي مختلف علمي رو بيان كنيد. چند زمينه مي تونيد بگين؟ صد تا يا بيشتر؟ خب آيا همه رو ميشه تو فروم بيان كرد اون هم به اين گستردگي؟
من مخالف مطرح نشدن موضوعات نيستم ولي نظرم اينه كه به هر موضوع با توجه به اهميت و ميزان علاقه مندي كاربرات بها داده بشه. اين ميزان علاقه مندي رو در طول زمان يك ساله اي كه از عمر پاتوق ميره ميشه حدس زد. حتما تالارهايي كه در بالا ذكر كردم ديدين؟ چند مبحث از ابتدا تا كنون مطرح شده؟ چند پاسخ داشته؟ اين نشانه علاقه مندي كمتر كاربران هست كه بايد روش بيشتر تفكر بشه .
نمي دونم از ابتدا تا كنون چه تغييراتي روي تالارهاي موجود انجام شده التبه دوست دارم بدونم. در آغاز هر كاري نميشه اون كار رو عاري از اشكال دانست و اين اشكالات به مرور زمان هست كه مرتفع مي شه.

l3_rang
10-12-2009, 10:42 AM
اميدواريم تغييرات عنوان شده هر چه زودتر به وقوع بپيونده و البته نظرات دوستان و كاربران سايت و همچنين اطلاع رساني از نحوه وقوع اين تغييرات هم فراموش نشه!