PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همسرکشی با گذشت 2 روز از آزادی

مژگان
09-21-2009, 02:47 PM
تهران - خبرگزاری ایسکانیوز : مردی که دو روز پس از آزادی از زندان ، همسرش را قربانی خشم خود کرد با تلاش پلیس پاکدشت دستگیر شد.

فرمانده پلیس پاکدشت ، روز چهارشنبه به خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز گفت : ماموران اداره آگاهی این شهرستان وقتی مطلع شدند پیکر کاردآجین یک زن در بیایان رها شده است به همراه بازپرس کشیک به آنجا رفتند و رازگشایی معما را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ «ضیا الدین زنده شو» تصریح کرد : کارآگاهان با بررسی دقیق صحنه جرم و پرونده زنان گم شده ، مقتوله 30 ساله را شناسایی کردند و مشخص شد شوهرش «مهدی - الف» که به خاطر قاچاق مواد مخدر ، زندانی بود دو روز پیش از مرگ زن نگون بخت آزاد شده است.
این مقام ناجا افزود : در جریان تحقیق محلی ، برادر زن «مهدی» اعلام کرد دامادشان یک شب پیش از جنایت ، خواهرش را با تهدید چاقو ، سوار ماشین کرده و از تهران به بیرون برده بود.بدین ترتیب «مهدی» به همسرکشی متهم شد و تحت تعقیب پلیس جنایی اداره آگاهی استان تهران قرار گرفت.
فرمانده پلیس پاکدشت ادامه داد : مشخصات متهم در اختیار تمامی واحدهای گشتی قرار گرفته بود که خبر رسید «مهدی» به پایانه مسافربری شرق تهران رفته است.بنابراین ماموران به سرعت به آنجا رفتند و متهم را پیش از فرار به سمت مرزهای شرق کشور در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.
وی خاطرنشان ساخت : «مهدی» که هیچ راهی برای پنهان کردن حقیقت پیش روی خود نداشت در همان بازجویی مقدماتی لب به بیان حقیقت گشود.مرد خلافکار گفت «وقتی که از زندان آزاد شدم ، فهمیدم زنم در غیاب من ، خیانت کرده است.به همین دلیل به همراه دختر عمه ام به خانه پدر زنم رفتم و او را به زور چاقو ربودم.بعد به سمت گرمسار رفتیم تا از آنجا به مشهد برویم که متوجه شدم زنم صدایم را ضبط کرده است.از این کار به شدت عصبانی شدم و وقتی به نزدیکی پاکدشت رسیدیم او را به جاده فرعی و بیابانی بردم و با چاقو کشتم.دختر عمه ام هم در ماشین نظاره گر ماجرا بود و در جنایت ، دستی نداشت.»
سرهنگ «زنده شو» با بیان این که ادعای همسرکش تحت بررسی است و او با صدور قرار قانونی روانه زندان شده ، ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی را در خانواده متزلزل دانست و به زوجها هشدار داد با حفظ سلامت روان از بروز چنین جنایت های تکان دهنده ای جلوگیری کنند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز یادآور شد : متاسفانه بسیاری از جنایتها به دنبال درگیری های خانوادگی رقم می خورد.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، سرهنگ «سعید لیراوی» تصریح کرد : در این نوع درگیری ، بسیاری از مردان و زنان بدون قصد قبلی و فقط به خاطر خشم آنی مرتکب قتل می شوند.حال اگر این افراد ، وضعیت روانی باثباتی داشته باشند شاید به هیچ عنوان مرتکب چنین جرایمی نشوند.وی تاکید کرد : از سوی دیگر دسترسی آسان به انواع چاقو باعث شده تا دعواهای منجر به آدمکشی افزایش یابد