PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفندهای رجیستری

pnugirl
03-17-2009, 01:14 AM
می خواهیم سعی کنیم با رجیستری ویندوز بیشتر آشنا شیم
مطالبی که نقل میشه به نقل از سایت های دیگه است و من خودم زیاد ازشون سر در نمی یارم و تازه دارم پا به پای شما یاد می گیرم پس هرچیزی رو که مطمئن نیستین امتحان نکنین

pnugirl
03-17-2009, 01:29 AM
بجز پست هایی که احتمالا متفرقه با منبع ذکر می شن توی پست های من سه تا منبع اصلی وجود داره که همین جا معرفیشون می کنم تا از ذکر نام هر منبعی در پایان پست راحت شم. PCSEVEN (http://www.PCSeven.com) : بوسيله d@rksp3lll P30world Download Center | بزرگترین سایت معرفی ، بررسی و دانلود نرم افزار های جدید (http://www.p30world.com) ترفندهای ویندوز از مسعود-ی

pnugirl
03-17-2009, 01:40 AM
رجيستری پایگاه داده ای است با پيکر درختی که در آن اطلاعات مربوط به کامپيوتر ، کاربران ، ابزار جانبی متصل به کامپيوتر و نوع سيستم عامل آن.
در رجيستری واژه هایی وجود دارد که شما باید آنها را بدانيد :
١- کليد :
شاخه هایی که در سمت چپ پنجره ظاهر شده اند را کليد ميگویند که یک کليد ميتواند حاوی چند زیر شاخه باشد . Hkey_Current_user یکی از زیر کليد های کليد Software عنوان مثال زیر کليد می باشد.
٢- داده یا متغير :
به رشته ای از اطلاعات که در ناحيه سمت راست پنجره قرار ميگيرد و محتویات کليد جاری را مشخص ميکند داده یا متغير ميگویند یک داده از سه قسمت تشکيل ميشوند : نام ، نوع داده یا متغير و خود داده.
برای وارد شدن به رجیستری باید ابتدا به منوی Start رفته و سپس گزینه RUN را انتخاب کنيد و در کادر مربوطه آن عبارت RegEdit را تایپ کرده و کلید enter را فشار دهید.

pnugirl
03-17-2009, 01:46 AM
در منوی Startزیر منوها پس از ۴٠٠ ميلی ثانيه ظاهر ميشود. شما ميتوانيد این زیر منوها را به سرعت برق ظاهر کنيد آن هم با رفتن به سراغ کليد زیر
کليد زیر را در رجيستری پيدا کنيد :
HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP
MENU SHOW DELAY را پيدا کنيد مقدار این متغير طول تاخير منو را بر حسب ميلی ثانيه از ٠ تا 999 در این جا فقره نشان ميدهد که ميتوانيد با دادن مقدار ١ به آن سرعت آن را بسيار بسيار سریع کنيد تا در نيم سوت زیر منوها ظاهر شوند.

pnugirl
04-01-2009, 12:33 AM
پخش کننده ی ویندوز اکس پی یعنی همون مدیا پلير خودمون هر ١ ماه یه بار ميخواد خودشو ارتقا بده و شما ميتوانيد
این ارتقا خودکار را از کار بندازید خوب ابتدا کليد زیر را در رجيستری پيدا کنيد :

Hkey_local_machine\software\microsoft\mediaplayer\ upgrade
اکنون مقدار متغيرenable auto upgrade را بهno تغيير دهيد ( البته ممکن در بعضی سيستمها به طور اتوماتيک noباشه )

TAHA
04-01-2009, 12:22 PM
با سلام خدمت دوست عزيز.
از شما دوست عزيز خيلي تشكر مي كنم كه در اين بخش فعاليت خود رو شرو ع كرديد.اميدوارم همچنان فعاليت خود را ادامه دهيد.خوشحال مي شويم.
اما جسارتا مطلب ارايه شده توسط شما تكراري مي باشد و قبلا در اين بخش ارايه شده.
حال اگر امكان دارد مطالب جديدتر را تكميلي تر ارسال كنيد.
ممنون از از همكاري يتان.
موفق باشيد.