PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کشف فسيل يک لاک پشت در صخره اي 20 ميليون ساله

Borna66
09-18-2009, 11:45 PM
کشف فسيل يک لاک پشت در صخره اي 20 ميليون ساله

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg

يکي از محققان ايالت اورگان موفق به کشف فسيل يک لاک پشت، در صخره اي 20 ميليون ساله در طول ساحل اورگان شد.

به گزارش ميراث آريا،‌ اين صخره با 76 سانتي متر طول و 61 سانتي متر عرض که در امتداد ساحلي در لينکلن کانتري واقع در اورگان کشف شده، ‌يک سنگ کاني است.
بيل هنشوميگر، کارشناس بخش آموزش دريانوردي در مرکز علمي هتفيلد، اظهار داشت: "اين يافته بسيار شکننده است و فکر مي کنم اگر هر چه زودتر از دريا خارج نشود، طي چند توفان بعدي آن را از دست خواهيم داد."

هنشوميگر با اشاره به بزرگي صخره،‌ متذکر شد: "من بدنبال کسب مجوز براي بيرون کشيدن اين فسيل پيش از آنکه در جذر و مد دريا ناپديد شود، هستم."

وي با اظهار تعجب از وجود اين فسيل در ميان صخره،‌ احتمال مي دهد لاک پشت مذکور در يک پس لرزه ي زير آبي که در زمان زمين لرزه بسيار معمول است مدفون شده باشد.

گاي دي توريس،‌معروف به گاي فسيلي اظهار داشت: "اين فسيل در صخره اي 20 ميليون ساله کشف شده، اما تا زمانيکه خود لاک پشت را بيرون نياوريم، نمي توانيم با اطمينان از قدمت آن حرفي بزنيم."

وي در ادامه افزود: "آخرين باري که کشفي چنين شگفت انجام شد، دهه ي هفتاد بود که يک شير دريايي با همين قدمت در نزديکي اورگان پيدا شد."