PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زادروز مرد بزرگ معاصر، نلسون ماندلا ؛ مردم محبوب ملتها ...

Borna66
09-15-2009, 01:57 PM
زادروز مرد بزرگ معاصر، نلسون ماندلا

http://pnu-club.com/imported/2009/09/1974.jpg

18 ژوئيه زادروز « نلسون ماندلا » مرد بزرگ معاصر است كه در 1918 به دنيا آمده است استقامت او در مبارزه ؛ علاقه مندي اش به حقوق و رفاه بشر، آزادي و دمكراسي ؛ و حل مسائل ملل با توسل به قوانين بين المللي و از طريق داوري و رد هرگونه تجاوز و جنگ اظهر من الشمس است و نياز به توصيف بيشتر ندارد.

Borna66
09-15-2009, 01:57 PM
زاد روز «نلسون ماندلا» مرد محبوب ملتها

http://pnu-club.com/imported/2009/09/1975.jpg

ماندلا در 1996 از سلول زنداني كه در آن محبوس بود و اينك موزه شده است ديدن مي كند ــــ ماتدلا در 83 سالگي ـــــ

ماندلا در 85 سالگي ( 18 ژوئيه 2003 ) 18 ژوئيه زاد روز نلسون ماندلا، مرد محبوب همه ملتها است . وي در اين روز در سال 1918 به دنيا آمد و به خاطر هدف و معتقداتش 27 سال از عمر خود را در زندان بسر برد. جهانيان هرگز اين اظهارات او ، در جلسه بيستم آوريل سال 1964 دادگاهي كه محكومش كرد از ياد نمي برند كه گفت: من بر ضد تبعيض هستم ، خواه اين تبعيض از جانب سفيد اعمال شود و يا سياه ـ در اين گوشه از دنيا باشد و يا آن گوشه. من خواهان وجود جوامع آزاد و دمكراتيك هستم كه مردم در اين جوامع با داشتن رفاه و امنيت و برخورداري از شادي و فرصت هاي مساوي ؛ هماهنگ و صميمانه با يكديگر زندگي كنند و براي تحقق اين وضعيت، تا پايان عمر مبارزه خواهم كرد و آماده ام جانم را در اين راه فدا كنم.
ماندلا پس از آزاد شدن از زندان 27 ساله، به تبعيض نژادي در وطن خود پايان داد؛ رئيس كشور شد، ولي از هيچكس انتقام نگرفت و كسي به خاطر گذشته اش مجازات نشد، تنها عذر خواهي متهمان به تبعيض و ارتكاب جرم به اين مناسبت، اكتفا گرديد. ماندلا تنها يك دوره حاضر به رياست كردن بر كشورش شد. با اين كه در شهر كوچك محل تولدش زندگي مي كند همانند يك رئيس كشور مورد احترام جهانيان است و ملل مختلف او را براي حل مسائلشان داور مي كنند و مردم از گوشه و كنار جهان برايش نامه مي فرستند و درد دل مي كنند و او اين نامه ها را با يادداشت خود براي دولتهاي مربوط ارسال مي دارد . او از نوجواني داراي افكار سوسياليستي است، ولي هرگز در صدد تحميل اين ايدئو لوژي بر نيامده است.
در هشتاد و پنجمين زاد روز او شخصيت هاي بزرگي از سراسر جهان از جمله كلينتون رئيس جمهوري پيشين آمريكا شركت كرده بودند و از آنجا كه ماندلا داراي مقام نيست، هزينه سفر به جمهوري آفريقاي جنوبي را از جيب خود پرداخت كرده بودند.