PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نامه یک ایرانی به ريیس‌جمهور شیلی به خاطر «خلیج فارس»

Borna66
09-14-2009, 07:21 AM
نامه یک ایرانی به ريیس‌جمهور شیلی به خاطر «خلیج فارس»

یکی از خوانندگان سايت تحليلي خبري «عصرایران» در نامه ای به ريیس جمهور شیلی، از امانتداری وی در جهت استفاده درست از عبارت خلیج فارس در احلاس دوحه تقدیر کرد.
این اقدام ريیس جمهور شیلی با واکنش عصبی برخی مقامات کشورهای عربی مواجه شد.
متن این نامه، بدین شرح است:

بنام خداوندِ جان و خرد

عالیجناب میچل باچلت ريیس جمهور گرامی شیلی

آن عالیجناب درکنفرانس«دوحه» نامِ خلیج پارس را بدرستی خلیج پارس ( Persian Golf ) خوانده اید. تاآن جا که من آگاهی دارم، این گفتارِراست ودرست، برذهنِ ایرانیان اثرِ نیکویی داشته
و احترام این مردم را نسبت به ملت بزرگ شیلی ورئیس جمهور فرهیخته آن کشور، بیش از پیش
کرده است.
بی گمان، اگر هر دولت نام های هزاران ساله تاریخی و جغرافیایی را کنار نهاده نامی دروغین جایگزینِ آن کند، خودرا دروغگو معرفی می کندو مایه بدبینی دیگران می شود. در چنین فضایی دوستی وصلح جایی نخواهد داشت.
جای تأسف بسیاراست که برخی ازسران عرب که عمرِکشورشان از عمرِخودشان هم کمتر است و شماری فرصت طلبِ دیگربا پیروی از آنها، بجای نام هزاران ساله خلیج پارس، نامی دروغین بکار می برند و ازپیامدهای خطرناک این رفتارناپسند درمنطقه خلیج پارس و دیگرمناطق، در این روزگار و در میان نسلهای آینده غافلند.
رفتارِشایسته وگفتارِب حقِ آن عالیجناب مایه سپاس و احترام عمیق ما به ملت بزرگ شیلی ورهبری ارجمند آن است. اطمینان دارم که درخاطره ما ایرانیان، به نیکویی و زیبایی، جاودان خواهید ماند.
با شایسته ترین احترام ها و بهترین آرزوها؛

دوستدار: حسين فرهنگ مهر

فروردین 1388خورشیدی برابرِآپریل2009 میلادی