PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتان در مورد اداب معاشرت و برخورد با ديگران و برداشت ديگران ار حرفتان چيست ؟

donya88
09-10-2009, 12:03 PM
زندگي زيباست اي زيبا پسند :46: زيبه انديشان به زيبا يي رسند

.

دوستان وهمراهان گرامي اي كاش مي شد كه همه ي ما مي توانستيم بهره ي خويش را از مسا ئلي چون :

اداب معاشرت و برخورد با ديگران.....بالا ببريم .

اي كاش مي شد تمام انسانها را با ديد خوب نگاه كنيم و هيچ برداشتي از نوع كلام انها نداشته باشيم .

. اي كاش فقط و فقط براي خودمان زندگي مي كرديم . و باور داشته باشيد كه اگر اينگونه شود خير و بركتمان به اطرافيان هم خواهد رسيد.

اي كاش مي شد حسادتها كينه ها غرورها و...... را كنار گذاريم و با خوشحالي ديگران شاد و شكست انها غمگين شويم.

اي كاش مي شد چشم و هم چشميها را كنار بگذاريم و هدف را تنها براي خوشبختي خويش انتخاب مي كرديم كه اگر اينگونه مي شد ..............

مدتها ست كه وجود مسئله اي ذهن مرا ازار داده و تبديل به دغدغه ي ذهني شده :311:. نمي دانم بهتر است نامش را وسواس فكري بگذارم يا شايد ربطي به مسا ئل بالا كه ذكر كردم داشته باشد . از شما دوستان گرامي خواهشمندم با خواندن مطلب زير مرا از اين نگراني و دغدغه برهانند و اينجا نب را از دانش خويش بهره مند نمايند .:172:كه اعتقاد اينجانب از حضور در اين سايت فرا گرفتن است در تمام ابعاد.

خيلي ساده بگويم و بي ريا . همين مطلب را كه مي خواستم بنويسم ساعتها بر روي ان فكر كردم كه ايا با خواندن اين مطلب ديگران چه برداشتي روي شخصيت من مي كنند و ساعتها وقت باارزش مرا گرفت .:258::25: در صورتي كه فكري مدام به درونم القا مي شود :" كه تو به هيچ عنوان در مورد كارهايي كه مي خواهي انجام دهي منتظر برداشت ديگران نباش . ببين چه چيز براي خودت ارزش دارد ."

مثالي ديگر : زماني كه با فردي مشغول گفتگو هستم مدام ذهنم منحرف مي شود به اين فكر كه نكند وي با اين سخن من رنجيده خاطر شود ودر نتيجه برداشت ذهنيش برروي من عوض شود . به همين دليل مدام در پي عذر خواهي از طرف مقابل هستم . شايد بارها شده بعد از چند ساعت و يا چند روز دوباره به شخص مراجعه كرده واز او بابت كار نكرده كه( اصلا خود شخص متوجه ي حرفهاي من نشده بود )عذر خواهي نمايم .:100::258:

كاري را كه انجام مي دهم در پي رضايتمندي ديگران هستم . و با نارضايتي اطرافيان ان موفقيت برايم كاملا بي ارزش مي شود . شايد مدتهاست كه براي ان تلا ش مي كردم . در صورتي كه نداي درونيم مي گويد بايد هدفت و موفقيتت براي خودت ارزشمند باشد .....

شما چگونه هستيد ؟ به نظر شما طرز تفكر م درست مي باشد يا نداي درونم

Borna66
09-10-2009, 11:03 PM
با سلام خدمت دنيا خانوم عزيز
ابتداعا خيلي ممنون با طرح اين سوال جالب و در جاي خود كاربردي براي همه
همه چنين درخواستون براي نظرسنجي در مورد اين نگرش و تفكرتون.

اما نظر بنده (طه) در مورد نگرش و تفكر شما
به نظره من با اين جمله تون كاملا موافق هستم اما نه بصورت مطلق

كه تو به هيچ عنوان در مورد كارهايي كه مي خواهي انجام دهي منتظر برداشت ديگران نباش . ببين چه چيز براي خودت ارزش دارد ."

اما چرا نه چرا مطلق !!!؟
به خاطر اين كه در اين حالت باعث ايجاد پديده مهلك ازخودشيفتگي و مطمئنا به دنبال آن منجر به تكبر و غرور كاذب در فرد و نهاينا باعث شكست در انجام ان كار يا تفكر ميشه.

بنابراين براي جلوگيري از اين اتفاق نادرست مي تواند از عنصر مشورت و بازخورد استفاده كرد ان هم بصورت متعادل.يعني در مورد كاري يا تفكري مربوطه به خودمان مي توانيم از افرادي كه قابل اعتماد و همچنين از نظر عقل و شعور به ان درجه مطئن رشد فكري و رواني رسيدند در مورد ان كار يا تفكر مشورت و بازخورد و نظر سنجي كنيم.و نهايتا با توجه به مشورت ها و بازخورد ها بدست امده.خودمان نتيجه ي نهايي رو بگيرم.(اين خيلي مهم هست )

در مورد برداشت متفاوت و اغلب منفي ديگران از حرف هاي شما،به نظر من اگر حرف هاي شما درست و عاقلانه و منطقي باشد،به هيچ عنوان نبايد طرف مقابل از حرف هاي شما برداشت خاصي يا منفي داشته باشد،
در غير اين صورت اگر حرف هاي شما عاقلانه و منطقي باشد و فرد مقابل برداشت منفي و خاصي بردارد نشانه ضعف در تفكر و اعتقاد او مي باشد.
به نظر من در اين مورد كه كاملا مشخص هست اشتباه از كيست، اصلا نيازي به عذرخواهي مستقيم و چندبار از فرد مقابل به عنوان اينكه به ايشان بر خورده، اصلا لازم نيست،جون با اين كار به خود و تفكر و نگرش خود توهين كرديد و نهايتا وجه و شخصيت دروني خود را در طرف مقابل كم ارزش كرديد.

به عنوان مثال در مورد همين معنا و مفهوم اواتور كه بنده تعريف لغوي و معناي ديكشنري وار ان عرض كردم و گفتم آواتر نماد و نشانه ي است كه مي تواند برخاسته از هويت و شخصيت و احساسات فرد انتخاب كننده ان باشد كه در دانشنامه ي ويكي پديا و چند سايت معتبر علمي ديگر اين تعاريف امده اما به هيچ عنوان اين تعريف بنده منظور من توهين به شخص خاصي نبود .و در اين زمينه هميشه معتقد هرچيزي بهره كاري افريده و ايجاد شده و عاقلانه نيست انرا همين طور و الكي بكار بريم مثلا همين وقت و زمان كه نبايد به بيهودگي و صرف گذشتن زايل شود.هميشه سعي كنيد از تمام چيزها افريده و خلق شده بدرستي استفاده و سود ببريم.

اما دوست عزيزم به نظر من ابتداعا شما سعي كنيد با توجه به طرف مقابلتون و طرز تفكرش ،حرفي و يا اعقايدتون رو مطرح كنيد و كلا به نظره من سعي كنيد با افرادي مشاعرت كنيد كه مثبت نگر و از نظره درجه عقل و شعور حداقل در سطح شما يا بيشتر باشد و هرگز سن بالا را ملاكي بر بزرگي فرد درنظر نگيريد كه بزرگي به عقل است نه سن.(البته اين نكته هم قابل ذكر است متاسفانه توي جامعه ي كنوني ما ايران ،بيشتر افراد بازم متاسفانه تحصيل كرده درجه شحصيتي منفي گرا دارند و به همه چيز به ديد منفي فكر و توجه مي كنند كه از اين جور ادم ها به شدت دور باشد)
البته تمام ذكر شده در بالا نيازمند يك وجود نوع اراده و اعتماد به نفس متعادل به خود و عقايدمان هست كه هرگز ان نبايد بصورت كاذب و افراطي باشد.

در مورد نظرسنجيتون در مورئ نگرشتون ار نظره من دو گزينه كافي نيست ،چنتا گزينه ي ديگه هم اضافه بشه دامنه نظرات و ايده ها در مورد نگرش ما بهتر و كاملتر ميشه به نظرم.

و در پايان حرفهايم به شما عزيز عرض مي كنم كه

هميشه خودت باش نه كسي ديگر (نه بصورت مطلق، بصورت متعادل)

و تمام گفته هاي بالايي من كاملا نظر و اعتقاد شخصي بنده(طه) در مورد نگرش شما بود و مطمئنا موافق و مخالف خواهد داشت.اميدوارم گفته هاي بنده كمكي باشد براي يافتن راه بهتر براي شما عزيز.و همچنين ساير دوستان عزيز هم از نوشته هام برداشت خاصي نكنند:203:

موفق و سلامت باشد

روزگار خوش.طه

NIMA.N
09-10-2009, 11:30 PM
به نظر من آدم بايد اول حرفشو توي دهنش بچرخونه و هر حرفيو نزنه. درسته آدم براي خودش زندگي ميكنه ولي كمي هم بايد احساس مسئوليت در قبال حرف زدنش داشته باشه

donya88
09-11-2009, 09:30 AM
از هر دو شما دوست عزيز كمال تشكر رادارم . اقا طه خيلي كوبنده و جالب گفتيد . حتما روي مطلبتون فكر مي كنم.
اقا نيما شما هم همينطور . حر فتان سخن اقا طه بود البته خلا صه تر ممنون

در تمام امور زندگي موفق باشيد

pnugirl
09-11-2009, 10:36 AM
خب دنیا جان
می دونی. به نظر من رضایت دیگران مهمه اما همیشه نمیشه منتظر موند تا رضایت دیگران را به دست بیاری و موفقیتت رو متضمن این موضوع بدونی. چون آدما سلایق متفاوتی دارن و مطمئنا تو نمی تونی همیشه همه رو راضی نگه داری
ضمنا نباید بهشون بی اعتنا هم باشی. چون به قولی می گن دهن مردمو هیچ وقت نمی شه بست. نباید کاری کنی که بهشون اجازه بدی تورو سوژه کنن

Dr.Mobile
09-11-2009, 05:18 PM
به نظر من آدم بايد اول حرفشو توي دهنش بچرخونه و هر حرفيو نزنه. درسته آدم براي خودش زندگي ميكنه ولي كمي هم بايد احساس مسئوليت در قبال حرف زدنش داشته باشه
سلام
من هم با نظر اقا طه و اقا نيما موافق هستم
اصلا كلا نشانه ي سخن درست اين هست
به جا و به موقع باشد
به اندازه كافي باشد
كلام مسوليت دار باشد

MIN@MAN
09-11-2009, 06:03 PM
به نظره من نظر برداشت و نظر ديگران تا اندازه ي مهم هست اما نه اينقدر زياد كه باعث لغو كار يا منفي شدن نگرشمون بشه.اما بازم كسي كه حرفي رو ميزه بايد مئوليتش هم رو بپذيره.متاسفانه مشكل جامعه ما همين عدم مسوليت پذيري حرف در قبال عمل هست.

ایده
12-15-2009, 03:34 AM
دنیای عزیز مشکلی را که مطرح کردید سالها موضوع مهمی در تحقیقات علمی بوده است . یکی از فاکتورهای تخریب رابطه بشمار می رود . با مطالعه ی یکی از کتابهای شناخت اجتماعی می توانی اطلاعات جالبی در این مورد کسب کنید. اداب معاشرت در فرهنگهای مختلف متفاوت است بنا بر این برداشتهای انسانها از دیگران متفاوت است. در فرهنگهای اسیایی بیشتر نگرش فرد مقابل مهم است . اما در فرهنگ غربی نظر خود فرد اهمیت دارد ولی در فرهنگهای مختلط اغلب تکلیف افراد مشخص نیست به همین دلیل در روابط دچار سردرگمی می شوند.مسلما تعادل در این مورد راه حل خوبی است. و در مقابل هر کسی که اصلا شناختی از عقاید ش نداریم هم می توانیم برخورد نسبتا مناسبی داشته باشیم . با ارامش به حرفهای حتی مخالف با عقایدمان گوش دهیم . به هویت دیگران احترام بگذاریم . راه های کنترل هیجانهای مثبت و منفی منا سب خودمان را بیاموزیم. وقتی کسی در حال سخن گفتن با ماست در همان لحظات ما هم در فکر بهترین پاسخ نباشیم تا بلا فاصله بعد از اخرین جمله طرف مقابل به سرعت پاسخ بدهیم.گاهی اوقات بهترین پاسخها فقط گوش کردن درست و سکوت است .اگر کسی با نظر درستمان شدیدا مخالف بود بهتر است به او این فرصت را بدهیم که خودش با گذشت زمان به درستی نظرمان پی ببرد . یادمان باشد هر کسی دنیا را از پنجره چشمانش با زاویه ی متفاوتی از ما می بیند .و نخواهیم برداشت همه انسانها از دنیا یکسان باشد . سازگاری اجتماعی و برقراری روابط سالم و نیرو بخش یکی از فاکتورهای اساسی است که در کنار ضریب هوشی در تشخیص افراد سالم به طور علمی مطرح شده است. دنیا ی عزیز اوج سلامت و موفقیت را برایت ارزومندم.

donya88
04-17-2011, 05:10 PM
سلام به همه
بعد از حدود 1 سالیو اندی که از این تایپیکم گذشته بطور اتفاقی سری زدم و نظرات را دوباره مرور کردم. اصلا به کلی یادم رفته بود که اینا را من نوشتم .
اما تا اما الان طرز تفکرم با اون موقع هزاران کیلومتر فاصله گرفته . یعنی زیرو رو شده و برام جالب بود که این مطلبو خوندم یا در واقع به نوعی به خودم خندیدم
با تشکر و احترام فراوان به تمامی دوستان عزیزم:72: