PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک از فوق حرفه ای ها درباره نصب هارد

م.م_ب
08-26-2009, 08:32 AM
از یک دوستی که هم در زمینه سخت افزار و هم در زمینه نرم افزار خوره باشه میخوام که تا جایی که میتونه به من برای حل مشکلم کمک کنه. داستان من از این قراره که:
مادربورد من SATA ساپورت نمیکرد. برای همین یه مبدل IDE به SATA به قیمت 17000 تومن خریدم. یه هارد ساتا هم 45000 تومن خریدم و بهش وصل کردم. بعد ظاهرا نصبش کرده بودم(یه نمومش اینکه تو device manager اومده بود)؛ ولی نمیدونم چرا فایلش قابل دسترسی نبود. . .بعد از طی چند مرحله تو گل موندن و سوال و جواب به این نتیجه رسیدم که از cd مادربورد یه سری فایل رو کپی کنم توی یه فلاپی خام و هارد قبلیمو جدا کنم و به کمک اون فلاپی شروع کنم به نصب xp روی هارد جدید تا قابل استفاده بشه. این هم با اینکه روش کارآمدی به نظر میرسید، نشد و در آخرین مرحله برای نصب ویندوز ارور میداد که هیچ هارد نصب شده ای رو برای اینکه ویندوز رو روش نصب کنه پیدا نمیکنه.
سوال اصلی من درباره این مبدله و میخوام بدونم کسی تا حالا با اینا کار کرده که ببینه چطور باید باهاشوی کار کرد و نصبشون کرد؟ بعد اینکه آیا کسی درباره جریان بالا توضیحی داره؟ و اگر جوابی برای این ها نبود لااقل یکی بگه چطور یه هارد رو چه با داشتن یه هارد دیگه و چه در غیر این صورت نصب میکنیم؟

sunyboy
08-26-2009, 01:54 PM
اگر هارد را در قسمت بایوس یا همون صفحه ابی رنگ شناخته باشه مشکلی نیست و خواهد شناخت برای اطیمنان کامل یکبار ویندوز را بطور کامل نصب کنید یعنی ویندوز قبلی را حذف کنید و دوباره نصب کنید نه اینکه روی ویندوز فعلی دوباره نصب کنید!!! اگر مشکلتان حل نشد بایوس مادربردتان را ارتقا دهید در این صورت یقینا مشکل شما حل خواهد شد!!

با احترام

م.م_ب
08-27-2009, 06:45 PM
آقا خیلی ممنون از اینکه سریع جواب دادی. واقعا لطف کردی.
1_اگر منظورت منوی دوم صفحه setup بود، در اونجا نمیشناسه. نمیدونم ربطی داره یا نه ولی فقط پورت های IDEمو در اونجا شناخته. این هارد دومیه که ساتاست رو نشناخته.
2_ویندوز رو میخوام روی هارد ساتا نصب کنم. الآن ویندوز روی هارد آی دی ای نصبه.
3_آگه منظورم از 2 مورد قبلی رو متوجه نشدید لااقل بگید بایوس رو ارتقا دادن یعنی چی؟
متاسفانه هارد اولم که 80گیگه به مرز انفجار رسیده و فقط حدود 300MB در مجموع جا داره. برای همینه که خیلی به یه هارد دیگه احتیاج دارم.

sunyboy
08-27-2009, 06:54 PM
اگر در صفحه دوم ستاپ نشناسه با عوض کردن ویندوز هم نمیشناسه!! باید مادر برد را اتقا دهید برای اینکار برین به سایت سازنده مادر برد و مدل مادر بردتان را دقیق در اونجا بنویسید و بگردین و فایل آپگرد مادر برد را پیدا کنید و دانلود کنید اگر مادر بردتان مربوطه دوسال پیش باشه اپگرد آن راحت توی محیط ویندوز فایل دانلودی را اجرا کنید و منتظر باشید تا تمام مراحل بخوبی طی بشن و به هیچ وج دستگاه را موقعی که کار اپگرد در حال انجام شدن است خاموش نکنید و برنامه ای را هم اجرا نکنید تا وقتی که مراحل آپگرد تموم بشه بعد از اتمام یکبار دستگاه را ریستارت کنید و تمام!! اگر بعد از آپگرد بایوس مادر برد بازم هارد را نه در قسمت بایوس و نه در ویندوز نسناخا تنها را عوض کردن مادر برد با یک مدل جدیدتر که این هارد را بدون تبدیل بشناسه!!

موفق باشید

با احترام

م.م_ب
08-27-2009, 07:45 PM
بابا online خیلی کارت درسته.
مادربوردم مال سال 2004 بوده. حالا میشه راحت آپگریدش کرد؟ چقدر حجمو باید دانلود کنم؟

sunyboy
08-27-2009, 09:16 PM
میشه آپگردش کرد فایلش هم زیاد نمیشه تقریبا 2 تا 5 مگ میشه حدا اکثرش!

م.م_ب
08-29-2009, 08:18 AM
میشه آپگردش کرد فایلش هم زیاد نمیشه تقریبا 2 تا 5 مگ میشه حدا اکثرش!

من رفتم توی سایت مادربوردم که soltek.com.tw است. بعد یه جوری بود که انگار سایته تبدیل به جستجوگر شده. این از سایت مادربورد که هیچی،تعطیل! دیگه از توی سرچ های انجام شده اش رفتم توی یه سایت توپ (اگه خواستین بگین توقسمت معرفی سایت ها درموردش توضیح بدم) که خیلی مطالبش خوب بود. با اینکه سایته آمریکایی بود و آدم فکر میکنه اونا که تو تکنولوژی دارن غرق میشن باید خیلی چیز حالیشون باشه، ولی تازه فهمیدم که همین بروبچه های خودمون خیلی کارشون درسته. خلاصه اونجا هم نتیجه نگرفتم.
من بعد از کلی اینور اونور کردن آخرش توی تبیان سرچ کردم و به یه مطلب برخوردم مال 6 سال پیش که پارتیشن ساختن توی disk management رو نشون داده بود. با ایجاد پارتیشن به هاردم دستیابی پیدا کردم. البته اگر بخوام هارد قبلیمو کنار بذارم نیاز به نصب ویندوز دارم که باتوجه به این سایت خارجیه فهمیدم که کار حضرت فیله و به ناشی بودن من و اینا مربوط نمیشه! خلاصه با یه هارد خریدن کلی اطلاعات مختلف به دست آوردم.
از اینکه به من پاسخ دادی ممنون.:121:

sunyboy
08-29-2009, 10:12 AM
من رفتم توی سایت مادربوردم که soltek.com.tw است. بعد یه جوری بود که انگار سایته تبدیل به جستجوگر شده. این از سایت مادربورد که هیچی،تعطیل! دیگه از توی سرچ های انجام شده اش رفتم توی یه سایت توپ (اگه خواستین بگین توقسمت معرفی سایت ها درموردش توضیح بدم) که خیلی مطالبش خوب بود. با اینکه سایته آمریکایی بود و آدم فکر میکنه اونا که تو تکنولوژی دارن غرق میشن باید خیلی چیز حالیشون باشه، ولی تازه فهمیدم که همین بروبچه های خودمون خیلی کارشون درسته. خلاصه اونجا هم نتیجه نگرفتم.
من بعد از کلی اینور اونور کردن آخرش توی تبیان سرچ کردم و به یه مطلب برخوردم مال 6 سال پیش که پارتیشن ساختن توی disk management رو نشون داده بود. با ایجاد پارتیشن به هاردم دستیابی پیدا کردم. البته اگر بخوام هارد قبلیمو کنار بذارم نیاز به نصب ویندوز دارم که باتوجه به این سایت خارجیه فهمیدم که کار حضرت فیله و به ناشی بودن من و اینا مربوط نمیشه! خلاصه با یه هارد خریدن کلی اطلاعات مختلف به دست آوردم.
از اینکه به من پاسخ دادی ممنون.:121:

ای یایا دوست عزیز چرا اولش نگفتی که هاردت پاتیشن بندی نشده هنوز!! من فکر کردم هاردت پاشتین بندی شده است و نمیشناسه !! برای همین اون راه حل ها رو بهت گفتم اگر میدونستم هاردت بدون پارتیشن هست که فوری میگفتم باید چیکار کنی!!! خلاصه خوشحالم که مشکلت حل شده است!!

موفق باشید!!

یا احترام مدیریت باشگاه

م.م_ب
08-30-2009, 10:02 AM
من که همون اول گفتم هاردم رو تازه خریدم و نصب کردم.
به هر حال مشکل اصلی هنوز باقیه. نمیدونم با مادربورد و هاردم چه کار کنم.

از راهنمایی هات ممنون.

sunyboy
08-30-2009, 10:36 AM
موفق باشید

با احترام مدیریت باشگاه