PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسیدن به درجات خوب در رشته ای تی

pdfstore.ir
08-03-2009, 10:59 PM
سلام دوستان گلم
من این بحث را راه اندازی کردم چون می خوام که بهم برای رسیدن درجات خوب در رشته مان کمک کنیم

لطفا تجارب خودتان را در این تاپیک در اختیار بقیه قرار دهید

با تشکر فراوان
پری

:89:

pdfstore.ir
08-03-2009, 11:10 PM
من توی این زمینه یک تحقیق کوچک انجام دادم
به این نتیجه رسیدم

شامل:
1- خوب درس خواندن (درسهای دانشگاه)
2- خواندن شبکه شامل MCSE, MCSD, MCSA
3- خواندن امنیت شبکه CCNA
4- آموزش مهندسی نرم افزارهای ماکروسافت
5-آموزش و یادگیری کلیه WINDOWS ها (شامل win Me, win XP, win 2000, win nt, server, data center server, advance server , ....)
6- آموزش هک و آنتی هک
7- آموزش طراحی وب
7- آموزش برنامه های xhtml, css, php, Ajax, eso, mysql
8- آموزش تکنیک های گرافیکی
9- آموزش برنامه نوسی شامل : C, C++, C#, JAVA, دلفی و پاسکال و ...
10- خواندن مجله ماهنامه فناوری اطلاعات
11- خواندن کتابهای رشته برق به نام : الکترونیک 1 و 2 و 3 - کنترل - مدار الکتریکی 1 و 2
12- خواندن کتابهای رشته صنایع به نام : خواندن کلیه کتابهای مدیریتی
13- خواندن کلیه کتابهای سخت افزار و نرم افزار رشته کامبیوتر مخصوصا کتاب ذخیره و بازیاب اطلاعات

pdfstore.ir
08-03-2009, 11:14 PM
14- برای درک بیشتر تاریخچه نرم افزار در تجارت ، سیاست ، سرگرمی و ... مطالعه کنید
15- مطالعه تجارت الکترونیک و امنیت اطلاعات
16- سرچ و تحقیق در اینترنت و کتابخانه در مور موضوعات مربوط به این رشته
17- مطالعه کتابهای مربوط به این رشته و مجلات

و ...

Fahime.M
08-03-2009, 11:16 PM
پری جون منظورت تخصصه ؟!...من منتظر میمونم از تخصص بقیه استفاده کنم!:162:....:36:

pdfstore.ir
08-03-2009, 11:22 PM
پری جون منظورت تخصصه ؟!...من منتظر میمونم از تخصص بقیه استفاده کنم!:162:....:36:

ترگل عزیزم
منظورم تخصص نبود ... منظورم تحقیق در مورد درجات بهتره بود تا بتوانیم راهمان را بهتر پیدا کنیم :226:

Fahime.M
08-03-2009, 11:23 PM
من میخوام یه زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنمو روش کار کنم میشه یکی از بین این زبانها که فکر میکنید بهتره رو معرفی کنید...
ممنون

pdfstore.ir
08-03-2009, 11:31 PM
من در این مورد از یک نفر برنامه نویس سئوال کردم

نظر اون این بود که بهتره اول visual stuidio 6.5 را بخوان (تقریبا مانند برنامه C++, C )
بعد می تونی C# را بخوانی و بعد برنامه .net هم یاد بگیری

pdfstore.ir
08-03-2009, 11:36 PM
در کل اگر شاخه برنامه نویسی را دوست داری می بایست روی برنامه های روز کار کنی
از جمله :
C, C++, C#, JAVA , اسمبلی و دلفی و ...

اگر می خواهی روی طراحی وب کار کنی می بایست برای شروع از HTML, Xhtml و بعد CSS و بعد PHP و ... یادبگیری

فریبا
08-04-2009, 09:40 AM
پری جون به نظر من چون مباحث it خیلی گسترده است . بهتره که اول برای خودمون یک شاخه انتخاب کنیم .
باید ببینیم تو چه مبحثی علاقه داریم (که مهمترین شرطه ) و در ضمن کلیه جوانب اون شاخه رو از قبیل تهدید ها و مزایا ، محیط کار ؛ میزان درآمد و ... بسنجیم .
وقتی که مطمئن شدیم چی میخوایم بریم سراغش . و از ابتدا تا انتها دنبالش کنیم .
چون اگر بخواهیم از هر چیزی کمی یاد بگیریم .. میشیم یه کتابی که هیچ 2 صفحه ای توش همخونی نداره و عملا علممون بی استفاده می مونه .

فریبا
08-04-2009, 09:49 AM
من میخوام یه زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنمو روش کار کنم میشه یکی از بین این زبانها که فکر میکنید بهتره رو معرفی کنید...
ممنون
ترگل جونم من تازگیا C# رو شروع کردم .چون :

C#.Net يكي از قدرتمند ترين زبان هاي برنامه نويسي بوده و به قول معروف دست بسياري زبانهاي ديگر را از پشت بسته است.
C# مجموعه اي تكامل يافته از زبانهاي c++ و c است ولي c++ همچنان جاي خود را در ميان طرفدارانش حفظ كرده است.
يكي از مزاياي c#.net قدرت دسترسي فوق العاده بالاي آن به سيستم است.

در اين زبان شما دردسر هاي c++ را نخواهيد داشت. در c#.net سعي شده رابط کاربري بسيار زيبا و ساده و در عين حال قدرتمندي در اختيار کاربر قرار بگيرد.
مباني اصلي اين زبان مانند زبان هاي ديگر مي باشد

pdfstore.ir
08-06-2009, 09:43 PM
پری جون به نظر من چون مباحث it خیلی گسترده است . بهتره که اول برای خودمون یک شاخه انتخاب کنیم .
باید ببینیم تو چه مبحثی علاقه داریم (که مهمترین شرطه ) و در ضمن کلیه جوانب اون شاخه رو از قبیل تهدید ها و مزایا ، محیط کار ؛ میزان درآمد و ... بسنجیم .
وقتی که مطمئن شدیم چی میخوایم بریم سراغش . و از ابتدا تا انتها دنبالش کنیم .
چون اگر بخواهیم از هر چیزی کمی یاد بگیریم .. میشیم یه کتابی که هیچ 2 صفحه ای توش همخونی نداره و عملا علممون بی استفاده می مونه .

کاملا با نظرت موافق ام فریبا جان

Monire
08-07-2009, 11:34 AM
سلام دوستان

جالب بود مطالبتون

من می خوام 3dmax کار کنم, چطوره به نظرتون خوبه؟

hiddenboy
08-07-2009, 11:48 AM
ممنون
الان بهترين زبان براي ياد گيري يكي C#.net هست كه اين در اين زبان پروژه ها سريع تر به جواب ميرسن و مجددا بايد دنبال پروژه بگردين و بسيار هم قوي و انعطاف پذير هست ،‌بعد از اون java خوبه به شرطي كه تكنولوژي J2EE رو هم باهاش بخونين كه توي اين زبان پرو‍ژه هاي بسيار قوي كه زمان به ثمر رسيدن طولاني تر هست رو ميتونيد بگيريد و چون زمان اجراي پروژه طولاني هستپس از لحاظ مالي هم ميتونيد در آمد مناسب تري رو در بياريد ضمن اينكه الان از اين زبان در سيستم هي بانكداري بيشتر استفاده ميشه و خواهد شد

hiddenboy
08-07-2009, 12:13 PM
دوستان راجع به فناوري اطلاعات بايد بگم كه اين رشته سر و كارش بيشتر با شبكه هاي كامپيوتري و ارتباطات و اطلاعات‌(‌مثلا پردازش اطلاعات هستش ) كمتر به كار برنامه نويسي در اين رشته ميپردازن - نظر و تجربه من اين هست كه اگر مي خواد تو ياين رشته موفق باشي بعد از دروس دانشگاهي و موازي با درس دانشگاهاتو ن بهتر به دنبال گذروندن دوره MCSE كه مربوط به مديريت،‌ كانفيگ كردن و طراحي سرويس هاي زير ساخت شبكه مثل DHCP DNS و ... ،‌و نگهداري شبكه از لحاظ نرم افزاري هست
--network +
-- win xp pro
-- win server 2003
-- 1 network infrastructure
-- network infrastructure 2
-- Active Directory
-- ISA
_security
-- SQL Server
براي كسب اين مدرك بايد اين دوره ها رو بگذرونيد كه 2-3 تا دوره آخر انتخابي هست و اجباري نيست --
و يا مي تونيد دوره هاي CISCO رو بخونيد
cisco يك شركت بسيار معتبر و قوي در زمينه شبكه و توليد تجهيزات شبكه اي مثل switch , router , wireless router و ... ، كه اين شركت اومده دوره هايي رو بنيان گذاري كرده كه آموزش استفاده از محصولاتش هست ،‌و بسيار پر فروش و طرفدار هست
اگر اين دوره رو بگذرونيد فقط در زمينه مديريت ،‌طراحي ، كانفيگ و نگهداري شبكه در سطح سخت افزاري خواهيد پرداخت، مثلا طراحي شبكه هاي داخل سازماني ، بين سازماني ،‌كشوري كه مثلا چه جوري بايد باشه و از چه تجهيزاتي استفاده بشه و... از لحاظ مالي هم الان من يك سرور ISA كانفيگ ميكنيم 500 ميگيريم كه 1 روز وقت ميگيره ، در صورتي كه 10 دقيقه يك روتر سيسكو رو كانفيگش ميكنيم براي اينترنت و ساب نتينگ و 300 ميگيريم،‌اين هم از لحاظ هزينه اي.
هر گونه سوالي در مورد هر يك از دوره هاي بالا داشتين و يا سوال ديگه در خدمتم

موفق باشيد

Monire
08-07-2009, 12:32 PM
دوستان راجع به فناوري اطلاعات بايد بگم كه اين رشته سر و كارش بيشتر با شبكه هاي كامپيوتري و ارتباطات و اطلاعات‌(‌مثلا پردازش اطلاعات هستش ) كمتر به كار برنامه نويسي در اين رشته ميپردازن - نظر و تجربه من اين هست كه اگر مي خواد تو ياين رشته موفق باشي بعد از دروس دانشگاهي و موازي با درس دانشگاهاتو ن بهتر به دنبال گذروندن دوره mcse كه مربوط به مديريت،‌ كانفيگ كردن و طراحي سرويس هاي زير ساخت شبكه مثل dhcp dns و ... ،‌و نگهداري شبكه از لحاظ نرم افزاري هست
--network +
-- win xp pro
-- win server 2003
-- 1 network infrastructure
-- network infrastructure 2
-- active directory
-- isa
_security
-- sql server
براي كسب اين مدرك بايد اين دوره ها رو بگذرونيد كه 2-3 تا دوره آخر انتخابي هست و اجباري نيست --
و يا مي تونيد دوره هاي cisco رو بخونيد
cisco يك شركت بسيار معتبر و قوي در زمينه شبكه و توليد تجهيزات شبكه اي مثل switch , router , wireless router و ... ، كه اين شركت اومده دوره هايي رو بنيان گذاري كرده كه آموزش استفاده از محصولاتش هست ،‌و بسيار پر فروش و طرفدار هست
اگر اين دوره رو بگذرونيد فقط در زمينه مديريت ،‌طراحي ، كانفيگ و نگهداري شبكه در سطح سخت افزاري خواهيد پرداخت، مثلا طراحي شبكه هاي داخل سازماني ، بين سازماني ،‌كشوري كه مثلا چه جوري بايد باشه و از چه تجهيزاتي استفاده بشه و... از لحاظ مالي هم الان من يك سرور isa كانفيگ ميكنيم 500 ميگيريم كه 1 روز وقت ميگيره ، در صورتي كه 10 دقيقه يك روتر سيسكو رو كانفيگش ميكنيم براي اينترنت و ساب نتينگ و 300 ميگيريم،‌اين هم از لحاظ هزينه اي.
هر گونه سوالي در مورد هر يك از دوره هاي بالا داشتين و يا سوال ديگه در خدمتم

موفق باشيد

خوب عالیه عیب ما اینه کسی نیست راهنماییمون کنه و نمی دونیم باید چی کار کنیم

برا گذروندن این دوره باید چی کار کنیم؟و کجا این دوره ها برگذار میشه؟و چقدر طول میکشه؟

ممنونم:172:

hiddenboy
08-07-2009, 12:49 PM
خوب عالیه عیب ما اینه کسی نیست راهنماییمون کنه و نمی دونیم باید چی کار کنیم

برا گذروندن این دوره باید چی کار کنیم؟و کجا این دوره ها برگذار میشه؟و چقدر طول میکشه؟

ممنونم:172:
خوب بهترين گزينه ثبت نام در آموزشگاه هاي معتبر مثل مجتمع فني تهران كه در اكثر شهر ها با همين نام شعبه زده . و يا جهاد هاي دانشگاهي
(‌ستون اول ساعتي كه بايد بگذرونيد ستون دوم نام دوره )‌
35 network
63 Xp pro
45 server
60 network infrastructure 1
48 network infrastructure 2
54 Active Directory
54 ISA
66 Exchange server
30 Design net infra & Active
30 Design security
در مورد SQL server متاسفانه اطلاعاتي ندارم -- اين time بر اساس ساعاتي كه من در مجتمع فني تهران ميرم هست مه طول دوره ها با اين صورت هست
در مورد سيسكو خم بايد بگم دوره هي مختلفي داره در سطح basic , professional , expert
‍51 CCNA
50 CCNP (BSCI
50 CCNP (BSMSN
50 CCNP (ONT
50 CCNP ( ISCW
معمولا دوره هاي ‍‍CCNE كه حالت expert ( متخصص ) برگزار نميشه توي ايران - اين مدرك معادل دكتراي شبكه هست

Monire
08-07-2009, 02:11 PM
خوب بهترين گزينه ثبت نام در آموزشگاه هاي معتبر مثل مجتمع فني تهران كه در اكثر شهر ها با همين نام شعبه زده . و يا جهاد هاي دانشگاهي
(‌ستون اول ساعتي كه بايد بگذرونيد ستون دوم نام دوره )‌
35 network
63 xp pro
45 server
60 network infrastructure 1
48 network infrastructure 2
54 active directory
54 isa
66 exchange server
30 design net infra & active
30 design security
در مورد sql server متاسفانه اطلاعاتي ندارم -- اين time بر اساس ساعاتي كه من در مجتمع فني تهران ميرم هست مه طول دوره ها با اين صورت هست
در مورد سيسكو خم بايد بگم دوره هي مختلفي داره در سطح basic , professional , expert
‍51 ccna
50 ccnp (bsci
50 ccnp (bsmsn
50 ccnp (ont
50 ccnp ( iscw
معمولا دوره هاي ‍‍ccne كه حالت expert ( متخصص ) برگزار نميشه توي ايران - اين مدرك معادل دكتراي شبكه هست

مرسی:172:
امروز کلی امیدوار شدم:46:
خودت این دوره ها رو همشو گذروندی؟
حوب حالا از کجا شروع کنم یعنی کدوم دوره بهتره؟:162:

hiddenboy
08-07-2009, 04:16 PM
من از دوره اول دارم active رو مي خونم و سيسكو رو هم دارم در كنارش ميخونم ، دوره هاي linux fund & linux administration رو هم قبلا گذرونده بودم بهتره از network + شروع كني چون مقدمه همه اينهاست

pnugirl
08-11-2009, 12:16 AM
من یه چیزی به ذهنم می رسه درمورد دوره mcse بگم
وقتی سرفصل دروسش رو نگاه کنی می بینی بالای 80درصد مطالب رو بلدی. من دیدم بچه ها بیشتر با دیدن سرفصل های شبکه فکر می کنن قراره مطلب جدیدی یاد بگیرن اما کتاب شبکه های کامپیوتری1 ما خیلی بیشتر از اون رو شامل میشه
نمی گم این دوره بده اما گمونم میشه روش تأمل کرد

hiddenboy
08-13-2009, 10:08 AM
عرضم به خدمت شما كه زمين تا آسمون اين دوره با اين چيزي كه توي دانشگاه ميخونيد فر داره شايد حالا قسمت نتوركش مثل دانشگاه باشه ولي دوره هاي ديگرش حتي xp رو توي هيج جاي ديگه نمي خونيد. و سخت و نياز به تمرين داره. همين xp رو هم اگر دورش رو بگذورونيد تازه متوجه ميشيد كه از ويندوز هيچي بلد نيستيد واقعا راست ميگ و بدون اغراق - اكثر بچه خيال ميكنن xp كاري نداره و بلدن اما وقتي بخونين يك چيز هايي آموزش داده ميشه كه حتي اسمش رو هم نشنيده ايد !!

pdfstore.ir
08-18-2009, 12:38 AM
عرضم به خدمت شما كه زمين تا آسمون اين دوره با اين چيزي كه توي دانشگاه ميخونيد فر داره شايد حالا قسمت نتوركش مثل دانشگاه باشه ولي دوره هاي ديگرش حتي xp رو توي هيج جاي ديگه نمي خونيد. و سخت و نياز به تمرين داره. همين xp رو هم اگر دورش رو بگذورونيد تازه متوجه ميشيد كه از ويندوز هيچي بلد نيستيد واقعا راست ميگ و بدون اغراق - اكثر بچه خيال ميكنن xp كاري نداره و بلدن اما وقتي بخونين يك چيز هايي آموزش داده ميشه كه حتي اسمش رو هم نشنيده ايد !!

سلام
من هم می خوام سیسکو بخونم به نظرت با توجه به اینکه من mcse را بلد نیستم مشکلی برام بیش نمی یاد ...

yashar
09-20-2009, 12:12 PM
من توی این زمینه یک تحقیق کوچک انجام دادم
به این نتیجه رسیدم

شامل:
1- خوب درس خواندن (درسهای دانشگاه)
2- خواندن شبکه شامل mcse, mcsd, mcsa
3- خواندن امنیت شبکه ccna
4- آموزش مهندسی نرم افزارهای ماکروسافت
5-آموزش و یادگیری کلیه windows ها (شامل win me, win xp, win 2000, win nt, server, data center server, advance server , ....)
6- آموزش هک و آنتی هک
7- آموزش طراحی وب
7- آموزش برنامه های xhtml, css, php, ajax, eso, mysql
8- آموزش تکنیک های گرافیکی
9- آموزش برنامه نوسی شامل : C, c++, c#, java, دلفی و پاسکال و ...
10- خواندن مجله ماهنامه فناوری اطلاعات
11- خواندن کتابهای رشته برق به نام : الکترونیک 1 و 2 و 3 - کنترل - مدار الکتریکی 1 و 2
12- خواندن کتابهای رشته صنایع به نام : خواندن کلیه کتابهای مدیریتی
13- خواندن کلیه کتابهای سخت افزار و نرم افزار رشته کامبیوتر مخصوصا کتاب ذخیره و بازیاب اطلاعات
کی میره این همه راهو!
آدم که عمرش نمی رسه اینهمه رو بخونم.

pdfstore.ir
09-26-2009, 07:50 PM
کی میره این همه راهو!
آدم که عمرش نمی رسه اینهمه رو بخونم.

مسلما قرار نیست همش را بخوانی باید یک شاخه را انتخاب کنی تا آخر بری :247:

pnu-club
10-21-2010, 04:44 PM
مدارکی که موسسات آموزشی درایران برای مهندسی مایکروسافت ارائه میدن فقط در ایران اعتبار داره. اگر میخواهید اعتبار جهانی و مهر شرکت مایکروسافت زیرش باشه باید برید خارج از ایران امتحان بدید.

asalgisoo72
01-25-2012, 08:01 PM
موانع آن چیزهای وحشتناکی هستند که وقتی چشمانمان را از روی ***هدف*** بر میداریم،به نظر می رسند!

parastuuuuu
02-12-2013, 10:42 AM
ماكه از دانشگاه هيچي ياد نگرفتيم تادير نشده خودتون تلاش كنيد يه چيزايي ياد بگيريد

shoaleh
12-09-2013, 01:07 AM
دوستان سلام
من یک پیشنهاد دارم ، همیشه از قدیم گفتن یک دست صدا نداره ، به نظر من به جای اینکه هر کسی به طور جداگانه بره و هزینه ای رو پرداخت کنه تا به یک سطح از دانش برسه که بقیه دوستانش هستند بهتره که توی همین بخش ، هر بار یک موضوعی رو مطرح کنیم و همه اطلاعاتشون رو قرار بدن این طوری هم سطح اطلاعات ارتقا پیدا می کنه و هم از اطلاعات همیدگه بهره می بریم. :72::72::72: