PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوان‌ترين مخترع ايرا ن در كرمانشاه موفق به اختراع پرگار بيضي ساز شد

MIN@MAN
07-15-2009, 04:41 PM
" نرگس قنبري " ، جوان ‌ترين مخترع و عضو انجمن مخترعان ايران در استان كرمانشاه موفق به اختراع " پرگار " با قابليت رسم بيضي شد. اين دانش‌آموز مخترع كرمانشاهي در خصوص اختراع خود گفت: پرگارهاي رايج در جهان اكنون تنها قادر به رسم دايره هستند اما اين پرگار مي‌تواند منحني بيضي را در اندازه‌هاي مختلف رسم كند.

قنبري دانش‌آموز پايه دوم راهنمايي ناحيه سه كرمانشاه روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: پرگار بيضي ساز داراي سه پايه است كه يكي در مركز بيضي و دو پايه در طرفين قرار دارد. وي افزود: يك حلقه مدور به دور پايه جانبي مي‌افتد كه در ابتداي اين حلقه يك قطعه نگهدارنده نصب شده كه براي كوچك و بزرگ كردن طول حلقه مدور به كار مي‌رود.

وي گفت: زير قطعه نگهدارنده محلي براي نصب مغزي مداد وجود دارد كه كار كشيدن بيضي در اندازه‌هاي مختلف را راحت مي‌كند. وي گفت: ويژگي ديگر اين پرگار اين است كه مي‌تواند نسبت قطر بزرگ به كوچك را به هم تغيير دهد. جوان‌ترين مخترع كشور گفت: براي ابتكار و اختراع به معلم خصوصي و امكانات پيشرفته نياز نيست و با كمترين امكانات مي‌توان اختراع كرد.

وي اضافه كرد: من نه معلم خصوصي دارم و نه امكاناتي بيشتر از ساير بچه‌ها در اختيار دارم بلكه براي اختراع و ابتكار ذهنم را به فعاليت وادار كرده‌ام و در اين راه بهترين مشوقم پدرم است. وي گفت: اختراع كردن چيز پيچيده‌اي نيست و همه انسانها از آنجا كه داراي خلاقيت هستند مي‌توانند مخترع باشند و ايده‌هاي مفيد خود را به ثبت برسانند.

وي گفت: اكنون دو اختراع ديگر شامل گرما ساز بي‌مصرف كه تا ‪ ۲۰‬درصد انرژي گرمايي را در بخاري افزايش مي‌دهد و نوعي آيفون با قابليتهاي ويژه در دست ثبت دارم. وي گفت: آرزوي من اين است كه كارگاه يا كارخانه‌اي براي توليد انبوه اختراعاتم داشته باشم.

نرگس قنبري اكنون دانش‌آموز پايه دوم راهنمايي مدرسه تقوا ناحيه سه كرمانشاه و جوان‌ترين عضو انجمن مخترعين كشور است كه بابت اختراع ناخن- گير دولبه با كاربرد قيچي گونه براي بيماران ديابتي در سال ‪ ۸۴‬و ثبت اين اختراع در سن ‪ ۱۱‬سالگي نام خود به عنوان جوان‌ترين مخترع كشور ثبت كرد.

http://pnu-club.com/imported/mising.jpg