PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظراتان در مورد رشته مهندسی نرم افزار؟؟

sunyboy
09-05-2008, 04:46 PM
سلام دوستان نظرتان در باره این رشته چیه؟؟

خیلی کهنه است مخصوصا تو شهر های کوچک تقریبا به درد نخوره .
دوستی را می شناسم که لیسانسش را تو این رشته گرفته و الآن داره سی دی رایت می کنه !!!!!!

X2008
10-13-2008, 12:21 PM
به نظر من هیچ رشته ای به درد نخور یا کهنه نیست. اگه تا ته یه رشته ای رو بگیری و بری به موفقیت میرسی.شاید رشته ی اقا یا خانم Karma فن اوری باشه که اینقدر با صراحت نظر میده.من خیلی دیدم کهITها نرم افزار رو مسخره میکنند. ولی اینقدر غرور هم خیلی بده.سعی کنید این بچه بازیها رو بگذارید کنار وکمی منطقی باشین. من رشته ام رو خیلی دوست دارم وبا علاقه به این رشته اومدم.البته اسمIT هم خیلی باکلاسه ولی مطمئن باشید اگه از یکی از همین ITها بپرسین رشته ات رو معرفی کن مطمئنا هنگ خواهد کرد.

sunyboy
10-13-2008, 12:47 PM
دوستی را می شناسم که لیسانسش را تو این رشته گرفته و الآن داره سی دی رایت می کنه !!!!!!

کهنه؟؟؟ نرم افزار نباشه دنیایی مدرن هم نیست!! این دوستتان خیلی خیلی ببخشیدا حتما از همون آدمایی هستند که فقط برای نمره گرفتن درس خونده و الان مدرک مهندسی داره ولی کار بلد نیست اگر واقعا کارایی خودش با مدرکش یکی باشه یا بیشتر از مدرکش چیز سرش میشد که الان بی کار نبود!! مهندسی نزم افزار یکی از رشته های بنیادین در زمینه دنیای کامپیوتر است ای تی هم از از شاخه ها و مشتق شده از نرم افزار است!!

با احترام

hiddenboy
10-13-2008, 04:03 PM
بچه ها اولا دنیا امروز به آی تی و کدینگ وابسته هست. دوما من یه دختر و میشناسم که لیسانس نرم افزار با معدل 19 از دانشگاه شریف داره و فقط حفظ کرده الآن ویندوز هم بلد نیست. وبرعکس یک نفرو میشناسم که تحصیلاتش ربطی به کامپیوتر نداره و دوره های بیرون رو گذرونده و الان کارشم توپ گرفته. همه ی اینا به استعداد و علاقه و پشت کار و ابتکار آدما بستگی داره

sunyboy
10-13-2008, 05:28 PM
بچه ها اولا دنیا امروز به آی تی و کدینگ وابسته هست. دوما من یه دختر و میشناسم که لیسانس نرم افزار با معدل 19 از دانشگاه شریف داره و فقط حفظ کرده الآن ویندوز هم بلد نیست. وبرعکس یک نفرو میشناسم که تحصیلاتش ربطی به کامپیوتر نداره و دوره های بیرون رو گذرونده و الان کارشم توپ گرفته. همه ی اینا به استعداد و علاقه و پشت کار و ابتکار آدما بستگی داره

بله حق باشماست بنده هم همین رو عرض کردم چه نرم افزار بخونید یا ای تی اگر بخارط نمره گرفتن و مدرک باشه اصلا فایده نداره!! اگر هم وارد بازار کار بشید چون مهارت ندارید بی کار خواهید ماند تخصص به مدرک و نمره بالا نیست بلکه تخصص به کار مداوم عملی و تجربه است!!

pdfstore.ir
10-20-2008, 12:06 AM
به نظر من هیچ رشته ای به درد نخور یا کهنه نیست. اگه تا ته یه رشته ای رو بگیری و بری به موفقیت میرسی.شاید رشته ی اقا یا خانم karma فن اوری باشه که اینقدر با صراحت نظر میده.من خیلی دیدم کهitها نرم افزار رو مسخره میکنند. ولی اینقدر غرور هم خیلی بده.سعی کنید این بچه بازیها رو بگذارید کنار وکمی منطقی باشین. من رشته ام رو خیلی دوست دارم وبا علاقه به این رشته اومدم.البته اسمit هم خیلی باکلاسه ولی مطمئن باشید اگه از یکی از همین itها بپرسین رشته ات رو معرفی کن مطمئنا هنگ خواهد کرد.

سلام دوست خوبم
من هم it می خوانم دوست ندارم به شما که نرم افزار می خوانید فخری بفروشم چون رشته من تازه به بازار امده و خیلی نو و جوان هست و هنوز نمی شه خیلی در موردش صحبتی کرد
ولی رشته شما مسلما خیلی خوب توانسته به جایگاه خودش برسه
و فکر نمی کنم نیازی باشه که کسی که تخصصی توی یک زمینه دارد برای دیگران فخر فروشی کنه
به نظر من همه آدمها باید دنبال علایقشان بروند . امیدوارم شما نیز موفق باشید
خوب تلاش کن تا به آرزوهایت برسی

موفق باشی
پری

pdfstore.ir
10-20-2008, 12:07 AM

به نظر من کسی که نرم افزار خوانده و رایت سی دی می کنه بهتر بود از اول همین کار را انجام می داد نیازی به رفتن به دانشگاه نداشت. به نظر آدم بی عرضه ایی بوده ربطی به رشته اش نداشته :55:

X2008
10-20-2008, 01:25 AM
سلام دوست خوبم
من هم it می خوانم دوست ندارم به شما که نرم افزار می خوانید فخری بفروشم چون رشته من تازه به بازار امده و خیلی نو و جوان هست و هنوز نمی شه خیلی در موردش صحبتی کرد
ولی رشته شما مسلما خیلی خوب توانسته به جایگاه خودش برسه
و فکر نمی کنم نیازی باشه که کسی که تخصصی توی یک زمینه دارد برای دیگران فخر فروشی کنه
به نظر من همه آدمها باید دنبال علایقشان بروند . امیدوارم شما نیز موفق باشید
خوب تلاش کن تا به آرزوهایت برسی

موفق باشی
پری[/qu
ممنون پری جان. لطفا حرفهای منو فخر فروشی ندانید. اون کسی که اولین پیام رو گذاشته زیاد با ادبانه حرف نزده.منم ناراحت شدم.اگر بی حرمتی شده ببخشید.

pdfstore.ir
10-20-2008, 02:27 AM
نه اصلا من ناراحت نشدم

اما به نظر من بین رشته ها هیچ فرقی نداره تا زمانی که جامعه به آنها نیاز داره باید وجود داشته باشه

ما هدفمان باید در خدمت مردم و جامعه مان باشه نه اینکه که دنبال فخر فروشی و پزدادن به اینکه رشته تحصیلی من بهتره یا اون رشته خوب نیست باشه

X2008
10-20-2008, 02:37 AM
نه اصلا من ناراحت نشدم

اما به نظر من بین رشته ها هیچ فرقی نداره تا زمانی که جامعه به آنها نیاز داره باید وجود داشته باشه

ما هدفمان باید در خدمت مردم و جامعه مان باشه نه اینکه که دنبال فخر فروشی و پزدادن به اینکه رشته تحصیلی من بهتره یا اون رشته خوب نیست باشه
لحن من خیلی تند بود میدونم ولی من هم هیچوقت پز نمیدم. حالا حرفامو در مورد بیشتر itها پس میگیرم ولی واقعا بعضیا بد جوری پز میدند همین دوستای it خودم...

pdfstore.ir
10-20-2008, 12:50 PM
من از لحن شما ناراحت نشدم

مهم نیست فقط به اهدافت فکر کن و به حرفهای بقیه توجه ایی نکن به فرض هم پز بدن ولی آیا آنها کاری مفید برای رشته خودشان کردن که پز می دن

مسافر
10-20-2008, 03:18 PM
زیاد با هم کل کل نکنید به جایی نمی رسید.

samira
10-20-2008, 09:52 PM
دوستان به نظر من رشته مهندسی نرم افزار دیگه یه رشته ریشه دار شده ولی رشته مهندسی یه رشته جدید و نوپایی که آینده بسیار درخشانی خواهد داشت
الان که در جهان اینطوریه ولی تو ایران یکم طول میکشه تا واقعا جا بیفته
ما هم که داریم جهانی فکر میکنیم
ولی از اینا بگذریم واقعا هر دوتاش رشته های خوبین!!!!

مسافر
10-21-2008, 01:16 AM
ای ول.
بابا تودیگه کی هستی؟

Borna66
03-13-2009, 02:49 AM
خدمت دوستان عزيز سلام.
به نظره من رشته ي خوبي است اما به شرطه ها شروطه ها.
كلا رشته اي است تنها مدرك قابل ارزش نيست.فارغ التحصيلان اين رشته بايد در حوزه عمل هم تبحر داشته باشند كه متاسفانه اين جور نيست و فقط دانشجو مدركي هستيم ونه عملي.:253:
براي همين بيشتر فارغ التحصيلات اين رشته از كارداني تا فوق بگير بيشتر جذب شغل هاي كاذب مي شوند چون واقعيت ممكن فارغ التحصيل اين رشته در حوزه ي عملي(يعني كار كردن با زيان هاي برنامه نوسي-پايگاه داده-اينترنت و...) هيچ چيز بلد نيستند .واقعيتي است كه بنده شخصا بسيار به عينه ديدم.:80:

zbzbjb
09-06-2009, 12:08 PM
سلام بر همگی حرفایی که همه شما زدید رو خوندم با بیشتر اونها موافقم رشته مهندسی نرم افزار رشته بسیار خوب و با کارآیی بالاست ولی هیچ کس درست نتونسته از مزایای اون استفاده کنه به خصوص در پیام نور که دانشجوها بیشتر کتاب محور هستند و در زمینه عملی خیلی کم کار می کنند این رو هم قبول دارم که آدم خودش باید بره دنبال زمینه عملی چون من خودم همین کارو کردم ولی حداقل باید یه پیش زمینه ای داشته باشه تا وقتی وارد کار عملی شد از همون اول توسری نخوره حرفایی که زدم تا حدودی تکراری بود دوستای من این حرفارو هممون بلدیم بیاید یه راه حل براش پیدا کنیم :290::162::301:

hamid_diablo
12-08-2009, 03:44 PM
سلام

به نظر من رشته کامپیوتر بهترین رشته است چون با سرعت نور رو به جلو حرکت میکنه و روزی نیست که خبری از فناوریهای جدید کامپیوتری نشویم

manzoomeh
12-27-2009, 12:29 PM
مسلمآ نرم افزار رشته ی خیلی خوب و پرکاربردیه و همونطور که بقیه گفتن باید علاقه هم داشته باشی و فقط به نمره و معدل فکر نکنی.چون تو این دانشگاه ها به جایی نمیرسیم باید حتما خودمون بریم کارهای عملی مربوط به این رشته رو یاد بگیریم.

در مورد آی تی هم یه نکته ی خیلی جالب اینه که دانشجوهای آی تی دانشگاه ما هم خیلی خودشونو بهتر و بالاتر از بچه های نرم افزار میدونن.واقعا عجیبه:162:

haqha
12-29-2009, 05:17 PM
سلام به نظر من هم بايد در كنار درس كارهاي عملي انجام داد

hamid.razavi
01-15-2010, 11:07 PM
reshtamoon khoobe vali midooni chiye ye seri vahede mozakhraf be dard nakhor tooshe akhe kodoom adami mitooni ba in darsi ke to daneshgah mikhoone ye barname benevise?

Borna66
01-15-2010, 11:29 PM
reshtamoon khoobe vali midooni chiye ye seri vahede mozakhraf be dard nakhor tooshe akhe kodoom adami mitooni ba in darsi ke to daneshgah mikhoone ye barname benevise?

با سلام
دوست عزيز طبق قوانين باشگاه خواهشنا فارسي تايپ كنيد

روزگار خوش

sajjadrad
01-16-2010, 09:01 PM
هه...سیدی؟
بابا بخشیدا اون رفیقت کاربدل نیست نون تو کارشناسی ارشد کامپیوتره

تنهاترین
01-24-2010, 09:53 PM
از بیکاری بهتره

*omid*
01-24-2010, 10:31 PM
به نظر من این رشته تو ایران به درد نمی خوره
شاید شیوه تدریسش خوب نیست
اما باید قبول کرد به لحاظ نرم افزاری و برنامه نویسی ایران خیلی از دنیا عقبه
و از دست فارغ التحصیلا هم زیاد کاری بر نمیاد

متفاوت
02-07-2010, 02:14 AM
سلام یه چیز می گم یک دقیقه فکر کنید

من به چه چیزی فکر میکنم ؟......یکم جرات داشته باشیم!!!!!

Comet1986
02-20-2010, 01:42 PM
سلام دوستان
من كه رشته ام را خيلي دوست دارم. تا به حال هم (ترم 8 هستم) موفق بوده ام.

البته در دانشگاه پيام نور خواندن اين رشته بسيار بسيار سخت است، اما يك مزيت بزرگ دارد، اينكه مي تواني قبل از اينكه فارغ التحصيل شوي، از صفر شروع كني.
من ترم اول واقعاً صفر بودم و با كار بايگاني و دسته بندي اطلاعات وارد بازار كار شدم، اما حالا بعد از گذشت حدود 3 سال، كار طراحي بانك اطلاعات انجام مي دهم و فكر مي كنم كه در كارم موفق هستم....
اما اگر دانشگاه سراسري يا آزاد بودم، هنوز صفر بودم...

تحصيل در اين رشته بدون كار و تجربه يعني همان مدرك بي اعتبار و فارغ التحصيل بي كار.

Comet1986
02-20-2010, 01:43 PM
به نظر من این رشته تو ایران به درد نمی خوره
شاید شیوه تدریسش خوب نیست
اما باید قبول کرد به لحاظ نرم افزاری و برنامه نویسی ایران خیلی از دنیا عقبه
و از دست فارغ التحصیلا هم زیاد کاری بر نمیاد

دوست خوبم ايران را من و تو بايد بسازيم...:72:

sohila112
02-20-2010, 04:03 PM
با سلام به همه دانشجویان مهندسی کامپیوتر نرم افزار من خودم چند سالی از این رشته فارغ التحصیل شدم توی یک دانشگاه خوب همه پروژه های زمان دانشجویی را خودم نوشتم زمان دانشجویی روی نمی دونید که چقدر استادام به به چه چه می کردند برام یادم می یاد برنامه نوشتم که استاد یک ماه وقت داده بود من در 4 روزه زمان آن را به پایان رساندم وقتی به استادم نشان دادم گفت خودت ننوشتی اگه راست می گی نت های هارمونی در موسیقی را برو بنویس که گفتم الگوریتمش را بلد نیستم ان توضیح میداد و من با زبان c می نوشتم ترم 5 دعوتم کرد در شرکتشون کار کنم اما بعد از فارغ التحصیلی دیدم.... این رشته اگر بخوای خوب ازش خوب پول در بیاری باید قید زندگی را بزنی و تمرکزت را بذاری روی برنامه نویسی حرفه ای مدتی این کار را هم کردم بعد دچار چشم درد و کمر دردشدم به طوری که چشم پزشکم گفت کاری ندارم خیلی چشمات آسیب دیده و ... همین موجب شد به طرف ترجمه کتاب برم و در کنارش هم هفته ای دو روز در قنادی برم و ...

cocoly_cocol
05-21-2010, 04:25 PM
بهترين رشته دنيا نرم افزاره
اين يه اصله و هيچ جاي بحثي هم نداره:296:

arman89
08-29-2010, 06:57 PM
sunboy خان این بحثها رو ول کنید.فعلا به داد ترم تابستان برسید که ظلم به دانشجویان بیداد کرده است.در درس سیستمهای اطلاعات مدیریت( رشته مهندسی کامپوتر) مورخ4/6/89 که امروز نتایج تستی و کلید ان منتشر شده است دو سئوال کاملا غلط کلید شده و 4 سئوال ابهام و اشکال دارند.امکان اعلام اشکال در سیستم گلستان هم کار نمیکند.هر چه سریعتر اعلام موضع و اطلاع رسانی کنید.

Borna66
08-29-2010, 07:24 PM
sunboy خان این بحثها رو ول کنید.فعلا به داد ترم تابستان برسید که ظلم به دانشجویان بیداد کرده است.در درس سیستمهای اطلاعات مدیریت( رشته مهندسی کامپوتر) مورخ5/6/89 که امروز نتایج تستی و کلید ان منتشر شده است دو سئوال کاملا غلط کلید شده و 4 سئوال ابهام و اشکال دارند.امکان اعلام اشکال در سیستم گلستان هم کار نمیکند.هر چه سریعتر اعلام موضع و اطلاع رسانی کنید.
با سلام
دوست عزيز منم هم اين درس سيستم هاي اطلاعات مديريت در ترم تابستان رو داشتم كه امتحانتش مورغ 4/6/89 بوده اما نه هنور نمرات تستي اعلام نشده و هنوز هم خبري نشده. ولي قوبل دارم سوالاتش يك مشكل دار بود و الان هم مي خواهم به سوالاتش تثبت اعتراض كنم توي سيستم گلستان خطاي عدم ثبت پاسخنامه ي تستي ميده كه !! ديگه موندم چيكار كنم!!!:114:
اگر شما راهكاري داري دوست عزيز بگيد:169:
روزگار خوش

arman89
08-31-2010, 10:00 AM
سلام-از بابت تاریخ امتحان حق با شماست و اشتباه تایپی بود.به نظر من اطلاع رسانی گسترده برای بسج عمومی دانشجویان و اقدام از طریق مراجعه حضوری و اعتراض بصورت حضوری بهترین راه حل است .مدیران گروه باید پاسخگو باشند.موفق باشید

nematsaide
09-11-2010, 01:02 PM
من تازه نرم افزار قبول شدم و آشنایی ندارم.اگه رشته بدیه بگین نخونم

nematsaide
09-11-2010, 01:08 PM
http://pnu-club.com/imported/mising.jpghttp://pnu-club.com/imported/mising.jpghttp://pnu-club.com/imported/mising.jpghttp://pnu-club.com/imported/mising.jpg

R@ha 69
09-11-2010, 02:28 PM
من که خیلی راضیم.رشته ی فوق العاده خوبیه،درسته خیلی سخته اما اگه لیسانسشو بگیری حتما میتونی بری یه جایی شاغل بشی.
منم به همین امید همه ی سختی هاشو تحمل میکنم.
(مخصوصا برنامه نویسی که ازش متنفرم....:97:)

baby27784
09-11-2010, 04:03 PM
رشته خوبیه ولی منابعی که ما میخونیم با این شیوه اموزش به هیچ عنوان با روح این رشته ی پویا منطبق نیست.

همه فکر میکنن مهندسی نرم افزار یعنی بلد بودن 50 زبان برنامه نویسی که اصلا غلط جا افتاده.

IT.88
09-28-2010, 05:19 PM
سلام دوستان
بابا مهم استعداد و پشت کاره طرفه فرقی نداره
یه سوال داشتم خواهشن جوابمو بدین
شنیدم تو دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی رشته های مهندسی جدیدن تو مدرکشون وزارت علوم کارشناسی ثبت میکنه مهندسی نمینویسه
حالا می خواستم بدونم تو دانشگاه ما ( پیام نور) که این خبرا نیست؟ آیا کسی هست که مدرک فارغ التحصیل رشته مهندسی از پیام نور داشته باشه یا دیده باشه ؟ مهندسی نوشتن یا کارشناسی؟
البته این فقط واسه دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی هست

مجتبيpc
09-28-2010, 11:27 PM
سلام دوستان من تازه تو اين باشگاه دانشجويان پيام نور عضو شدم و ورودي جديد سال تحصيلي 89-90 هستم رشته ام مهندسي كامپيوتر -سخت افزار هست ولي ميخام بعد از دو نيمسال تغيير گرايش بدم و نرم افزار بخونم چون از اين رشته خوشم مياد
-------------
رشته مهندسي كامپوتر مخصوصا نرم افزار رشته بسيار خوبيه توي كشور هاي پيشرفته در رديف اول شغل هاي پردرآمد قرار دارد ولي در كشور ما ايران كه قانون حق كپي رايت رعايت نميشه كه ميشه درآمد زايي كرد مثلا از ماهي 600 تومان بگير تا 5 تومن در ماه (البته عرايض بده براي كسايي هست كه واقعا به اين رشته علاقه دارن- مثل كسايي نيست كه فكر ميكنن با دوتا سي دي رايت كردن خودشونو مهندس كامپوتر معرفي ميكنن )
البته فرمول موفقيت دراين رشته به نظر من اينه نه اين رشته كليه رشته ها
در اول كه خيلي خيلي مهم هست علاقه هست دوم تلاش و پشتكار وسوم بايد از بسياري از تفريحاتت بگزري (البته برا دانشجويان پيام نوري) ودر آخر ميتوني به آرزوهات برسي ماشين آنچناني خانه آنچناني داراي اعتبار ميشي البته اين رو هم بگم كه همه چيز پول نيست و همه چيز دانشگاه نيست همه چيز مدرك نيست همه چيز گرفتن مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد و پوز دادن نيست ولي تو كشور ما اين چنين هست .اين چنين هست كه 1- اگه پارتي دارد با دو كلاس سواد استخدام رسمي هستي نه پيماني 2-زرنگ زرنگ زرنگ باشي اين ديگه خوبه به نفع هست و چيزي نيست كه بايد گفت نقض قانون ميشه و از اين حرفا
زندگي يك بار هست پس بايد تصميم گرفت كه چه جور زندگي كنيد چه جور شاد باشيد چه جور دوست داشته باشيد

اسمان اينجا چندين ساله ابري هست يا شايد واسه من ابري هست شايد من نميه كورم كه اينجوري ميبينم يا شايد قلب من سياهه كه اينجوري حس ميكنه
حالا نميدونم شما چه جوري آسمون اينجا رو ميبينين
ابري
يا
روشن
؟
ولي در هر حال مهم خودتي بايد تصميم بگيري كه چه كار كني كه چه جوري باشه كه احساس خوشبخت بودن كني احساس عاشق بودن بكني احساس دوستي بكني و
..
..
حرف زياده و گوش شنوا شايد كم واسه ي اين حرفا

هر جا هستين سعي كنين شاد باشين.
مرسي

Borna66
09-29-2010, 12:21 AM
سلام دوستان
بابا مهم استعداد و پشت کاره طرفه فرقی نداره
یه سوال داشتم خواهشن جوابمو بدین
شنیدم تو دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی رشته های مهندسی جدیدن تو مدرکشون وزارت علوم کارشناسی ثبت میکنه مهندسی نمینویسه
حالا می خواستم بدونم تو دانشگاه ما ( پیام نور) که این خبرا نیست؟ آیا کسی هست که مدرک فارغ التحصیل رشته مهندسی از پیام نور داشته باشه یا دیده باشه ؟ مهندسی نوشتن یا کارشناسی؟
البته این فقط واسه دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی هست
سلام دوست عزيز
خوش امديد به اينجا و منتظره حضور سبز و گرمه بيشتون هستم:74:
در در مدرك پيام نور همان نام رشته كه مهندسي هست درج مي شود. در پيام نور قطعا همين طور هست.

موفق باشيد

روزگار خوش

IT.88
09-29-2010, 02:02 PM
ممنون از شما دوست عزیز
انشاالله بیشتر میام و فعالیتمو بیشتر میکنم به زودی با همتون بیشتر آشنا میشم
تشکر از جوابتون جای دیگه که جواب منو نمیدن بازم شما :109:
شما ترم چند هستین؟ کسی رو میشناسین که تازگیا تو همین رشته حالا کامپیوتر یا آی تی فارغ التحصیل شده باشه؟ مهندسی که دیگه نوشتن آره؟ :172:البته میگن کارشناسی نا پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی نمی نویسن

tayebehkh
09-29-2010, 07:58 PM
سلام دوستان ، من زماني كه وارد اين رشته شدم كارداني نرم افزار داشتم و به همين علت خيلي تحقيق كردم كه اي تي بهتره يا نرم افزار ولي همه گفتند نرم افزار
ولي اين كه كسي تو اين دانشگاه چيزي ياد نمي گيره رو واقعا حق ميدم
بعنوان مثال من خودم hmtl تدريس مي كنم يعني مسلطم ولي وقتي سر كلاس اين درس تو دانشگاه نشستم
تازه فهميدم كه من چقدر عالي درس ميدم و امتحان ميان ترم و فقط من تونستم تو كلاس جواب بدم !!!
امتحان پايان ترم هم كه استادمون از بعضي ها ورد گرفت به جاي php,html
از مابقي هم يه امتحان آبكي..!!!
اين فقط به خودت بستگي داره و تلاشهاي غير از درس و دانشگاه ولي معمولا بچه ها اينقدر درگير نمره و درس مي شن كه از همه جا غافل ميشن
نتيجه اينكه نرم افزار از همه رشته ها بهتر و باااالاااتر ه و شك نداشته باشين!!

Borna66
09-29-2010, 08:54 PM
ممنون از شما دوست عزیز
انشاالله بیشتر میام و فعالیتمو بیشتر میکنم به زودی با همتون بیشتر آشنا میشم
تشکر از جوابتون جای دیگه که جواب منو نمیدن بازم شما :109:
شما ترم چند هستین؟ کسی رو میشناسین که تازگیا تو همین رشته حالا کامپیوتر یا آی تی فارغ التحصیل شده باشه؟ مهندسی که دیگه نوشتن آره؟ :172:البته میگن کارشناسی نا پیوسته دانشگاه غیر انتفاعی نمی نویسن

با سلامي ديگر
خواهش و لطف داريم. خوشحاليم كه تونستيم اندكي اكمكتون كنيم و هدف باشگاه هم همين هست كه بتواند در حد توان به همنوعان و دانشجويان مظلوم و محرو پيام نور كمك كند:26:

بنده فعلا ترم 6 هستم و بله دوستاني داشتم در رشته هاي مهندسي كامپيوتر و اي تي در پيام نور فارغ التجصيل شدند و د مدركشون مهندسي درج شده نه كارشناسي!. فعلا اين طور هست مگر اين كه مجدادا در پيام نور تغييرات خاصي رخ دهد.كه بعيد مي دانم!!!
پس راحت به ادامه تحصيلتون بپردازيد و اگر هم فرصت كرديد در باشگاه بيشتر بينيمتون و شاهده فعاليت مفيدتون باشيم:109:

موفق باشيد

روزگار خوش

Borna66
09-29-2010, 08:57 PM
سلام دوستان ، من زماني كه وارد اين رشته شدم كارداني نرم افزار داشتم و به همين علت خيلي تحقيق كردم كه اي تي بهتره يا نرم افزار ولي همه گفتند نرم افزار
ولي اين كه كسي تو اين دانشگاه چيزي ياد نمي گيره رو واقعا حق ميدم
بعنوان مثال من خودم hmtl تدريس مي كنم يعني مسلطم ولي وقتي سر كلاس اين درس تو دانشگاه نشستم
تازه فهميدم كه من چقدر عالي درس ميدم و امتحان ميان ترم و فقط من تونستم تو كلاس جواب بدم !!!
امتحان پايان ترم هم كه استادمون از بعضي ها ورد گرفت به جاي php,html
از مابقي هم يه امتحان آبكي..!!!
اين فقط به خودت بستگي داره و تلاشهاي غير از درس و دانشگاه ولي معمولا بچه ها اينقدر درگير نمره و درس مي شن كه از همه جا غافل ميشن
نتيجه اينكه نرم افزار از همه رشته ها بهتر و باااالاااتر ه و شك نداشته باشين!!

بنده هم دقيقا شرايط ام مثل اين دوست عزيز هست:36: و قطعا شك نكنيد كه رشته ي مهندسي كامپيوتر-نرم افزار در عين حال بهترين رشته حال حاضر هست:109: از سخت ترين رشته هاي موجود در پيام نور هست و همه اين سختي ها بستگي به خوده دانشجو دارد!!:164: و هم چنين سعي و تلاش و همت و اراده دانشجو و در عين حال عملي كار كردن در اين رشته بستگي دارد!!!

روزگار خوش

Vira
10-06-2010, 05:22 PM
آقايون، خانوما سلام
تو جمع باشگاه من يه تازه واردم اما دو سال و اندي است كه يك پيام نوري ام. رشته منم نرم افزاره و به خاطر علاقه اي كه به برنامه نويسي داشتم اين رشته رو انتخاب كردم. منم معتقدم اصله رشته نرم خيلي خوبه و سرفصل هاي عالي داره اما تمام وقت ما در پيام نور براي حفظ كتابهاي قطور و ساعتهاي آموزش تئوري گرفته مي شه و جايي براي كار عملي كه اصل اين رشته است باقي نمي مونه. تو پيام نور همچين رشته اي رو خوندن علاوه بر علاقه فراوان، صبر ايوب و عمر نوح نياز به پشتكار زياد داره تا كم و كاستي هاي دانشگاه رو با كلاسهاي مرتبط با نرم افزار در طول دوران تحصيل جبران كنيد.
و فكر مي كنم يه بخش مهم رسالت بچه هاي نرم افزار و كلا كامپيوتر پاك كردن اين تفكر غلط از ذهن مردمه كه يك مهندس كامپيوتر بايد در تمام n رشته ي يك كامپيوتر تخصص داشته باشه از اتصالي كابل برق تا هر مشكل سخت افزاري و نرم افزاري مربوط به كامپيوتر
موفق باشيد:72:

baby27783
02-06-2011, 08:46 PM
با این شیوه اموزش %100 بی ارزش و بی اعتبار.اگر هم تمامی کتابهای درسی رشته نرم افزار رو کاملا یاد بگیرید (نه حفظ) باز هم ارزش ندارد چون یاد گیری بدون کاربرد فقط یادگیری است . چون در بازار کار از شما چیز دیگری میخواهند که در کتاب های دانشگاه وجود ندارد.

ولی اگر از همان اول که وارد این رشته شدید این اگاهی را بدست اورید که دروس تئوری دانشگاه فقط برای دانشگاست و شما باید خودتان بر حسب علاقه در یکی از گرایشهای کاربردی به کسب دانش و مهارت بپردازید و متخصص ان گرایش شوید ان وقت شانس ورود به بازار کار را پیدا میکنید.

مدرک دانشگاه فقط بلیط ورود است نه مجوز ماندن

champion
02-07-2011, 02:39 AM
خوب خوب در صورتی که بهش علاقه داشته باشی،در غیر اینصورت اتلاف وقته.

Borna66
03-30-2011, 08:50 PM
خوب خوب در صورتی که بهش علاقه داشته باشی،در غیر اینصورت اتلاف وقته.

با سلام
دقیقا با این نظر دوست گرامی موافق هستم و همه چیز در این رشته عشق و علاقه و انگیزه خیلی تاثیر در پیشترفت ات دارد و در غیر این صورت می شوید یکی عین بقیه مدرک بگیرهای خشک و خالی.

در حالت کلی در این رشته داشتم مهارت حالا در هر زمینه مرتبط مثل برنامه نویسی و طراحی وب و ....خیلی مهم هست و تنها به داشتن مدرک و دانشت نمی توان از این راه آینده ی ابرای خود تصور کرد.

روزگار خوش

مبهم
04-16-2011, 09:22 PM
کاملا درست گفتی

Borna66
04-16-2011, 10:12 PM
کاملا درست گفتی

با سلام ممنون لطف دارید و شم هعم اگر در این باره نظری دارید حتما مطرح کنید دوست عزیز

روزگار خوش

sherluk
01-06-2012, 07:40 PM
قصه ما به سر رسید:74:

kami_desire
02-23-2012, 02:57 PM
سلام،به نظر شما دوستای عزیز یه مهندس نرم افزار چه چیزایی رو باید بلد باشه؟اگه امکانش هست یه اشاره موردی داشته باشین
مرسی

hamid_diablo
03-23-2012, 08:57 PM
منم با حرف دوستان موافقم

خیلی ها رو میشناسم که مدرک لیسانس دارن اما چیزی بلد نیستن و الان بیکارن

2 تا از دوستام که اتفاقا مدرک مهندسی نرم افزار دارن الان مضغول کارهایی هستند که خودشون هم باورشون نمیشه.یکیشون فروشندگی میکنه و اون یکی هم تو نمایشگاه ماشین پدرش

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون فقط مدرک دارن و بلد نیستن 2 خط برنامه بنویسن

neda23
03-25-2012, 11:28 AM
سلام میتونید به چن سوال من پاسخ بدید

neda23
03-25-2012, 11:33 AM
سلام چند سوال دارم راجع به تایپ ریاضی درمحیط پاورپوینت؟

Borna66
05-01-2012, 03:15 PM
سلام،به نظر شما دوستای عزیز یه مهندس نرم افزار چه چیزایی رو باید بلد باشه؟اگه امکانش هست یه اشاره موردی داشته باشین
مرسی

با سلام
مهندسی نرم افزار قاعدتا باید یه رشته در مورد بعد نرم افزاری کامپیوتر باشه که به این موضوع می پردازه که نرم افزار های کامپیوتر چه طور به وجود میان وتا حدودی نحوه ارتباط نرم افزار با سخت افزارومدیریت اونا رودر زمینه های مختلف بیان میکنه.وبعد از اون بعضی از کاربردهای نرم افزار مثه طراحی سایت وکارهای گرافیکی گرفته تا نحوه طراحی کامپایلر ها وسیستم عامل ها رو بیان میکنه. راستش من وقتی این رشته رو انتخاب کردم نمی دونستم این رشته این قدر گسترده هست و وقتی دانشجو شدم واقعا نمی دونستم از کجا باید شروع کرد.و مهم تر از اون سرعت تغییر و پیشرفت در علوم کامپیوتروتنوع نرم افزارها بود.و واضحه که طی 4 سال دانشگاه و صرفا پاس کردن درس ها نمیشه همه این کاربردها رو اون جوری که باید وشاید یاد بگیریم و بعضی از زمینه هارو خودمون باید دنبالش بریم(البته اگه با وجود همه homeworkهاوپروژه ها وقت اضافه بیاریم.)

فکر می کنم هدف نرم افزار راحتی و سرعت دادن به زندگی آدما باشه وهدف این رشته آموزش به افراد برای طراحی برنامه هایی برای رسیدن به این هدف باشه.ولی توی(بعضی) دانشگاه های ایران خیلی از دانشجوها هدف مشخصی ندارن و نمی دونن چه کار دارن می کنن و بعدش می خوان چه کاره بشن .بعضی ها هم فقط به این فکر می کنند که حالا لیسانس بگیرن و بعدش هم امتحان فوق و دکترا بدن تا شاید قبول بشن و بعد ببینن چی می شه .بعضیا هم فقط به نحوه بدست آوردن پول زیاد فکر میکنن و از انجام کارهای خلاف اخلاق هم ترسی ندارن (بااینکه 2 واحد اخلاق رو پاس میکنن). و من به ندرت کسی رو سراغ دارم که واقعا هدفش طراحی های جدید و پیشرفت کشور مون باشه .اگه هم چنین هدفی داشته احتمالا بعد از چندماه زندگی توی استان فارس هدفش یادش میره.

در مورد کاربرد این رشته هم که همه میدونن از کارهای علمی و کاربردش درارتباطات پزشکی تجارت وکارهای اداری و صنایع وایجاد سیستم های هوشمند وسریع هست تا ساختن ویروس ها و هک کردن و... .تا حالا ببینیم چه کاری گیرما میاد.
درمورد هدفمون از انتخاب این رشته فکر میکنم حداقل 4/1 دانشجوها به خاطر رتبه های کنکورشون این رشته رو قبول شدن و با دادن کنکور مسیر زندگیشون به اینجا کشیده شده و بعضیاشون اتفاقا از این رشته خوششون میادودنبالش میرن و بعضیاشونم اجبارا به خاطر گرفتن لیسانس تا آخر این مسیر رو میرن. اون 4/3 دیگه هم اگه با برنامه ریزی قبلی وارد شده باشند میتونن خوب پیشرفت کنند واین بستگی به هدف و پشتکارشون داره.

درمورد چیزایی که بدست میاریم کم کمش اینه که معمولا چون بیشتر از بقیه با اینترنت سروکار داریم از علوم وفناوری های جدید با خبر میشیم .اگه یه کار خوب هم گیر بیاریم احتمالا پول هم بدست میاریم.وچیزایی که از دست میدیم شاید تاحدی سلامتیمون باشه و بعدشم فرصت اینکه ببینیم دور وبرمون چی میگذره چون اکثر وقتمون به نشستن پشت کامپیوتر میگذره.
برنامه نویس بودن هم میشه گفت یکی از خصوصیاتی هست که مهندس نرم افزار باید داشته باشه وبایداین خصوصیت رو تا می تونه تقویت کنه.واگه مهندس نرم افزار یک روز خود را صرف به روز رسانی علم خود نکند اشتباه کرده و این اشتباهیه که اکثر مهندسای نرم افزار میکنن.
مهندس نرم افزاری که به کارش علاقه داره و توی کارش ماهره منظم هم هست چون می تونه براحتی واسه زندگی وانجام کاراش برنامه ریزی کنه. ولی مهندسی که توی انجام کارهاش وارد نیست حتما چندتا پروژه روی دستش مونده و وقت سر خاراندن هم نداره.بنابراین اگربخوادهم منظم نمیتونه باشه.مهندس نرم افزار بیکار هم یا دنبال کاره یا تموم وقتشو با اینترنت تلف میکنه ودل ودماغ مرتب بودن هم نداره.

موفق باشید

روزگار خوش

Borna66
05-01-2012, 03:18 PM
قصه ما به سر رسید:74:

با سلام
خوش به حالتون و انشاالله در کار و زندگی اینده تون موفق و سربلند باشد

منم با حرف دوستان موافقم

خیلی ها رو میشناسم که مدرک لیسانس دارن اما چیزی بلد نیستن و الان بیکارن

2 تا از دوستام که اتفاقا مدرک مهندسی نرم افزار دارن الان مضغول کارهایی هستند که خودشون هم باورشون نمیشه.یکیشون فروشندگی میکنه و اون یکی هم تو نمایشگاه ماشین پدرش

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون فقط مدرک دارن و بلد نیستن 2 خط برنامه بنویسن

به نظره من یکیش مدرکی شدن دانشگاههای مهندسی هست که باید بیشتر روی فن تمرکز کنند تا یک مدرک درسی که ارزش نداره در اینده برای بازار کار.... و همچنین خود دانشجو که متاسفانه تنبل شده و کمتر دنبال مهارت فنی خاصی می رود

سلام میتونید به چن سوال من پاسخ بدید

سلام چند سوال دارم راجع به تایپ ریاضی درمحیط پاورپوینت؟

بفرمایید دوست گرامی سوالتتون را در حدتوان پاسخگو هستیم

موفق باشید