بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: گلزار شهدا شاهرود در نخستین پنجشنبه سال میعادگاه عاشقان بود

 1. #1
  sunyboy آواتار ها
  • 11,986
  • 33,775
  مدیـریت کــل باشگاه

  عنوان کاربری
  مدیــــریت کـــــل باشگاه
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  محل تحصیل
  علوم - فناوری
  شغل , تخصص
  وب مستر - طراح وب
  رشته تحصیلی
  مهندسی نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,724
  پست های وبلاگ
  92

  Icon140 گلزار شهدا شاهرود در نخستین پنجشنبه سال میعادگاه عاشقان بود

  به گزارش خبرنگار مهر، گلزار شهدا، امروز با نور، عشق و شور پذیرای دل های خسته ای بود که از جای جای شهرستان آمدند تا آئینه زنگار بسته دل هایشان را با زلالی نور یاران خدا بزدایند.
  امروز همه از پیر و جوان، زن و مرد آمدند تا بار دیگر با شهدای انقلاب اسلامی تجدید دیدار کنند، کدام سینه است که با شنیدن نجوای عارفانه مادر دو شهید بر سرمزارشان و یا اشک های همرزم سالهای دور شهدا از عشق مالامال نشود.

  در نخستین پنجشنبه سال نوشته « بعد از شهدا چه کرده ایم » در ورودی گلزار شهدای شاهرود به همه خوش آمد می گوید، نوشته ای که انسان را به فکر وا می دارد و در ذهن لحظه ای یاد شهدایی را تداعی می کند که با رفتنشان وظیفه ای سنگین بر دوش ما گذاشته اند.
  آری نخستین نخستین پنجشنبه سال در مزار شهدا چنین حسی دارد، حسی غریب و در عین حال آشنا از لحظه دیدار مردانی از جنس نور و شهدای خدایی که راهی دشت کرب و بلا شدند و بر دوش مردم شهید پرور و همرزمانشان پرنده تر ز مرغان هوا و با دل های کربلایی خویش بازگشتند. 
  شهید نظر می کند به وجه الله ... جمله ای است که امام شهدا درباره دل باختگان خالق یکتا در جبهه های نبرد حق علیه باطل به کار برد و خوشا به حال آنانی که امروز و در نخستین پنجشنبه سال نظر می کنند به گلزار کسانی که نظر کردند به وجه الله.

  نوروز، بدون پدر سخت است
  دختر شهید تابسته «شهید مدافع حرم» نیز با اشاره به اینکه نخستین نوروز بدون حضور شهید بزرگوار برایش بسیار سخت است، می گوید: با اینکه شهید تابسته سال گذشته در بین ما نبود اما به صورت تلفنی لحظه تحویل سال نو را به همه ما تبریک گفت اما افسوس که امسال ما برای تحویل سال نو نزد پدر آمدیم.
  فاطمه تابسته با اشاره به خصوصیات اخلاقی پدر، اظهار کرد: نماز اول وقت یکی از بزرگترین خصوصیات پدر بود و آنرا به همه ما نیز توصیه می کرد چراکه با نماز اول وقت می توان به همه جا و به همه چیز رسید.
  وی ادامه می دهد: حق الناس برای شهید تابسته از اهمیت بالایی برخوردار بود همچنین درس امر به معروف و نهی از منکر یکی از آموزه هایی بود که از او آموختیم.
  دختر شهید مدافع حرم ائمه اطها(ع)، اظهار دارد: نوروز بدون پدر بسیار سخت است اما چه می توان گفت چرا که حسین تابسته به آرزوی خود رسید.

  احساس شرمندگی، حسی آشنا در گلزار شهدا است
  یکی از رزمندگان سابق جنگ تحمیلی درحالی که اشک را مهمان چشم هایش می بیند، می گوید: هرگاه به این مکان مقدس پای می گذارم احساس شرمندگی می کنم و با خود می پندارم از غافله خوبان جای مانده ام.
  حسین شاه حسینی ادامه می دهد: چه کسی است که امروز بداند من در چه حالم چه کسی است که بداند وقتی به دیدار یاران سابقم می آیم در دل چه غوغایی همراه دارم نمی دانم آیا نسل امروز می توانند درک کنند که چقدر سخت است امروز تنها در این مکان مقدس بایستم .
  وی می افزاید: شرمنده شهدائیم، شعار نیست بلکه واقعیتی تلخ برای برخی و شیرین برای دیگری است. امروز نه تنها شرمنده شهدا و امامشان هستیم بلکه شرمنده همین مادران شهدا نیز هستیم که در زمانه فراموشی ها زندگی می کنیم در زمانه ای که کسی نمی داند این ها کیستند و چه کردند.
  این جانباز ۲۵درصد جنگ تحمیلی با اشاره به کار بزرگ شهدا در دفاع مقدس، می گوید: شهدا از مردم همین کوی و برزن بودند که برای رفاه امروز من و شما رفتند اما تنها افسوس من این است که صفای آن روزهای مردم جای خود را به زندگی ماشینی کنونی داده است.
  شاه حسینی اظهار کرد: زمانی که شهدا را یکی یکی به شاهرود می آوردند، هر کس از هر جای و مکان و در شغل و منسبی خود را برای دیدار این سرچشمه های نور و عشق می رساند چرا که هر کس خود را به نوعی مدیون خون شهدا می دانست البته هنوز هم می بایست هرآنچه در زندگی خویش داریم را از خون پاک این بزرگواران بدانیم.

  برای دیدار فرزندم آمده ام
  مادر شهید محمد شیخ کبیر نیز درباره نخستین پنجشنبه سال جدید در گلزار شهدا، می گوید: امروز برای دیدار فرزندم آمده ام .
  حاجیه خانم شیخ کبیر ادامه می دهد: شهدا رفتند و درباره عظمت و بزرگی شان هیچ چیز نمی توان گفت اما افسوس که در بین نسل امروزی جایشان بسیار خالی است.
  وی ادامه می دهد: دلیل این امر را نمی دانم اما امروز شهدا بیش از هر زمانی تنها هستند و به جز عده ای معدود از جوانان امروزی، کسی در این افکار و عقاید نیست اما شهدا آنقدر بزرگوار و با عظمت هستند که می توان از آنان شفاعت و سلامت همه مسلمانان را خواست.
  شهدا رفتند و داغ تنهایی مهمان دل های ما شد
  پدر دو شهید دفاع مقدس نیز درباره نخستین پنجشنبه سال در جوار فرزندانش، می گوید: شهدا رفتند و این ما هستیم که داغ تنهایی و جای ماندن از غافله عشق و دیدار یار را بر دل نگه داشته ایم.
  قربان خواجه مظفری با اشاره به سالگرد شهادت فرزندانش، ادامه می دهد:  فرزندان من در تولد و شهادت دو سال با یکدیگر تفاوت داشتند و درست در روز تشییع پیکر پاک شهید ابراهیم خواجه مظفری، خبر شهادت حسن ۱۶ساله را نیز به ما اعلام کردند.

  این پدر شهید بزرگوار، با اشاره به لزوم ادامه راه شهدا، اظهار دارد: شهدا از جنس نورند و راهشان نیز نورانی است لیکن می بایست با عنایت به تعالیم الهی در راه آنان گام برداشت.
  خواجه مظفری تاکید دارد: از همان روزهای آغاز جنگ تحمیلی می دانستیم یکی از فرزندانم را به خداوند هدیه خواهم کرد اما خداوند منان این عنایت را به ما داشت و هر دو امانت خویش را از من گرفت اما خوشحالم که جایشان نزد خالق یکتا از جایگاه امروز ما به مراتب بهتر است.
  وی ادامه می دهد: امروز ما تنها گوشه چشمی از این عزیزان را طلب می کنیم چرا که اعتقاد دارم شفاعت این عزیزان می تواند راهگشای زندگی مان باشد.
  در نهایت آفتاب نخستین پنجشنبه سال نو در حالی روبه غروب می گذارد که هر کس در این روز برای خود بهره ای جسته است و خوشا به حال آنانی که دل هایشان را در چشمه سار زلال معنویت شستشو دادند و طراوت دل هایشان را در سال نو با شهدا صیقل دادند.


  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی


  دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال اول 93-92 پیام نور

  دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال دوم 92-91 پیام نور مقطع کارشناسی

  دانلود رایگان مجموعه نمونه سوالات تمامی رشته های پیام نور نیمسال اول 90-91 دانشگاه پیام نور


  دانلود نمونه سوالات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد تمامی دوره های دانشگــــاه پیــــام نور
  دانلود مجموعه نمونه سوالات ارشد فراگیر پیام نور
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور


  ********************************  ********************************
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •