بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 از مجموع 12

موضوع: مقایسه نظام آموزشی 6 کشور جهان

 1. #11
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  ● قاره آمريکا

  قاره آمريکا خود از دو بخش آمريکاي شمالي و جنوبي تشکيل شده است که به طور نسبي مي توان چنين تقسيم بندي را به نوعي به بعد آموزشي آن قاره نيز تعميم داد، چرا که در آمريکاي شمالي کيفيت آموزشي دو کشور بزرگ و توسعه يافته کانادا و ايالات متحده آمريکا که قسمت اعظم اين قاره را تشکيل داده اند، در مقايسه با ديگر کشورها از مطلوبيت چشم گيري برخوردار است و دلايل اين مطلوبيت را مي توان در بسياري از عوامل از جمله توجه سرمايه گذاري همه جانبه در حوزه آموزش و پرورش به عنوان يکي از مهم ترين عوامل توسعه جامعه، مطالعه و تحقيق مستمر براي بهبود روند کيفي و کمي آموزش، برخورداري از وسايل کمک آموزشي و فن آوري روز، شيوه هاي نوين تربيت معلم و روش هاي آموزشي و... جستجو کرد.

  عامل موثر ديگري که نقشي انکارناپذير بر کيفيت آموزشي دارد برخورداري کشورهاي مذکور از نظام آموزشي غيرمتمرکز است، به نحوي که هر يک از ايالت ها داراي «وزارت آموزش و پرورش» مجزا بوده و آن وزارت مي تواند در محدوده ايالت خود از استقلال و قدرت تصميم گيري لازم براي اداره امور برخوردار باشد. همين موضوع سبب رقابتي سازنده بين ايالت هاي مختلف شده و در نهايت به مدد ديگر عوامل در مقايسه با کشورهاي آمريکاي جنوبي چهره مطلوبتري از نظام آموزشي را ترسيم مي نمايد.

  البته توضيح اين نکته ضرورت دارد که بر شمردن امتيازات فوق به منزله نامناسب بودن وضعيت آموزش در کشورهاي آمريکاي جنوبي نيست، چرا که اصلاحات آموزشي انجام شده يکي و دو دهه اخير در برخي از کشورها تحولات فراواني در ارتقا سطح آموزش آن کشورها به وجود آورده است. مطالعه و بررسي هر کدام از آن موارد مي تواند راه گشاي کارشناسان و برنامه ريزان آموزشي شود.

  ▪ مقطع آموزش پايه:

  براساس قوانين مصوب در هرکشور بخشي از مقطع تحصيلي به عنوان مقطع آموزش پايه تلقي شده و همه شهروندان موظف هستند که پس از احراز شرايط لازم و قانوني از آموزش اين مقطع برخوردار شوند. دولت نيز به نوبه خود موظف است براي برخورداري هرچه بيشتر شهروندان از اين مقطع تسهيلات لازم را فراهم کرده و اين خدمات را به صورت رايگان ارائه کند.

  مقطع آموزش پايه در برخي از کشورهاي اين قاره (۳۱ درصد) تنها مقطع ابتدايي را در برمي گيرد براي مثال کشورهاي، پاناما، مکزيک، پرو، پاراگوئه و..... و در برخي از کشورها (۶۹ درصد) نيز مانند، آرژانتين، ايالات متحده آمريکا، دومينيکن گرانادا و... مشاهده مي شود.

  درميان کشورهاي آمريکايي طولاني ترين مقطع آموزش پايه مربوط به کشور سنت کريستوفرونويس با ۱۲ سال طول مدت مقطع است. کوتاه ترين مقطع آموزش پايه نيز به کشورهايي اختصاص دارد که آموزش در آن مقطع تنها مختص مقطع ابتدايي بوده و حداقل ۵ سال به طول مي انجامد مانند کشور کلمبيا.

  ▪ سن ورود به آموزش پيش دبستاني:

  در ميان کشورهاي آمريکايي کمترين سن ورود به آموزش پيش دبستاني سن ۲ سالگي بوده که در کشورهاي گوادلوپ، مارتيني گويان فرانسه و... مشاهده مي شود و بيش ترين سن ورود به اين مقطع ۵ سالگي است که کشورهاي، پاناما، گواتمالا، کوبا و شيلي از آن جمله اند. در اکثر کشورهاي اين قاره سن ورود به مقطع پيش دبستاني ۳ سال (۴۷ درصد) است.

  ▪ مقطع آموزش ابتدايي:

  پايين ترين سن ورود به مقطع آموزش ابتدايي سن ۵ سالگي است که در کشورهاي، باهاما بليز و سنت لوسيا و... ديده مي شود و مسن ترين دانش آموزان شاغل به تحصيل در مقطع ابتدايي نيز در کشور السالوادور و به دليل طولاني بودن آن مقطع با ۱۵ سال سن و سپس کشورهاي برزيل و ونزوئلا با ۱۴ سال سن مشاهده مي شود. طولاني ترين مقطع ابتدايي با ۹ سال در کشورهاي السالوادور و ونزوئلا و پس از آن ها کشورهاي دومينيکن، شيلي، برزيل و... با ۸ سال طول مدت مقطع مشاهده مي شود. کوتاه ترين طول مقطع ۵ سال بوده که در کشورهايي مثل، کلمبيا، گويان، فرانسه، گودالوپ و... به اجرا درمي آيد.

  ▪ مقطع آموزش متوسطه:

  به طور کلي مقطع هاي آموزش رسمي با توجه به اهميت مقطع ها در نظام آموزشي کشورهاي جهان به دو بخش اصلي ابتدايي و متوسطه تقسيم مي شود در برخي از کشورهاي قاره آمريکا (۳۵ درصد) براي مثال بليز (دوره ابتدايي ۸ سال ومقطع متوسطه ۴ سال )، و برزيل (دوره ابتدايي ۸ سال ومقطع متوسطه ۳ سال) نظام آموزشي تنها به دو گروه مورد اشاره تقسيم شده و از تفکيک بيشتري برخودار نيست. اما در اکثر کشورهاي اين قاره (۶۵ درصد) مقطع متوسطه به دو مقطع کوتاه تر تقسيم گرديده که با عنوان مقطع مقدماتي متوسطه و مقطع تکميلي متوسطه شناخته مي شوند.

  کوتاه ترين طول مدت متوسطه در مجموع کشورهاي قاره آمريکا در کشور ونزوئلا با طول مدت ۲ سال و در کشور السالوادور و برزيل باطول مدت ۳ سال مشاهده شده و طولاني ترين مقطع متوسطه ۷ سال در کشورهاي جامائيکا، سورينام، گودالوپ و..... به اجرا در مي آيد. طولاني ترين مقطع مقدماتي متوسطه در کشور سنت ويسنت و گرنادين با ۵ سال طول مقطع و سپس کشورهاي پرو و شيلي ديده مي شود. طولاني ترين مقطع تکميلي متوسطه ۴ سال است که در کشور جامائيکا ديده شده و کوتاه ترين مقطع با ۲ سال طول مدت مقطع مانند هندوراس، نيکاراگوا و آرژانتين و .... به اجرا در مي آيد.


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #12
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  ● قاره اروپا

  درميان قاره هاي جهان قاره اروپا را مي توان به عنوان جايگاهي قلمداد کرد که مجموعه اي از پيشرفته ترين و متنوع ترين نظام هاي آموزشي