در این مقاله شما را با روش ساخت ایمیل در ویندوز 8 آشنا خواهیم کرد. مقاله را دنبال کنید.انتخاب یک برنامه کاربردی یا یک سرویس


فرقی ندارد که شما چگونه از ایمیل خود استفاده می ­کنید، ویندوز 8.1 یا RT 8.1 دارای برنامه­ ها و سرویس­هایی است که برای انجام این کار به شما کمک می ­کنند. شما می ­توانید از ایمیل کنونی خود استفاده کنید یا یک ایمیل جدید بسازید. در اینجا به توضیح این خدمات می‌پردازیم.برنامه ایمیل ویندوز یا Mail app

تنظیم کردن و استفاده کردن از این برنامه آسان است. شما می­توانید ایمیل‌های گوگل، یاهو، Outlook.com و حتی ایمیل­های کاری خودتان را در این برنامه وارد کنید . اگر شما در حال حاضر از برنامه­ای مثل Windows Live Mail یا Outlook Express استفاده می­کنید، بد نیست که Mail app را نیز امتحان کنید.


Outlook.com

شما با استفاده از این وب­سایت، می­توانید ایمیل خود را از هر مرورگری مشاهده کنید. با هر وسیله‌ای که دسترسی به اینترنت دارد می‌توانید به این وب‌سایت وارد شوید . شما حتی می­توانید حساب­های ایمیل دیگر از سایر شرکت­های خدمات ایمیل مثل جیمیل، یاهو، iCloud Mail و ... را نیز به آن اضافه کنید. علاوه بر این، این وب­سایت بدون هیچ مشکلی با Mail app و Outlook کار می‌کند .Outlook

با استفاده از این برنامه، ایمیل­های کاری، تقویم­ها و لیست کارهای خود را مدیریت نمایید. برنامه Outlook به شما کمک می­کند تا تمامی این کارها را انجام دهید. این برنامه به عنوان بخشی رایگان از Windows RT 8.1 می­باشد.شما همچنین می­توانید از موارد فوق به شکل ترکیبی استفاده کنید. برای مثال، شما می­توانید از وب­سایت Outlook.com به همراه برنامه Mail app بر روی تبلت خود در خانه، و به همراه برنامه Outlook در کامپیوتر رومیزی اداره خود استفاده کنید. از هر برنامه‌ای که استفاده کنید، تنظیم آن ساده است، و ما مراحل آن را همگام با شما طی ‌خواهیم کرد .تنظیم برنامه Mail app

استفاده از این برنامه، راهی آسان برای داشتن تمامی ایمیل­ها در زیر یک سقف است. کلید این کار، ورود به ویندوز کامپیوتر با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت است. شما می‌توانید از ایمیلی که در حال حاضر دارید (مربوط به مایکروسافت) استفاده کرده و یا یک ایمیل جدید ایجاد کنید – این خدمات رایگان هستند. اگر افراد دیگری به غیر از شما نیز از کامپیوتر شما استفاده می­کنند، مطمئن شوید که هر شخص با حساب کاربری مایکروسافت خود وارد کامپیوتر می­شود. با این روش هر فرد پس از ورود به ویندوز تنها ایمیل­های خود را می­بیند.بررسی اینکه آیا با حساب کاربری مایکروسافت وارد سیستم شده ­ایداگر شما در گذشته از خدمات شرکت مایکروسافت مثل ایکس­ باکس (Xbox)، هات­میل (Hotmail)، وان­درایو (OneDrive)، مسنجر (Messenger)، اسکایپ (Skype) یا ویندوز­فون (Windows Phone) استفاده کرده‌­اید، یعنی شما دارای حساب کاربری مایکروسافت هستید. شما ممکن است از حساب کاربری مایکروسافت در هنگام نصب و استفاده از ویندوز استفاده کرده باشید و بنابراین ممکن است در حال حاضر با استفاده از این حساب کاربری در درون ویندوز باشید؛ ولی اگر مطمئن نیستید، باید از مراحل زیر برای بررسی این مورد استفاده کنید:


1- از لبه سمت راست پنجره ویندوز به سمت داخل حرکت لمسی انجام دهید، بر روی گزینه تنظیمات یا Settings ضربه بزنید و سپس بر روی گزینه تغییر تنظیمات کامپیوتر یا Change PC settings ضربه بزنید. (اگر از یک موشواره استفاده می­کنید، بر روی قسمت گوشه بالای سمت راست پنجره اشاره‌کنید، اشاره‌­گر موشواره را به سمت پایین حرکت دهید و بر روی گزینه Settings کلیک کنید و سپس گزینه تغییر تنظیمات کامپیوتر یا Change PC settings را انتخاب کنید.


2- بر روی گزینه حساب­های کاربری یا Accounts لمس یا کلیک کنید و سپس بر روی حساب کاربری خود لمس یا کلیک کنید.
اگر شما در حال حاضر با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت وارد ویندوز شده باشید ، پنجره این صفحه شبیه به این تصویر خواهد بود.


اگر شما با استفاده از حساب کاربری خود وارد ویندوز نشده باشید، پنجره باز­شده شبیه به تصویر بالا خواهد بود. بر روی گزینه Connect to a Microsoft account (وصل شدن به یک حساب کاربری مایکروسافت) کلیک کنید و دستورات بعدی را دنبال کنید.افزودن یک حساب کاربری به برنامه Mail app

اگر انتهای آدرس ایمیل حساب کاربری مایکروسافت شما به صورت outlook.com، live.com، hotmail.com یا msn.com است، تنها کافی است به ویندوز وارد شوید و به پنجره استارت بروید و سپس برنامه Mail app را باز کنید؛ ایمیل شما در انتظار شما است!اگر انتهای آدرس ایمیل شما از وب­سایت­هایی دیگر مثل gmail.com، yahoo.com، comcast.net یا غیره می­باشد، دستورات زیر را دنبال کنید که این ایمیل­ها را به برنامه Mail app اضافه نمایید.1- در پنجره استارت، بر روی گزینه ایمیل یا Mail لمس یا کلیک کنید.


2- از لبه سمت راست پنجره ظاهر­شده به سمت داخل حرکت لمسی انجام دهید و سپس بر روی گزینه تنظیمات یا Settings ضربه آهسته لمسی بزنید. (اگر از موشواره استفاده می­کنید، نشانگر را به قسمت گوشه سمت راست پائین صفحه برده و به سمت بالا حرکت دهید و سپس بر روی گزینه تنظیمات یا Settings لمس یا کلیک کنید.)


3- بر روی گزینه حساب­های کاربری یا Accounts لمس یا کلیک کنید و سپس بر روی گزینه افزودن یک حساب کاربری یا Add an account لمس یا کلیک کنید و بر روی نوع حساب کاربری که می­خواهید اضافه کنید، لمس یا کلیک کنید.


4- آدرس ایمیل و رمز عبور خود برای حساب کاربری وارد­شده را تایپ کنید و سپس بر روی گزینه متصل شدن یا Connect لمس یا کلیک کنید.

دستیابی به لیست تماس‌ها

برنامه­هایMail وPeople در کنار یکدیگر کار می­کنند- شما می­توانید لیست افراد را برای حساب کاربری خود در برنامه People اضافه کرده و یا آن‌ها را ویرایش کنید، و در همین حال ایمیل‌های همان حساب کاربری را در برنامه Mail مدیریت نمایید. اگر انتهای آدرس ایمیل شما به صورت outlook.com, live.com, hotmail.com یا msn.com است، زمانی که حساب کاربری خودتان را به برنامه Mail app اضافه می‌کنید، تماس‌های شما به صورت خودکار اضافه خواهند شد. برای حساب‌های کاربری دیگر، از روش زیر برای اضافه کردن لیست ایمیل استفاده کنید.


1- در پنجره استارت، بر روی گزینه People لمس یا کلیک کنید.


2- از لبه سمت راست پنجره ظاهر­شده به سمت داخل حرکت لمسی انجام دهید و سپس بر روی گزینه Settings (تنظیمات) ضربه لمسی بزنید. (اگر از موشواره استفاده می­کنید، نشانگر را به قسمت گوشه سمت راست پائین پنجره برده و سپس به سمت بالا حرکت بدهید و بر روی گزینه Settings (تنظیمات) لمس یا کلیک کنید.)


3- بر روی گزینه Accounts (حساب­های کاربری) لمس یا کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Add an account (افزودن یک حساب کاربری) لمس یا کلیک کنید و نوع حساب کاربری که می­خواهید اضافه کنید را انتخاب کنید و سپس سایر دستوراتی که بر روی پنجره ظاهر می­شوند را دنبال و اجرا کنید.


سرویس Outlook.com

Outlook.com یک سرویس ایمیل تحت وب رایگان است. شما می­توانید از هر کامپیوتر و یا ابزاری که دارید، از این سرویس برای دسترسی به ایمیلتان استفاده کنید. اگر شما در حال حاضر دارای یک حساب کاربری مایکروسافت هستید (برای مثال، اگر با استفاده از یک آدرس ایمیل به کامپیوتر خود وارد می­شوید)، با همان حساب کاربری می­توانید وارد سرویس Outlook.com شوید و نیازی به ایجاد یک حساب کاربری جدید ندارید.اگر یک آدرس ایمیل جدید Outlook.com می‌خواهید، ایجاد آن ساده است و به طور خودکار یک حساب کاربری مایکروسافت محسوب خواهد شد. اگر می­خواهید از آدرس ایمیل کنونی خود استفاده کنید و یک آدرس ایمیل Outlook.com را نیز داشته باشید، می­توانید یک نام مستعار (alias) اضافه کنید.


برای ایجاد یک حساب کاربری جدید مایکروسافت و ورود به سرویس Outlook.com

1- به وب­سایت Outlook.com بروید.


2- بر روی گزینه Sign up now لمس یا کلیک کنید و دستوراتی که پس از آن ظاهر می­شوند را اجرا کنید.


مدیریت لیست­های تماس در Outlook.comدر ادامه نحوه یافتن اطلاعات تماس، افزودن اطلاعات تماس جدید و متصل­کردن Outlook.com به شبکه­های اجتماعی نظیر فیس­بوک، توئیتر و لینکد­این را خواهید آموخت.


مرحله 1


بر روی علامت فلش کنار لوگوی Outlook.com لمس یا کلیک کنید.

مرحله 2


بر روی گزینه People لمس یا کلیک کنید تا به لیست تماس بروید.


برنامه Outlook در ویندوز

برنامه کاربردی Outlook دسکتاپ، دارای ویژگی­های قدرتمندی برای کمک به شما برای آگاهی از ایمیل­های کاری، تقویم کاری و لیست وظایف است. این برنامه به عنوان بخشی رایگان از ویندوز RT 8.1 است ولی اگر شما ویندوز 8.1 دارید، می­توانید آن را از وب­سایت office.microsoft.com خریداری کنید.


منبع :
ایجاد ایمیل در ویندوز 8