بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: جايگاه نرم افزارهای ضدويروس

 1. #1
  Isooda آواتار ها
  • 10,676
  • 11,406
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل تحصیل
  pnu
  شغل , تخصص
  مربی
  رشته تحصیلی
  مدیریت بازرگانی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,756
  پست های وبلاگ
  562

  New2 جايگاه نرم افزارهای ضدويروس

  جايگاه نرم افزارهای ضدويروس
  با استفاده از نرم افزارهای ضد ويروس ، امکان شناسائی و بلاک نمودن ويروس ها قبل از آسيب رساندن به سيسيتم شما ، فراهم می گردد . با نصب اين نوع نرم افزارها بر روی سيستم خود يک سطح حفاظتی مناسب در خصوص ايمن سازی کامپيوتر و اطلاعات موجود بر روی آن ايجاد خواهد شد . به منظور استمرار سطح حفاظتی ايجاد شده ، می بايست نرم افزارهای ضدويروس بطور دائم بهنگام شده تا امکان شناسائی ويروس های جديد ، وجود داشته باشد .  نرم افزارهای ضد ويروس ، چه کار می کنند ؟
  جزئيات عملکرد هر يک از برنامه های ضد ويروس با توجه به نوع هر يک از نرم افزارهای موجود ، متفاوت است . اينگونه نرم افزارها فايل های موجود بر روی کامپيوتر و يا حافظه کامپيوتر شما را به منظور وجود الگوهائی خاص که می تواند باعث ايجاد آلودگی گردند را پويش می نمايند . برنامه های ضد ويروس بدنبال الگوهائی مبتنی بر علائم خاص ، تعاريفی خاص و يا ويروس های شناخته شده ، می گردند . نويسندگان ويروس های کامپيوتری همواره اقدام به نوشتن ويروس های جديد نموده و ويروس های نوشته شده قبلی خود را بهنگام می نمايند . بنابراين لازم است که همواره بانک اطلاعاتی شامل تعاريف و الگوهای ويروس های کامپيوتری مربوط به نرم افزار ، بهنگام گردد. پس از نصب يک نرم افزار آنتی ويروس بر روی کامپيوتر خود ، می توان عمليات پويش و بررسی سيستم به منظور آگاهی از وجود ويروس را در مقاطع زمانی مشخص و بصورت ادواری انجام داد . در اين رابطه می توان از دو گزينه متفاوت استفاده نمود :


  • پويش اتوماتيک : برخی از برنامه های ضد ويروس دارای پتانسلی به منظور پويش اتوماتيک فايل ها و يا فولدرهائی خاص و در يک محدوده زمانی مشخص شده ، می باشند .  • پويش دستی : پيشنهاد می گردد ، پس از دريافت هرگونه فايلی از منابع خارجی و قبل از فعال نمودن و استفاده از آن ، عمليات بررسی و پويش آن به منظور شناسائی ويروس صورت پذيرد . بدين منظور عمليات زير توصيه می گردد :
   - ذخيره و پويش ضمائم نامه های الکترونيکی و يا نرم افزارهائی که از طريق اينترنت Download می نمائيد(هرگز ضمائم نامه های الکترونيکی را مستقيما" و بدون بررسی آن توسط يک برنامه ضد ويروس ، فعال ننمائيد ) .
   - بررسی فلاپی ديسک ها ، CD و يا DVD به منظور يافتن ويروس بر روی آنان قبل از باز نمودن هر گونه فايلی  نحوه برخورد نرم افزار ضدويروس با يک ويروس
  نرم افزارهای ضد ويروس به منظور برخورد با يک ويروس از روش های متفاوتی استفاده می نمايند . روش استفاده شده می تواند با توجه به مکانيزم پويش ( دستی و يا اتوماتيک ) نيز متفاوت باشد. در برخی موارد ممکن است نرم افزار مربوطه با ارائه يک جعبه محاوره ای ، يافتن يک ويروس را به اطلاع شما رسانده و به منظور برخورد با آن از شما کسب تکليف نمايد . در برخی حالات ديگر ، نرم افزار ضدويروس ممکن است بدون اعلام به شما اقدام به حذف ويروس نمايد. در زمان انتخاب يک نرم افزار ضد ويروس ، لازم است به ويژگی های ارائه شده و ميزان انطباق آنان با انتظارات موجود ، بررسی کارشناسی صورت پذيرد.  از کدام نرم افزار می بايست استفاده نمود ؟
  توليد کنندگان متعددی اقدام به طراحی و پياده سازی نرم افزارهای آنتی ويروس می نمايند. عملکرد اين نوع نرم افزارها مشابه يکديگر می باشد . به منظور انتخاب يک نرم افزار ضد ويروس می توان پارامترهای متعددی نظير ويژگی های ارائه شده توسط نرم افزار، قيمت و ميزان انطباق آنان با خواسته های موجود را بررسی نمود . نصب هر نوع نرم افزار ضد ويروس ( صرفنظر از نرم افزاری انتخاب شده ) ،باعث افزايش حفاظت شما در مقابل ويروس ها می گردد. برخی از پيام های ارسالی که ادعا می نمايند شامل نرم افزارهای ضدويروس بوده و يا اينگونه نرم افزارها را به شما معرفی می نمايند، خود به منزله يک ويروس بوده و می بايست دقت لازم در خصوص بازنمودن آنان و ضمائم مربوطه را داشته باشيم .  چگونه می توان از آخرين اخبار و اطلاعات مربوط به ويروس ها ، آگاهی يافت ؟
  فرآيند بهنگام سازی در هر نرم افزار ضدويروس متفاوت بوده و می بايست در زمان انتخاب اينگونه نرم افزارها ،پتانسيل آنان در خصوص بهنگام سازی بانک اطلاعاتی تعاريف الگوها ، بررسی گردد . تعداد زيادی از نرم افزاری ضد ويروس دارای گزينه ای به منظور بهنگام سازی اتوماتيک ، می باشند. استفاده از پتانسيل فوق با توجه ايجاد ويروس های جديد ، امری لازم و اجتناب ناپذير است .

  نصب يک نرم افزار ضد ويروس ، يکی از ساده ترين و در عين حال موثرترين روش های حفاظت از کامپيوتر است . آيا صرفا" با يک نصب همه چيز تمام شده و ما همواره دارای ايمنی لازم و حفاظت مطلوب خواهيم بود ؟ پاسخ به سوال فوق قطعا" منفی بوده و اين نوع نرم افزارها دارای محدوديت های خاص خود نيز می باشند . نرم افزارهای ضد ويروس به منظور شناسائی و برخورد با ويروس ها از الگوهای شناخته شده ، استفاده می نمايند . بنابراين طبيعی است که اينگونه نرم افزارها صرفا" قادر به شناسائی و برخورد با ويروس هائی می باشند که قبلا" الگوی آنان برای نرم افزار معرفی شده باشد . به منظور حفظ اقتدار نرم افزارهای ضد ويروس و کمک به آنان در جهت شناسائی و برخورد با ويروس های جديد ، می بايست فرآيند بهنگام سازی آنان بطور مداوم و در محدوده های زمانی مشخص ، تکرار گردد.
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •