بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: مشکلات پیام نوری ها از شهریه گرفته تا تلفن های بی پاسخ

 1. #1
  Isooda آواتار ها
  • 10,676
  • 11,406
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل تحصیل
  pnu
  شغل , تخصص
  مربی
  رشته تحصیلی
  مدیریت بازرگانی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,756
  پست های وبلاگ
  562

  filish مشکلات پیام نوری ها از شهریه گرفته تا تلفن های بی پاسخ

  به گزارش امید به نقل از ایسنا، پاسخگویی اینترنتی کارشناسان یک مرکز دانشگاهی مسلما به دانشجویان برای جلوگیری از رفت‌وآمدهای بسیار، خیلی هم خوب است، اما در شرایطی که پاسخگویی مناسب باشد تا دانشجو برای پاسخ هر سوالی حتی ابتدایی‌ترین موارد چون برنامه‌های کلاسی و یا زمان شروع سال تحصیلی سردرگم نشود.


  حال از همه این‌ها که بگذریم مسئله شهریه موضوع بسیار مهمی است که نه تنها در انتظارات دانشجویان بسیار نقش دارد، بلکه گاهی اوقات میزان آن اعتراضات بسیاری را به همراه دارد.


  مشکلاتی چون عدم پاسخگویی سایت دانشگاه به دانشجویان و میزان شهریه به ویژه برای دانشجویان دوره دکتری موجب نارضایتی جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام‌نور شده است که در تماس‌هایی به ایسنا مشکلات خود را مطرح کرده‌اند، در این رابطه ایسنا در گفت‌وگویی با جمعی از دانشجویان پیام‌نوری، به بیان این مشکلات پرداخته است.


  یکی از دانشجویان پیام نور تهران غرب با انتقاد از کندی سامانه «گلستان»، می‌گوید: مرحله ثبت‌نام و انتخاب واحد، دانشجویان بسیار کند پیش می‌رود، به طوری که انتخاب واحد برخی از دانشجویان تا سه هفته طول کشیده است، از سوی دیگر همزمان با الکترونیکی شدن پرداخت شهریه فشار سنگینی به این سامانه وارد شده است.


  به گفته وی، دانشگاه پیام نور در پاسخگویی به دانشجویان ضعیف است به طوری که تنها 3 نشانی ایمیل در سایت اصلی وجود دارد که فعال نیستند و تنها یک ایمیل آن هم در وبلاگ دانشگاه پیام نور فعال است که البته آن هم به تازگی فعال شده است. در دانشگاه و واحد کسی پاسخگو تلفن‌ها نیست و زمانی که برای رفع مشکل حضوری به دانشگاه مراجعه می‌شود، برخورد مناسبی با دانشجویان نمی‌شود.


  این دانشجو با اشاره به عدم به روزرسانی سایت دانشگاه پیام نور به ایسنا، می‌گوید: متاسفانه بسیاری از اخبار سایت دانشگاه قدیمی است و در زمینه تغییرات تقویم آموزشی اطلاع رسانی مناسبی به دانشجویان نمی‌شود.

  یکی دیگر از دانشجویان با تاکید بر همین موضوع، مدعی می‌شود: در زمان پرداخت شهریه، ارتباط سامانه گلستان با بانک قطع و مبلغ 600 هزار تومان از حسابش برداشت شده و تاکنون موفق به دریافت این مبلغ نشده است.

  علیرضا دل افکار معاون آموزشی دانشگاه پیام نور به این اعتراضات اینگونه پاسخ می‌دهد که سامانه «گلستان» روزانه با بیش از یک میلیون دانشجوی پیام نور سروکار دارد و هر کدام از دانشجویان به بخش‌های متفاوتی از این سامانه مراجعه می کنند، به همین دلیل در این روزها، سامانه مذکور سنگین شده و فرایند ثبت‌نام و انتخاب واحد به کندی انجام می‌شود.  وی با بیان اینکه از سال جاری 400 مگابایت به پهنای باند سامانه گلستان افزوده شده است، می‌افزاید: برای کاهش مشکلات دانشجویان در فرایند انتخاب واحد و ثبت‌نام، این مدت تمدید خواهد شد و دانشجویان از این بابت نگرانی نداشته باشند.


  از طرف دیگر معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور در پاسخ به مشکل دانشجویان در زمینه نحوه ارتباط با دانشگاه برای رفع مشکلات آموزشی، می‌گوید: دانشجویان برای رفع مشکلات خود به جای مراجعه به سازمان مرکزی دانشگاه، باید به مراکز و واحدهای خود مراجعه کنند.

  دل‌افکار با بیان اینکه سازمان مرکزی دانشگاه پیام‌نور مشغول انجام کارهای ستادی است و قادر نیست پاسخگوی تمامی دانشجویان باشد، تاکید دارد: در هر واحد و مرکز دانشگاهی پیام‌نور، افرادی پاسخگوی نیاز دانشجویان هستند و دانشجویان برای رفع مشکلات خود باید به مرکز آموزشی خودشان مراجعه کنند.


  وی درباره مشکلات انتخاب واحد دانشجویان نیز به ایسنا، می‌گوید: با توجه به اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه پیام‌نور زیاد است و در هنگام انتخاب واحد ترافیک سنگینی در اینترنت به وجود می‌آید، بدیهی است دانشجویان نیز با مشکل روبرو می‌شوند.

  معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور در عین حال با اشاره به پاسخگویی حضوری معاون و مدیران آموزشی دانشگاه به دانشجویان در روزهای چهارشنبه، می‌افزاید: دانشجویان می‌توانند با اعلام وقت قبلی برای رفع مشکلات خاص در سازمان پیام‌نور حضور یابند تا پس از بررسی‌های لازم برای رفع مشکل آنها تصمیماتی اتخاذ شود.

  به گفته دل‌افکار کلاس‌های دانشجویان از 16 شهریور ماه آغاز شده و از این تاریخ نیز کلاس‌ها به طور رسمی در حال برگزاری است که این درحالیست دانشجویان پاسخ دیگری برای شروع کلاس‌ها دریافت می‌کنند که به عنوان مثال شروع کلا‌س‌های تهران غرب از 30 شهریور ماه عنوان شده است.  گفته‌های معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گواه فراهم نبودن زیر ساخت‌های لازم برای پاسخگویی به جمعیت میلیونی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور است به نحوی که برخی دانشجویان در دسترسی به ابتدایی‌ترین خدمات و امکانات سامانه اینترنتی دانشگاه مشکل دارند و سامانه گلستان دیگر برایشان گلستان نیست.


  البته مشکلات دانشجویان دانشگاه پیام نور فقط به عدم ارائه خدمات مناسب سامانه اینترنتی دانشگاه و پاسخگو نبودن پهنای باند سامانه محدود نمی‌شود و افزایش شهریه این دانشگاه به ویژه در دوره دکتری موجب اعتراض بیشتر دانشجویان به ویژه دانشجویان جدیدالورود دوره دکتری شده است و به ادعای جمعی از این پذیرفته‌شدگان پس از قبولی با این واقعیت روبرو شدند که شهریه‌شان نزدیک به دوبرابر افزایش داشته و به جای 18 میلیون تومان، می‌بایست 35 میلیون تومان برای این دوره پرداخت کنند و افزایش 15 درصد تنها مشمول دانشجویان قدیمی دوره دکتری شده است.


  در این باره فرشاد ابراهیم پور معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور ضن تایید افزایش 15 درصدی شهریه دوره دکتری دانشجویان قدیم دانشگاه پیام نوربه ایسنا می‌گوید: بر اساس مصوبات هیأت امنا، دانشگاه مجاز است هر سال با توجه به شاخص‌های موثر در افزایش کیفیت خدمات دانشگاهی و بهای تمام شده خدمات، شهریه خود را حداکثر تا 15 درصد افزایش دهد.

  ابراهیم پور در عین حال در خصوص ادعای دانشجویان به افزایش 90 درصدی شهریه دانشجویان جدیدالورود دکتری، می‌افزاید: نرخ جدید شهریه دانشجویان دکتری ربطی به افزایش شهریه ندارد و هر ساله دانشگاه طبق مصوبه‌ای از سوی هیات امنا هزینه جدیدی را اعلام می‌کند.


  البته معاون داری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور به این موضوع هم اشاره می‌کند که هزینه جدید شهریه دوره دکتری برای دانشجویان جدیدالورود در 22 آذر ماه اعلام شده بوده و داوطلبان با آگاهی این انتخاب را انجام داده‌اند ضمن آنکه تاکنون هیچ اعتراضی از سوی دانشجویان جدید دکتری درباره شهریه به دانشگاه نشده است.


  همچنین به گفته ابراهیم پور، کاهش شهریه دانشجویان فراگیر در دوره کارشناسی بین 14 تا 21 درصد و مقطع کارشناسی ارشد شش درصد است، شهریه دانشجویان برون مرزی حدود 25 درصد و دوره‌های رسمی هم حداکثر 15 درصد افزایش یافته است به عبارت دیگر هرگونه افزایش بالای 15 درصد شهریه دانشجویان صحت ندارد.


  گفته‌های معاون اداری دانشگاه پیام نور درحالیست که جمعی از پذیرفته‌شدگان دکتری مدعی هستند که هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد نرخ جدید شهریه دانشجویان ورودی جدید دفترچه ثبت‌نام، سایت دانشگاه و یا در زمان انتخاب رشته و یا حتی قبل از مصاحبه انجام نشده بود و دانشجویان پس از قبولی و حین ثبت‌نام با افزایش 90 درصدی شهریه دانشگاه مواجه و مطلع شده‌اند و اکنون نه راه پس دارند و نه راه پیش، زیرا اگر به دلیل شهریه گزاف از تحصیل انصراف دهند سال آینده از شرکت در این دوره محروم می‌شوند.  منبع:امید نیوز

  3 کاربر پست Isooda عزیز را پسندیده اند . best-vida, javad jan, O M I D

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  mehdi pnu آواتار ها
  • 2
  • 3

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1

  پیش فرض

  واقعا که. همه ی گزارش درسته. دانشگاهی که ادعا میکنه بر پایه ی اصول مجازی ایجاد شده باید قوی ترین سایت در زمینه ی اطلاعات و کامپیوتر باشه و به طور مجازی هم با دانشجوهای خودش در ارتباط باشه. متاسفانه فقط برای پول گرفتن از دانشجو از زمینه های الکترونیکی و اینترنتی استفاده ی مناسب میکنند.
  2 کاربر پست mehdi pnu عزیز را پسندیده اند . best-vida, javad jan

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •