بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: مديران از It درك واقعي ندارند

 1. #1
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  filish مديران از It درك واقعي ندارند

  قالیباف: مديران از IT درك واقعي ندارند


  به گفته‌ شهردار تهران امروزه توسعه‌ي فيزيكي و كالبدي به معناي كيفيت و ارتقاي كيفيت زندگي در سطح شهر نيست و فن‌آوري اطلاعات مي‌تواند ارتقاء را با هزينه‌ي بسيار كم ايجاد كند و فضاي مجازي را براي همه‌ي شهروندان برقرار سازد.

  به گزارش ايسنا،
  دكتر محمدباقر قاليباف - شهردار تهران - در مراسم افتتاحيه كنفرانس شهر الكترونيك دهه‌ي 80 را دوران كمال‌يابي و كارآمدي نظام جمهوري اسلامي دانست و اظهار كرد: پنج تا شش سال از اين دهه را پشت سر گذاشتيم، دهه‌اي كه آن را دوران كمال‌يابي و كارآمدي نظام تعريف كرده‌ايم.

  شهردار تهران چالش‌هاي مديريتي را عاملي در ايجاد شكاف عميق بين تدبير و تغيير دانست و اظهار كرد: با نگاه به 150 سال گذشته مي‌توان مقاومت‌هاي غيرمنطقي در برابر تغييرات را عاملي در جلوگيري از تحولات موجود دانست كه باعث شده از تحولات عصر جديد غافل شويم. ما بايد تغييرات را هدايت كرده و از فرصت‌هاي آن استفاده كنيم و تهديدات را دور بريزيم و موج عظيم تغييرات را به اهداف خواسته‌ها و مباني اصولي خود هدايت كنيم، اما ما هميشه تغيير را نپذيرفته‌ايم يا آن را با تاخير قبول كرده‌ايم.

  وي ادامه داد: امروزه ساختار اداري - سياسي ما از يك سو و رفتارهاي فردي و سازماني ما از سوي ديگر برهم تاثير مي‌گذارند و سيستم بسيار ضعيف و غيرتحولي را به وجود آورده‌اند كه هيچ موقع به ما فرصت گام‌هاي جدي و اساسي نداده است.

  شهردار تهران حضور فن‌آوري اطلاعات را در قرن 21 فرصت جديدي براي جهانيان دانست و افزود: ظهور پديده فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات در آغاز قرن 21، فرصت همزماني براي شروع در اين عرصه به تمامي كشورها داده است؛ اگر دير آغاز كنيم در اين مقطع تاريخي عقب خواهيم افتاد و اين عقب افتادگي فاصله‌ي سال نوري با ساير كشورها ايجاد مي‌كند.

  قاليباف تصريح كرد: اهميت توجه به اين موضوع قبل از اينكه براي متخصصان و انديشمندان مهم تلقي مي‌شود، براي مديران عالي و ارشد نظام حائز اهميت است كه مهمترين آسيب و موضوعي كه حوزه‌ي IT كشور با آن مواجه است نبود درك واقعي مديران از اين پديده است.

  وي افزود: اين در حالي است كه كشور داراي ظرفيت‌هاي نيروي انساني جوان و متعهدي است و مشكلات سيستم ساختار اداري و مديريتي كشور قابل تغيير و تحول نيست مگر با درك واقعي مديران از IT تا به اصلاح اين مجموعه بپردازند.

  شهردار تهران خاطرنشان كرد: اگر امروزه به دنبال بسط عدالت در جامعه هستيم، هيچ بستري مناسب‌تر از IT براي عدالت وجود ندارد. اگر بر اين باور باشيم كه هيچ كالايي ارزشمندتر از زمان نيست و هيچ بستري مانند فن‌آوري اطلاعات اين كالاي با ارزش را تقويت نمي‌كند، اگر امروزه ادعا داريم بيت‌المال مسلمين را حفظ كنيم و هزينه‌ها را كاهش دهيم آيا بستري جزء IT چنين قابليتي را فراهم مي‌آورد؟

  وي ادامه داد: امروزه اگر دولت‌ها شكل مي‌گيرند و در نظام مدعي هستند به كرامت انساني بپردازند، بستر فن‌آوري اطلاعات مي‌تواند زمينه را براي حفظ كرامت انسان‌ها فراهم آورد.

  قاليباف وظيفه‌ي دولتمردان را افزايش سطح آگاهي شهروندان و آموزش آن‌ها دانست و افزود: مشاركت عمومي و دخالت مردم در تصميم‌گيري‌ها و خدمت‌رساني و سرويس‌دهي به آن‌ها از شعارهاي ما مديران محسوب مي‌شود؛ اگر به دنبال اصلاح نظام ساختارها، شيوه‌ها و رفتارهاي سازماني و فردي هستيم با سبك چهل سال گذشته موفق نخواهيم شد.

  وي تصريح كرد: بستر ‌فن‌آوري اطلاعات منطبق با ارزش‌هاي ماست كه ما را از افراط و تفريط و نزاع دور مي‌كند. ما در دهه‌ي سوم به اين بستر نيازمنديم تا كارآمدي ما را به سمت كمال‌يابي ببرد و كيفيت زندگي اجتماعي را ارتقاء بخشد.

  شهردار تهران تاكيد كرد: اگر اين باور به عنوان مدير شهر در مديران ما حضور داشته باشد كه كاهش هزينه و اصلاح ساختارها را در برنامه‌ي خود درج كرده‌اند، دغدغه‌اي براي گسترش پل، اتوبان، آسفالت خدماتي از اين جنس نمي‌ماند؛ اين نگراني‌ها بايد در پنج يا شش دهه گذشته برطرف مي‌شد.


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •