بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله
 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: نقدی بر فرقه شیطان پرستی

 1. #1
  Isooda آواتار ها
  • 10,676
  • 11,406
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل تحصیل
  pnu
  شغل , تخصص
  مربی
  رشته تحصیلی
  مدیریت بازرگانی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,756
  پست های وبلاگ
  562

  Icon423 نقدی بر فرقه شیطان پرستی

  در طول 25 سال گذشته، در پی کمرنگ شدن معنویات در زندگانی بشر، نیاز به نوعی بازگشت به معنویت در میان افراد به وجود آمد. اما به دلیل شرایط موجود بر نظام جامعه مدرن می بایست معنویتی جدید که فراخور نیازهای انسان مدرن باشد، تعریف می شد. این معنویت در راستای نیازهای مختلف موجود در نفس انسانی بازتعریف شد تا به گونه ای باشد که محدودیتی ایجاد نکند و در عین حال برای اوقات خستگی و فسردگی روح، برای انسان آرامش و رضایتی مقطعی را ایجاد کند.

  مسلما آنچه به عنوان معنویت اصیل از کتب آسمانی در دسترس ما قرار گرفته است، مبانی خاص و ویژه ای دارد و برای سعادت و کمال انسانی، راه و مسیر مشخصی را تعیین کرده که اگر شخص از آن طریق حرکت کند، به سر منزل مقصود خواهد رسید. آنچه مشخص است دستیابی به کمال الهی، امری است که نیازمند ممارست، ریاضت و تربیت نفس است. هیچ انسانی تنها با ارضای نفسانیات نتوانسته به کمال برسد. فلذا این نوع دینداری و معنویت، به دلیل مقتضیات خاص خویش، برای اغلب افراد سخت و غیر قابل قبول است. خصوصا در دنیای امروز که اصل لذت به عنوان یک ارزش تلقی می شود و امکانات مادی بسیاری برای رساندن انسان به اصل لذت، طراحی و تولید شده اند. به نظر می رسد همان کسانیکه چنین تجارتی را به راه انداخته اند، به دنبال رویارویی با نیاز انسان به معنویت، اقدام به تولید و طراحی معنویت های مدرنی کردند که افراد را توسط آن ها سرگرم ساخته و به طور موقت، بر نیازهای معنوی آنها، سرپوش گذارند.
  در دنیای امروز که اصل لذت به عنوان یک ارزش تلقی می شود و امکانات مادی بسیاری برای رساندن انسان به اصل لذت، طراحی و تولید شده اند

  به دنبال شناخت این نیاز اجتناب ناپذیر در انسانها، برخی از سازمان های جاسوسی، برای سرگرم ساختن افراد و به نوعی جلوگیری از گرایش آنان به سمت ادیان الهی، اقدام به ساختن فرقه های مختلفی کردند. به این ترتیب طی 25 سال گذشته حدود 2500 فرقه جدید طراحی و ساخته شد
  طی 25 سال گذشته به دنبال روی آوردن مردم به سوی‌ معنویات سازمانهای جاسوسی به گروههای انحرافی به منظورجلوگیری ازگرایش مردم به سوی ادیان الهی دست فه فرقه سازی زده اند بطوریكه در این مدت 2500 فرقه جدید ساخته شد.
  یكی از این ادیان ساختگی، شیطان‌پرستی است كه اشكال گوناگونش شباهت بسیار زیادی با جادوگری (witchcraft) دارد. این فرقه جوانان بسیاری را به سمت خود كشانده و بیش از همه خود را در قالب گروه‌های موسیقی به جوامع معرفی كرده است. این گروه دارای سمبل‌ها و نشانه هایی است که احتمالا همه ما برخی از آنها را مشاهده کرده ایم. از این سمبل‌‌ها به پنتاگرام وارونه، بز بفومت، صلیب شكسته، صلیب معكوس و ضد عدالت می‌توان اشاره‌ كرد. (رجوع کنید به مقاله "این نمادها شیطانی است")
  اما اعتقاد اصلی این فرقه مفهومی پوچ و خطرناک است. یعنی نقطه اوج اعتقادات اینان به پوچ انگاری ختم می شود. به این ترتیب هر آنچه برای سایر ادیان، ممنوع است و نوعی رفتار ناهنجار تلقی می شود، برای معتقدان به این فرقه ضروری به نظر می رسد. فعالیت جنسی بی‌حد و حصر، قتل و جنایت، دزدی، مصرف بی‌پروای بدترین انواع مواد مخدر بخشی از این رفتارهاست.
  از طرفی بر اساس شواهد گوناگون شیطان‌پرستان در ارتباط مستقیم با سازمان‌های جاسوسی سیا و موساد و محافل زرسالار و زورمدار صهیونیسم جهانی هستند و شكل‌گیری و فعالیت آنان در هر كشوری زمینه‌ای از مخاطرات امنیتی را نیز فراهم می‌سازد.

  آنچه بیشتر بر فعالیت اثر گذار این فرقه کمک می کند، بهره گیری از ابزار جذاب و پرطرفدار موسیقی است که با این وسیله به جذب نیروهای جوان در تمامی کشورها می پردازند.
  سپس طی یك فرآیند حساب شده آنها را شستشوی مغزی داده و با القای افكار الحادی و پوچ‌انگارانه، آنها را به ابزاری در دست گروه تبدیل می‌كند. توجه به این نكته ضروری است كه تعالیم شیطان‌پرستی بر پایبندی به گروه تاكید داشته و سانترالیزم در این گروه حكم فرماست. بنابراین افرادی مقید و متعصب تربیت می کند و همین مساله به میزان مخاطره آمیز بودن این فرقه، می افزاید.
  اما این فرقه مانند بسیاری از نظام های فکری، سردمداران و نمایندگانی دارد که برای افراد معتقد به آن، حالتی از محبوبیت و الگومندی را ایجاد می کنند.
  بلك متال، دِد متال، مریلین منسون، كلیسای شیطان، satanic bible، آنتون لاوی و كلماتی از این دست، را می توان نماینده و نشانه ای از این فرقه دانست؛ ممکن است افرادی را دیده باشید كه خود را طرفدار این نام‌ها می‌دانند، موسیقی‌های عجیب و غریب منسوب به این اسامی را گوش می‌كنند، گاهی لباس‌های عجیب و غریب می‌پوشند یا با علامت‌های خاصی كه بر دیوارهای شهر از بزرگراه‌ها گرفته تا خیابانهای فرعی و كوچه پس كوچه‌های محله‌های مختلف، با خط‌های كج و معوج ترسیم شده است مثل 666، علامت ستاره 5 پر (پنتاگرام)، صلیب شكسته و صلیب وارونه برخورد كرده باشید. از اینها گذشته حتما زیاد شنیده اید كه در فلان كشور اروپایی یا امریكا یك عده شیطان‌پرست در یك حركت جمعی آدمی را تكه‌تكه كرده و خوردند یا به كودك خردسالی تجاوز كردند و سپس او را كشتند. علاوه بر این در جامعه خودمان نیز احتمالا شنیده اید که گروههای شیطان پرستی را در پارتی های شبانه یا در مقر خاصی دستگیر کرده اند. یا از تبلیغات و میزان گرایش جوانان به این فرقه، خبرهایی منتشر می شود که همه اینها حاکی از نفوذ گسترئه و روز افزون این فرقه دارد.
  آنچه بیشتر بر فعالیت اثر گذار این فرقه کمک می کند، بهره گیری از ابزار جذاب و پرطرفدار موسیقی است که با این وسیله به جذب نیروهای جوان در تمامی کشورها می پردازند

  گروهک ها و فرقه های گوناگونی که در دنیای امروز به وجود آمده اند، همگی مربوط به خرده جریان هایی هستند که طی دهه 90 میلادی، به صورت حرکت هایی هدایت شده از جانب قدرتهای غربی و در قالب موسیقی های جذاب، به هدایت و جذب جوانان پرداختند و در کنار این امر اهداف اقتصادی، فرهنگی و امنیتی جایگاه خاص خویش را دارند.
  اما دو تعریف برای شیطان پرستی ارائه شده است:
  تعریف اول: هر گروهی كه شیطان را به عنوان خدا قبول داشته باشد و آن را عبادت كند، كه معمولاً از آن به عنوان الهه سیاه نیز یاد می‌كنند. تعریف دوم: این تعریف معمولاً توسط بنیادگرایان مسیحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق این تعریف گروه‌هایی كه از دین مسیحیت تبعیت نكرده و یا عیسی علیه‌السلام را با خصوصیاتی كه در دین مسیح تعریف شده است، قبول ندارند شیطان‌پرست نامیده می‌شوند. (جامعه‌شناسی شیطان‌پرستی، مریم سعادتی، پایگاه اینترنتی جامعه‌شناسی ایران)
  در رابطه با نقطه شروع این تفکر، نظرات مختلفی وجود دارد. عده‌ای دیگر معتقدند كه شیطان‌پرستی رهاورد قرون وسطی در غرب است و به نوعی واكنش انسان غربی مستاصل از سخت‌گیری‌های كلیسا به دینداری است.
  نگرش دیگری هم وجود دارد مبنی بر اینکه شیطان‌پرستی را برخی عناصر فاسدالاخلاق با اتكا به گرایش‌های توراتی و پروتستانی به صورت مخفیانه در سال‌های آغازین قرن بیستم و با ویژگی‌هایی همچون گناه‌گرایی، قتل، تجاوزات جنسی، هدم اصول اخلاقی، بی‌توجهی به دیدگاه‌های توحیدی و... پایه‌گذاری كردند. اما آنچه در مورد این فرقه حائز اهمیت است، شکل امروزی و مدرن آن است که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.
  ادامه دارد...


 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  Isooda آواتار ها
  • 10,676
  • 11,406
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل تحصیل
  pnu
  شغل , تخصص
  مربی
  رشته تحصیلی
  مدیریت بازرگانی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,756
  پست های وبلاگ
  562

  پیش فرض

  (بخش دوم)  این مطلب در ادامه موضوع نقد فرقه شیطان پرستی می باشد که برای آشنایی هر چه بیشتر این فرقه برای مخاطبین گرامی تهیه شده است. در مقاله قبل به تاریخچه ای از این فرقه اشاره شد که در ادامه به تشریح شیطان پرستی مدرن یا نوین می پردازیم.


  شیطان‌پرستی نوین
  بر اساس برخی تحقیقات، شیطان‌پرستی نوین در انگلستان به وجود آمد كه البته زیاد نیز تعجب برانگیز نیست؛ زیرا انگلیس یكی از كشورهایی است كه جادوگران بسیاری داشته است.
  در اوائل قرن نوزدهم بعضی اشراف انگلستان ـ كه عضو گروه فراماسونری Ordo Temple Orientis بودند ـ به رهبری سر فرانسیس داشود، گروه شیطان‌پرستان به نام باشگاه آتش جهنم را در شهر لندن تأسیس نمودند و از اوائل قرن نوزدهم، شهر لندن مركز شیطان‌پرستان در اروپا گردید. استفاده از مواد مخدر و انجام مراسم مبتذل جنسی، فعالیت اصلی این گروه‌های شیطان‌پرست را تشكیل می‌داد.
  شیطان‌پرستی نوین بر خلاف شیطان‌پرستی كهن، اعتقادی به وجود شیطان خارجی ندارد، بلكه شیطان را در طبیعت و در وجود هر انسانی می‌داند و این باطن هر كسی است كه شیطان در آن وجود دارد. مراسم شیطان‌پرستی جدید مراسمی برای دعوت از شیطان باطنی و حس اهریمنی درونی است كه با اعمال جنسی آرام و ارضا می‌شود. اینكه انسان باید كامل‌ترین لذت جسمانی و جنسی را در این دنیا ببرد. آنها معتقدند كه روح كسی كه در دنیا لذت جسمانی لازم را نبرده است بعد از مرگ به این دنیا برمی‌گردد و لذت جنسی خود را كامل می‌كند. در مراسم شیطان‌پرستی جدید مخلوطی از اسپرم به همراه ادرار به عنوان آب مقدس بر روی حاضرین پاشیده می‌شود. (همانند آب مقدس در مراسم عشای ربانی مسیحیت)
  شیطان آنچه را كه گناه می‌نامند، عواملی برای ارضای نیازهای فیزیكی، حسی و روانی می‌داند. (یعنی گناهان را برای ارضاء نیازهای انسانی لازم می‌داند.)

  اما عموما نقطه عطف گسترش شیطان‌پرستی نوین را به آغاز فعالیت رسمی این فرقه در آمریكا به سال 1960 برمی‌گردانند. نكته ضروری و قابل توجه در این مقطع نقش قابل توجه یك مامور شناخته شده سازمان مركزی جاسوسی آمریكا در شكل گیری جریان مذكور است.
  اصول اعتقادات شیطان‌پرستی نوین
  شیطان‌پرستان دارای اعتقاداتی هستند كه در كتاب انجیل شیطانی آمده است. فصل اول انجیل شیطانی حاوی اصول نه گانه شیطان‌پرستی است:
  1. شیطان به جای ریاضت، نماینده افراط است. (البته به تعبیر دیگری از معتقدین به این مرام، شیطان دست و دلبازی كردن را بجای خساست واجب كرده است.)
  2. شیطان به جای اینكه نمایان کننده توهم‌های معنوی باشد، نماینده زندگی مادی است. (همه مسائل و تجارب غیرمادی و معنوی از دید آنها توهم و دروغ و تظاهر خوانده می‌شود.)
  3. شیطان نشان دهنده عقل پاك به جای خودفریبی متظاهرانه است.
  4. شیطان نشانه عشق به افرادی است كه لیاقتش را دارند، نه هدر دادن آن برای افراد نمك نشناس. (درست برعكس مسیحیت و سایر ادیان كه عشق به انسان‌ها را به انسان‌ آموزش می‌دهد.)

  5. شیطان به ما انتقام جویی را به جای برگرداندن طرف دیگر صورت نشان می‌دهد. (درست برخلاف كلام حضرت عیسی(ع) كه پاسخ سیلی را برگرداندن طرف دیگر صورت می‌داند. در اسلام نیز هر چند در برابر ظلم سكوت نمی‌كند اما پاسخ یك سیلی را فقط یك سیلی می‌داند و بس!)
  6. شیطان به ما مسئولیت در برابر مسئول را به جای مسئولیت در برابر موجودات ترسناك خیالی می‌آموزد. (یك شیطان‌پرست خود را فقط در برابر كسی مسئول می‌داند كه در برابرش مسئولیت دارد نه سایر افرادی كه ممكن است درگیر عملی شوند كه او انجام می‌دهد، اما افراد مومن به ادیان به خاطر قیامت و معاد، تن به انسانیت داده‌اند.)
  7. شیطان می‌گوید كه انسان حیوان دیگری است، گاه برتر و اكثر مواقع به دلیل "روح خدایی و پیشرفت ذهنی‌اش كه از او بدطینت‌ترین حیوان را ساخته است" پست تر است. (دقت كنید كه روح خدایی كه به اعتقاد ادیان، منشاء و دلیل بزرگی و خوبی انسان‌هاست در این نظریه دلیل بدطینت‌ترین بودن اوست.)
  8. شیطان آنچه را كه گناه می‌نامند، عواملی برای ارضای نیازهای فیزیكی، حسی و روانی می‌داند. (یعنی گناهان را برای ارضاء نیازهای انسانی لازم می‌داند.)
  9. شیطان بهترین دوست كلیساست زیرا در تمام این سال‌ها وجود شیطان باعث ماندگاری كلیسا شده است.
  انجیل شیطانی
  انجیل شیطانی كتابی است كه شیطان پرستان از آن برای عبادت و دعاهای خود و همچنین در مراسم خود استفاده می‌كنند. این كتاب شامل كلمات عبری و یونانی و انگلیسی است كه معنی دقیق برخی از كلمات آن هنوز كشف نشده است؛ اما چیزی كه می‌توان فهمید اسامی شیطان و دعوت از او برای قدرت دادن به شیطان‌پرستان است. بسیاری از دعاهای این كتاب بر عكس دعاهای انجیل مسیحیت است. همچنین بسیاری از شعائر آن برای قدر نهادن به عظمت و قدرت شیطان به عنوان قدرت مطلق است.
  شیطان به ما انتقام جویی را آموزش می دهد!

  كلیسای شیطان و معبد سِتْ
  كلیسای شیطان یك سازمان فلسفی برای معتقدین به مبادی فلسفی شیطان‌پرستی برای پرستش شیطان است. مناسك این پرستش را آنتوان لاوی در انجیل شیطان نوشته است. این كلیسا در سانفرانسیسكو تأسیس شد. از دیگر پرستشگاه‌های شیطان پرستان معبد ست (Temple of Set) است. معبد سِت یكی از مخوف‌ترین، مشهورترین و مخفی‌ترین سازمان‌های شیطان‌پرستی است. معبد سِت اولین جامعه مخفی است كه ادعای رهبری جهانی «طریقت دست چپ» در جهان را دارد. تعالیم آن شامل فلسفه شیطان و تمرینات سحر است. سِت (Set) نام یكی از خدایان مصر باستان است.
  معبد ست در سال توسط مایكل آكینو (Michael Aquino) در سانفرانسیسكو بنیان گذاری شد. او و گروهی دیگر از كشیشان كلیسای‌شیطان به خاطر اختلافات فلسفی و مدیریتی، همچنین به خاطر فساد موجود در كلیسای شیطان، از آن جدا شده و سازمان معبد ست را تشكیل دادند. در همان سال، معبد سِت به عنوان یك كلیسای بی فایده در كالیفرنیا به ثبت رسید.
  كشیش شیطان پرستی

  همان‌گونه كه تمامی مكتب‌ها مبلّغ‌هایی داشته‌اند، شیطان‌پرستی هم افرادی را جهت تبلیغ در اختیار دارد. به این افراد كشیش لقب می‌دهند. این كشیش‌ها لباس‌های خاصی دارند. بدین گونه كه شنل و كلاه بزرگ مخصوصی به رنگ سیاه بر تن می‌كنند، عصا و یا چوب دستی كه بر روی آن عبارات عبری مخصوصی حك شده و سر آن پنتاگرام دیده می‌شود در دست می‌گیرند و كفش نوك تیزی نیز می‌پوشند. این گونه لباس مخصوص كشیش است و افراد دیگر گروه حق پوشیدن چنین لباسی را ندارند. كشیش در تمامی مراسم دیدار با شیطان حضور دارد و دعاهای مخصوص به زبان عبری را او خوانده و افراد دیگر تكرار می‌كنند.
  افراد كشیش هم به تبلیغ مكتب خود می‌پردازند، هم افراد علاقه‌مند را به مكتب وارد كرده و به گروه معرفی می‌كنند و هم دستور نابودی افراد خطاكار را می‌دهند. 3 وظیفه اصلی كشیش كلیسای شیطان به شرح زیر است:
  1- كشیش وظیفه تبلیغ دین خود را دارد. بدین گونه كه او افرادی را از جوامع مذهبی مختلف ( بیشتر جامعه مسیحیت) انتخاب می‌كند كه از دین خود ناراضی باشند و با تبلیغ شیطان‌پرستی به عنوان دین برتر آنها را به این مكتب می‌خواند.
  2 - كشیش وظیفه وارد كردن افراد به گروه را دارد. بدین گونه كه كشیش مراسم را برای فرد تازه وارد توضیح داده و در كارها به او كمك می‌كند. همچون برخی قبایل آفریقایی نوشیدن جام خون یك حیوان و خواندن دعاهای مخصوص از كارهایی است كه فرد تازه وارد باید انجام دهد.
  در گروه‌های آمریكایی فرد تازه وارد تعمید داده می‌شود. البته این تعمید با غسل تعمید مسیحیت كاملاً متفاوت است. در این تعمید دعاهای خاصی خوانده شده و زنگ كوچكی كه در دست كشیش است شش بار در جهت جنوب، شش بار در جهت شرق و شش بار در جهت شمال در زمان‌های خاصی به صدا در می‌آید. كشیدن پنتاگرام بر روی تكه چوب با خنجری نوك تیز توسط فرد تازه وارد انجام می‌شود. وقتی فرد تازه وارد مشغول كشیدن پنتاگرام است، كشیش به همراه آتشدانی سیاه رنگ به دور او چرخیده و او را با دعای مخصوص تعمید می‌دهد.
  همچون برخی از قبایل آفریقایی، نوشیدن جام خون یك حیوان و خواندن دعاهای مخصوص از كارهایی است كه فرد تازه وارد باید انجام دهد

  معنای این دعا چنین است:
  «به نام شیطان بزرگ و افتخار او. انرژی عظیمی كه این امكان را به شما می‌دهد كه روح خود را ارتقا بخشید و كمبودهایش را با قدرت جایگزین كنید. اوست كه هم اكنون در درون شما رخنه می‌كند. خالصانه به نیروی روح خود و روح تاریكی ایمان داشته باشید. آنچه باقی می‌ماند، آرامش و دوری از افكار بیهوده است.»
  چنین آمده است كه اگر فرد با تمامی دل و جان خود، مشغول كشیدن پنتاگرام شود و به دعا گوش دهد هرگز از شیطان‌پرستی دست بر نخواهد داشت.
  3 - كشیش وظیفه دارد با افراد خاطی مبارزه و آنها را نابود سازد. در شیطان‌پرستی توبه مفهومی ندارد و فرد خاطی باید مجازات شود.
  ادامه دارد.....
  گردآوری:فاطمه ناظم زاده
  گروه جامعه و سیاست

  منابع: سایت اینترنتی محاکمه
  جامعه‌شناسی شیطان‌پرستی، مریم سعادتی،
  شیطان پرستی، نوشته مهندس مهدی حق‌وردی طاقانكی


برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •