بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: انواع نمونه های قرارداد

 1. #1
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  filish انواع نمونه های قرارداد

  عنوان قرارداد


  موافقت نامه خدمات مشاوره  مشخصات طرفین قرارداد


  موافقتنامه حاضر، همراه با اسناد و مدارك موضوع ماده 2 آن، كه مجموعه‌اي غيرقابل تفكيك است و از اين پس " قرارداد" ناميده مي‌شود، در تاريخ ............... در شهر .......... بين ..................... به نمايندگي .................. كه از اين پس كارفرما ناميده مي‌شود، از يك سو و ............................ به شماره ثبت ........... و به نمايندگي ...................، كه از اين پس مشاور ناميده مي‌شود، از سوي ديگر، طبق مقررات و شرايطي كه در اسناد و مدارك اين قرارداد درج شده است، منعقد مي‌گردد.
  موضوع قرارداد

  موضوع قرارداد

  موضوع قرارداد، عبارت است از " ........... "

  كه شرح آن در پيوست 1، تعيين شده است.  محل اجرای قرارداد


  محل اجراء در شهر ............... مي باشد.
  مدت قرارداد


  مدت


  مدت انجام خدمات قسمت ها و مراحل موضوع قرارداد، كه شروع و تنفيذ آن طبق ماده 2 شرايط عمومي قرارداد است، با توجه به برنامه زماني كلي (پيوست 4)، برابر .............. مي‌باشد.

  مدت ياد شده، تابع تغييرات مدت، موضوع ماده 19 شرايط عمومي، خواهد بود.


  مبلغ قرارداد و نحوه تخصیص


  حق الزحمه

  4-1- برآورد مبالغ حق الزحمه قسمت ها و مراحل مختلف خدمات، مجموعاً برابر .................................. ريال به شرح زير است:

  الف) ...................

  ب) ...................


  نحوه پرداخت


  4-2- نحوه تعيين و روش پرداخت حق الزحمه، براساس ضوابط و بخشنامه هاي مربوطه و نيز نحوه محاسبه مبالغ اوليه حق الزحمه، در پيوست 3 درج شده است.

  تعهدات مجری / پیمانکار


  تعهدات مشاور


  5-1- مشاور، متعهد است خدمات خود را طبق اسناد و مدارك قرارداد، در ازاي دريافت حق الزحمه انجام دهد و اعلام مي كند كه داراي توان و تشكيلات لازم براي انجام اين خدمات است.

  ماده 26. مسئوليت مهندس مشاور

  26-1- مهندس مشاور، در قبال كارفرما و براي ارائه خدمات پيش‌بيني شده در پيوست هاي 1 و 2 اين قرارداد، مسئول است.

  26-2- تأييد خدمات و يا مدارك و گزارشهاي مطالعات، محاسبات و يا طراحيهاي مهندس مشاور از سوي كارفرما، از مسئوليتهاي مهندس مشاور در رعايت استانداردها و اصول علمي و فني نمي كاهد، و در هر حال، مهندس مشاور مسئول و جوابگوي كاستيهايي است كه به علت نقص كار او بعدها در كار مشاهده شود.

  26-3- مسئوليت مهندس مشاور در قبال واگذاري بخشي از خدمات به اشخاص ثالث، اعم از حقيقي يا حقوقي، كه بر حسب ضرورت مورد تأييد كارفرما نيز قرار گرفته باشد، كماكان همان مسئوليتهاي موضوع اين قرارداد است و موافقت كارفرما نسبت به واگذاري قسمتي از خدمات رافع هيچ يك از تعهدات و مسئوليتهاي مهندس مشاور در برابر كارفرما نخواهد بود.  تعهدات کارفرما

  تسهيلات بر عهده كارفرما


  كارفرما تدابير و مساعدت هاي لازم را براي تسهيل كار مهندس مشاور در مورد خدمات موضوع قرارداد، به ويژه در موارد زير، براساس درخواست مهندس مشاور، فراهم مي كند:

  12-1- در اختيار قرار دادن اطلاعات مربوط، طبق مندرجات شرايط خصوصي و به صورت رايگان.

  12-2- مجوز ورود كاركنان مهندس مشاور به مناطق ممنوع، در رابطه با طرح.

  12-3- رويداد ورود و مجوز خروج و پروانه اقامت و مجوز كار كاركنان خارجي مورد نياز و همچنين، اخذ گذرنامه و رواديد براي كارشناسان ايراني.

  12-4- ارتباط و تشريك مساعي با وزارتخانه ها، سازمان ها و ساير مؤسسات.

  12-5- ترتيب امور مربوط به تهيه لوازم و وسايلي كه تهيه و توزيع آن در انحصار دولت باشد.

  12-6- ترتيب امور مربوط به تهيه، ورود و ترخيص لوازم، وسايل، كتب، نشريات، نرم افزارها و اقلامي از اين قبيل، كه تهيه آن در داخل كشور مقدور نباشد.

  12-7- تسهيلات ويژه اي كه طبق پيوست 5 قرارداد، بايد توسط كارفرما در اختيار مهندس مشاور قرار گيرد.

  تمام هزينه هاي اقدام هاي موضوع بندهاي 12-3 تا 12-6، بر عهده مهندس مشاور است.


  نظارت


  7-1-1- كارفرما پس از مبادله قرارداد، نماينده يا نمايندگان خود را با تعيين حدود اختيارات، به مهندس مشاور معرفي مي كند.

  7-1-2- دستورها و مداركي كه به وسيله نماينده كارفرما، در محدوده اختيارات تفويض شده به وي، به مهندس مشاور ابلاغ مي شود، در حكم ابلاغ كارفرماست، بديهي است با تغيير نماينده كارفرما، دستورهاي ابلاغ شده و يا مدارك امضا شده به وسيله نماينده قبلي، معتبر است.

  7-1-3- كارفرما مي تواند تمام يا بخشي از اختيارات قابل واگذاري خود را در رابطه با اين قرارداد، به واحد خدمات مديريت طرح واگذار نمايد. در اين صورت، آن واحد با تعيين حدود اختيارات، به مهندس مشاور معرفي مي شود و تصميم گيري هاي وي در امور واگذار شده، در حكم تصميم هاي كارفرماست.


  مالکیت


  مالكيت اسناد


  تمام مدارك و گزارش هايي كه به موجب اين قرارداد، توسط مهندس مشاور تهيه مي شوند، از جمله نسخ اصلي، نورگذر يا رايانه اي، همه متعلق به كارفرماست. مهندس مشاور، مي تواند با اجازه كارفرما يك نسخه قابل تكثير از مدارك و گزارش هاي ياد شده را نزد خود نگاه دارد. در صورتي كه در شرايط خصوصي قرارداد محدوديتي قيد نشده باشد، مهندس مشاور حق دارد با استفاده از مطالعات انجام شده در قرارداد، مقاله هاي علمي را به نام خود، در سمينارها، اجلاس ها و نشريات علمي و فني، منتشر نمايد.

  فسخ قرارداد  23-1- كارفرما مي‌تواند در هر يك از موارد زير، بدون اخطار قبلي قرارداد را فسخ نموده و موضوع را به مهندس مشاور ابلاغ كند.

  23-1-1- اثبات شمول قانون منع مداخله كاركنان دولت بر مهندس مشاور در زمان عقد قرارداد يا طي مدت قرارداد، به استثناي مفاد بخش اول بند 27-1-2.

  23-1-2- عدم اطلاع به كارفرما در مورد بند 27-1-2.

  23-1-3- انتقال قرارداد به شخص يا اشخاص ثالث، بدون اجازه كارفرما.

  23-1-4- ورشكستگي به تقصير يا انحلال شركت.

  23-1-5- اثبات اين مطلب كه مهندس مشاور براي گرفتن كار يا اجراي آن، به كاركنان كارفرما، دستمزد، پاداش يا هدايايي داده، يا آن ها يا واسطه‌هاي آنان را در منافع خود شريك كرده است.

  23-2- كارفرما در صورت تحقق هر يك از موارد زير، ابتدا به مشاور اخطار مي‌كند تا نسبت به رفع نواقص و اشكال ها اقدام كند و جريان امور را ظرف مدت يك ماه به صورت قابل قبول درآورد. در صورت عدم اقدام از سوي مهندس مشاور براي رفع نواقص در پايان مهلت تعيين شده موضوع فسخ قرارداد بايد ابتدا به وسيله هيأتي متشكل از سه نفر به انتخاب وزير يا بالاترين مقام سازماني كارفرما بررسي و تأييد شده و پس از اخذ موافقت مقام ياد شده، به مشاور ابلاغ گردد.

  23-2-1- تأخير غير موجه در انجام خدمات هر قسمت يا مرحله، بيش از سي (30) درصد مدت قسمت يا مرحله مربوط.

  23-2-2- رعايت نكردن استانداردهاي فني و شئونات حرفه‌اي.

  23-2-3- مهندس مشاور، با دريافت ابلاغ فسخ قرارداد، موظف است از ادامه كار خودداري كند، بي¬درنگ كارفرما را از وضعيت كار مطلع سازد و طي مهلتي كه از طرف كارفرما اعلام مي شود (حداقل دو هفته)، اصل مدارك و گزارش هاي خدمات انجام شده تا آن تاريخ را به كارفرما تحويل دهد.

  23-3- كارفرما پس از ابلاغ فسخ قرارداد، بي درنگ نسبت به ضبط تضمين حسن انجام كار به نفع خود اقدام كرده و نسبت به تعيين مبلغ حق الزحمه خدمات انجام شده قابل قبول تا تاريخ فسخ، طبق شرايط قرارداد اقدام خواهد كرد. بديهي است كارفرما موضوع را بي درنگ به سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور به منظور اقدام لازم، اعلام مي كند.


  پایان دادن به قرارداد
  خاتمه دادن به قرارداد

  22-1- كارفرما مي تواند در هر زمان قرارداد را خاتمه دهد.

  22-2- در هر مرحله اي كه كارفرما قصد خاتمه دادن به قرارداد را داشته باشد، موضوع را با تعيين مهلت دو (2) ماهه، به مهندس مشاور اعلام مي‏كند.

  22-3- مهندس مشاور، پس از دريافت ابلاغ خاتمه قرارداد، بي‌درنگ بايد كار را متوقف كند و تا پانزده (15) روز، گزارش وضعيت پيشرفت خدمات را تا هنگام ابلاغ خاتمه قرارداد، تهيه و تسليم كند. اين گزارش، بايد حاوي وضعيت و ميزان پيشرفت هر بخش از خدمات قسمت يا مرحله و نيز بخش هايي كه تكميل آنها به لحاظ حفظ منافع كار در مهلت دو ماهه ياد شده ضروري و امكانپذير است، همراه با تعيين ميزان حق الزحمه آنها باشد.

  22-4- هرگاه كارفرما راساً يا براساس گزارش مهندس مشاور، تشخيص دهد كه لازم است تمام يا قسمتي از خدمات ناتمام تكميل گردد. بايد موضوع را به مهندس مشاور اعلام كند. در اين صورت، مهندس مشاور موظف است خدمات ياد شده را در مهلت دو ماهه تكميل كند.

  22-5- در هر صورت، مهندس مشاور موظف است در پايان مهلت دو ماهه، نسبت به تحويل اصل تمام اسناد و مدارك كار، تحويل اموال كارفرما و خارج ساختن اموال خود از كارگاه (در صورت وجود) و ارائه صورتحساب حق الزحمه خدمات انجام شده و صورت هزينه هاي ناشي از پايان دادن قرارداد، مانند موافقتنامه ها، تعهدات مهندس مشاور در مقابل كارمندان خود يا مؤسسات ديگر، برچيدن دستگاه نظارت محلي، و نيز هزينه مراجعت كاركنان خارجي و خانواده آنها به كشورشان و هزينه حمل لوازم آنها به كشورشان، مشروط بر اين كه اين هزينه ها به منظور اجراي اين قرارداد ايجاد شده باشد و بابت آنها به مهندس مشاور پرداختي نشده باشد، اقدام نمايد.

  22-6- كارفرما متعهد است، ظرف مدت پانزده (15) روز پس از دريافت صورتحساب و صورت هزينه‌هاي موضوع بند 22-5، نسبت به بررسي آن براساس شرايط قرارداد و ميزان خدمت انجام شده، اقدام نمايد و طبق ماده 18، با مهندس مشاور تسويه حساب كند. سپرده حسن انجام كار مهندس مشاور در اين حالت با توجه به ماده 18 آزاد مي شود.

  22-7- هرگاه خاتمه دادن به قرارداد پس از انجام خدمات هر يك از مراحل قرارداد طرح شود، كارفرما قرارداد را بدون تشريفات خاصي پس از تسويه حساب با مهندس مشاور، بابت خدمات مرحله قبل، پايان مي دهد.

  22-8- در مورد شمول بند 27-1-2، هر گاه منع قانوني رفع نشود، قرارداد از سوي كارفرما خاتمه داده مي شود و طبق مفاد اين ماده، عمل مي گردد.

  22-9- مهندس مشاور، مي تواند خاتمه دادن به قرارداد را در هر يك از موارد زير، درخواست كند:

  22-9-1- عدم ابلاغ خدمات مرحله بعد، طي مهلت هاي مندرج در ماده 2.

  22-9-2- در صورت تأخير مازاد بر سه (3) ماه در پرداخت حق الزحمه موضوع بند 16-8.

  22-9-3- در صورت سپري شدن حداكثر مدت تعيين شده براي پرداخت حق الزحمه تأخير مجاز، موضوع بند 20-2.

  22-9-4- در صورت موافقت نشدن با تمديد مدت تعليق بيش از چهار (4) ماه، موضوع بند 21-4، يا اعلام نظر نكردن كارفرما براي ادامه كار، موضوع بند 21-7.

  22-9-5- در صورت انجام ندادن مفاد بند 12-1 از سوي كارفرما بيش از سه (3) ماه از تاريخ موردنظر در برنامه زماني.

  22-9-6- در صورت عدم تبعيت كارفرما از رآي مرجع حل اختلاف.

  22-9-7- در صورت وقوع شرايط مندرج در بند 28-1.

  22-10- در صورتي كه كارفرما حداكثر تا يك ماه زمينه هايي را كه منجر به درخواست خاتمه قرارداد از سوي مهندس مشاور شده است رفع كند، مهندس مشاور از درخواست صرف نظر مي كند و خدمات خود را ادامه مي دهد، در غير اين صورت، پس از انقضاي مهلت يك ماهه، قرارداد خاتمه يافته تلقي شده و ساير اقدام ها، طبق مفاد اين ماده انجام مي گردد.


  تأخیر در انجام قرارداد

  خسارت تأخير

  20-1- بابت تأخير غير مجاز مهندس مشاور، خسارتي معادل حاصلضرب نسبت مدت تأخير غيرمجاز به مدت قسمت يا مرحله مربوط در ميزان حق الزحمه آن قسمت يا مرحله و حداكثر تا بيست (20) در صد حق الزحمه مربوط، از مهندس مشاور دريافت مي‏شود.

  20-2- بابت تأخير مجاز مهندس مشاور، مبلغي معادل پنجاه (50) درصد متوسط حق‌الزحمه ماهانه در مجموع ماه هاي اضافه شده طبق بخشنامه هاي مربوط، به حق الزحمه اضافه مي شود. حداكثر مدت براي پرداخت حق الزحمه تأخير مجاز قرارداد براي مراحل مطالعاتي، نصف مدت قسمت يا مرحله مربوط و حداكثر شش ماه و براي مرحله ساخت و تحويل، تابع شرايط اجراي كار است.

  پس از سپري شدن اين مدت و عدم ابلاغ تعليق از سوي كارفرما، مهندس مشاور مي تواند طبق بند 22-9-3، عمل كند.

  تبصره: حق الزحمه مربوط به عوامل مقيم يا نظارت كارگاهي مهندس مشاور، در مدت تأخير مجاز طبق دستورالعمل مربوط محاسبه مي شود.


  ماده آخر

  شمار نسخه‌هاي قرارداد

  اين قرارداد در 4 نسخه تنظيم شده و به امضاي دو طرف قرارداد رسيده، يك نسخه از آن به مشاور ابلاغ شده است و همه نسخه‌هاي آن، اعتبار يكسان دارند.  منبع راهکار مدیریت

  مطابق نشريه 4318

  موافقت نامه و شرايط عمومي همسان قراردادهاي خدمات مشاوره

  معاونت امور فني

  سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  عنوان قرارداد


  قرارداد شناسايي و استخراج مشكلات اجرائي و ارائه خدمات آموزشي جهت استقرار سيستم مديريت كيفيت بر اساس استاندارد HSE  مشخصات طرفین قرارداد


  اين قرارداد بين شركت"…………. "به نمايندگي آقاي" ………….…" واقع در استان : ............... به نشاني : …… كه در اين قرارداد كارفرما ناميده مي شود از يك طرف و شركت ............................. به نمايندگي " آقاي .............................. " به نشاني :

  .................................................. ....................... كه از اين پس طرف قرارداد ناميده به شرح ذيل منعقد مي گردد


  موضوع قرارداد


  ماده 1ـ موضوع قرارداد

  موضوع قرارداد عبارتست از استقرار استاندارد HSE تا مرحله اخذ گواهينامه ، و مراحل اجرايي آن به شرح زيرمي باشد :

  1-1- - شناخت وضع موجود واحد صنعتي براساس استاندارد HSE وتعيين مغايرتها و عدم تطابقهاي احتمالي و برآورد امكانات نرم افزاري و سخت افزاري مورد نياز و ارائه گزارش آن به مجري طرح.

  1-2- تشكيل و توجيه اعضاي كميته راهبري HSE و كميته هاي فرعي مربوطه و تعيين مسئوليتهاي ايشان.

  1-3-همكاري و مشاركت طرف قرارداد با كارشناسان واحد صنعتي در زمينه شناسايي و طراحي / اصلاح فرآيندها و سيستمهاي مورد نياز و مستندسازي آنها و تدوين روشهاي اجرايي (Procedures) براي كليه الزامات استاندارد (شامل : الزامات عمومي و الزامات مربوط به مستندات)

  1-4- آموزش آشنايي با استاندارد HSEو ابزارها

  1-5- آموزش نحوه مميزي داخلي بر اساس الزامات استاندارد HSE

  1-6- همكاري و مشاركت طرف قرارداد با كارشناسان واحد صنعتي در زمينه تهيه و تدوين دستورالعملهاي كاري (Work-instructions) و طرح كيفيت

  1-7- تهيه نظام نامه (HSE Manual) شامل :

  1-7-1-تدوين خط مشي (HSE Policy)

  1-7-2-تعيين مسئوليتها، اختيارات و ارتباطات كاري كاركنان مؤثر بر كيفيت و نيز همكاري در تعيين و انتخاب نماينده مديريت، مميزان داخلي و تعيين جايگاه آنها در چارت سازماني (در صورت نياز)

  1-7-3- تصويب نظام نامه براساس عناصر HSE

  1-8- شناسايي جنبه هاي زيست محيطي و ارزيابي ريسكهاي مربوط به ايمني و محاسبه RPN

  1-9- همكاري د رشناسايي الزامات قانوني مربوط به محيط زيست و ايمني و بهداشت

  1-10- تدوين طرحهاي اقتضايي براي سازمان براي امادگي و واكنش در شرايط اضطراري

  1-11- همكاري و مشاركت طرف قرارداد با كارشناسان واحد صنعتي در زمينه استقرار نظام مميزي داخلي

  1-12- انجام مميزي (Pre-Audit) توسط طرف قرارداد و مميزان داخلي واحد بر روي سيستم و شناسايي مغايرتها و عدم تطابقهاي احتمالي

  1-13- حضور در مرحله مميزي نهايي (Final-Audit) كه توسط شركت گواهي دهنده انجام خواهد شد و طرف قرارداد همكاري لازم را در اين زمينه با واحد صنعتي به منظور اخذ گواهينامه خواهد داشت .  محل اجرای قرارداد


  شركت .......
  مدت قرارداد

  ماده 4- مدت زمان انجام قرارداد

  4-1- مدت ارائه خدمات براي انجام موضوع قرارداد از زمان مبادله قرارداد، به مدت ........ ماه خواهد بود كه جزئيات آن به شرح پيوست شماره يك مي باشد.

  تبصره 1- به ازاي هر هفته تاخير غير مجاز طرف قرارداد در اجراي موضوع قرارداد كه مورد تائيد نيز باشد ، 3% از كل مبلغ قرارداد كسر خواهد شد.

  تبصره 2- در صورتي كه كارفرما نسبت به پرداخت حق الزحمه (مندرج در ماده 6) در موعد مقرر اقدام ننمايد، طرف قرارداد مي تواند ، تا پرداخت مربوطه موضوع قرارداد را متوقف كرده و زمان فوق شامل تبصره 1 بند 4-1 نخواهدشد.

  تبصره 3 – درصورتي كه تاخير ذكر شده در تبصره 2 بند 4-1 بيش از حد مجاز باشد و زمانبندي ارائه شده در بند 4-1، جهت انجام موضوع قرارداد را تحت تاثير قرار دهد به گونه اي كه امكان انجام موضوع قرارداد در زمان باقي مانده جهت طرف قرارداد ميسر نباشد، طرف قرارداد مي تواند درخواست فسخ قرارداد را نمايد، و كارفرما موظف است هزينه كليه خدمات انجام شده از سوي طرف قرارداد تا تاريخ فسخ را ظرف يك ماه از تاريخ فسخ به طرف قرارداد پرداخت نمايد.  مبلغ قرارداد و نحوه تخصیص


  ماده 5- مبلغ قرارداد

  5-1- مبلغ اين قرارداد ................... ريال (............. ريال) مي باشد.  ماده 6- نحوه پرداخت


  نحوه پرداخت حق الزحمه اين قرارداد در 3 مرحله به شرح زير مي باشد:

  6-1- (30% مبلغ قرارداد) بعنوان پيش پرداخت و بعد از ارزيابي اوليه.

  6-2- (40% مبلغ قرارداد) پس از طراحي مدارك و مستندات، مميزي داخلي و رفع عدم انطباقها

  6-3- (30% مبلغ قرارداد) پس از مميزي شركت گواهي دهنده و توصيه شركت جهت اخذ استاندارد

  نحوه پرداخت


  نحوه پرداخت حق الزحمه اين قرارداد در 3 مرحله به شرح زير مي باشد:

  6-1- (30% مبلغ قرارداد) بعنوان پيش پرداخت و بعد از ارزيابي اوليه.

  6-2- (40% مبلغ قرارداد) پس از طراحي مدارك و مستندات ، مميزي داخلي و رفع عدم انطباقها

  6-3- (30% مبلغ قرارداد) پس از مميزي شركت گواهي دهنده و توصيه شركت جهت اخذ استاندارد


  تعهدات مجری / پیمانکار


  ماده 2ـ وظايف و تعهدات طرف قرارداد

  وظايف و تعهدات طرف قرارداد به شرح زير مي باشد :

  2-1- طرف قرارداد بايد تعهدات مربوط به اين قرارداد را با به كاربردن روشها و اصول متداول فني به انجام برساند و كارشناساني كه جهت اجراي مفاد اين قرارداد به خدمت مي گيرد را از بين افراد واجد شرايط تخصصي و اخلاقي انتخاب نمايد.

  2-2- طرف قرارداد با علم و اطلاع از شرايط كار و محل كارفرما و موضوع قرارداد، قرارداد را امضاء نموده و بعداً نمي تواند به هيچ عنوان به بهانه عدم اطلاع معترض شود.

  2-3- طرف قرارداد ميبايستي كليه اطلاعات و اسناد مربوط به كارفرما را محرمانه تلقي نموده و از انتقال آن به غير خودداري نمايد.

  2-4- طرف قرارداد بايد در جلساتي كه با هماهنگي طرفين تعيين ميگردد، حضور يابد.

  2-5- طرف قرارداد متعهد مي گردد حداكثر 2 هفته پس از امضاء قرارداد، برنامه زمانبندي (گانت چارت) پروژه را تهيه نموده و به كارفرما ارايه نمايد. همچنين موظف است گانت چارت پروژه را بصورت ماهانه به روز كرده و براي كارفرما ارسال نمايد.

  2-6- طرف قرارداد موظف است حداكثر يك ماه پس از امضاء قرارداد، گزارش شناخت خود از وضعيت موجود به كارفرما ارائه نمايد.

  تعهدات کارفرما


  ماده 3- وظايف و تعهدات كارفرما

  كارفرما در موضوع قرارداد متعهد و موظف به انجام اقدامات زير است :

  3-1- معرفي يك فرد واجد شرايط به عنوان نماينده مديريت در كيفيت با اختيارات لازم و كافي و حضور فعال ايشان در كليه دوره‌هاي آموزشي، كارگاهي و انجام تكاليف و وظايف مربوطه .

  3-2- همكاري و مشاركت در تدوين برنامه زمان بندي براي برنامه ريزي و اجراي آموزشهاي مورد نياز و انجام فعاليتهاي تعيين شده از جانب طرف قرارداد مطابق برنامه هاي مذكور.

  3-3- همكاري و مشاركت در رفع مغايرتهاي تعيين شده مطابق گزارشات ارسالي از سوي طرف قرارداد.

  3-4- تامين امكانات، منابع و ارائه اطلاعات و آمـار غير محرمانه لازم جهت طراحي و استقرار سيستم اندازه گيري عملكرد

  3-5- هزينه هاي اياب و ذهاب كارشناسان طرف قرارداد بعهده كارفرما مي باشد.

  3-6-كارفرما تعهد مي نمايد افرادي را كه براي آموزش تعيين مي شوند جهت آموزش، توجيه و پياده سازي در اختيار طرف قرارداد، قرار دهد.  فسخ قرارداد


  ماده 7- فسخ قرارداد :

  اين قرارداد قبل از انقضاء مدت يا خاتمه آن در شرايط زير قابل فسخ مي باشد:

  7-1- كارفرما ميتواند با اخطار قبلي يك ماهه نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمايد. در اين صورت هزينه كليه خدمات انجام شده از سوي طرف قرارداد تا تاريخ فسخ، ظرف يك ماه از تاريخ فسخ توسط كارفرما به ايشان پرداخت خواهد شد.

  7-2- طرف قرارداد مي تواند با اعلام وقت قبلي يك ماهه نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمايد، در اين صورت كليه حق الزحمه هاي دريافت شده مي بايستي به حساب كارفرما واريز شود.  پایان دادن به قرارداد


  ماده 8- هيئت حل اختلاف

  8-1- كليه اختلافاتي كه ممكن است در اثر اجراي اين قرارداد با تفسير مندرجات آن بين طرفين قرارداد رخ دهد و نتوان آنها را از طريق مذاكره حل و فصل نمود، در هيئتي 2 نفره مركب از نماينده كارفرماو طرف قرارداد در سازمان گسترش و نوسازي ايران مطرح و راي اين هيئت لازم الاجرا خواهد بود .  تأخیر در انجام قرارداد


  تبصره 1- به ازاي هر هفته تاخير غير مجاز طرف قرارداد در اجراي موضوع قرارداد كه مورد تائيد نيز باشد ، 3% از كل مبلغ قرارداد كسر خواهد شد.


  ماده آخر

  ماده 9- نسخ قرارداد :


  9-1- اين قرارداد در 2 نسخه مشتمل بر 9 ماده ، 34 بند و 3 تبصره تنظيم شده و از هر نظر تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و كليه نسخ آن اعتبار يكسان دارد.


  منبع راهکار مدیریت


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 4. #3
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  عنوان قرارداد


  قرار داد برگزاري دوره آموزشي  مشخصات طرفین قرارداد


  قرارداد حاضر بين ................................. به مديريت ...................به نشاني : ...................................... به شماره تلفن ...................... كه در اين قرارداد مركز آموزش ناميده مي شود از يكسو و .............................. به مديريت........................ به نشاني : ................................. به شماره تلفن ........................ كه در اين قرارداد مجري طرح ناميده مي شود از سوي ديگر به شرح ذيل منعقد مي گردد:


  موضوع قرارداد


  برگزاري زير بخشهاي دوره هاي ................................................ در محل مركز آموزش.


  محل اجرای قرارداد


  .................................................. ......


  مدت قرارداد


  مدت اين قرارداد از تاريخ ............................ لغايت ....................... به مدت ......... ماه شمسي خواهد بود.


  مبلغ قرارداد و نحوه تخصیص


  بهاي قرارداد براي هر نفر (بدون كسر ماليات، بيمه و ...) محاسبه مي گردد. بطوريكه به ازاي هر فراگير برابر ............ ريال معادل ....................................... تومان محاسبه مي گردد.

  تبصره 1 : در صورت اضافه يا كسر شدن تعداد نفرات، مبلغ ما به التفاوت در پايان قرارداد بعد از محاسبه حق السهم مركز آموزش كه مبلغ ............... به صورت نقدي از طرف ........................... به ازاي هر فراگير منظور خواهد شد، به مركز آموزش پرداخت ميگردد.

  تبصره 2 : در صورت تمايل به تهيه كتاب – cd و ... ، هزينه هر كدام خارج از اين قرارداد محاسبه شده و مبلغ آن بطور مجزا در ابتداي دوره از فراگيران اخذ خواهد شد .

  تبصره 3 : مبلغ شهريه براي هر فراگير به صورت اقساطي و در ............ قسط قابل پرداخت مي باشدكه قسط اول موقع ثبت نام و بقيه اقساط در طول دوره پرداخت خواهد شد.


  نحوه پرداخت


  مبلغ حق الزحمه اين قرارداد طي واريزي به حساب به شماره ........................... به نام ......................... نزد بانك ............................ ، توسط مركز آموزش حداكثر تا............ روز بعد از شروع اولين جلسه كلاس صورت خواهد گرفت كه فيش هاي واريزي به مدارك مربوطه پيوست شده و حق السهم مركز آموزش طبق ماده 3 و تبصره 1 اين قرارداد به آن مركز محترم پرداخت خواهد شد.


  تعهدات مجری / پیمانکار


  1- تنظيم سياستهاي آموزشي در جهت تحقق آرمانهاي مركز آموزش.

  2- رعايت شئونات اسلامي و عرف داخلي مركز آموزش از سوي عوامل و كارگزاران اعزامي از طرف مجري الزامي است.

  3- پس از ثبت نام قطعي متقاضيان ،كلاس بندي انجام شده و برنامه كلاسها همراه معرفي مدرس مربوطه و ناظر دوره از طرف مجري به اطلاع مركز آموزش خواهد رسيد.

  4- اعزام نيروهاي فني جهت راه اندازي سايت شبكه، نصب نرم افزارهاي مورد نياز بر روي سيستم هاي كامپيوتري و عيب يابي سخت افزاري در طي دوره .

  5- برگزاري جلسات توجيهي و گزارش دهي حين اجراي دوره در صورت نياز مديريت مركز آموزش

  6- صدور گواهي يا كارنامه در پايان دوره آموزشي حداكثر تا يك ماه پس از احراز قبولي

  7- تامين نرم افزار هاي آموزشي دوره

  8- تامين اساتيد و ارزشيابي آنها طي دوره هاي آموزشي.

  9- راهنمايي در تامين كتاب و cd هاي آموزشي.

  10- پرداخت حق التدريس و مزاياي مربيان و كارمندان اعزامي.

  11- مجري بايد در انتخاب اساتيد و مربيان مسائل گزينشي و اخلاقي و پرورشي و شرايط و ضوابط آموزش و پرورش را رعايت نمايد.

  12- مجتمع بايد در قبال دريافت وجه از مركز قبض يا رسيد تحويل نمايد.  تعهدات کارفرما


  انجام همكاري هاي لازم و به موقع با مجري جهت برگزاري موفقيت آميز دوره ها و آزمونها.

  2- آماده سازي فضا و امكانات كلاسي وآماده سازي تجهيزات سخت افزاري و كامپيوتر سايت ها، جهت برگزاري مطلوب دوره ها .

  3- در اختيار قرار دادن فضاي مناسب جهت استقرار مسئولين و مدرسين اعزامي .

  تبصره 3 : توضيح آنكه بمنظور رعايت روال استاندارد آموزش حداكثر 3 نفر مجاز به استفاده از يك دستگاه كامپيوتر حين فراگيري مي باشند.

  4- از آنجايي كه مجري هزينه زيادي را جهت آموزش و آماده سازي مربيان آموزشي خود مي نمايد، لذا به منظور بهره برداري صحيح از دوره هاي برگزار شده، مركز آموزش متعهد به ارائه ليست ثبت نامي به تعداد حداقل 50 نفر مي باشد.

  5- طرف اول متعهد مي گردد تا برنامه كلاسي مدرسين اعزامي را بصورت متوالي و پشت سرهم در يك نوبت تنظيم نمايد.

  6- در صورت بروز هر گونه مسئله و يا مشكل كه از طرف اساتيد اعزامي مجري حاصل گردد مركز آموزش بايستي فوراً مجري را نسبت به مشكل حاصله مطلع نموده تا تمهيدات لازم و قانوني جهت جلوگيري و اشاعه اين قبيل معضلات اتخاذ نمايد.

  7- هر گونه تبليغات يا اطلاع رساني جهت برگزاري دوره هاي مذكور فقط با ذكر عنوان نام مجري طرح مجاز مي باشد.  فسخ قرارداد


  هر يك از طرفين قرارداد اين حق را خواهند داشت كه در صورت عدم اجراي تعهدات طرف مقابل پس از تذكر كتبي به وي در صورت عدم اقدام در ظرف 1 ماه ، به طور يك جانبه نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمايند.


  سایر مفاد قرارداد


  ماده هشت : بروز حوادث قهري


  در صورتي كه موارد غير مترقبه و خارج از حيطه اقتدار و اختيار بر هر يك از طرفين قرارداد حاكم گردد و موجب بروز هر گونه تاخير مرتبط در اجراي مفاد قرارداد شود تا زمان رفع شرايط فوق قرارداد به صورت تعليق در آمده و مسئوليتي از اين جهت متوجه طرف مقابل نخواهد بود.


  ماده نه : داوري و حكميت


  در صورت بروز اختلاف در اجراي مفاد قرارداد و يا اختلاف نظر در تفسير بندهاي قرارداد، ملاك عمل طرفين حكميت و داوري داور مرضي الطرفين خواهد بود.

  ماده آخر


  اين قرارداد در ......... صفحه، ............ ماده و ............... تبصره در دو نسخه مجزا تنظيم شده است كه پس از امضا و تاييد طرفين هر يك به تنهايي حكم واحد داشته و لازم الاجرا مي باشد.


  نویسنده : سليماني، محسن

  راهکار مدیریت


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 5. #4
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  عنوان قرارداد


  قرارداد فروش و پشتيباني محصولات نرم افزاري  مشخصات طرفین قرارداد


  ماده1 ـ مشخصات و نشاني طرفين :

  خريدار :

  نشاني :

  فروشنده :

  نشاني :  موضوع قرارداد

  ماده 2- موضوع قرارداد

  موضوع قرارداد عبارت است از فروش سيستمهاي نرم افزاري مندرج در فاكتور پيوست و تعهد پشتيباني سيستمهاي خريداري شده در محدوده زماني موضوع ماده 3.


  مدت قرارداد

  ماده 3- مدت قرارداد

  محدوده زماني قرارداد از تاريخ …………… تا تاريخ …………… مي‌باشد.


  مبلغ قرارداد و نحوه تخصیص

  ماده 4 - مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت

  مبلغ قرارداد در زمان امضاي قرارداد و قبل از شروع اولين جلسه آموزش به طور كامل در وجه فروشنده پرداخت شده ويا نقدا ًبه نماينده شركت (حامل برگه هاي قرارداد) تحويل خواهد گرديد. هرگونه تأخير در رونـد مذكور تا مدت حداكثر يك ماه پس از اولين جلسه آموزش به منزله فسـخ قرارداد بوده و فروشنده هيچگونه تعهدي در قبـال خريدار نداشته و خريدار ملـزم به مرجوع نمودن برنامه و كليه ملزومات مي‌باشد.

  تبصره 1 : در مورد شهرستانهاي خارج از محدوده شهر تهران، مبلغ فاكتور قبل از نصب، بطور كامل و نقدا به حساب فروشنده واريز خواهد گرديد.


  تعهدات مجری / پیمانکار

  ماده 5- تعهدات فروشنده

  5-1- فروشنده موظف است پس از تسويه كامل فاكتور توسط خريدار، حداكثر طي مدت دو روزكاري نسبت به نصب نرم‌افزار در محل شركت خريدار اقدام نمايد.

  تبصره2 : اين زمان در مورد شهرستانها طي مدت هفت روز كاري مي‌باشد.

  5-2- فروشنده موظف است پس از اعلام درخواست خريدار، حداكثر طي مدت دو روز كاري نسبت به بررسي و رفع مشكل در محل شركت خريدار اقدام نمايد. (اگر مشكل بصورت تلفني قابل حل نباشد.)

  تبصره3 : اين زمان در مورد شهرستانها طي مدت هفت روز كاري مي‌باشد.

  5-3- تعهد پشتيباني مذكور در ماده 2 شامل موارد زير خواهد بود:

  5-4- نصب سيستم‌هاي خريداري شده در فاكتور پيوست.

  5-5- آموزش رايگان سيستمهاي خريداري شده در فاكتور پيوست. سقف آموزش رايگان براي كليه سيستمهاي خريداري شده .... ..... جلسه 2 ساعته مي باشد كه صرفاً يكبار به صورت كامل انجام مي‌شود. در صورت نياز به جلسات آموزشي بيشتر، آموزش مجدد و يا در صورت تعويض كاربر ، هزينه برگزاري جلسات آموزشي به عهده خريدار مي‌باشد كه به قيمت سال جاري محاسبه خواهد شد.

  تبصره4: آموزش رايگان تنها در3 ماه اول محدوده زماني قيد شده در ماده 2 قرارداد قابل انجام خواهد بود.

  5-6- ارائـه رايگان نسخه جديـد برنامـه‌هاي خريداري شده، در صورت درخواست كاربر، با توجـه به تغييـرات احتمـالي ايجـاد شـده در هر يك از سيستـم‌هـا در فواصل حداكثر 3 ماهه.

  5-7- پذيرش مرجـوع كردن برنامه تا دو ماه بعد از تاريـخ شـروع قرارداد (موضوع ماده 2) و استـرداد تمام وجـه پرداختـي خريدار بدون كسر هزينه.

  5-8- رفع هر گونه اشكال عملياتي (با توجه به موارد ياد شده در دفترچه راهنما) در روند استفاده از برنامه.

  تبصره 5 : رفع اشكال تنها مربوط به كاربري سيستم بوده و اعمال تغييرات در نرم افزار را شامل نمي شود.

  5-9- خدمات پشتيباني در محدوده زماني قيد شده در ماده 2، بجز مواردي كه هزينه‌هاي آنها در قرارداد قيد شده، رايگان خواهد بود.


  تعهدات کارفرما

  6- تعخدات خريدار

  6-1- خريدار متعهد مي‌شود كه كليه تمهيدات لازم در ارتباط با نصب برنامه از جمله سيستم عامل و حداقل مشخصات سخت‌افزاري پيشنهادي از جانب فروشنده را براي نصب نرم‌افزار آماده نمايد، و نيز تمهيدات مربوط به آموزش كاربران را در اختيار فروشنده قرار دهد درغير اينصورت مسئوليت مسائل جانبي به عهده خريدار خواهد بود. در صورت خريد نسخه شبـكه، نصب شبكه مناسب و برقراري ارتباط رايانه‌ها به عهده خريدار خواهد بود.

  6-2- در صورت بروز هرگونه اشكال در روند عادي اجراي برنامه بويژه در مواردي كه عملكرد و يا گزارشات برنامه مطابق با روند عادي و مورد انتظار نباشد، خريدار متعهد است در اولين فرصت فروشنده را در جريـان امر قرار دهد.

  6-3- خريدار پس از فراگيري آموزش‌هاي اوليه موظف به حفاظت از اطلاعات به وسيله Backup )تهيه پشتيبان روي هارد و CD ( بـوده و در صورت عدم استفاده از فرآيند مذكور، فروشنده هيچگونه مسئوليتي در قبال آن نخواهد داشت.

  6-4- در زمان پايان مدت پشتيباني، خريدار متعهد است مراتب را جهت تمديد قرارداد پشتيباني به فروشنده اعلام نمايد.

  6-5- خريدار متعهد است هر گونه تغييرات اساسـي نظير تعويـض سيستـم عامل يا نصب برنامـه‌هاي ويـژه را بـا همـاهنـگي كارشناس پشتيباني مربوطه انجام دهد.

  6-6- خريدار متعهد مي گردد كتباً نماينده‌اي را بعنوان مديرسيستم به فروشنده معرفي نمايد و در صورت تغيير مديرسيستم نيز، مراتب را كتباً به فروشنده اعلام نمايد.

  شرايط پيشنهادي براي مدير سيستم شامل موارد زير مي‌باشد:

  1) تسلط به شبكه‌هاي كامپيوتري.

  2) آشنايي با سخت افزارهاي كامپيوتري.

  3) آشنايي با نرم‌افزارهاي كاربردي.

  4)ترجيحاً داراي تحصيلات در زمينه كامپيوتر.

  6-7- خريدار متعهد مي گردد كه براي دريافت هرگونه سرويس و خدمات خارج از چارچوب قرارداد پشتيباني، مستقيماً با بخش فروش شركت فروشنده هماهنگيهاي لازم را انجام دهد.

  6-8- خريدار متعهد مي‌گردد نتيجه كار مراجعات بخش پشتيباني رادر هر بار مراجعه، از طريق فرمهاي مربوطه به فروشنده اعلام نمايد. مسئوليت عدم اعلام نتيجه كار به عهده خريدار مي‌باشد.

  6-9- درصورتيكه خريدار از اشخاص حقيقي يا حقوقي ديگري هرگونه خدمات سخت افزاري، نرم افزاري يا مشاوره‌اي را خارج از چارچوب اين قرارداد دريافت نمايد كه بطور مستقيم و يا غير مستقيم بر روي عملكرد و يا محتواي اطلاعاتي نرم افزار تاثيرگذار باشد، درصورتيكه هماهنگيهاي كتبي لازم با بخش فروش واحد فروشنده صورت نگرفته باشد، شركت هيچگونه مسئوليتي را در اين رابطه نخواهد پذيرفت.


  فسخ قرارداد

  ماده 7- فسخ قرارداد

  در صورت بروز هرگونه اختلاف، حل اختلاف به عهده هيئتي متشكل از نمايندگان دو شركت خواهد بود كه در صورت عدم موفقيت ، مراجع قانوني ذيصلاح مرجع حل اختلاف خواهند بود.

  سایر مفاد قرارداد

  ماده 8- ساير مفاد قرارداد

  8-1- براي نصب، آموزش و خدمات پشتيباني ارائه شده در خارج از محدوده شهر تهران علاوه بر هزينه هاي اياب و ذهاب و اقامت، به ازاء هر روز كاري مبلغ ----------- ريال بابت هزينه اعزام كارشناس دريافت خواهد گرديد.

  8-2- در صورت نياز به افزايش تعداد كاربران سيستم، خريدار موظف به استرداد قفل قبلي و فروشنده موظف به تحويـل قفل جديد خواهد بود و هزينه هركاربر اضافي معادل 15% قيمتهاي سا‌ل جاري سيستم‌هاي خريداري شده خواهد بود.

  تبصره6 : اضافه كردن كاربر و يا خريد زيرسيستمهاي جديد باعث تمديد قرارداد قبلي نخواهد شد.

  تبصره7: هنگام عودت قفل همراه بودن ضميمه قرارداد الزامي است.

  8-3- فروشنده هيچگونه تعهدي در قبال اشكالات مربوط به شبكه كامپيوتري و مسائل ايجاد شده توسط نرم‌افزارهاي ديگر را نخواهد داشت.

  8-4- نصب مجدد برنامه درصورت تغيير سيستم عامل توسط كاربر شامل هزينه اي معادل -------- ريال خواهد بود.

  8-5- طراحي گزارشهاي چاپي جديد توسط فروشنده شامل هزينه خواهد بود.

  8-6- تقويم آموزشي‌پيوست قرارداد بايد ‌پس از تكميل دراولين فرصت دراختيارفروشنده قرار گيرد.

  8-7- پس از اتمام جلسات آموزشي قيد شده در بند 3-5 قرارداد، صورت جلسه تكميل آموزش (فرم چك ليست آموزشي) به تأييد مدير سيستم خواهد رسيد.  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 6. #5
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  عنوان قرارداد


  قرارداد فروش  مشخصات طرفین قرارداد


  اين قرارداد بين شركت {نام شركت يا سازمان} به نمايندگي آقاي/خانم {نام و نام خانوادگي نماينده شركت}، فرزند {نام پدر نماينده خريدار} و نشاني پستي {محل شركت} كه در اين قرارداد به خريدار ناميده مي شود از يك طرف و {نام سازمان/مؤسسه/شركت/كارگاه} به آدرس {نشاني پستي سازمان/مؤسسه/شركت/كارگاه} و شماره تلفن{شماره تلفن تماس سازمان/مؤسسه/شركت/كارگاه} به نمايندگي آقا/خانم {نام و نام خانوادگي نماينده} (سمت {سمت نماينده}) كه در اين قرارداد به اختصار فروشنده ناميده مي شود از سوي ديگر مطابق مفاد زير منعقد مي گردد.


  موضوع قرارداد


  موضوع قرارداد عبارت است از: فروش {شرح موارد فروش}


  محل اجرای قرارداد


  محل تحويل {انبار شركت/ ....} مي باشد.


  مدت قرارداد


  مدت زمان تحويل تحويـــــل {شرح موارد فروش} {تعداد روز كاري} روز كاري مي باشد.


  مبلغ قرارداد و نحوه تخصیص


  مبلغ قرارداد {مبلغ به عدد} ريال ({مبلغ به حروف} ريال ) ميباشد.


  نحوه پرداخت


  پيش پرداخت: مبلغ {مبلغ پيش پرداخت} ريال معادل {مبلغ به حروف} ريال از خريدار بابت {ميزان درصد / ميزان فروش} موضوع قرارداد دريافت مي گردد. مابقي مبلغ قرارداد در زمان تحويل {شرح موارد} تسويه مي گردد.

  تعهدات مجری / پیمانکار


  2-1- فروشنده موظف است قطعات و تجهيزات موضوع قرارداد را در محل كارخانه شركت پس از مونتاژ نهائي و تائيد، تحويل نمايد.

  2-2- فروشنده تعهد مينمايد كه اقلام موضوع قرارداد را به تعداد كافي و بطور صحيح و بر اساس مشخصات فني سفارش شده بنحوي كه قابل استفاده باشد تهيه نمايد.

  2-3- فروشنده متعهد ميگردد كه كليه اقلام را به نحوي بسته بندي نمايد كه مورد تاييد خريدار و مشاوره بوده و آسيبي به آنها وارد نگردد.

  2-4- فروشنده موظف است كه اقلام موضوع قرارداد را به تفكيك علامت گذاري نموده و با نظارت نماينده خريدار و مشاور تحويل خريدار نمايد. بنحويكه عمليات نصب در كوتاهترين مدت و بر اساس معيارهاي استاندارد و حرفه اي قابل انجام باشد و آسيبي در روند كار وارد نسازد.

  2-5- فروشنده متعهد گرديد موضوع مورد قرارداد را بر اساس مدت قرارداد موضوع ماده 6 تحويل نمايد.

  2-6- فروشنده پيش بيني تغيير حجم سفارش موضوع مورد قرارداد را به مقدار بيست و پنج درصد(25%) (كاهش يا افزايش) را تعهد مي نمايد.  تعهدات کارفرما


  3-1- خريدار متعهد گرديد كه پس از تحويل {شرح موارد فروش} تمامي مطالبات فروشنده را پرداخت نمايد .

  3-2- خريدار هرنوع تغيير احتمالي در نقشه ها و محل نصب را كتبا با ذكر جزييات به فروشنده ابلاغ خواهد كرد ، تغييرات مذكور موجب افزايش مدت قرارداد خواهد شد.

  تبصره 1: كليه تجهيزات و امكانات لازم در كل محدوده اعم از لوله كشي، كابل كشي، وسايل ابزار دقيق و غيره به عهده خريدار مي باشد.

  تبصره 2: نصب و راه اندازي تجهيزات موضوع قرارداد به عهده خريدار بوده و در صورت نياز با پرداخت هزينه نصب از سوي خريدار توسط پيمانكار فروشنده انجام ميگيرد .ليكن كارشناس فروشنده به هنگام تحويل دستگاهها نظرات كارشناسي دستورهاي خود را براي نصب به نصاب خريدار اعلام خواهد نمود.  نظارت


  كليه مسئوليت تائيد نقشه ها و كنترل و نظارت بر ساخت قطعات و تجهيزات تحت قرارداد و نظارت بر صورت وضعيتها بعهده نماينده خريدارو يا شركت مهندسين مشاور ....................(به نيابت خريدار) مي باشد. معهذا ، كليه مراتب، مكاتبات و هماهنگيها صرفاَ از طريق خريدار صورت مي پذيرد و در صورت تماس مستقيم با مشاور جهت حل مسائل صرفاَ فني رونوشت آن همزمان به خريدار تحويل گردد.


  مالکیت


  آدرس هاي قيد شده در متن قرارداد به عنوان محل اقامت دائمي دو طرف قرارداد تلقي ميگردد و طرفين موظفند به محض تغيير محل مورد را كتباَ به ديگري اطلاع دهند.


  فسخ قرارداد


  موارد زير منجر به فسخ قرارداد ميگردد:

  الف) توافق طرفين مبني بر فسخ قرارداد

  ب‌) عدم رعايت مفاد قرارداد توسط فروشنده كه باعث زيان و يا خسارت گردد.

  ج‌) هر گونه تاخير در اجراي قرارداد بيش از مدت ذكر شده قرارداد كه غير مجاز تلقي گردد مي تواند باعث فسخ قرارداد توسط خريدار گردد.


  تأخیر در انجام قرارداد


  در صورت عدم تحويل يا عدم انجام به موقع موضوع ماده 1 قرارداد به ازاي هر هفته تاخير معادل {...} درصد مبلغ كالاي تحويل نشده و تا سقف {...} درصد مبلغ قرارداد به عنوان خسارت تاخير در انجام تعهد محاسبه و به عهده فروشنده تعلق خواهد گرفت .

  تبصره : در صورت تاخير بيش از 60 روز فروشنده بجز موارد غير مترقبه در تحويل دستگاه موضوع قرارداد خريدار مختار به فسخ يكطرفه قرارداد ميباشد بديهي است در صورت فسخ قرارداد فروشنده ملزم به استرداد وجوه دريافتي به خريدار خواهد بود.


  سایر مفاد قرارداد


  حل اختلاف


  كليه اختلافاتي كه ممكن است در زمينه تعبير، تفسير و نحوه اجراي اين قرارداد بين فروشنده و خريدار بروز كند از طريق مذاكرات و يا مكاتبات دوستانه مرتفع نگردد، طبق مقررات و قوانين جمهوري اسلامي ايران حل و فصل خواهد شد.

  طرفين تعهد مينمايند كه تا تعيين تكليف و حل و فصل مواد يا موارد اختلاف كليه تعهدات و وظايف خود را با حسن نيت انجام دهند.

  ماده آخر


  اين قرارداد شامل {...} ماده و {...} تبصره بوده كه در 2 نسخه تنظيم شده كه هر دو حكم واحد دارند.


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •