بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: سخنرانی سیاسی مشایی در حضور افسانه بایگان و امید زندگانی + تصاویر

 1. #1
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  توجه سخنرانی سیاسی مشایی در حضور افسانه بایگان و امید زندگانی + تصاویر


  اسفندیار رحیم‌مشایی در سخنانی در مراسم پایانی نخستین جشنواره شعر بهار که با حضور هنرمندانی مانند افسانه بایگان‌، امید زندگانی‌، محمدرضا عرب‌ و چیستا یثربی‌ دوشنبه (16 اردیبهشت‌ماه) برگزار ‌شد، گفت: اسفندیارم و کینه‌ای از رستم در دل ندارم!
  جشنواره شعر بهار با سخنرانی اسفندیار رحیم‌مشایی برگزار شد.

  اسفندیار رحیم‌مشایی در سخنانی در مراسم پایانی نخستین جشنواره شعر بهار که شامگاه دوشنبه (16 اردیبهشت‌ماه) برگزار ‌شد، گفت: اسفندیارم و کینه‌ای از رستم در دل ندارم!

  ‌این مراسم در حالی با سخنرانی سیاسی مشایی آغاز شد که حضور هنرمندانی مانند افسانه بایگان‌، امید زندگانی‌، محمدرضا عرب‌ و چیستا یثربی‌ و همچنین حمید درخشان - مربی فوتبال - در این مراسم جالب توجه بود. آن‌ها به عنوان میهمانان ویژه در ردیف اول سالن قرار گرفته‌ بودند و هنگام اهدای جوایز نیز به همراه رحیم‌مشایی و سایرین روی سن رفتند.


  رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد که در سالن اجلاس سران سخن می‌گفت، ادامه داد: با هم تاریخ کشور عزیزمان و ملت بزرگ‌مان را می‌سازیم. فصل حماسه، فصل پاک کردن کینه‌ها و زدودن نفرت‌هاست. سوءتفاهم نشود که اگر به بهانه بهار از اسفند دعوت می‌کنند، اما بدانید که اسفند پشت به زمستان دارد و رو به بهار.

  مشایی با طرح این سؤال که چرا این همه تو را بهانه می‌کنند، اظهار کرد: من با خود فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که گناه من این است که یار اسفندیارم، اما از قدیم‌الایام مردان و زنان ما به یاد دارند که با سوزاندن ما چشم بد را از خود دور می‌کردند. اسفند را می‌سوزانند تا ساحت قدسی مردان پاک و آگاه و هوشیار و بابصیرت ایران عزیز اسلامی‌مان از چشمان بد در امان بماند و مصونیت یابد و این افتخار بزرگی است.

  مشاور رییس‌جمهور همچنین درباره «زنده‌ باد بهار» و به‌کار بردن مکرر واژه «بهار» یادآور شد: بارها گفتیم که عنوان بهار خیلی خیلی بالاتر از آن است که از آن به یک واژه سیاسی برای یک حزب و یک گروه تعبیر کنیم. ظرفیت آن بالاتر از این‌هاست. انتخابات مهم است، حماسه مهم است، اهتزاز پرچم پرافتخار میهن‌مان مهم است. سرزمین ایران، مدفن پاک شهیدان است. همه این‌ها درست؛ اما بهار یک حقیقت مجسم دارد. در عالم هستی، خدا بهار است و در عالم امکان وجود امام عصر (عج) بهار است.

  مشایی تأکید کرد: اگر دوستانی هستند که مایل‌اند همچنان از بهار برای تحقق منویات سیاسی خود بهره ببرند، مانع نیستم؛ اما خواهشم این است که آن جایگاه رفیع بهاری یعنی وجود نازنین امام (عج) فراموش نشود. «زنده‌ باد» بهار فرزندِ شجاع ملت در سازمان ملل فراموش نشود.

  او در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این‌که انسان بالاترین ظرفیت آفرینندگی و خلق را دارد، گفت: این افتخار انسان است و این افتخار را انسان از خدا به‌دست آورده است و به همین خاطر خداوند به خودش آفرین می‌گوید. هیچ‌چیز دیگری به غیر از انسان نیست که خداوند نسبت به آن به خود تبریک بگوید. اما این یکی از جنس خودش است، یعنی می‌تواند با او خلوت کند. خداوند با انسان خلوت می‌کند. وقتی می‌گوید ما از رگ گردن به شما نزدیک‌تریم یعنی خدا با انسان بیش‌تر از انسان خلوت می‌کند و البته خلوت کردن یکی از جلوه‌های بروز عشق و محبت است.

  مشاور رییس‌جمهور همچنین با بیان این‌که «همچنان که بهار مظهر خلق و آفریدگاری است، نمایشی است از زایش و آفرینش و شعر هم مظهری از آفرینش و زایش است»، یادآور شد: اساسا هنر و علم این‌گونه‌اند. اولین انسان‌های مصنوعی که ساخته می‌شوند، مهندس‌اند. من خودم مهندس‌ام، اما می‌خواهم بگویم که مهندسان ساده‌ترین انسان‌ها هستند و اگر بشر یک روز بخواهد در سطوح بالاتر انسان بسازد، باید شاعر بسازد. آن‌جا که سخن از فهم بالاتر است، جایگاه هم بالاتر است.

  در بخش دیگری از مراسم پایانی نخستین جشنواره شعر بهار، حجت‌الاسلام بهمن شریف‌زاده، رییس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره، اظهار کرد: استادی داشتم اهل دل که می‌فرمود هرکس عارف شود، شاعر می‌شود. چون او را به قوت باور داشتم، پذیرفتم، ولی تفسیری روشن از سخنش نداشتم. اما بعدها یافتم که هرکس عارف شد، به ساحت دل راه یافت و آن‌که اهل دل شد، عمیق می‌بیند، شوریده می‌شود و شور می‌آفریند و دیری نمی‌پاید که دلنوشته‌هایش آتشی بر سوختگان عالم می‌زند، اما آن‌کس را که راهی به دل نیست، نمی‌بیند، عاطفه‌ای را برنمی‌انگیزد و احساسی را به خروش نمی‌آورد.

  او ادامه داد: اگر هنر تبیین زیبای واقعیت یا خیال باشد که هست و اگر هنرمند کسی است که به زیبایی دریافت‌های خود را تبیین می‌کند که هست، پس اوست که می‌تواند با آفرینش زیبای آرمان‌ها و آرزوهای انسانی در قالب‌های دیداری یا شنیداری، مخاطبانش را به فضای خرم آرزوهای زیبای بهاری برده و عواطف انسانی را برانگیزد، گاه چشم بینندگان را ساعت‌ها به نقش‌آفرینی‌هایش خیره و گاه مبهوت از شنیدن نغمات موزون خود کند.

  شریف‌زاده در ادامه با اشاره به تأثیر هنر هنرمند خاطرنشان کرد: از این‌روست که هنرمند، رساترین زبان برای انتقال آرمان‌های بلند انسانی است و هم از این‌روست که هنر از برجسته‌ترین عنایات خداوندی و ارزشمندترین افاضات آفریدگار هستی است که باید آن را ارج نهاد و قدرش را دانست و شکرش را به جا آورد.


  او سپس به سروده‌های انقلابی شاعران مبارز اشاره و اظهار کرد: آرمان‌های بلندی همچون عشق، عدالت، صلح و آزادی را با صدای رسای هنر می‌توان طنین‌انداز کرد و عواطف آحاد مردم جهان را با هنر می‌توان برانگیخت. سروده‌های انقلابی شاعران مبارز همیشه گرمابخش جمع انقلابیون عدالت‌خواه و آزادی‌طلب بوده و آن‌ها را در مسیر مبارزه با ستمگران به شور آورده و مقاومت‌شان را شدت بخشیده است.

  رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره شعر بهار عنوان کرد: ارزش والای هنر، بار مسؤولیت هنرمند را سنگین و او را موظف به صرف استعداد خود در راه تحقق آرمان‌های انسانی می‌کند؛ چرا که استعداد هنری، نعمتی بسیار ارزنده است که خداوند در وجود هنرمند نهاده و بر هر نعمتی شکری واجب است. این استعداد برای این به انسان عطا شد که به سعادت برسد و سعادت در نزدیک شدن به سرچشمه‌ی زیبایی است.

  شریف‌زاده در پایان سخنانش اظهار کرد: هنرمندی که استعداد خود را پیوسته در راه تبیین ارزش‌های زیبای الهی انسانی به کار می‌برد، از دیگران پیش‌تر است و گوی سبقت از ایشان می‌رباید و آن‌که استعدادش را صرف التذاذات و ابتهاجات پست مادی کند، به کفران نعمت گرفتار شده و به کمال مطلوب انسانی دست نمی‌یابد.

  در ادامه این مراسم، دکتر اشرف آریان‌پور که قرار بود از او تجلیل شود، در میان تشویق حاضران روی سن رفت و گفت: من یک معلم کم‌سواد بیش‌تر نیستم. آن‌قدر در این مملکت استادان خوب زیاد است که خیلی مانده تا نوبت به من برسد. من سال‌های زیادی خارج از ایران بودم و در هر گوشه این دنیا هنرمندان و دانشمندان زیادی می‌دیدم که آدم به آن‌ها افتخار می‌کند.

  او ادامه داد: به عنوان یک معلم افتخار می‌کنم که در این کشور زندگی می‌کنم. من با این‌که امکان تدریس و اقامت در خارج از کشور را داشتم و دارم، اما هرگز حاضر نیستم این مملکت را ترک کنم.

  سخنان دکتر اشرف آریان‌پور که مجری از او به عنوان کارشناس هنری و پسرخاله سهراب سپهری یاد می‌کرد، با تشویق مکرر حاضران روبه‌رو شد. در ادامه نیز حجت‌الاسلام بهمن شریف‌زاده و اسفندیار رحیم‌مشایی از او تجلیل کردند.

  تقدیر از محمدجواد محبت توسط حجت‌الاسلام امیری‌فر و امیدی شهرکی (مدیرعامل ایرنا) و همچنین اجرای برنامه توسط گروه موسیقی «میراث» از جمله دیگر برنامه‌های مراسم پایانی نخستین جشنواره شعر بهار بود.

  از دیگر برنامه‌های این مراسم تجلیل ویژه از دکتر میرجلال‌الدین کزازی – استاد ادبیات و نویسنده - بود که گفته شد، او به دلیل سرما‌خوردگی در مراسم حضور نیافته است.


  برگزیدگان جشنواره شعر بهار نیز به این شرح معرفی شدند:

  هیأت داوران جشنواره شعر بهار در بخش طنز هیچ اثری را شایسته رتبه اول، دوم و سوم ندانست، اما از دو شعر نصرالله بیگی و احسان محمدی تقدیر کرد.

  در بخش شعر نیمایی نیز بدون انتخاب اثر اول و دوم، محمد صارم به عنوان نفر سوم انتخاب و از علی سلیمانی تقدیر شد.

  همچنین هیأت داوران در بخش شعر سپید اثری را به عنوان رتبه اول، دوم و سوم انتخاب نکرد و امین خانپرور، لیلا منجزی و آرمیتا مرادی شایسته تقدیر شدند.

  در بخش قالب‌های دیگر هم علی فردوسی سوم و از امیر توانا، نعمت‌الله شمسی‌پور، محمدرضا عظیمی، هادی فردوسی و علیرضا قنبری تقدیر شد.

  هیأت داوران جشنواره شعر بهار در بخش ترانه پیام جهانگیری را به عنوان نفر دوم و رضا نیکوکار را به عنوان نفر سوم معرفی کرد. همچنین از مریم تیتنی تقدیر شد.

  در بخش شعر در قالب رباعی، امین شیرازی و حسین طاهری سوم شدند. همچنین از محسن کاویانی تقدیر شد.

  هیأت داوران جشنواره شعر بهار در بخش غزل، علیرضا رجبعلی‌زاده کاشانی را اول معرفی کرد. احمدرضا قدیریان و محمدحسین ملکیان هم دوم شدند و محرابی سوم شد. وحید طلعت، سیدمهدی نژادهاشمی و لیلا عبدی هم در این بخش شایسته تقدیر شناخته شدند.

  همچنین نیوشا انصاری، شاعر 9 ساله، جایزه ویژه هیأت داوران را گرفت.
  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •